رفتن به مطلب

ادعا تو بحث کامپیوتر

Nsm1000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزان

احتمالا شما هم یه عده ای رو حتما دیدین که تو مباحثی از جمله کامپیوتر ادعا دارن، کلا هدف از زدن این تاپیک دغدغه ای که سال ها

باهاش روبه رو بودوم و از نزدیک به واسطه کار (معازه خدمات کامپیوتری) با این افراد کم و بیش صحبت کردم و تجربشو دارم.

به نظر شما برای اینکه بشه به این اشخاص فهموند که دنیای کامپیوتر اینقدر گسترده و بزرگه که ادعا درش جایی نداره، چه باید کرد؟

به نظر شما معایب داشتن ادعا چیه؟ به نظرتون باعث نمیشه که سرعت یادگیری اون فرد تو این زمینه کم بشه؟

خوشحال میشم یه بحث دوستدانه و تجربی تو این زمینه داشته باشیم.

لینک به دیدگاه

به نظرم این موضوع فقط محدود به مقوله کامپیوتر نیست افراد پر مدعا رو در هر زمینه ای می‌شه دید .

لینک به دیدگاه

به کامپیوتر و سخت افزار نیست  خود بزرگ بینی تو این مملکت عادیه

لینک به دیدگاه

سلام

دقیق نفهمیدم منظورتون چیه ادعا دارن؟

مثلا طرف میگه من خیلی حالیمه ولی وقتی تو بهش میگی core i7 از core 2 duo بهتره، طرف میگه نه؟

یا چیز دیگه؟ یه مثال میشه بزنین؟

لینک به دیدگاه

بیشتر آشنایان با چرت و پرت هایی که تو فضای مجازی می خونن و می بینن مدعی جلوگیری از ویروس کرونا شدند و جالب اینجاست فکر می کنن فقط خودشون می دونن و کسی دیگری ندیده

🤣

دیگه تو بحث کامپیوتر و سخت افزار بماند که بحثی طولانی است

لینک به دیدگاه

کلا انسان های مدعی تو یک لول (level) گیر میکنن و هیچوقت پیشرفت نمیکنن.

چرا که اینگونه افراد به واسطه مدعی بودن نمیتونن اشتباهات خودشون رو قبول کنن و هرچقدر سعی کنید راهنمایشون کنید فقط وقت خودتون رو تلف کردید.

باید بیخیال توضیح دادن به اینگونه افراد بود. سکوت و قبول کردن حرفشون هم بهترین راهکار هست.

اما در شرایطی که اینگونه افراد سعی در گمراه کردن سایرین دارن به نظر من بهترین کار پاسخ های با دلیل و منطق هست تا شاید بشه سایرین رو از اطلاعات غلط نجات داد.

لینک به دیدگاه

فردی که ادعا داره اصولا" به هیچ وجه جلوی یادگیریش گرفته نمیشه

چون خودش رو استاد میدونه

فقط باعث میشه اطرافیانی که دستی در مطالعه و تحقیق دارن پر پر بشن و افرادی هم که ساده هستند یا به اون شخص اعتماد دارن با طنابش برن ته همون چاهی که اون هست

ولی خدا رو شکر اون افراد ساده خیالشون راحته چون زیاد چیزی متوجه نمیشن چون مطالعه ای نمیکنن که بفهمن طرف ادعاش اشتباهه

فقط این افرادی که مطالعه دارن پر پر میشن و حرص میخورن

نهایتا" ادعا در هر زمینه ای مثل این هست که تو یک اتاق بگذارنت و بگن دنیا همینه شمام فکر کنی دنیا همین قدره و نخوای بری ببینی اون طرف در چه خبره

در مواجه با این افراد فقط میشه ازشون تعریف و تمجید کرد و دیگه توی اون موضوع باهاشون بحث نکرد چون مطمئن باشید در انتها اون برنده خواهد بود

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

به نظر شما برای اینکه بشه به این اشخاص فهموند که دنیای کامپیوتر اینقدر گسترده و بزرگه که ادعا درش جایی نداره، چه باید کرد؟

یا تحقیر 

یا زور بازو

راه دیگه ای فکر نکنم باشه

اما من باشم جواب طرفو نمیدم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Nezami گفته است :

کلا انسان های مدعی تو یک لول (level) گیر میکنن و هیچوقت پیشرفت نمیکنن.

چرا که اینگونه افراد به واسطه مدعی بودن نمیتونن اشتباهات خودشون رو قبول کنن و هرچقدر سعی کنید راهنمایشون کنید فقط وقت خودتون رو تلف کردید.

باید بیخیال توضیح دادن به اینگونه افراد بود. سکوت و قبول کردن حرفشون هم بهترین راهکار هست.

اما در شرایطی که اینگونه افراد سعی در گمراه کردن سایرین دارن به نظر من بهترین کار پاسخ های با دلیل و منطق هست تا شاید بشه سایرین رو از اطلاعات غلط نجات داد.

موافقم با حرفتون

کلا انسان مدعی نه خودش رشد میکنه نه میزاره دیگران رشد کنن و اینکه از خودشم پایینتر میبره بقیه رو

البته تو تعمیرات و اسمبلینگ کم نیستا ازین مدعی ها که حتی بلدم نیستن یه بایوس رو تنظیم کنن بعد اسم رسم الکی دارن که با یه حرف پایه علمی میتونی جوری خوردش کنی که از عصبانیت فقط نگاهت کنه  

مدعی بودن خوب نیست همه ازت دور میشن

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

شما برای اینکه بشه به این اشخاص فهموند که دنیای کامپیوتر اینقدر گسترده و بزرگه که ادعا درش جایی نداره، چه باید کرد

مثال نقض از بهترین موارد برای رد یک ادعا هست که تو هندسه خیلی باهاش کار کردیم البته نمیدونم یادتونه یا نه

مثال نقض براش بیاری جوری خورد میشه که با چسب 54321 هم نمیچسبه البته با دلایل کاملا روشن  و واضح

البته نباید بزاری با فرافکنی بحثو عوض کنه یا در بره 

هرجا دیدی اینکارو میکنه سریع جبهه بگیر 

این روش کمر اون فرد مدعیو خورد میکنه

ولی خوب بهتره بعدش بگیم رو رفتار خودش فکر کنه و مانند این جملات رو بگیم بهش و خودشو با یه غرور خورد شده تنها نزاریم چون کمکی بهش نمیکنه

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

همین چند دقیقه پیش دو نفر تو اینستاگرام داشتمن راجع به جنگنده های پنهان کار نسل پنجمی بحث میکردن بعدش به هم فحش میدادن این دو نابغه رو چرا آدم فضایی ها نمیبرنشون؟

لینک به دیدگاه

اون باور داره که خودش میدونه و مخالف اون صحبت کنین میفهمه که شما هم چیزی نمیفهمین پس خیلی ریز از کنارشون رد بشین و بگین اوکی  شما راست میگی

من به یکی از دوستان مشاوره دادم برای خرید سیستم و یهو یه نفر اومد  گفت که نه بر حرفای این گوش نکن اشتباه میگه

استدلال های این دوست عزیز رو که میگفت من اشتباه میکنم براتون میزارم روحتون شاد شه(توجهتون رو غلط هایی املایی این استاد نیز جلب میکنم)

1. اینتل شاخ تره تو شرایت عادی
  2. واتر کولینگشو بگیر کاراییش خیلی بهتر از فنای بادی و حرارتی استایل لبتابه گرین هم داره (سی پی یو 9100)
  3. سی پی یو و مادر برد به هم نمیخورن مادر برد نسله هشت بالاتر ساپورت نمیکنه (سی پی یو  9100 و مادربرد Z370 رو میگه)
  4. اینکه سی پی یویی که انتخاب کردی فرکانس رم 2666 رو بیشتر ساپورت نمیکنه بهش چفرکانس5000 بدی ازش در حد همون 2666 استفاده میکنه پس هزینه اظافیه 3000 مگر اینکه 2666 پیدا نکنی
  5. اگه عمر بیشتر دستگاهو میخوایی گرافیکو مادربردو ام اس ای بگیر اگه قدرت و اورکلاک بیچشتر میخوایی ولی عمر کمتر ایسوز بسته به وظعیت مالی خودت داره این گزینه اخر اگه میخوایی هر دو سه سال عوض کنی ایسوز خوبه
fa9b378aed10bba1aea54ca34e76fe4b.svg4c537a5536df74dcb65c6feb2ad3ab44.svg

لینک به دیدگاه

به نظر من کسی که ادعا داره چشم و گوشش بستس و دوس داره توی دنیای خودش زندگی کنه و نمیتونه پیشرفت کنه.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

سلام عزیزان

احتمالا شما هم یه عده ای رو حتما دیدین که تو مباحثی از جمله کامپیوتر ادعا دارن، کلا هدف از زدن این تاپیک دغدغه ای که سال ها

باهاش روبه رو بودوم و از نزدیک به واسطه کار (معازه خدمات کامپیوتری) با این افراد کم و بیش صحبت کردم و تجربشو دارم.

به نظر شما معایب داشتن ادعا چیه؟ به نظرتون باعث نمیشه که سرعت یادگیری اون فرد تو این زمینه کم بشه؟

خوشحال میشم یه بحث دوستدانه و تجربی تو این زمینه داشته باشیم.

سلام

به شخصه فکر میکنم وقتی بحثی میشه هر زمینه ای مخصوصا حوضه دیجیتال سعی دارم در اون بحث یه چیزی رو یاد بگیرم و همیشه هم سعی میکنم که اصرار بیش از حد روی درست بودن قطعی اطلاعات خودم نداشته باشم چون من نه تحصیلات آکادمیکی دارم در اون حوضه و نه تخصصی دارم و تجربه کار با برخی از سخت افزار و نرم افزار ها دارم نه تجربه کار  با همه سخت و نرم افزار های موجود پس امکان غلط بودن ادعای من هست چرا چون من هم مثل خیلی از افراد یه سری اطلاعات رو از اینترنت و جستجوی گوگل و سایت های مختلف یا مثلا تو همین سایت بدست آورده باشیم که این یه حقیقت کاملا واضح هست ولی کسی نمیگه من با خوندن مطالب تو سایت های مختلف اینارو فهمیدم 

شما که خوبه حالا مثلا خودت مغازه دار هستی و مشتری اگر یه چیزی بگه که غلط باشه اشکال نداره ولی من با چند نفر مغازه دار پر ادعا برخورد کردم که به خاطر اینکه به مغازه کامپیوتری داره هرچی دلش خواست میگه بدون اینکه اصلا بفهمه چی داره میگه 

مثلا همین چند ماه پیش با دوستم رفتیم لبتاب بخریم طرف گفت یه مدل لبتاب دارم سی پی یوش i7 هست هفت هسته داره فکر میکرد به خاطر اینکه عدد ۷ تو اسم سی پی یو هست پس ۷ تا هسته داره !

فکر کن یه مغازه دار وقتی اطلاعات غلط داشته باشه چه افتظاهی میشه!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

اون باور داره که خودش میدونه و مخالف اون صحبت کنین میفهمه که شما هم چیزی نمیفهمین پس خیلی ریز از کنارشون رد بشین و بگین اوکی  شما راست میگی

من به یکی از دوستان مشاوره دادم برای خرید سیستم و یهو یه نفر اومد  گفت که نه بر حرفای این گوش نکن اشتباه میگه

استدلال های این دوست عزیز رو که میگفت من اشتباه میکنم براتون میزارم روحتون شاد شه(توجهتون رو غلط هایی املایی این استاد نیز جلب میکنم)

1. اینتل شاخ تره تو شرایت عادی
  2. واتر کولینگشو بگیر کاراییش خیلی بهتر از فنای بادی و حرارتی استایل لبتابه گرین هم داره (سی پی یو 9100)
  3. سی پی یو و مادر برد به هم نمیخورن مادر برد نسله هشت بالاتر ساپورت نمیکنه (سی پی یو  9100 و مادربرد Z370 رو میگه)
  4. اینکه سی پی یویی که انتخاب کردی فرکانس رم 2666 رو بیشتر ساپورت نمیکنه بهش چفرکانس5000 بدی ازش در حد همون 2666 استفاده میکنه پس هزینه اظافیه 3000 مگر اینکه 2666 پیدا نکنی
  5. اگه عمر بیشتر دستگاهو میخوایی گرافیکو مادربردو ام اس ای بگیر اگه قدرت و اورکلاک بیچشتر میخوایی ولی عمر کمتر ایسوز بسته به وظعیت مالی خودت داره این گزینه اخر اگه میخوایی هر دو سه سال عوض کنی ایسوز خوبه
fa9b378aed10bba1aea54ca34e76fe4b.svg4c537a5536df74dcb65c6feb2ad3ab44.svg

خیلی با حال بود 😅😅😅

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

(توجهتون رو غلط هایی املایی این استاد نیز جلب میکنم)

اگه sakhtafzarmag رو دنبال کرده باشی یه رامین  نامی هست که فوق العاده هست این بشر همین سطح چرند گویی رو برای amd میگه با همین مدل غلط املایی بعد نمیدونم کجا amd جواب پُستشو داده فکر کرده الان منجی شده

😐

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

مدعی ها، برای جبران عقده های حقارت خودشون، مدعی میشن

وگرنه اگه هدف یادگیری باشه، چه اشکالی داره که آدم اشتباه خودش رو بپذیره، و هم دوست ارزشمندی به دوستان خودش اضافه کنه، هم مطلب ارزشمندی به دانسته هاش؟ |:

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، HOH گفته است :

یه مغازه دار وقتی اطلاعات غلط داشته باشه چه افتظاهی میشه!

مغازه دار یه فروشندست و نباید رو دانشش حساب باز کرد یعنی احتمال اینکه چیزی ندونه خیلی زیاده ولی برعکسشم هست... 

یبار همینجوری گفتم بپرسم این سیستم که کانفیگشو نزده گرافیکش چیه سوال که کردم گفتش اینتل جیفورسه گفتم جان؟ گفت اینتله برند جیفورسه

گفتم بدرود! و از خنده ترکیدم 

حالا این بماند

استاد دانشگاه سراغ دارم عدد بعد i تو خانواده های اینتلو این مدل توصیف کرد:

اون عدد بعد i نشون دهنده نوع معماری سیپیو هست 🙄 جالبیش اینه هنوز نمیدونست اینتل نسل داره! 

خلاصه که هستن ازین ادما 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mَd گفته است :

اگه sakhtafzarmag رو دنبال کرده باشی یه رامین  نامی هست که فوق العاده هست این بشر همین سطح چرند گویی رو برای amd میگه با همین مدل غلط املایی بعد نمیدونم کجا amd جواب پُستشو داده فکر کرده الان منجی شده

1f610.png

یه مدت تو شهر سخت افزارم بود😂

لینک به دیدگاه

من همیشه اینو به مشتریام میگم نداشتن علم خیلی بهتر از ناقص داشتنشه
متاسفانه یه سری چیزا الانتو بازار عموم مردم میدونن که راه رو برا کلاه گذاشتن سر همین افراد پر مدعا باز میزاره مثلا:
i7 خیلی شاخه i5 بد نیست i3 ضعیفه pentium celeron  آشغاله اصلا نباید بخری
 amd آشغاله نباید بخری حتی اگه رایزن باشه
گیگ گرافیک خیلی مهمه مثلا rx580 4 g با 730 4 گیگ تو یه ردن و 730 یکم بهتره چون انویدیاست ای ام دی آشغاله
میزان قدرت سی پی یو رو فرکانسش مشخص میکنه وکلا اعتقادی به ipc و instruction  ها ندارن
تو لپتاب i7   خوبه. مهم نیست u m mq hq  باشه نسلم که کلا نمیدونن چیه  
رم زیر 16 گیگ افت لاتیه

من هر موقع میبینم یه نفر داره این مواردو اشاره میکنه بحث نمیکنم سعی میکنم چیزی که میخوادو بهش بدم 

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، o0shahin گفته است :

من همیشه اینو به مشتریام میگم نداشتن علم خیلی بهتر از ناقص داشتنشه
متاسفانه یه سری چیزا الانتو بازار عموم مردم میدونن که راه رو برا کلاه گذاشتن سر همین افراد پر مدعا باز میزاره مثلا:
i7 خیلی شاخه i5 بد نیست i3 ضعیفه pentium celeron  آشغاله اصلا نباید بخری
 amd آشغاله نباید بخری حتی اگه رایزن باشه
گیگ گرافیک خیلی مهمه مثلا rx580 4 g با 730 4 گیگ تو یه ردن و 730 یکم بهتره چون انویدیاست ای ام دی آشغاله
میزان قدرت سی پی یو رو فرکانسش مشخص میکنه وکلا اعتقادی به ipc و instruction  ها ندارن
تو لپتاب i7   خوبه. مهم نیست u m mq hq  باشه نسلم که کلا نمیدونن چیه  
رم زیر 16 گیگ افت لاتیه

من هر موقع میبینم یه نفر داره این مواردو اشاره میکنه بحث نمیکنم سعی میکنم چیزی که میخوادو بهش بدم 

سلام,

منم انقدر بدم میاد از این آدما!!!!

نمونش میان میگن gt 630 از gtx 590 بهتره چون اون سری پنجه این سری شیش!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، _abbas_glv گفته است :

سلام,

منم انقدر بدم میاد از این آدما!!!!

نمونش میان میگن gt 630 از gtx 590 بهتره چون اون سری پنجه این سری شیش!

نه استدلالشون اینه 630 > 590
در نتیجه قویتره
من اینجور مشتریو دوس دارم 

ویرایش شده توسط o0shahin
لینک به دیدگاه

اینا همه به کنار قضیه  مال  چند سال پیشه  یه مشتری  داشتم  از اش پرسید  i3 , i5 , i7  هسته ها شون  چجوری  اینا گفت i3   3 هسته  داره i5   5هسته  داره  و  i7  7هسته داره

لینک به دیدگاه

من ادعایی ندارم

منتها گفتن همین جمله هم خودش کم ادعایی نیست!

نه؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mَd گفته است :

مغازه دار یه فروشندست و نباید رو دانشش حساب باز کرد یعنی احتمال اینکه چیزی ندونه خیلی زیاده ولی برعکسشم هست... 

یبار همینجوری گفتم بپرسم این سیستم که کانفیگشو نزده گرافیکش چیه سوال که کردم گفتش اینتل جیفورسه گفتم جان؟ گفت اینتله برند جیفورسه

گفتم بدرود! و از خنده ترکیدم 

حالا این بماند

استاد دانشگاه سراغ دارم عدد بعد i تو خانواده های اینتلو این مدل توصیف کرد:

اون عدد بعد i نشون دهنده نوع معماری سیپیو هست 1f644.png جالبیش اینه هنوز نمیدونست اینتل نسل داره! 

خلاصه که هستن ازین ادما 

ببنید یه چیزی می گم ما ایرانی ها توی بعضی مسائل اطلاعات داریم و آنهایی هم که نداریم می گیم داریم ولی واقعا نمی دونیم یعنی نظر میدیم اشتباه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...