رفتن به مطلب

ادعا تو بحث کامپیوتر

Nsm1000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

یکی از آشناها بهم گفت سیستم گرفته دمای سی پی یوش زیاده / گفتم باید یه فن درست حسابی واسه اش بخری / طفلک رفت یه فن 200 تومنی خرید بهم گفت بیا زحمت نصبشو بکش / رفتم براش نصب کنم فن اورجینال رو باز کردم دیدم جناب اسمبل کار عزیز و احتمالا مدعی اصلا خمیر سی پی یو نزده !!!! بنده خدا گفت حالا که دیگه این ایر کولر رو خریدم ببندش بره 🙃

لینک به دیدگاه

شاید ربطی به ادعا نداشته باشه . ولی رفیق مجازیم شیرازیه فوق دیپلم کامپیوتر داره ولی هیچی بارش نیست .دمای  سیستمش میرسید 100 درجه ریست میشد. تو تلگرام بهش گفتم خاک گیری کن دماش میاد پایین گفت دیروز کردم .گفتم پس خمیرش خشک شده 100% . گفت فروشنده ازش پرسید خمیر بزنم یا نزنم من پولم کم بود گفتم نزنه 🥶

فروشنده پرسیده خمیر بزنم یا نزنم 😐

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Hype گفته است :

شاید ربطی به ادعا نداشته باشه . ولی رفیق مجازیم شیرازیه فوق دیپلم کامپیوتر داره ولی هیچی بارش نیست .دمای  سیستمش میرسید 100 درجه ریست میشد. تو تلگرام بهش گفتم خاک گیری کن دماش میاد پایین گفت دیروز کردم .گفتم پس خمیرش خشک شده 100% . گفت فروشنده ازش پرسید خمیر بزنم یا نزنم من پولم کم بود گفتم نزنه 🥶

فروشنده پرسیده خمیر بزنم یا نزنم 1f610.png

😂

درود مرسی از بچه ها که این بحث رو دارن ادامه میدن. والا منم برام پیش اومد که یکی فوق دیپلم کامپیوتر داشت اومد کلی از خودش تعریف کرد

بعد با هم صحبت کردیم آخر سر از من سوال کرد که فلان کار رو چطور باید انجام داد؟ اولش ادعا میکرد بعد ..... خخخخخخخ

کلا از نطر من مدرک چیزی نیست که بشه بهش استناد کرد، به نظر من درس خوندن در کنار تجربه میتونه مفید باشه.

لینک به دیدگاه

یه استاد داشتیم برای درس شبکه میگفت سی پی یو های 7 هسته ای و 5 هسته ای اینتل

بهش میگفتم اون اسمه و تعداد هسته نیست میگفت چرا اونا تعداد هسته هاس

میگفتم بیا از سایت اینتل الان بهت نشون بدم که نوشته تعداد هسته رو مثلا برای i5 نوشته 4 ولی قبول نمیکرد نمیخواست ضایه بشه جلوی جمع

منم بیخیالش شدم گفتم بزار اینجوری فکر کنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hype گفته است :

فروشنده پرسیده خمیر بزنم یا نزنم 1f610.png

رفته بودم سیستم قدیمی یکی از آشنایان رو سرویس کنم، باتری مادربردش خراب شده بود! منم می دونستم چند ساله خمیر cpu عوض نکرده گفتم اونم براش عوض کنم رفتم یدونه از این معمولی ها بگیرم. از طرف پرسیدم داری؟ گفت مگه الان کسی از این خمیرا می زنه ( با پوزخند و حالت تمسخر)

منم گفتم: خالی خالی فن cpu رو ببندم؟ گفت: آره!!!!!!! با جدیت تمام! خندیدم اومدم بیرون😁

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، arminas گفته است :

رفته بودم سیستم قدیمی یکی از آشنایان رو سرویس کنم، باتری مادربردش خراب شده بود! منم می دونستم چند ساله خمیر cpu عوض نکرده گفتم اونم براش عوض کنم رفتم یدونه از این معمولی ها بگیرم. از طرف پرسیدم داری؟ گفت مگه الان کسی از این خمیرا می زنه ( با پوزخند و حالت تمسخر)

منم گفتم: خالی خالی فن cpu رو ببندم؟ گفت: آره!!!!!!! با جدیت تمام! خندیدم اومدم بیرون1f601.png

اینجاست می فهمی  طرف مغازه داره  فقط پول داشته هیچی از کامپیوتر حالیش نی 

لینک به دیدگاه

جالب اش اینه من رشتم برق کل سخت افزار رو یاد گرفتم سخت افزارم تعمیر می کنم ولی وسیله هاش ندارم  اکثر نرم افزار ها همین طور واسه بخش نرم افزاری سیستم هم به من زنگ می زنن اخرش به من می گن تو رشتت کامپیوتر گفتم عامو نع. نمی دونم شاید اگر کامپیوتر می خوندم الان یه جایی اون بالا بودم چون اونا فقط کتابی تدریس می کردن من می گفتن لینوکس یه سیستم عامل نصب می کردم به هر روشی شده  یاد می گرفتم. شاید شکست زیاد خوردم ولی اموزش دیدن خیلی خوبع نباید  دست پاچع همه چی یاد گرفت مثل من. باید کامل یاد گرفت  یه مسابقات چند وقت پیش رفته بودیم دیدم بابا ما خیلی عقب ایم طرف کمتر از 48 ساعت دوتا نرم افزار ساخت تحویل داد خوب واقعا حرفه ای بود مسابقات کشوری مدال اورده بود. داریم یاد می گیریم ولی هیچ وقت تموم نمیشه ای کاش انگلیسی مون خوب بود سخت ترین چیزی که نصب کرده بودم واتر کولینگ بود. یه مغازه دار بود یه بایوس نمی تونست درست کنه واسه گرافیک rx550 بود فایل بهش دادم  درست شد دهنش وا موند 

لینک به دیدگاه

در در 15 اسفند 1398 در 09:51، mَd گفته است :

مغازه دار یه فروشندست و نباید رو دانشش حساب باز کرد یعنی احتمال اینکه چیزی ندونه خیلی زیاده ولی برعکسشم هست... 

یبار همینجوری گفتم بپرسم این سیستم که کانفیگشو نزده گرافیکش چیه سوال که کردم گفتش اینتل جیفورسه گفتم جان؟ گفت اینتله برند جیفورسه

گفتم بدرود! و از خنده ترکیدم 

حالا این بماند

استاد دانشگاه سراغ دارم عدد بعد i تو خانواده های اینتلو این مدل توصیف کرد:

اون عدد بعد i نشون دهنده نوع معماری سیپیو هست 1f644.png جالبیش اینه هنوز نمیدونست اینتل نسل داره! 

خلاصه که هستن ازین ادما 

حق با شما هست مغازه دار یه فروشنده هست و نباید روش حساب کرد  ولی در مورد کاری که میکنه حداقل باید یه اطلاعاتی داشته باشه

برای اینکه مثلا برخی مشتری ها نمیدونن قطعات چیه و فروشنده از سر نداشتن اطلاعات کافی باعث ضرر کردن اونا میشن نه اینکه فروشنده قصد کلاه برداری داشته باشه 

به قول دوستمون ما ایرانی ها فقط یه سری اطلاعات داریم

لینک به دیدگاه

با سلام
روزی که داشتم این سیستممو میبستم (حدود 2-3 ماه پیش) به توصیه یه نفر رفتم پیش یه مغازه دار تو پاساژ ؟؟؟؟؟ ط سوم
قطعات منهای فن سی پی یو  تحویل دادم (سی پی یو از نوع تری گرفته بودم) نیم ساعت بعد یه نوتوس 100 گرفتم و رفتم سر وقتش تحویلش دادم و ده دقیقه بعد تحویلم داد(قطعات قبلیو بسته بود)
بماند که چقدر ادعا و کلاس الکی که قبلا یه روزایی بوده که تا حدود صد و خورده ای سیستم تو یه روز اسمبل کرده و چه و چه!!!!!
چیزی نگفتم و فقط گوش دادم.مخصوصا سر بستن فن سی پی یو چقدر از خودش تعریف کرد که بستن این نوع فن کار هر کسی نیست و خیلی مشکله و قلق خاصی داره!!!!!
45تومن هم با به اصلاح تخفیف پام حساب کرد و تحویلم داد.
رسیدم خونه کیسو باز کردم دیدم آقای به اصطلاح متخصص یکی یه دونه فنو بسته منتها بر عکس (البته همونجا هم شک کرده بودم) یعنی پره فن به سمت خروجی پشت کیس و رو به رو با فن عقب کیس...کلی تعجب کردم وبهش خندیدم.از روی عکس جعبه دوباره بازش کردم (البته به سختی) و بعد با اصلاح جهت دوباره بستمش و تمام.
خندم به خاطر تاکیدی بود که برای بستن اون نوع فن داشت و اینکه یه روزایی تا بالای صدتا سیستم اسمبل کرده بوده.
میبخشین که طولانی شد.

ویرایش شده توسط AliRezA_B
لینک به دیدگاه

درود 

عزیزم مشکل خود بزرگ بینی داخل کشور ما بسیار زیاده اینکه با چه راهکاری میشه این مشکل حل کرد واقعا من نمیدونم

ولی یک درس بزرگ وقتی سنم کمتر بود یاد گرفتم اونم اینه که در مقوله کامپیوتر نمیشه واقعا ادعا کرد بنده استادی میشناسم که به تمامی علوم سیسکو وارده و حتی ایشون هم اعتراف کرده بخاطر بروز شدن اطلاعات کامپیوتر در دنیا هیچکس نمیتونه مطلقا به تمام علوم وارد بشه چون اگه بخواییم منطقی هم به موضوع نگاه کنیم فراگرفتن تمام این علوم کلی زمان میبره و با توجه به اختراعات جدید دنیا تکنولوژی هیچکس نمیتونه خودش به اون حد برسونه

بنظرم فقط زمان میتونه این مشکل حل کنه اون بستگی به ادمش داره که ایا واقع بین باشه یا خیر

خودم بارها شده تو فروم اشتباهاتی کردم و حتی با طرف مقابل بحث کردم ولی چند وقت بعدش فهمیدم طرف مقابلم درست میگفته

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، AliRezA_B گفته است :

بماند که چقدر ادعا و کلاس الکی که قبلا یه روزایی بوده که تا حدود صد و خورده ای سیستم تو یه روز اسمبل کرده و چه و چه!!!!!

آبادانی الاصل بوده 🤣

در 12 ساعت قبل، AliRezA_B گفته است :

چیزی نگفتم و فقط گوش دادم.مخصوصا سر بستن فن سی پی یو چقدر از خودش تعریف کرد که بستن این نوع فن کار هر کسی نیست و خیلی مشکله و قلق خاصی داره!!!!!

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

شخصا افرادی رو دیدم که همونطور که دوستان هم گفتن شمشیر ادعایشان آسمان را هم می درد ولی در عمل حرفی برای گفتن ندارند یا هستن افرادی که صرفا از روی اطلاعات ناقص و بدون هیچ تجربه ای حرف می زنند که آنها هم داستان خودشان را دارند.

ولی افرادی رو هم دیده ام که در حوزه تکنولوژی و فناوری واقعا اعجوبه بوده اند ولی دریغ از ذره ای ادعا در حدی که اگه اون اشخاص رو نمیشناختم اصلا فکرش رو هم نمی کردم که چنان علم و دانشی داشته باشند و به شخصه سعی کردم همیشه مثل اون دوستان رفتار کنم نه اینکه بگم منم مثل اون دوستان هستم بلکه سعی کردم هرچی بیشتر یاد گرفتم کمتر ادعا کنم و وقتی هم به افرادی میرسم که ادعای زیادی دارند سعی میکنم اونا رو به حال خودشون بذارم و وارد بحث با اونها نشم.

تو این فروم هم هستن افرادی که توان کم و ادعای زیاد دارند و معمولا هم خودنمایی می کنند ولی در مقابل هستن دوستان عزیزی که اگه تو این فروم نباشن جای خالیشون واقعا احساس میشه و ادعایی هم ندارند البته هرچند که این دوستان هم حضورشون کمرنگ شده که واقعا جای بسی تأسف است.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

به نظر من بهترین نتیجه ای که میشه برای این تاپیک در نظر گرفت جمله ی بسیار زیبا و پر معنای دکتر حسابی هست که واقعا باید با آب طلا نوشت و تو این زمینه سرلوحه رفتار خود قرار داد :

حاصل ضرب توان در ادعا مقداری ثابت است ، هرچه توان انسان کمتر باشد ادعای او بیشتر است و هرچه توان انسان بیشتر شود ادعای او کمتر می گردد.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

عزیزم مشکل خود بزرگ بینی داخل کشور ما بسیار زیاده اینکه با چه راهکاری میشه این مشکل حل کرد واقعا من نمیدونم

ولی یک درس بزرگ وقتی سنم کمتر بود یاد گرفتم اونم اینه که در مقوله کامپیوتر نمیشه واقعا ادعا کرد بنده استادی میشناسم که به تمامی علوم سیسکو وارده و حتی ایشون هم اعتراف کرده بخاطر بروز شدن اطلاعات کامپیوتر در دنیا هیچکس نمیتونه مطلقا به تمام علوم وارد بشه چون اگه بخواییم منطقی هم به موضوع نگاه کنیم فراگرفتن تمام این علوم کلی زمان میبره و با توجه به اختراعات جدید دنیا تکنولوژی هیچکس نمیتونه خودش به اون حد برسونه

بنظرم فقط زمان میتونه این مشکل حل کنه اون بستگی به ادمش داره که ایا واقع بین باشه یا خیر

خودم بارها شده تو فروم اشتباهاتی کردم و حتی با طرف مقابل بحث کردم ولی چند وقت بعدش فهمیدم طرف مقابلم درست میگفته

این حرف بیش از اندازه درست هست که به خاطر به روز شدن سخت افزار و نرم افزار هیچ کس نمیتونه به صورت کامل به تمام این اطلاعات مسلط باشه 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در 18 اسفند 1398 در 20:11، HOH گفته است :

این حرف بیش از اندازه درست هست که به خاطر به روز شدن سخت افزار و نرم افزار هیچ کس نمیتونه به صورت کامل به تمام این اطلاعات مسلط باشه 

دوستان علوم کامپیوتر بله علوم کامپیوتر شاخه های زیادی داره 

سخت افزار و نرمافزار دوشاخه اصلیه که به شخصه طی سالها درس خوندن و برنامه نویسی 

الان میبینم هیچی بلد نیستم و با اومدن یه ورژن جدید همه چی از اول 

حالا نرمافزار چندین شاخه مهم داره که هر کدوم زیر شاخه دارند

مثلا شاخه الگوریتم نویسی که الگوریتم مانیتور و تلویزیون و انواع پرینتر و...

سخت افزار یکی از شاخه هاش معماریه که همین لیتوگرافی 12 نانومتری تو یه زیر شاخش جا میشه 

اینها مثال هستند یک نمونه از کل اگر بخوایم توضیح بدیم که یه مبحث کامل فقط 

میشه شاخه و زیر شاخش و در ضمن بعضی شاخه ها هستن که هردوتا مجموعه کلی رو شامل میشن

نمونش هوش مصنوعی که بدون سخت افزار یعنی مرده و بدون نرمافزار یعنی مرده 

نمیشه بگی جزیی از کدوم کل میشه .پس ادعای داشتن علوم کامپیوتر توسط یک فرد 

اشتباه و دروغه درمورد یک شاخه بخصوص و حتی زیر شاخه اونم نمیشه ادعا بکنی 

بنده سالها برنامه مختلف نوشتم از ریز پردازنده تا ویژوال استودیو ولی با یه حرکت

همش دود میشه میره هوا و میشم صفر مطلق .نمیشه توش فرو بری یه نمونش

ریز پردازنده 8051 که با اومدن arm و بعدا اومدن تراشه موبایلهای نوین تمام رشته های 

من و امثال من پنبه میشه میره پی کارش و مثلا فردی سالها داشته رو سری پردازنده نوکیا سیمبین کار بوده ولی

یه دفعه دود شد رفت هوا پس ادعا داشتن غلط مطلق .ما یه چیزی یاد میگیریم بعدا اون چیز دیگه از بین میره 

چرا چون یه مجموعه رو به پیشرفت داریم که روز بروز جلو میره و شما قدیمی میشی 

دقیقا مثل سخت افزار سیستمت 

روزی روزگاری گرافیک 8600 خدای گرافیکا بود اما الان کسی نگاهشم نمیکنه 

دارنده علوم کامپیوترم همینه .مگر اونا که دانش خدادادی تو نرمافزار دارند که 

به تعداد انگشتان دست هستند .

خود بنده یه مبحث services.msc ویندوز 10 رو بروزرسانی سرویسهاشو وقتی با ویندوزهای

نسل قبل میزارم کنار هم میبینم من یه بچه دبستانی میمونم تو این دنیا با فوق لیسانس و ...

سالها درس و تدریس و کلا کشک بوده 

لینک به دیدگاه

تنها به نطر من یه مهندس عمران میتونه مدعی بشه البته اگر بلد کار باشه چون اونها سالهاست رشته ثابتی 

داشتن و تغییرات ناجیزی داشتند و خود من میگم اینا چون اشتباها فوق دیپلمشونو گرفتم و هنوز که

هنوزه مباحث شغلی و کاری یکسانی دارند فقط اومدن اتوکد رو تو 3 دی مکث پیاده سازی میکنن و کلا 

کارایی مهندسین عمران وابسته به شهرداری فرقی نمیکنه .یا مثلا فیزیک و شیمی و ریاضی همیشه ثابته تقریبا و نحوه اموزش ممکنه 

فرق بکنه و گاها مبحثی جدید اضافه بشه 

ولی کامپیوتر همیشه درحال تغییر و بروز شدنه و اونیم که الان یه چیزی میگه دانشش رو بروز نکرده 

وگرنه یه زمانی اونم مدعی بوده و درست هم میگه ولی باید تفهیمش کنی که کارتهای گرافیک انویدیا 8600 و9800توانایی اجرای

بازی رزیدنت اویل 7 رو نداره و دورشون گزشته و باید جایگزین بشن ولی در زمان خودش خدایی میکردند

این مثال فکر کنم درست بوده باشه برای کامپیوتر و فرد باید بروز باشه تا بتونه مدعی باشه وگرنه

ادعای دانش 1 سال قبل برای 1 سال قبل بوده نه امروز 

لینک به دیدگاه

منم یک از اونام که فکر میکردم توی کامپیوتر خیلی حالیمه. اما تقریبا هر دو ساعت یه بار یه چیز جدید یاد میگیرم و میفهمم تقریبا هیچی بلد نیستم.😐

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...