رفتن به مطلب

ارتقای سرویس 2 مگابیت به 4 مگابیت و افت سرعت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی. خیلی متشکرم از دوستان عزیز @invoker @mohammad7966 و @mَd که در تایپیک قبلی، کمک کردن به من خیلی در تحلیل داده های مودم و خط تلفنم.

بعد از صحبت و مشورت با دوستان فروم و همچنین خود پشتیبانی مخابرات، سرویس رو از 2084 به 4096 ارتقا دادم. اما، سرعت دانلودم داره رفتارای عجیبی از خودش نشون میده. در IDM این رفتارها رو بررسی کردم ...

بلافاصله بعد از استارت، دانلود با حداکثر ظرفیت و سرعت خط شروع میشه (تقریبا 500kbps) اما بعد از دو - سه ثانیه، این عدد به یه چیزی بین 110kbps و 150kbps نزول میکنه، و بعد از چند ثانیه، روی 200kbps استیبل میشه.

چرا این مدلی شده، مشکل سراسریه یا مشکل از نویز خط منه؟توی اسپید تستر های اینترنت هم همین داستان هست. پهنای باند دانلود با 4.2MBps شروع میشه و با تقریبا 2MBps تموم؛ که میانگینش رو تستر معمولا 2.5MBps به من اعلام میکنه

اگه نویزه که ... من مجدد تغییر بدم و الکی پول ندم. اینام که دارن یه 100 گیگی میدن، میگذرونیم تا شب عید. اما اگه طبیعیه و اینم بگم که تقریبا شیش ساعته تغییر سرویس انجام شده، یه کمی بیشتر صبر کنم.

چیه نظرتون دوستان؟

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

در خصوص سرعت / الان مصرف نت به شدت بالاست ! و پهناه باند کم اورده / سیستم isp بصورت خودکار صورت شماره رو محدود میکنه که به قولا به همه برسه ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

isp شما چی بود ؟! در حال حاظر بجز شاتل تمام isp ها اوضاعشون خرابه خراب !

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه اسکرین شات مجدد هم از نویز خط بذارین !

لینک به دیدگاه

مشکل سراسری نیست چون اگه باشه شما باید زیر 200 هم تجربه کنید

سیم تلفن شما کشش نداره حالا یا سیم تلفن شماست یا سیم تلفن ساختمون

snr و نویز شما مناسب نیست تا همون 2مگ هم جواب داده دیگه خیلی خوب تا کرده باهاتون

به نظر من همون 2مگ تغیر بدید

لینک به دیدگاه

سلام،چندبار پشت سرهم توی استاتوس مودم،صفحه رو رفرش کنید.اگر اونجا تغییر کرد پهنای باند و snr یعنی خط کشش نداره ولی اگر ثابت بود یعنی مشکل از پهنای بانده و کم آوردن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

در خصوص سرعت / الان مصرف نت به شدت بالاست ! و پهناه باند کم اورده / سیستم isp بصورت خودکار صورت شماره رو محدود میکنه که به قولا به همه برسه ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه اسکرین شات مجدد هم از نویز خط بذارین !

مخابرات بودم من عزیز. ستینگ مودمم الان بررسی میکنم مجددا

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

مشکل سراسری نیست چون اگه باشه شما باید زیر 200 هم تجربه کنید

سیم تلفن شما کشش نداره حالا یا سیم تلفن شماست یا سیم تلفن ساختمون

snr و نویز شما مناسب نیست تا همون 2مگ هم جواب داده دیگه خیلی خوب تا کرده باهاتون

به نظر من همون 2مگ تغیر بدید

اونم دارم تجربه میکنم. از 500 دراپ میزنه رو 100، بعد به زور خودشو با ناز میکشه رو 200 ، و بین 150 و 250 نوسان میکنه

در 1 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است :

سلام،چندبار پشت سرهم توی استاتوس مودم،صفحه رو رفرش کنید.اگر اونجا تغییر کرد پهنای باند و snr یعنی خط کشش نداره ولی اگر ثابت بود یعنی مشکل از پهنای بانده و کم آوردن

امتحان میکنم.

لینک به دیدگاه

http://st.irancell.ir:81/speedtest/

از اینجا تست بگیرید چون داخلیه سرعت بهتر نمایش میده اگه کمتر بود احتمال حرف بنده درست باشه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است :

بعد چند بار رفرش، اعداد تغییر نکردن.

این هم تصویر ستینگ مودم. @invoker

image.thumb.png.87052e4357764611f7ad4d47b8ab5d99.png

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mَd گفته است :

http://st.irancell.ir:81/speedtest/

از اینجا تست بگیرید چون داخلیه سرعت بهتر نمایش میده اگه کمتر بود احتمال حرف بنده درست باشه

اینکه همون 2 مگ قبلی خودمم پر نمیکنه |:

حس میکنم اینقدر اوضاع خط ها شیر تو شیره که همه دراپ دارن، نمیشه دقیق تشخیص داد که از چیه مشکل

البته سیمی که الان دارم ازش اینترنت میگیرم، از کنار کابل ورودی اصلی برق منزل رد شده. با یه انشعاب دیگه تست میکنم، بلکه بهتر شه.

این سیم کشی ها مال وقتی هستن که اصلا چیزی به نام اینترنت وجود نداشته ...

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

بعد چند بار رفرش، اعداد تغییر نکردن.

این هم تصویر ستینگ مودم. @invoker

image.thumb.png.87052e4357764611f7ad4d47b8ab5d99.png

مشکلی نداره پس.پهنا کم اومده

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است :

مشکلی نداره پس.پهنا کم اومده

الان دوباره نگاه کردم، SNR دانلودم شده بود 4.6 رفرش کردم شد 4.7، رفرش کردم شد 4.8 رفرش کردم شد 4.9 رفرش کردم شد 4.7

بین 4.6 و 4.7 زیاد عوض میشه

ولی هر سه چهار رفرش یه بار عوض میشه

اینقدر تغییر حسابه؟

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سیمی که الان دارم ازش اینترنت میگیرم، از کنار کابل ورودی اصلی برق منزل رد شده. با یه انشعاب دیگه تست میکنم، بلکه بهتر شه

حتما انجام بدید و از status اسکرین بزارید

من هنوزم حدسم رو کشش خط شما هست چون من کندی در اینترنت خودم ندارم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mَd گفته است :

حتما انجام بدید و از status اسکرین بزارید

من هنوزم حدسم رو کشش خط شما هست چون من کندی در اینترنت خودم ندارم

چیه اینترنت خود شما عزیز؟

4g همراه اول تقریبا از بدو شیوع کرونا اوضاعش بیریخت شد. میخواستم بسته شبانه استارت کنم، و همراه اول با سرعت 50 کیلوبایت بر ثانیه ای (4g ساعت 2 صبح !!!) منو به مسخره گرفت.

یه کم صبر میکنم، دیگه دیدم خیلی داره داغون میمونه وضعیت که تغییر میدم به 2048. من به خاطر پهنای باندش میخواستم، ترافیک که همون 40 گیگ بس بود، حالا 20 گیگ بیشتر کمتر هدف من نبود.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

الان دوباره نگاه کردم، SNR دانلودم شده بود 4.6 رفرش کردم شد 4.7، رفرش کردم شد 4.8 رفرش کردم شد 4.9 رفرش کردم شد 4.7

بین 4.6 و 4.7 زیاد عوض میشه

ولی هر سه رفرش یه بار عوض میشه

اینقدر تغییر حسابه؟

راستش محدوده مجاز برای snr باید 6 به بالا باشه.زیر 6 قطعی ایجاد میکنه در بیشتر مواقع،ولی خب بوده بعضی ها با زیر 6 هم قطعی براشون پیش نیومده.حالا اگر قطعی ندارید مشکلی نداره ولی خب اگر کمبود پهنای باند اذیت میکنه بهتره روی همون  2 مگ بذارید.

اگر هم وقت داشتید بهتره سیم نو بذارید.البته نمیدونم وضعیت خونه چطوره ولی اگر آپارتمانی باشه، قبلش تست کنید مودم رو دم جعبه.

خودتون میتونید پهنا رو هم کم کنید،ببینید وضعیت چطوره؟توی قسمت setup ،بخش internet setup سربرگ adsl setting مودلاسیون رو عوض کنید بذارید روی adsl2 .کلا مودلاسیونها رو با آزمون و خطا تغییر بدید ببینید وضعیت چطور میشه

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، invoker گفته است :

دیده بان نت نه پینگش تغییر کرده و نه سرعتش کاملا نرمال هست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است :

راستش محدوده مجاز برای snr باید 6 به بالا باشه.زیر 6 قطعی ایجاد میکنه در بیشتر مواقع،ولی خب بوده بعضی ها با زیر 6 هم قطعی براشون پیش نیومده.حالا اگر قطعی ندارید مشکلی نداره ولی خب اگر کمبود پهنای باند اذیت میکنه بهتره روی همون  2 مگ بذارید.

اگر هم وقت داشتید بهتره سیم نو بذارید.البته نمیدونم وضعیت خونه چطوره ولی اگر آپارتمانی باشه، قبلش تست کنید مودم رو دم جعبه.

خودتون میتونید پهنا رو هم کم کنید،ببینید وضعیت چطوره؟توی قسمت setup ،بخش internet setup سربرگ adsl setting مودلاسیون رو عوض کنید بذارید روی adsl2 .کلا مودلاسیونها رو با آزمون و خطا تغییر بدید ببینید وضعیت چطور میشه

الان نگاه کردم، دیدم دوباره برگشته رو 6. و به طرز لجبازانه ای هم روی 6 پایداره

بقیه مواردی که فرمودید هم تست میکنم.

خونه، ویلایی بالای 35 سال ساخته، و سیم کشیش هم نو نشده

الان وضعیت عمومی کلا اوکی نیست، که بخوام برم دنبال سیم و سیم کشی و این حرفها. نت رو اوردم بالا که بتونم کارام رو رو از داخل منزل، از طریق اسکایپ و ادوبی کانکت و امثالهم پیگیری کنم

اگه میخواستم بزنم بیرون و دنبال کارای اینچنینی که جرئت میکردم یه سر تا چهارراه دانشکده برم (بورس الکترونیک کرج) دوتا جک 3.5 مادگی بخرم و پنل کیس رو تعمیر کنم ...

لینک به دیدگاه

خب، نویزگیر رو برداشتم از سر راه مودم، گویا خیلی نویز گیر سرحالی نبوده.

SNR دانلودم الان روی 6.2 پایدار شده. فردا خدا بخواد، میرم از زیر کنتور، مبدا خط، بررسی میکنم و SNR میگیرم. اگه عدد، تفاوت فاحشی داشت با عدد فعلی، یه خط جدید میکشم، مستقیم از زیر کنتور تا مودم.

لینک به دیدگاه

امروز، مودم رو بردم دم در و از خود ورودی سیم تلفن به منزل، تست گرفتم.

با قطع اتصال از خط تلفن خونه، میرایی دانلود خط از 30 به 20 کاهش پیدا کرد، و SNR دانلود از 7 به 30 افزایش پیدا کرد!

منتهی، در تست سرعتم تغییری ایجاد نشد و همچنان، چند ثانیه ای روی 4Mbps پایداره و مجددا به 2Mbps دراپ میزنه، که نشون میده یه دست غیبی این وسط به نام مخابرات، داره سرعت من رو محدود میکنه وگرنه خط با همون مشخصات داغون قبلی هم کشش 4 مگابیت رو داشته ولی مخابرات اجازه نمیده که 4 مگابیت رو پر کنم.

یه خط تلفن دیگه هم ما داریم، که روی زیرزمینه. دارم درخواست یه نت 512 میدم روی اون خط، که وضعیت نویز و میراییش رو بررسی کنم. اگه مناسب بود، کل اینترنتم رو میندازم روی اون خط، و با یه سیم مستقیم میارمش توی طبقه بالا که هستیم.
@M_R @invoker @mohammad7966

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در در 18 اسفند 1398 در 21:00، ali_8114 گفته است :

سلام به همگی. خیلی متشکرم از دوستان عزیز @invoker @mohammad7966 و @mَd که در تایپیک قبلی، کمک کردن به من خیلی در تحلیل داده های مودم و خط تلفنم.

بعد از صحبت و مشورت با دوستان فروم و همچنین خود پشتیبانی مخابرات، سرویس رو از 2084 به 4096 ارتقا دادم. اما، سرعت دانلودم داره رفتارای عجیبی از خودش نشون میده. در IDM این رفتارها رو بررسی کردم ...

بلافاصله بعد از استارت، دانلود با حداکثر ظرفیت و سرعت خط شروع میشه (تقریبا 500kbps) اما بعد از دو - سه ثانیه، این عدد به یه چیزی بین 110kbps و 150kbps نزول میکنه، و بعد از چند ثانیه، روی 200kbps استیبل میشه.

چرا این مدلی شده، مشکل سراسریه یا مشکل از نویز خط منه؟توی اسپید تستر های اینترنت هم همین داستان هست. پهنای باند دانلود با 4.2MBps شروع میشه و با تقریبا 2MBps تموم؛ که میانگینش رو تستر معمولا 2.5MBps به من اعلام میکنه

اگه نویزه که ... من مجدد تغییر بدم و الکی پول ندم. اینام که دارن یه 100 گیگی میدن، میگذرونیم تا شب عید. اما اگه طبیعیه و اینم بگم که تقریبا شیش ساعته تغییر سرویس انجام شده، یه کمی بیشتر صبر کنم.

چیه نظرتون دوستان؟

بنده هم با اینترنت شاتل مشکل شمارو دارم البته بعضی از سایت ها اینطوریه

لینک به دیدگاه

جدا از مشکلات این روزها، خط شما به شدت نویز داره و مناسب سرعت بالاتر از 2مگ نیست

snr کمتر از 10 اصلا خوب و پایدار نیست بهتره بگید براتون روی همون 2مگ ببندن...

ولی خب قبلش این مورد رو هم امتحان کنید:

وارد تنظیمات مودم شده، از سربرگ advanced گذینه modulation mode رو روی adsl 2 plus و گذینه type رو روی annex a قرار بدید

Screenshot_2020-03-11-13-58-56_1.thumb.jpg.f0da750cdf3937edf260e6ccb3957c30.jpg

اگه بعداز ریستارت مودم اینترنت وصل نشد با پشتیبانی تماس بگیرید و بگید حالت adsl 2 plus رو براتون فعال کنن

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، sajad-tnt گفته است :

جدا از مشکلات این روزها، خط شما به شدت نویز داره و مناسب سرعت بالاتر از 2مگ نیست

snr کمتر از 10 اصلا خوب و پایدار نیست بهتره بگید براتون روی همون 2مگ ببندن...

من تونستم الان snr رو به 30 برسونم با نویزگیری اساسی

فقط باید یه سری اصلاحات توی سیم کشی انجام بدم.

اما این افت باند با snr دانلود 30 هم رخ میده که دیگه دست من و نویز نیست، خود مخابراته

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M A H D I گفته است :

بنده هم با اینترنت شاتل مشکل شمارو دارم البته بعضی از سایت ها اینطوریه

دوستان میفرمودن نویزه. اما من حتی دارم سرعتهای زیر 150 رو به صورت پایدار بعضا تجربه میکنم!

و اینکه، خود مودم پهنای باند 4 مگابیت رو داره دریافت میکنه و شناسایی کرده، isp نمیزاره سرعت بگیریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...