رفتن به مطلب

راهنمایی خرید پاور

Fake21
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان با این سیستم چه پاوری رو پیشنهاد میدید که مناسب باشه 

Rx580 sapphire nitro plus 8G

Intel core i3 2100 3.1

Ram 4 ddr3 1333 2 ta 

Motherboard asus p8h67 

ویرایش شده توسط Fake21
لینک به دیدگاه

سلام پاوری که همه ی سوکت های مورد نیاز گرافیک و مادربرد رو داشته باشه (بدون زدن تبدیل و این داستانا) مناسب هست ولی در کل 600 وات به بالا

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Fake21 گفته است :

الام به نظظر شما 600 hp plus بگیرم یا ۷۰۰ hp plus

درود دوست عزیز

600 Green HP کفایت شما میکنه ....

لینک به دیدگاه

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp550a-uk-plus-gaming-psu-222467.html

مناسب شماست

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp500a-uk-plus-gaming-psu-222466.html

کل مصرف سیستم شما 250 وات هم نمیشه! حالا 300وات اصلا!

نیاز به پاور 600 به بالا نیست!

حتی 400واتم کافیه برا شما 

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

• Motherboard – Asus Rampage V Extreme X99
  • Processor – Intel Core i7 5960X at stock with Turbo enabled
  • RAM – Crucial 16GB (2 x 8GB) 2666 MHz
  • Graphics Card – Varies per review
  • CPU Cooler – Noctua NH-D15S
  • Power Supply – Be Quiet Power Zone 1000W
  • Main Storage Drive – Toshiba OCZ VX500 500GB
  • Chassis – Lian Li T80 Open Air Test Bench
  • Operating System – Windows 10 64-bit

23-6-800x600.png

این total power هست که تمام مصرف سیستم با اون مشخصات بالارو نشون میده 

300وات با مشخصاتی که اول ذکر کردم (مصرف سیپیو و رم و گرافیک و... باهم)

دیدید نیاز به 600واتم نیست؟

به اطلاعات غلط توجهی نکنید 

ولی محض اینده نگری حداقل 500وات تهیه کنید

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 58 دقیقه قبل، mَd گفته است :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp550a-uk-plus-gaming-psu-222467.html

مناسب شماست

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp500a-uk-plus-gaming-psu-222466.html

کل مصرف سیستم شما 250 وات هم نمیشه! حالا 300وات اصلا!

نیاز به پاور 600 به بالا نیست!

حتی 400واتم کافیه برا شما 

گرافیکش فقط 220 وات مصرف داره ، 480 خودم که مصرف حداکثر 180 وات داشت به صورت لحظه ای تا 220-250 هم میکشید چجوری میگید 250 وات هم کل سیستم نمیشه ؟ پس چرا سازنده برای گرافیک 580 پاور حداقل 500 وات توصیه کرده ؟

وقتی پیشنهاد پاور همیشه نباید حداقل ها رو در نظر گرفت سیستم الان خودم فقط با یه هارد با گرافیک 750ti حساب کردیم با یکی از بچه های قدیمی سافت 98 ، 320 وات مصرف داشت که پاور 430 گرین جلوش کم آورد برای کارت پر مصرفی مثل 580 کل سیستم 300 وات !!!

طبق اون عکس هم سیستم با 1080ti کمتر از 400 وات مصرف داره که آدم خندش میگیره اگه اینجوری بود دیگه نیازی به پاورهای وات بالا نبود و با یه پاور 500 میشد پر مصرفترین سیستم ران کرد و توی پاورهای وات پایین چند سوکت 6+2 پین میذاشتن که نذاشتن 

واسه گرافیک 1050 که تقریبا هم اندازه 750ti  مصرف داره که 166 وات حساب کرده که اونم بازم غلطه با اون پردازنده ، پاور بنده 430 بود و خروجی 300 وات شاخه 12 کم آورد ، نمیدونم چجوری اون اعدادو حساب کردهمنبع از بیخ غلطه

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

گرافیکش فقط 220 وات مصرف داره

با درایور های الان مصرف پایین تر از 200 هست درضمن قراره undervolt انجام بشه روش که مصرف میره رو 150 وات حالا یه ذره بالا پایین 

ولی خوب حالا بگیم 200وات گرافیک . خود سیپیو فکر میکنید چون نسل 2 هست اندازه i9 مصرفشه؟

04.gif

باز سرجمع بزنی مصرفش 300 وات هم درنمیاد چون این تست ها تست های تمام سیپیو محور هستن و دستور العمل های سنگین رو وارد میکنن 

ولی برای رند شدن میگیم 300وات سرجمع

حالا پیشنهاد شما چیه به نظر برای 300وات مصرف پاور 700 وات گٌلد معرفی کنم با قیمت 1.200؟

در 13 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

480 خودم که مصرف حداکثر 180 وات داشت به صورت لحظه ای تا 250 هم میکشید چجوری میگید 250 وات هم کل سیستم نمیشه ؟

این مورد قبلا هم بحث شده سیستم برق 480 مشکل داره برا همین سری ریفرش 580 رونمایی شد تا اونو درستش کنن نمونه مشکلات و گلگی های سایت تحلیل هم همین بود که میگفتن چرا مصرف برقش از چیزی که amd گزارش داده بیشتره! 

شما یه نگاه به تمام ریویو های سایت ها بندازی مصرف همین مقداره حالا یه سیستم کانفیگ پر مصرف تری داره سیپیوش بیشتر مصرف میکنه از 300 میپره 350 وات ولی خود گرافیک به تنهایی نهایت 200وات مصرف میکنه بدون هیچ اندرولت و کاهش فرکانس و چیزی

در 14 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

پس چرا سازنده برای گرافیک 580 پاور حداقل 500 وات توصیه کرده ؟

باید دید با چه کانفیگی پیشنهاد کرده من الان میتونم i9 با 580 ببندم و  oc کنم سیپیو رو 5.3 مصرفم بره رو 500 وات ! الان اون سیستم جوابه؟

میتونم با پنتیوم ببندم مصرف بشه 220 وات ! حالا زیادم هست براش!

در 24 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

430 گرین جلوش کم آورد

یعنی چی کم اورد؟ خاموش شد؟ چندسال اون پاور کار کرده بود؟ دقیقا بگید منظورتون از کم اوردن چیه بهتره

الان پاور تسکو 1000واتم داریم که خوب خودت بهتر میدونی

من نمیدونم اون پاور مشکلش چی بوده

سیستم ایشون نهایت مصرفش 300وات هست قابل پیگیری هم هست میتونن خودشون تست کنن

نیاز به خرید پاور 600- 700-800 وات نداره 

همون 500هم جوابشو راحت میده!

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

گرافیکش فقط 220 وات مصرف داره ، 480 خودم که مصرف حداکثر 180 وات داشت به صورت لحظه ای تا 220-250 هم میکشید چجوری میگید 250 وات هم کل سیستم نمیشه ؟ پس چرا سازنده برای گرافیک 580 پاور حداقل 500 وات توصیه کرده ؟

گذشت اون زمان... الان rx580 خوردم 120 وات فوقش مصرفشه ... با اهم متر چک کردم حساب کردم کل مصرف کیس 290 وات شد روی حداکثر مصرف حالا من کلی لوازم دیگه دارم مثل 7 تا فن خخخخ

ویرایش شده توسط noname
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در 4 ساعت قبل، mَd گفته است :
  • Motherboard – Asus Rampage V Extreme X99
  • Processor – Intel Core i7 5960X at stock with Turbo enabled
  • RAM – Crucial 16GB (2 x 8GB) 2666 MHz
  • Graphics Card – Varies per review
  • CPU Cooler – Noctua NH-D15S
  • Power Supply – Be Quiet Power Zone 1000W
  • Main Storage Drive – Toshiba OCZ VX500 500GB
  • Chassis – Lian Li T80 Open Air Test Bench
  • Operating System – Windows 10 64-bit

23-6-800x600.png

این چارت از بیخ مشکل داره اگر بر حساب این پیشنهاد میدید مصرف پردازنده طبق اعلام اینتل 140 واته شما 235 وات هم گرافیک (اصلا با درایورهای جدید حساب کن 200 بازم چارتت مشکل داره) در نظر بگیرید میشه 375 اما تو چارت 306 برای کل سیستم در نظر گرفته شده فقط پردازنده گرافیک باقی قطعات به کنار

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

با درایور های الان مصرف پایین تر از 200 هست درضمن قراره undervolt انجام بشه روش که مصرف میره رو 150 وات حالا یه ذره بالا پایین ، اندر ولت همه بلد نیستن شاید یکی اصلا نمیخواد انجام بده ، موقع پیشنهاد حالت نرمال در نظر میگیرن 

ولی خوب حالا بگیم 200وات گرافیک . خود سیپیو فکر میکنید چون نسل 2 هست اندازه i9 مصرفشه؟کل سیستم فقط پردازنده و گرافیکه ؟ همین پردازنده ایشون طبق گفته اینتل 65 وات مصرف داره نکنه 10 وات براش در نظر گرفتید ؟ یا اونم اندر ولت میشه ؟

حالا پیشنهاد شما چیه به نظر برای 300وات مصرف پاور 700 وات گٌلد معرفی کنم با قیمت 1.200؟من نگفتم 700 وات پیشنهاد بده برای 580 حداقل 500 الی 550 پیشنهاد میدن 600 بگیرن بهتره

باید دید با چه کانفیگی پیشنهاد کرده من الان میتونم i9 با 580 ببندم و  oc کنم سیپیو رو 5.3 مصرفم بره رو 500 وات ! الان اون سیستم جوابه؟ خوب برای 580 هیچ وقت i9 نمیبندن که مصرف اون حساب بشه یه i5 کافیه براش حالا پردازنده ایشون یکمی مصرفش از i5 کمتره و البته گلوگاهه

یعنی چی کم اورد؟ خاموش شد؟ چندسال اون پاور کار کرده بود؟ دقیقا بگید منظورتون از کم اوردن چیه بهتره ، پاور نکشید به ترتر افتاد green 430eu (پاور نو و یک ماه کارکرد بود) دادم به گارانتی 600 گرفتم جاش 

همون 500هم جوابشو راحت میده! مگه نمیگید 300 وات مصرف ندارن 330 یا 380 براشون کافیه چرا خرج الکی کنن و 500 وات بگیرین ؟! البته از نظر شما 

نه چرا 500 وات پیشنهاد میدید همون 330 وات پیشنهاد بده یا اصلا 380  !!! چون  اصلا اینجور پاورها کابل برق 6+2 پین ندارن ، گرافیک ایشون علاوه بر 8 پین یه 6 پین دیگه میخواد یعنی سازنده پاور میدونه واسه گرافیک پر مصرف نیاز به تولید پاور وات بالاتری هست 

از نظر بنده حداقل 500 الی 550 وات میخوان 600 بگیرن جهت آینده نگری  و لود کمتر پاور بهتره

در آخر پیشنهاد به استارتر خرید پاور حداقل 500 وات ریل واقعی هست حالا 550 یا 600 بگیرن چه بهتر 

موفق و سربلند باشید

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

داره اگر بر حساب این پیشنهاد میدید مصرف پردازنده طبق اعلام اینتل 140 واته

tdp چ ربطی به مصرف سیپیو داره؟ هرچند چون این سیپیو هسته زیادی داره پر مصرفه ولی مگه تو گیم 100درصد زیر لوده؟ 😕 مصرفش بیشتر از عددیه که بیان شده ولی تو گیم که 100 درصد زیر لود نیست پس اون چارت درسته سایت هم سایت معتبری بود نمونشو گفتم سرچ کنید داخل نت پُر هست همینجا طرف میگه 580 دارم مصرفش 130 شده بعد شما میگی من پست دروغ گذاشتم؟ 

و اینکه بهتره راجب tdp مطالعه کنید منظور tdp  میزان توان مصرفی سیپیو نیست

اندر ولت همه بلد نیستن شاید یکی اصلا نمیخواد انجام بده ، موقع پیشنهاد حالت نرمال در نظر میگیرن 

اینم حرفیه ولی باز همون رنج 200 وات میشه برای 580 تازه ایشون پردازندش  ممکنه گلوگاه کنه و به اون عدد بازم نمیرسه

کل سیستم فقط پردازنده و گرافیکه ؟ همین پردازنده ایشون طبق گفته اینتل 65 وات مصرف داره نکنه 10 وات براش در نظر گرفتید ؟ یا اونم اندر ولت میشه ؟

غیر از پردازنده و گرافیک بقیه قطعات 15واتم مصرفشون نیست.  انتظار داری hdd و ram و فن ها 100 وات مصرف کنن؟ 

گفتم که tdp واژه متفاوتی از توان مصرفی cpu هست 🙂 بله cpu هم اندرولت داره و میتونی مقدار offset بهش بدی البته به قول شما نرمال میگیریم

حداقل 500

خوب اینوکه منم داخل پستم نوشتم ولی به طور کل گفتم 400واتم کافیه فکر نکنه مثلا 500 وات لب مرزه یا مشکل ایجاد میکنه 

نکشید به ترتر افتاد green 430eu (پاور نو و یک ماه کارکرد بود)

اون مشکل پاوره! اگه پاور نکشه سریعا خاموش میشه و خاموشم نشه میسوزه

و مشکلات دیگه... 

مگه نمیگید 300 وات مصرف ندارن 330 یا 380 براشون کافیه چرا خرج الکی کنن و 500 وات بگیرین ؟! البته از نظر شما

میتونن تهیه کنن بازم رو حرفم هستم هیچ مشکلی نداره اگه پاور کابل مورد نظرشو داشته باشه البته 330 وات دیگه نه من گفتم 400 وات! نمونش کولر مستر 450 وات داخل لیون موجوده 2تا 8 پین هم داره! 

330 وات ریسکه چون الزاما 300 وات خروجی نمیده پاور از شاخه 12 ولت و ممکنه به خاطر سپر امنیتی خاموش کنه خودشو

برای اینده نگری گفتم 500 بگیرن چون اصرار داشتن

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...