رفتن به مطلب

حداکثر کشش خط تلفن (مودم D-link 2730u)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی. بنده، الان یه نت 2048 مخابرات دارم با ماهی 40 گیگ ترافیک بین الملل، راضی هم هستم عموما

منتهی در این وضعیت خونه نشینی، همه امورم داره از طریق اسکایپ و امثالهم پیگیری میشه و به شدت حجم و پهنای باند کم آوردم

میخوام موقتا، یه سرویس بهتر بگیرم از پنل مخابراتم. منتهی، سوالم حداکثر کشش خط تلفنمه

اونطور که من خوندم، یه عددی به نام attainable rate توی بخش statistics تنظیمات مودم های دی لینک هست، که حداکثر کشش باند رو نشون میده

منتهی، سمپل اصلی تنظیمات مودم دی لینک توی نت، مدل 2750 ئه نه 2730 من و کاملا فریمور من، ناقصتر از این مدله

ممکنه یه کمک بدید که من، به جای این عنوان attainable rate باید دنبال چه پارامتری بگردم تا به حداکثر توان خط خودم واقف بشم؟

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

یه اسکرین از snr بذارین.

405589372_Screenshot(133).thumb.png.36381bd7160ca8f74eaa16095fb9809b.png

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

داداش نویز خط"ت بده ! فکر نکنم بتونی بیشتر از 4 مگ تعرفه بگیری ...

اوضاع اپلودت هم که داغون ...

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام به همگی. بنده، الان یه نت 2048 مخابرات دارم با ماهی 40 گیگ ترافیک بین الملل، راضی هم هستم عموما

منتهی در این وضعیت خونه نشینی، همه امورم داره از طریق اسکایپ و امثالهم پیگیری میشه و به شدت حجم و پهنای باند کم آوردم

میخوام موقتا، یه سرویس بهتر بگیرم از پنل مخابراتم. منتهی، سوالم حداکثر کشش خط تلفنمه

اونطور که من خوندم، یه عددی به نام attainable rate توی بخش statistics تنظیمات مودم های دی لینک هست، که حداکثر کشش باند رو نشون میده

منتهی، سمپل اصلی تنظیمات مودم دی لینک توی نت، مدل 2750 ئه نه 2730 من و کاملا فریمور من، ناقصتر از این مدله

ممکنه یه کمک بدید که من، به جای این عنوان attainable rate باید دنبال چه پارامتری بگردم تا به حداکثر توان خط خودم واقف بشم؟

سلام،میزان میرایی خطتت خوبه.یعنی حتی تا 8 مگ هم کشش داره ولی به خاطر نویز،همین 2 مگ رو جواب میده.پروفایل گیم رو هم فعال کردید.همین پروفایل گیم تو نویز تاثیر میذاره.اگر نیازی بهش ندارید غیرفعال کنید.

اگر برای حجم نگرانید،فردا قراره 100 گیگ بدن به همه.

برای حداکثر کشش خط هم یه قسمتی داره.من خودم 2740 دی لینک دارم.توی قسمت maintenance . بخش diagnostics روی adsl کلیک کنید.استارت بزنید حداکثر کشش رو تخمین میزنه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، invoker گفته است :

داداش نویز خط"ت بده ! فکر نکنم بتونی بیشتر از 4 مگ تعرفه بگیری ...

اوضاع اپلودت هم که داغون ...

4 مگ رو به نظرتون امتحان بکنم یا ریسکیه؟!

در 6 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است :

سلام،میزان میرایی خطتت خوبه.یعنی حتی تا 8 مگ هم کشش داره ولی به خاطر نویز،همین 2 مگ رو جواب میده.پروفایل گیم رو هم فعال کردید.همین پروفایل گیم تو نویز تاثیر میذاره.اگر نیازی بهش ندارید غیرفعال کنید.

برای حداکثر کشش خط هم یه قسمتی داره.من خودم 2740 دی لینک دارم.توی قسمت maintenance . بخش diagnostics روی adsl کلیک کنید.استارت بزنید حداکثر کشش رو تخمین میزنه

بنده نیت خاصی به پروفایل گیم نداشتم

نمیدونم اصلا چی هست، چطور فعال شده. چطور غیر فعالش کنم؟

حجم یه بحثه ولی پهنای باندمم خیلی مرزیه. خودم اینور اسکایپم، کافیه مادرم اونور یه سر بره تلگرام یا واتساپ، پینگم میره بالا؛ یکی فقط منوی تلویزیون رو باز کنه، دوباره پینگم میره بالا، هم صدا لگ میگیره هم تصویر

میخوام این مدت که درگیر دورکاری هستم، یه پهنای باند بهتر بگیرم. 4 مگ به نظرتون چطور میشه روی خطم؟

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

4 مگ رو به نظرتون امتحان بکنم یا ریسکیه؟!

بنده نیت خاصی به پروفایل گیم نداشتم

نمیدونم اصلا چی هست، چطور فعال شده. چطور غیر فعالش کنم؟

حجم یه بحثه ولی پهنای باندمم خیلی مرزیه. خودم اینور اسکایپم، کافیه مادرم اونور یه سر بره تلگرام یا واتساپ، پینگم میره بالا؛ یکی فقط منوی تلویزیون رو باز کنه، دوباره پینگم میره بالا، هم صدا لگ میگیره هم تصویر

میخوام این مدت که درگیر دورکاری هستم، یه پهنای باند بهتر بگیرم. 4 مگ به نظرتون چطور میشه روی خطم؟

پروفایل گیم رو خود مخابرات غیرفعال میکنه.برای کم کردن پینگ فعالش میکنن.بیشتر هم کسانی که گیم آنلاین میزنن،درخواست میدن.

اون لگ هم به خاطر کم بودن پهنای بانده.در واقع پهنا تقسیم میشه بین چند نفر تو خونه.اگر 8 مگ مثلا خط اجازه بده بعید میدونم لگی داشته باشید

حالا غیر فعال کنید پروفایل گیم رو،ببینید وضعیت نویز چطور میشه.چون وضعیت میرایی یا همون attenuation خوبه،هم برای آپلود هم برای دانلود

ویرایش شده توسط mohammad7966
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است :

سلام

داداش نظرت در مورد این چیه؟

1593485021_bandicam2020-03-0722-33-34-617.thumb.jpg.e592b31d636be5d69c1543ef8ec7e063.jpg

406689080_bandicam2020-03-0722-36-26-533.thumb.jpg.1dcabad0ed21cb28f226260a032dd859.jpg

ویرایش شده توسط !CyrusTheGreat!
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، !CyrusTheGreat! گفته است :

سلام

داداش نظرت در مورد این چیه؟

1593485021_bandicam2020-03-0722-33-34-617.thumb.jpg.e592b31d636be5d69c1543ef8ec7e063.jpg

406689080_bandicam2020-03-0722-36-26-533.thumb.jpg.1dcabad0ed21cb28f226260a032dd859.jpg

سلام.وضعیت خطتون خوبه.آپلود از حداکثر کشش داره استفاده میکنه که تقریبا 2 مگه ولی دانلود هنوز جا داره تا 16 مگ جا داره

خود مودم روی 19 مگ تخمین زده ولی اینها تقریبیه و حالا بعضی از شرکت ها مثل پارس آنلاین که من قبلا داشتم تا 2،3 روز مانیتور میکنن و بعد خطو روی 16 مگ میذاشتن.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است :

سلام.وضعیت خطتون خوبه.آپلود از حداکثر کشش داره استفاده میکنه که تقریبا 2 مگه ولی دانلود هنوز جا داره تا 16 مگ جا داره

خود مودم روی 19 مگ تخمین زده ولی اینها تقریبیه و حالا بعضی از شرکت ها مثل پارس آنلاین که من قبلا داشتم تا 2،3 روز مانیتور میکنن و بعد خطو روی 16 مگ میذاشتن.

ممنونم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

بعد از 3 دقیقه میزنه adsl diagnostics failed

چرا؟ |:

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

بعد از 3 دقیقه میزنه adsl diagnostics failed

چرا؟ |:

این پیام گاهی برای منم اتفاق می افتاد ولی متوجه نشدم مشکل از کجاست.مطمئنم مشکل از مودم نیست،حالا یا مشکل از مخابراته یا isp.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

snr شما افتضاحه !

نویز شما از snr شما بیشتره !

قطعی ندارید با این وضعیت؟

اپلود شما باید روی 600 اینا باشه 

دانلودتون درسته!

خط تلفن متصل به مودم رو چک کنید یا عوض کنیدش 

از کنار سیم برق هم رد نکنیدش نویز میندازه

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، mَd گفته است :

snr شما افتضاحه !

نویز شما از snr شما بیشتره !

قطعی ندارید با این وضعیت؟

اپلود شما باید روی 600 اینا باشه 

دانلودتون درسته!

خط تلفن متصل به مودم رو چک کنید یا عوض کنیدش 

از کنار سیم برق هم رد نکنیدش نویز میندازه

والا، این خونه پدری، 35 سالشه حدودا، و زمانی که سیم کشی تلفن و برقش انجام شده اصلا چیزی به نام اینترنت وجود نداشته.

وضعیت نویز خود تلفن هم تعریفی نداره. تو این شیر تو شیری اوضاع هم که نمیشه تلفن کشید. حالا بگذریم ...

قطعی هم ندارم، نه.

به نظر شما، برم رو 4 مگ، یا خط دستمو میزاره تو پوست گردو؟

لینک به دیدگاه

خب، توی پنل مخابرات یه درخواست پشتیبانی ثبت کردم، و دیتاهای مودم رو براشون گذاشتم

اونطور که خودشون میگن، 4 مگ رو ساپورت میکنه خط. یه درخواست تغییر میدم، تا ببینم چطور میشه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

والا، این خونه پدری، 35 سالشه حدودا، و زمانی که سیم کشی تلفن و برقش انجام شده اصلا چیزی به نام اینترنت وجود نداشته.

وضعیت نویز خود تلفن هم تعریفی نداره. تو این شیر تو شیری اوضاع هم که نمیشه تلفن کشید. حالا بگذریم ...

قطعی هم ندارم، نه.

به نظر شما، برم رو 4 مگ، یا خط دستمو میزاره تو پوست گردو؟

اپلودت که بیشتر نمیشه چون همینجوریش 200 تایی کم داری در هر صورت اپلودت مشکل سازه

نمیدونم راستش باید تست کنی 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

اپلودت که بیشتر نمیشه چون همینجوریش 200 تایی کم داری در هر صورت اپلودت مشکل سازه

نمیدونم راستش باید تست کنی 

بیشتر دانلود میخوام تا آپلود، ریسیور هستم بیشتر تا استریمر.

درخواست تغییرو رو دادم حالا، فوق فوقش دوباره برمیگردم به 2048 دیگه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان

یه سوال داشتم دیگه تاپیک جدا ایجاد نکردم

امکان این هست که نویز خط با تغییر ساعت تغییر کنه

نویز خط من از ساعت 6 یا 7 عصر به بعد از روی 13 میاد روی 6 و حتی پایین تر

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

سلام دوستان

یه سوال داشتم دیگه تاپیک جدا ایجاد نکردم

امکان این هست که نویز خط با تغییر ساعت تغییر کنه

نویز خط من از ساعت 6 یا 7 عصر به بعد از روی 13 میاد روی 6 و حتی پایین تر

سلام

بله / طبیعیه این مورد ...

گاه بخاطره فشار رو تهجیزات مخابراته...

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، invoker گفته است :

سلام

بله / طبیعیه این مورد ...

گاه بخاطره فشار رو تهجیزات مخابراته...

هیچ راه حلی نداره؟

دیگه وقتی میاد رو 6 و پایین تر هر 10 دقیقه یه بار قطع میشه

از تو خونه هر چقدر تونستم نویز و کم کردم و یه سیم مستقیم برای مودم کشیدم ولی بازم نویز خیلی زیاده

لینک به دیدگاه

دوستانی که mode روی fast هستن یعنی حالت گیمینگ . و چون پینگ پایین میاد قدرت اپلود کم میشه و up stream کم میشه و قطعی ایجاد میشه باید اگه گیم نمیزنین زنگ بزنین بگین روی fast هست یعنی گیمینگ و برش دارن .

اگه خط ازیت میکنه چند نفر شین از همسایه هاتون اونایی که مخابرات دارن و امضا جمع کنین تا مخابرات رایگان از تو مرکز فیبر نوری کنه

لینک به دیدگاه

سلام. اون دوستانی که میگن SNR ایشون بده میشه منو یه راهنمایی کنن؟ من SNR Margin ام از ایشون خیلی بد تر هست اما سرعت کامل (16/2) رو دریافت میکنم البته باید بگم از ۲ ماه پیش من خیلی افتادم تو دردسر با نویز. هی ۱۰ دقیفه یه بار قطع میشد. دفترچه راهنمای مودمو که خوندم نوشته بود این مودم یه چیزی داره به نام G.DMT که برای همچین مواقعی خوبه. اونو فعال کردم سرعتم از ۱۶ رفت ۹. ولی بدون قطعی. برا ۳ هفته با همین سر کردم بعد گفتم شاید درست شده. از حالت G.DMT برش داشتم. الان ۲ روزه که قطعی DSL Uplink نداشتمimage.thumb.png.a54c0bd6aaef17b4be8afbb62903f1da.png

ویرایش شده توسط lordofpc734
لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، lordofpc734 گفته است :

سلام. اون دوستانی که میگن SNR ایشون بده میشه منو یه راهنمایی کنن؟ من SNR Margin ام از ایشون خیلی بد تر هست اما سرعت کامل (16/2) رو دریافت میکنم البته باید بگم از ۲ ماه پیش من خیلی افتادم تو دردسر با نویز. هی ۱۰ دقیفه یه بار قطع میشد. دفترچه راهنمای مودمو که خوندم نوشته بود این مودم یه چیزی داره به نام G.DMT که برای همچین مواقعی خوبه. اونو فعال کردم سرعتم از ۱۶ رفت ۹. ولی بدون قطعی. برا ۳ هفته با همین سر کردم بعد گفتم شاید درست شده. از حالت G.DMT برش داشتم. الان ۲ روزه که قطعی DSL Uplink نداشتم

شما باید یا نویزت و کم کنی یا سرعت و

همه راهای کاهش نویز و امتحان کن (مثل کشیدن سیم مخصوص مودم و گرفتن سیم استاندارد و ...) اگه نویز کاهش پیدا کرد که هیچ در غیر این صورت باید زنگ بزنی بگی یه سرعت پایین تر برات ست کنن

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

شما باید یا نویزت و کم کنی یا سرعت و

همه راهای کاهش نویز و امتحان کن (مثل کشیدن سیم مخصوص مودم و گرفتن سیم استاندارد و ...) اگه نویز کاهش پیدا کرد که هیچ در غیر این صورت باید زنگ بزنی بگی یه سرعت پایین تر برات ست کنن

همه کاری که میشد خودم انجام بدمو انجام دادم. حتی مخابرات یه تکنسین فرستاد و یه کاری کرد. اما الان مشکلی نیستا. سرعت کاملو میگیرم قطع و وصلی هم تا حالا ندیدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...