رفتن به مطلب

مشاوره : بهترین مادر برد و CPU برای گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر همه اساتید اهل فن.

قصد دارم مادر برد و CPU اتقاء بدم به منظور افزایش کیفیت گیم.

قطعات در حال حاضر هم که دارم:

مادربرد GigaByte X99 Designare EX

سی پی یو : i7 6950X

MSI 2080Ti GAMING Tiro

POWER : V1200 COOLER MASTER    و   GREEN 1350W OC

CORSAIR  VENGEANCE RGB PRO 16GB (8 x 8GB) 64G DDR4 DRAM 3200MHz C16 — TUF Gaming Edition

مانیتور : ایسوس 24 اینچ مدل VK248H - مانتور تعویض شد : MSI Optix MAG271CQR

و بقیه قطعات هم که مهم نیست ذکر شود .

دوستان الان بهترین مادربرد و CPU بالاترین قدرت برای گیم میتونن داشته بشن و با توجه به گرافیک و رم که دارم ، شما چی پیشنهاد میدید. AMD یا اینتل ؟؟ کدوم مدل؟؟

نکته مهم : چند سال پیش AMD داشتم ، همیشه مشکل کرک بازیها را داشتم ، نبود که یکبار بازی بخرم کرکش مثل آدم کار کنه ، همیشه باید دنبال کرک یا مشکلات بازی تو اینترنت میگشتم . . .  ایا الان در نسل رایزن یا بالاتر AMD ، ایا هنوز مشکلات اینچنینی برای AMD  وجود دارد؟؟؟

وگرنه من خودم عاشق AMD هستم ولی اینکه سیستم برای گیم مچ باشه برام خیلی مهمتر است ؟؟ پس حساسیت AMD یا اینتل ندارم.

لطفا اگر راهنمایی میکند مستند باشد یا اینکه خودتون تجربه با اون باندل که پیشنهاد میدید داشته باشید لطفا. با عرض معذرت همیجور از رو اطلاعات عمومی نگید.

مانیتور تو سایز 29 یا بزرگتر هم نیاز دارم . البته نظر خودم رزولشن 2K است. (به مانیتور تخت علاقه دارم . حس میکنم برای کارهای طراحی مانیتور خمیده مناسب نیست.)تو این زمینه هم اگه تجربه موفقی دارید ممنون میشم در میان بزارید

اگر ارزشش داشته باشه از نظر بودجه و هزینه مشکل ندارم. فقط تو بازار داخل گیر بیاد.

تشکر پیشاپیش از همه دوستان.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

• ارسال 84
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 9 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

درود بر همه اساتید اهل فن.

قصد دارم مادر برد و CPU اتقاء بدم به منظور افزایش کیفیت گیم.

قطعات در حال حاضر هم که دارم:

MSI 2080Ti GAMING Tiro

POWER : V1200 COLER MASTER    یا  GREEN 1350W OC

(64)RAM: CORSAIR VANGENCE RGB PRO TUF GAME EDITION 8*8 

مانیتور : ایسوس 24 اینچ مدل VK248H

و بقیه قطعات هم که مهم نیست ذکر شود .

دوستان الان بهترین مادربرد و CPU بالاترین قدرت برای گیم میتونن داشته بشن و با توجه به گرافیک و رم که دارم ، شما چی پیشنهاد میدید. AMD یا اینتل ؟؟ کدوم مدل؟؟

نکته مهم : چند سال پیش AMD داشتم ، همیشه مشکل کرک بازیها را داشتم ، نبود که یکبار بازی بخرم کرکش مثل آدم کار کنه ، همیشه باید دنبال کرک یا مشکلات بازی تو اینترنت میگشتم . . .  ایا الان در نسل رایزن یا بالاتر AMD ، ایا هنوز مشکلات اینچنینی برای AMD  وجود دارد؟؟؟

وگرنه من خودم عاشق AMD هستم ولی اینکه سیستم برای گیم مچ باشه برام خیلی مهمتر است ؟؟ پس حساسیت AMD یا اینتل ندارم.

لطفا اگر راهنمایی میکند مستند باشد یا اینکه خودتون تجربه با اون باندل که پیشنهاد میدید داشته باشید لطفا. با عرض معذرت همیجور از رو اطلاعات عمومی نگید.

مانیتور تو سایز 29 یا بزرگتر هم نیاز دارم . البته نظر خودم رزولشن 2K است. تو این زمینه هم اگه تجربه موفقی دارید ممنون میشم در میان بزارید

در ضمن قیمت مهم نیست. فقط تو این خراب شده گیر بیاد.

تشکر پیشاپیش از همه دوستان.

اول اینکه مادربورد و پردازنده که الان داری، چی هست؟

دوم چقدر میخوای هزینه کنی؟

از اونجایی که 8 ماژول رم استفاده میکنی و فکر کنم اینا DDR4 هستند، من بعید میدونم با توجه پلتفرم هایی که رم 4 کاناله DDR4 ساپورت میکنن، مشکل آنچنانی روی قدرت پردازش CPU داشته باشی!

بنظرم اگه میخوای هزینه کنی،ی مانیتور بگیر! MSI ی مانیتور خمیده 27 اینچ 2k با فرکانس 144 داره که آخرین بار هفته پیش که میخواستم بگیرم، 7500 قیمت داشت!(گزینه های بهتری هم هست، ولی چون نگفتی چقدر میخوای هزینه کنی، نمیشه دقیق پیشنهاد داد)

و اینکه بنظرم سمت 4k نرو، چون تو رزلوشن های زیر 30 اینچ، تفاوت خاصی نداره و فقط فشار اضافی به گرافیک میاره!

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه فقط به منظور افزایش کیفیت قصد ارتقا دارین باید حتما مانیتور ارتقا بدین

چون با قوی تر کردن سیستم فعلی بازم جز fps بیشتر گرفتن چیز دیگه ای نصیبتون نمیشه . همچنان بازیهارو روی همون full hd دارین میبینید 

به نظرم مانیتور 4K بخرین از بازی تو این رزولیشن لذت ببرین گرافیکتون که راحت بازیهارو روی 4k اجرا میکنه . مگر اینکه دنبال مانیتور های 2k 144hz هستین

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

اول اینکه مادربورد و پردازنده که الان داری، چی هست؟

دوم چقدر میخوای هزینه کنی؟

از اونجایی که 8 ماژول رم استفاده میکنی و فکر کنم اینا DDR4 هستند، من بعید میدونم با توجه پلتفرم هایی که رم 4 کاناله DDR4 ساپورت میکنن، مشکل آنچنانی روی قدرت پردازش CPU داشته باشی!

بنظرم اگه میخوای هزینه کنی،ی مانیتور بگیر! MSI ی مانیتور خمیده 27 اینچ 2k با فرکانس 144 داره که آخرین بار هفته پیش که میخواستم بگیرم، 7500 قیمت داشت!(گزینه های بهتری هم هست، ولی چون نگفتی چقدر میخوای هزینه کنی، نمیشه دقیق پیشنهاد داد)

و اینکه بنظرم سمت 4k نرو، چون تو رزلوشن های زیر 30 اینچ، تفاوت خاصی نداره و فقط فشار اضافی به گرافیک میاره!

درود 

پست اول ویرایش کزدم.

نظر خودم هم 2K است ولی تا حالا تجربه 2k یا 4k برای گیم نداشتم. ,مانیتور خمیده توی بازار دیدم ولی برای کارهای طراحی مناسب نیست. بغیر گیم هر از گاهی کارهای طراحی با کورل یا سالیدورک یا نرم افزارهای مهندسی هم انجام میدم.

لینک به دیدگاه

سلام.

من سوادم در حدی نیست که بخوام تخصصی نظر بدم ولی در مورد انتخاب پاورهای بالا که گذاشتین باید بگم، خیلی ویدیو تو یوتیوب دیدم که برای ryzen 9 3900x که 12 هسته و 24 رشته داره با یه gpu 2080 ti  پاوری که براش انتخاب میکردن 850 وات بود. این چیزی بود که من دیدم، چون شنیده بودم پاور بیشتر از نیاز سیستم باعث زود فرسوده شدن پاور میشه.

در مورد cpu باید بگم که در مجموع در حال حاضر amd بهتره و به قول معروف  future proof. البته اگه فقط fps توی بازی مد نظرته که intel بهتره. اما به شخص خیلی ویدیو از مقایسه ryzen 9 3950x با ryzen 9 3900x با intel 9900ks دیدم که اکثرا ryzen 9 3900x پیشنهاد میدادن با توجه به قیمت های دلاریش. میگفتن در مجموع cpu بهتریه.

اینم بگم گفته بودن بر اساس گفته خوده amd ، رم های 3600 mhz استفاده بشه خیلی بهتره برای cpu های این نسل amd.

در مورد مادربرد باید بگم که ویدیو مقایسه ای تا دلت بخواد دیدم. پیشنهاد من asus x570 tuf gaming  ، قیمتش الان حدود 4700 باید باشه. بیشتر هزینه کردن برای مادربرد بنظرم من پول دور ریختنه.

لینک به دیدگاه

اگه مانیتور 144 هرتزی میخوای حتما رو i7 یا i9 حساب باز کن البته باید fhd برداری که گرافیک بتونه به اون فریم برسونه چون خیلی بازی های سنگین وجود داره

اگه 60 هرتز 4k میخوای یه i5 9600k هم بسته

اگه 2k 60hz میخوای بازم همون i5 9600k بسته

حالا چون سیستم بالا رده هست میتونی کلا i7 و i9 مدنظرت باشه ولی تا وقتی خروجی مانیتورت محدود باشه استفاده ای ازش نداری

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

من بعید میدونم با توجه پلتفرم هایی که رم 4 کاناله DDR4 ساپورت میکنن، مشکل آنچنانی روی قدرت پردازش CPU داشته باشی!

دوست عزیز فقط سری ترید ریپر و xeon قابلیت 4کاناله دارن! پس همون 2کاناله میشه و اینکه 4اسلات معمولا بیشتر برای 2کاناله نیست 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Ali.ydgi گفته است :

بیشتر هزینه کردن برای مادربرد بنظرم من پول دور ریختنه

این مادربرد انتخاب حرفه ای نیست

باید مدار vrm شو بررسی کرد از پس سیپیو در oc برمیاد یا نه چون اطلاعی ندارم  ولی tuf همیشه از سری prime a هم ضعیف تر بوده  چ برسه نسبت به crosshair و مدل های دیگه

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

قطعا اینتل تهیه کنید

AMD عالیه اما باگ هاش ادمو دیوونه میکنه :) اگر حرفه ای نیستید قطعا اینتل تهیه کنید

متاسفانه قیمتا خیلی بالاست

اما شما 9900k و 9900ks داری  هر کدومشون یه اپولو هستش :D

اما به شدت داغ تشریف دارن و باید کولر قدرتمندی براشون تهیه کنید ولی محشرن ;)

مادربرد من شخصا سری Godlike MSI خیلی دوست دارم و پیشنهاد هم میدم بخرین چون واقعا خوبند اما میتونید به مدل های asus و گیگابایت که تو بازار موجود هستند هم نگاهی بندازین  { چیپست Z390}
مورد بعدی اینکه شما 8 ماژول رم دارین ! احتمالا سوکت 2011 دارین استفاده میکنین اما سوکت 1151 از 4 ماژول پشتیبانی میکنه و شما محدود خواهید شد

اما به نظرم اگر پردازندتون 6800k هست کافیه شما خرج مانیتور خوب کن و لذت ببر از همینی که هست ;)

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mَd گفته است :

این مادربرد انتخاب حرفه ای نیست

باید مدار vrm شو بررسی کرد از پس سیپیو در oc برمیاد یا نه چون اطلاعی ندارم  ولی tuf همیشه از سری prime a هم ضعیف تر بوده  چ برسه نسبت به crosshair و مدل های دیگه

بررسی هاشو من دیده بودم. از vrm خوبی برخورداره  و برای اورکلاک هم مناسبه.....

من هم فقط گفتم x570 tuf ،   مدل های قبلی tuf رو پیشنهاد ندادم.

چون دیده بودم asus این سری از tuf رو خوب زده بود پیشنهاد دادم.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، mَd گفته است :

اگه مانیتور 144 هرتزی میخوای حتما رو i7 یا i9 حساب باز کن البته باید fhd برداری که گرافیک بتونه به اون فریم برسونه چون خیلی بازی های سنگین وجود داره

اگه 60 هرتز 4k میخوای یه i5 9600k هم بسته

اگه 2k 60hz میخوای بازم همون i5 9600k بسته

حالا چون سیستم بالا رده هست میتونی کلا i7 و i9 مدنظرت باشه ولی تا وقتی خروجی مانیتورت محدود باشه استفاده ای ازش نداری

ممنون.

یعنی مانیتور 144 هرتز یا بالاتر در رزولشن 2K ، ایا گرافیک 2080TI براش کمه؟؟

مانیتور میخوام هرتز بالا باشه . با توجه به گرافیک ، بهترین مانیتور که با گرافیک مچ بشه ، کدام مانیتور است.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، hosin گفته است :

ما سوکت 1151 از 4 ماژول پشتیبانی میکنه و شما محدود خواهید شد

اما به نظرم اگر پردازندتون 6800k هست کافیه شما خرج مانیتور خوب کن و لذت ببر از همینی که هست

خیلی موافقم🤘 چون تاثیرش فقط برای مانیتور 144هرتز به بالا حس میشه

وگرنه برای2k و4k اینکارت با اینکه غوله ولی چالش برانگیزه براش 

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز اگر شما در حاضر پردازندت 6950x چیزی که در مشخصات پروفایلتون هست با اورکلاک راحت می تونید به فرکانس 4400 برسید و برای پردازنده 10 هسته ای نتیجه قابل قبولی هست خرید حتی 9900k به نظرم بیشتر خودزنی هست تا ارتقا چون واقعا اینتل این چند نسل فقط هسته اضافه کرده و فرکانس و شما پردازندت تعداد هستش اونقدری زیاد هست که با اورکلاک بتونی راحت تا 2 سال دیگم همه بازی ها رو 144 فریم بازی کنی با فرض اینکه گرافیکت بتونه این فریم رو بده پردازنده گلوگاه نمیشه خودم 5820k دارم در حالت اورکلاک  به هیچ وجه 1080ti باهاش گلوگاهی که قابل لمس باشه نمیشد  2080ti هم نهایتش 25 درصد قوی تر هست و با فرض اینکه شما قطعات پروفایلت رو داشته باشی نیازی به ارتقا نیست شما حتما باید مانیتورت رو اپگرید کنی در مرحله اول که بهترین انتخاب الان مانیتورهای 1440p و 144 هرتز هستن موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

مانیتور 144 هرتز یا بالاتر در رزولشن 2K ، ایا گرافیک 2080TI براش کمه؟؟

خود رد دد2 مثال واضحشه

برای اکثر بازی ها گرافیکتون جوابه ولی بازی aaa هم هست که توش بمونه و ضدحال باشه

بهترین 2k و 144هرتزی هست که هم کیفیت داری هم فریم ریت مناسب اما کدوم مدل رو باید تحقیق کنی

مخصوصا اینکه باید پنل درست انتخاب کنید قسمت بعدی پنل مناسبه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، mَd گفته است :

دوست عزیز فقط سری ترید ریپر و xeon قابلیت 4کاناله دارن! پس همون 2کاناله میشه و اینکه 4اسلات معمولا بیشتر برای 2کاناله نیست 

یعنی بنظرت چطوری 8 ماژول رم 8 گیگ رو روی 4 اسلات رم سوار کردن؟ 8 ماژول رم بصورت دو کاناله!؟ ی نمونه میشه معرفی کنید از این نوع سیستم ها!؟

بعد شما پیشنهاد میدی پردازنده ای که رو پلتفرمی که 8 ماژول رم ساپورت میکنه سوار هست رو بده بره، بعد یه پردازنده i5-9600 بگیره!؟ کلا فازت چیه؟ بیشتر دنبال ایرد  گرفتن از مردمی تا دنبال راهنمایی دیگران!

درضمن ریفرش ریت مانیتور دقیقا چ ارتباطی به پردازنده داره؟ اینم ی کوچولو توضیح بده تا ما هم بدونیم!!!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

نسل فقط هسته اضافه کرده

البته نسل بین این 2 متفاوته یعنی این نسل از ریفر شده نسل skylake هست ولی اونی که استارتر داره broadwel باید باشه 

ولی به طور کلی i9 هم 8هسته داره با 16 ترد  اونقدم هسته اضافه نکرده 

ولی نیازی به تغیر از اون نسل به این نسل حس نمیشه باهاتون موافقم چون تعداد هسته و فرکانس و بازدهیشون مناسبه 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

یعنی بنظرت چطوری 8 ماژول رم 8 گیگ رو روی 4 اسلات رم سوار کردن؟ 8 ماژول رم بصورت دو کاناله!؟ ی نمونه میشه معرفی کنید از این نوع سیستم ها!؟

بعد شما پیشنهاد میدی پردازنده ای که رو پلتفرمی که 8 ماژول رم ساپورت میکنه سوار هست رو بده بره، بعد یه پردازنده i5-9600 بگیره!؟ کلا فازت چیه؟ بیشتر دنبال ایرد  گرفتن از مردمی تا دنبال راهنمایی دیگران!

درضمن ریفرش ریت مانیتور دقیقا چ ارتباطی به پردازنده داره؟ اینم ی کوچولو توضیح بده تا ما هم بدونیم!!!

1 من نمیدونم سیستم ایشون چیه فکر کردم 8ماژول رو خریدن نگهداری کردن

2 گویا سیستمشون از سری x هست و 8ماژول رو اونا وجود داره و 4کاناله هم هست x & xeon فقط از 4کاناله پشتیبانی میکنن تو اینتل منتهی سری xeon از ecc هم بهره منده برای رندر کمک میکنه دیتا سالم باشه

اون قسمت که i5 رو پیش دادم شما بخون گفتم نمیدونستم باندل دارن فک کردم جدا تهیه کردن اینارو پس طبیعیه

قسمت بعد که فهمیدم گفتم نیاز به تغیر پلتفرم نیست پول رو مانیتور مناسب بزارن

شما اصلا پست های بنده رو خوندید؟ 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mَd گفته است :

البته نسل بین این 2 متفاوته یعنی این نسل از ریفر شده نسل skylake هست ولی اونی که استارتر داره broadwel باید باشه 

ولی به طور کلی i9 هم 8هسته داره با 16 ترد  اونقدم هسته اضافه نکرده 

ولی نیازی به تغیر از اون نسل به این نسل حس نمیشه باهاتون موافقم چون تعداد هسته و فرکانس و بازدهیشون مناسبه 

اسما متفاوت هستن ولی عملا کارایی در فرکانس ثابت میشه گفت صرفا شما رفرش در رفرش در رفرش دیدی این چند سال 6950x هم 14 نانومتری هست عین پردازنده های سال اینده اینتل😂

پردازنده 9900k فقط 4.7 درصد از پردازنده 6950x که معماریش قدیمی ترم هست در فرکانس ثابت 3.5 گیگاهرتز قوی تره کلا کسی که پردازنده قوی از سال 2014 به اینور از اینتل داشته باشه و تعداد هسته هاش هم 6 عدد به بالا باشه به نظرم ارتقا بیشتر حالت خودزنی داره براش مخصوصا برای گیم زدن

untitled-19.png

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

استارتر عزیز اگر شما در حاضر پردازندت 6950x چیزی که در مشخصات پروفایلتون هست با اورکلاک راحت می تونید به فرکانس 4400 برسید و برای پردازنده 10 هسته ای نتیجه قابل قبولی هست خرید حتی 9900k به نظرم بیشتر خودزنی هست تا ارتقا چون واقعا اینتل این چند نسل فقط هسته اضافه کرده و فرکانس و شما پردازندت تعداد هستش اونقدری زیاد هست که با اورکلاک بتونی راحت تا 2 سال دیگم همه بازی ها رو 144 فریم بازی کنی با فرض اینکه گرافیکت بتونه این فریم رو بده پردازنده گلوگاه نمیشه خودم 5820k دارم در حالت اورکلاک  به هیچ وجه 1080ti باهاش گلوگاهی که قابل لمس باشه نمیشد  2080ti هم نهایتش 25 درصد قوی تر هست و با فرض اینکه شما قطعات پروفایلت رو داشته باشی نیازی به ارتقا نیست شما حتما باید مانیتورت رو اپگرید کنی در مرحله اول که بهترین انتخاب الان مانیتورهای 1440p و 144 هرتز هستن موفق باشید

علاقه ای به اورکلاک اینجور چیزها ندارم. برا همین زمان خرید 6950x انتخاب کردم که پرقدرت و جوابگو باشه. ولی الان احساس میکنم برای گیم کافی نیست. 3 سال پیش که من خریدم، همه میگفتن که عالی است. در ضمن تو محل کارم هم سیستم X99 باز دارم که اونم 6850K روش است، که فرکانس بیشتری نسبت به 6950X داره ، ولی با اون هم کار میکنم فرق انچنانی نمیبینم. رو مانیتور 60 هرتز ، وقتی دوربین بازی میچرخونی ، تصویر یکم بهم ریختگی داره.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

عامو جهر راه نندازید😄

امدیم دور هم جمع شیم یه مشورتی کنیم که مثل چند سال پیش پیشمون نشم.

خواهشا به اندازه زانوی من مشورت بدید.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

رفرش ریت مانیتور وقتی 60 باشه پردازنده و گرافیک باهم 1ملیارد فریمم بدن فقط 60 فریمش برات نمایش داده میشه و الکی داری پول برق میدی پس مجبوری رو 60 قفل کنیش و چ دلیل داره i9 بندازی با 60 فریم تو 4k؟؟؟ یا هر رزولوشنی فرقی نداره

پردازنده با تعداد فریمی که میخوای بگیری باید انتخاب بشه 

گرافیک ایشون دیگه خیلی غوله فقط باید دید دنبال فریم بالا هستن یا ن 

اگه فریم بالا میخوان سیپیو باید بتونه هندلش کنه و مانیتورم باید بتونه نمایشش بده

اگه سیپیو بتونه هندل کنه و مانیتور نتونه نمایش بده جز بستن یه سیستم غیر حرفه ای و پول برق و توان مازاد مصرف کردن هیچ مزیتی برای کاربر نداره

اگه با 60 فریم قراره کار کنن  همون i5 9600 هم کافیه چون شما 60 فریم راحت هندل میکنی توان الکی استفاده نمیکنی و 60 فریمشم تحویل میگیری

بقیه پولتم میره تو جیبت خرج چیز دیگه میکنی

حالا این 60 فریم فرقی نداره تو fhd باشه یا 4k چون سیپیو به تعداد فریم کار داره نه اندازه پیکسل 

یعنی کارکرد سیپیودر 1بازی ثابت تو fhd 60fps و 4k 60fps یکسانه! 

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

حالت خودزنی داره براش مخصوصا

دقیقا موافقم 👌 

باید دید تو فرکانس 5.2 از i9 و 4.6 مثلا تو 6950 چقد اختلاف کارایی هستش! 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali-0098 گفته است :

علاقه ای به اورکلاک اینجور چیزها ندارم. برا همین زمان خرید 6950x انتخاب کردم که پرقدرت و جوابگو باشه. ولی الان احساس میکنم برای گیم کافی نیست. 3 سال پیش که من خریدم، همه میگفتن که عالی است. در ضمن تو محل کارم هم سیستم X99 باز دارم که اونم 6850K روش است، که فرکانس بیشتری نسبت به 6950X داره ، ولی با اون هم کار میکنم فرق انچنانی نمیبینم. رو مانیتور 60 هرتز ، وقتی دوربین بازی میچرخونی ، تصویر یکم بهم ریختگی داره.

جسارت نشه داداش امکان نداره پردازنده 6850k نتونه 60 فریم رو نده این بهم ریختگی تصویر که شما میگی شاید به دلیل خاموش بودن vsync ست

شما با همین سیستمی که داری با 2تا قدم خیلی ساده می تونی اورکلاک کنی کار عجیبی نیست فقط 2تا مقدار رو در بایوس عوض می کنی بالاخره هزینه کردن شما اشتباه هست و می تونید باهاش چیزای دیگه که دوست دارین بخرین البته اگر استفاده دیگه ای با این سیستم می تونید داشته باشید و باهاش کار کنید می تونید یک سیستم جدید ببندید این قطعاتی که شما دارین همین الانم گرون قیمتن یا اینکه می تونید بفروشید حقیقتش درست تاپیک رو شروع نکردین اینکه هدفتون چیه؟ چه قدر بودجه دارین؟ و چرا می خواین اپگرید کنید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

رفرش ریت مانیتور وقتی 60 باشه پردازنده و گرافیک باهم 1ملیارد فریمم بدن فقط 60 فریمش برات نمایش داده میشه و الکی داری پول برق میدی پس مجبوری رو 60 قفل کنیش و چ دلیل داره i9 بندازی با 60 فریم تو 4k؟؟؟ یا هر رزولوشنی فرقی نداره

پردازنده با تعداد فریمی که میخوای بگیری باید انتخاب بشه 

گرافیک ایشون دیگه خیلی غوله فقط باید دید دنبال فریم بالا هستن یا ن 

اگه فریم بالا میخوان سیپیو باید بتونه هندلش کنه و مانیتورم باید بتونه نمایشش بده

اگه سیپیو بتونه هندل کنه و مانیتور نتونه نمایش بده جز بستن یه سیستم غیر حرفه ای و پول برق و توان مازاد مصرف کردن هیچ مزیتی برای کاربر نداره

اگه با 60 فریم قراره کار کنن  همون i5 9600 هم کافیه چون شما 60 فریم راحت هندل میکنی توان الکی استفاده نمیکنی و 60 فریمشم تحویل میگیری

بقیه پولتم میره تو جیبت خرج چیز دیگه میکنی

حالا این 60 فریم فرقی نداره تو fhd باشه یا 4k چون سیپیو به تعداد فریم کار داره نه اندازه پیکسل 

یعنی کارکرد سیپیو تو fhd 60fps و 4k 60fps یکسانه! 

حتما فریم بالا تو گیم موثره، البته تا الان تجربه نداشتم.

رو فریم بالا و روزلوشن 2K (احساس میکنم 4K  هنوز برای فریم بالا مناسب نیست ، با تحقیقات میدانی که کردم)

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

ولی با اون هم کار میکنم فرق انچنانی نمیبینم. رو مانیتور 60 هرتز ، وقتی دوربین بازی میچرخونی ، تصویر یکم بهم ریختگی داره

عزیز پارگی تصویر داری؟ اونو میشه رفع کرد

این سیپیو خیلی غول تر از 60 فریمه 🙃

اصلا نیاز به تغیرش نیست

چرا حس نمیکنید چون مانیتورت 60 فریمه 

120 کنیش متوجه میشی چقد تفاوت دارن 

بهم ریختگی منظورت چیه؟ واضح تر تعریفش کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...