رفتن به مطلب

بحث در مورد قیمت نفت در سال آینده و خرید سیستم

naderblue
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

امرزو اخبار نگاه میکردم دیدم عربستان و روسیه بر سر نفت درگیر شدن و تولیدشون چند برابر کردن دلیل این کارشون این هست فروش بیشتری از نفت کنن چون استفاده از نفت در سال های اینده میخاد ممنوع بشه در کشورها توسعه یافته برا همین خریدارش دیگه وجود نداره . قیمت نفت هم روز به روز داره پایبین تر میاد طبق قیمی که الان نفت داره / نفت کشورمون رو بشکه ایی 23 دلار میخرن / حدودی 15 دلارش هزینه جا به جایش هست میمونه 8 دلار که با توجه به تحریم و بودن رقیب تو خریدش هر بشکه نفت 5 دلار از ما شاید بخرن //// اینارو گفتم که بدونید اوضا بدتر میشه به نظر من البته 

که اگه پول دارید سیستم همین امروز ببندید چون بعدها افسوس امروز میخورید 

بحث سیاسی هم نکنید چون هیچ کمکی به حال روزمون نمیکنه اگه ایده یا فکری دارید جهت کسب درامد و یا ضرر در اینده به بچه ها بگید

وگرنه بحث سیاسی نکنید من خودم خدای بحث ها این مدلی هستم و حوصلش اصلا نیست تشکر

اگه در متن من اشتباهی بود پست بذارید و بگید تشکر

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

فکر نمی کنم تو خرید و فروش نفت به اون صورت تغییری پیدا کنه چون فقط قسمت استفاده به عنوان منبع انرژی داره روز به روز کمتر میشه اما استفاده های دیگه در صنعت داره که به مرور زیاد میشه و خود بخود تغییر کاربری میده... 

لینک به دیدگاه

اخبار مرتبط

بانک سرمایه گذاری گلدمن ساچز هشدار داد جنگ قیمتی که به راه افتاده، می‌تواند قیمت نفت را تا بین 20 تا 30 دلار در هر بشکه پایین بیاورد.

https://www.iranjib.ir/shownews/70007/هشدار-سقوط-قیمت-نفت-به-20-دلار-با-آغاز-جنگ-قیمتی/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اولا ایران نفتی نمیفروشه به اون صورت که بخواد فرقی به حالش کنه دوما مطمعنا دو روز بگذره قیمت نفت پایین بیاد میان میشینن توافق میکنند 😂

لینک به دیدگاه

نقل قول  

https://www.bartarinha.ir/fa/news/969901/افت-بی‌سابقه-قیمت-نفت-با-ایران-چه-می‌کند

افت قیمت نفت با اقتصاد ایران چه می‌کند؟

کاهش قیمت نفت بسیاری از کشورهای صادرکننده نفت، از جمله ایران را با مشکل تامین مالی مواجه می کند. در اغلب کشورهای بزرگ صادرکننده نفت، هم درآمد دولت و هم‌ تراز پرداخت‌ها به فروش نفت وابستگی دارد و بنابراین کاهش درآمد نفتی بر متغیرهای کلان اقتصادی این دسته از کشورها تاثیرگذار است.

کاهش درآمدهای نفتی تبعاتی را در اقتصاد کلان ایران به دنبال خواهد داشت. کاهش درآمدهای نفتی از یک‌سو باعث افزایش پایه پولی (جهت جبران کسری بودجه) و در نتیجه، نقدینگی شده و به افزایش تورم منجر می‌شود و از سوی دیگر، به کاهش هزینه‌های عمرانی و در نهایت کاهش رشد اقتصادی ختم خواهد شد.

لینک به دیدگاه

بستگی به بودجه داره، اگر مبنا نفت باشه که الان هم هست اوضاع خرابه.

البته درآمدهای غیر نفتی پتروشیمی هم کاهش پیدا میکنه، که به قیمت ارز تاثیر میزاره.

الان قیمت ها هم غیره منطقیه.

ویرایش شده توسط surena
لینک به دیدگاه

یادمه حدودا" 3 هفته پیش ... من یه پیش بینی رو به دوستانی که قصد خرید داشتن گوشزد کردم ! ( اون موقع دلار 13 و درهم 3650 بود )

( احتمال افزایش نرخ ارز { درهم امارات } به شدت بالاست / از اونطرف هم واردات بخاطره کرونا به شدت محدود و غیر ممکن شده )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب این به چه معناست ؟! خیلی خلاصه یعنی واردات اجناس محدود +  خرید با نرخ ارز فضایی = ------------------------------

و الان کم کم اون پیش بینی داره خودشو نشون میده و به واقیعت میرسه !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند روز پیش هم در تاپیک یکی از دوستان عرض کردم اگر کالایی رو نیاز دارید و پولتون آماده اس معطل نکنید

دورنمای شرایط اقتصادی اصلا خوب نیست همین کرونا باعث خوابیدن بسیاری از بخش ها شده کالا وارد نمیشه قیمت ارز بالا رفته و بالاترم میره

الانم که نفت به این شکل! همون نیمچه درامد نفتی هم دیگه نخواهد بود نتیجه این میشه که دولت مجبور میشه تمام طرح های عمرانی رو معلق کنه مالیات رو بیشتر و سنگین تر کنه و الی ... که دیگه در توان مردم هم نیست

لینک به دیدگاه

سلام

در شرایط عادی حرفتون درسته ولی آخه تو این اوضاع عملا دیگه نفتی فروخته نمیشه

و بنظر تاثیر چندانی نخواهد داشت

اما خب با تجه به مجموعه ای از عوامل هرچی نیاز دارید واقعا بخرید که سال بعد....

لینک به دیدگاه

با نظر چند نفر از شما ها مخالفم

اولا علت بالارفتن قیمت قطعات 2 چیز هست

1 - درخواست زیاد برای قطعات در آخر هر سال که باعث بالارفتن نسبی قیمت میشه و مردم هم به علت اینکه عیدی و سنوات گیرشون میاد توان خرید بیشتری پیدا میکنند و خوب سودجویان هم از این فرصت استفاده میکنند و قیمت هاشونو افزایش میدند

2- ویروس کرونا و بالا رفتن قیمت ارز

شاید بپرسید چه ربطی داره اتفاقا ربط بزرگی داره

از شما میپرسم قیمت ارز رو کی تعیین میکنه ؟؟ غیر از دولت؟

دولت ذخایر مشخصی از ارز داره و وقتی که درخواست برای این ارز بطور ناگهانی افزایش پیدا کنه قیمت میره بالا و علت درخواست زیاد هم هجوم بازرگانان زیادی هست برای واردات مواد بهداشتی مانند دستکش و ماسک و ... و ...که دولت عملا در رسانه اعلام کرد هر کس میتونه واردات کنه بسم الله بیاد واردات کنه

و در حقیقت دولت به فکر جیب خودش هست که با فروش ذخایر ارزی کمبود بودجه رو هم تامین کنه برای سال بعد 

پس امسال 2 تا اتفاق باعث بالارفتن بی سابقه قیمت ها شده که اگر الا بریم سال بعد توان خرید مردم به حالت عادی برمیگرده و ثانیا با از بین رفتن ویروس تقاضای ارزی کم میشه 

در مورد فروش نفت

صحبت ها ضد و نقیض هست اما چیزی که مشخصه اینه که نفت ما فروش میره اما شاید کمتر شده باشه و مسئله دیگه اینکه برخی کشور ها نفت رو از ما میگیرند اما به ما دلار نمیدند و ما باید جنس وارد کنیم واسه همین واردات ما زیاده

در مورد اینکه فروش نفت ممنوع بشه 

در حد جک هست چرا ؟ چون کارخانه های زیادی وجود داره که تولیداتشون بر اساس نفت هست و وقتی خودشون نفتی نداشته باشند برای مصرف یا کمبود داشته باشند که وقتی نفت میخرن یعنی کمبود دارند یا اصلا تولید ندارند پس هیچ وقت نمیان کارخونه رو تعطیل کنند 

حالا کی گفته میخاد فروش ممنون بشه معلوم بوده سواد منطقه ای و اقتصادی نداره که چنین حرفی زده

از طرفی مگه عربستان چقدر میتونه نفت بفروشه و چقدر میتونه پاسخگوی نیاز باشه که امریکا بیاد بگه کسی از ایران نخره و کشور ها هم گوش بدند

امریکا دلار رو میتونه رصد کنه اما خیلی چیز های دیگه رو نه

لینک به دیدگاه

با نظر دوستان موفقم که میگن در این شرایط نفتی(نفت ایران) فروخته نمیشه و در نهایت فرقی نمیکنه.

این افزایش قیمت ها هم به خاطر کرونا هست ایمپکت جهانی داشته اکثر یوتیوبر ها هم چند روز پیش هشدار داده بودن.

لینک به دیدگاه

ایران که دیگه فروشنده نیست

فقط سرریز چاه هاش رو داره اینور اونور میچرخونه که چاه بسته نشه و خسارت چندین برابر نشه

مملکت که هیچ، دنیا کلا خر تو خره. یه انتخابات گنده در پیش داریم، همه اینا شاید زیاد باشه ولی حداقل 80 درصدش به خاطر همونه

شبکه مالی ایران در منطقه و جهان هم، اینقدر گسترده و پیچیده هست که نشه کاملا مسدودش کرد.

نگران نباشید، یه دوتا انتخابات برگزار بشه خیلی مسائل تغییر میکنن

لینک به دیدگاه

سلام

بنده هم چندتا نکته رو ذکر کنم .

1. گفته میشه فروش نفت ایران حدود 500 هزاربشکه درروزه . این مقدار یک چهارم تا یک پنجم قبل تحریمه . خیلی واضحه قیمت هرچقدر هم بالا و پایین شه حتی نصف فشاری رو که الان داره به اقتصاد ایران وارد می کنه وارد نخواهد کرد . به عبارت دیگه نهایتا 20 - 30 درصد تاثیر داره .

2. قیمت پایین نفت اتفاقات زیادی رو رقم میزنه . مثلا نفت خود آمریکا هزینه استخراج بسیار زیادی داره . نفت روسیه هم همین طور . اگر قیمت نفت از یه حدی کمتر بشه استخراج نفت نتنها سود نداره ضرر هم داره . در مورد نفت آمریکا که در رسوبات ماسه ای هستش این رقم رو حدود 50 دلار اعلام می کنند . نفت 20 و 30 دلاری برای آمریکا که بزرگترین تولید کننده انرژی هست قابل قبول نیست .

3. قیمت نفت و ارزش دلار با هم رابطه دارن ( برای مطالعه بیشتر به بحث پترو دلار مراجعه کنید ) . سقوط نفت به سقوط دلار منجر میشه سقوط دلار یعنی فروپاشی آمریکا و البته اقتصاد جهانی

4. وقتی فقط با یه حمله به آرامکو تولید نفت عربستان از 10 میلیون بشکه به 5 میلیون میرسه یعنی بازار نفت چندان هم قابل پیشبینی نیست .

5. تحمل بسیاری از کشورها به کاهش قیمت نفت از تحمل ایران بسیار کمتره . از جمله این کشورها عربستان سعودی هستش که درگیر جنگ هم هستش  . قبل از این که ج ا از پا در بیاد عربستان مجبور به کاهش تولید میشه .

...............................

خب البته همه موارد بالا تحت شرایطی میتونن تغییر کنند و بنده هم از مقدار دقیق ارقام اطلاعی ندارم و همه عداد بالا حدودی هستند و این مواردی که گفتم یه چیز صد در صدی نیستند . با این وجود بنده فکر نمی کنم از این جهت ایران خیلی متضرر بشه . اتفاقا اگر دولت از فرار مالیاتی گسترده ای که انجام میشه جلوگیری کنه اوضاع اقتصادی حتی بهتر هم میشه .

لینک به دیدگاه

بیشترین ضرر رو همین نظرات غیر علمی و جوپراکنی ها میزنه 

انبوهی از اینا از اتفاقاتی که داره میوفته بدتره! 

ما نه سر پیازیم نه ته پیاز نه از مرز ایران اون طرف تر رفتیم نه پشت پرده ایم 

با این 2 2تای ساده جواب بدست نمیاد 

هیچ چیز فعلا قابل پیش بینی نیست 

همین

لینک به دیدگاه

اوضاع نفت خیلی جالبه 

در عین حال که ظاهرا اقتصاد بر پایه نفته ولی فروش خاصی نداریم

کما که دیدین چاه نفت جدیدی که کشف شد چطور بود

یعنی چند ماه پیش چاه نفت رو کشف کردیم ولی صرفا در حد کشف بود که بگیم اره مثلا اینم هست وگرنه به جایی فروش نداریم

به خاطر همینه که میگیم شرایط از این بدتر نمیشه

الان ایران تا سر حد مرگ تحریمه و تحریم ازین بیشتر نداریم

نفت هم که فروش نداریم

پس اگر تا الان زنده این انشالله بازم زنده خواهید موند و شرایط اگر به مرور با تغییراتی که رخ میده خصوصا انتخابات ریاست جمهوری بعدی بهتر نشه بدتر نخواهد شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

واقعا  درحاال  حاضر  این قیمتا  اصلا   ارزش  خرید  نداره  اصلا  صحبت پول  داشتن و نداشتن  نیست  یجورایی  توهمه   مگر  کسی  واقعا   نیاز شدید  داشته باشه  

یه مادربرد  معمولی  که   چندروز  پیش  1800 بود   وکسیم نمیخرید    

اونم زیر قیمت  !

یا سی  پی  8700 کا   4200 کارکرده  خریدم اخیر ا 

بدون  کا رو  گذاشتن  5300 !!!!!!

حداقل  باید قطعاتی رو خرید  که اینطور  قیمتشون  تخیلی  نشده باشه

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

واقعا  درحاال  حاضر  این قیمتا  اصلا   ارزش  خرید  نداره  اصلا  صحبت پول  داشتن و نداشتن  نیست  یجورایی  توهمه   مگر  کسی  واقعا   نیاز شدید  داشته باشه  

یه مادربرد  معمولی  که   چندروز  پیش  1800 بود   وکسیم نمیخرید    

اونم زیر قیمت  !

یا سی  پی  8700 کا   4200 کارکرده  خریدم اخیر ا 

بدون  کا رو  گذاشتن  5300 !!!!!!

حداقل  باید قطعاتی رو خرید  که اینطور  قیمتشون  تخیلی  نشده باشه

سلام و درود استاد

پردازنده رایزن چیزی موجود  ندارین ؟ والا همه احتکار کردن :)))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، hosin گفته است :

سلام و درود استاد

پردازنده رایزن چیزی موجود  ندارین ؟ والا همه احتکار کردن :)))

سلام خدمت شما

جان نه ندارم  البته  من احتکار  نکردم از اولم رایزن  نداشتم کلا :)

لینک به دیدگاه

پیشرفت بالندگی کشور عزیزمون همین امسال ببینید چقدر بوده. (از همجاش داره فوران میکنه) امسال هر چی با خوشی با کیفیت زندگی کردید سال جدید هم همینها رو ضربدر 2 کنید. الی برکت الله

ما تو کشور مون انقد تکنولوژِی (تخمولوژی) داریم که نیازی به نفت نداریم. ما همین قارچ بتونیم صادر کنیم کل دنیا مثل مملکت خودمون میتونیم گل بلبل میکنیم. ما میتوانیم#

لینک به دیدگاه

بنظر من مسئولین روی بیارن به تولید مواد مخدر ،بلکه اینجور دلار بیاد کشور

راه دیگه ای نیست

لینک به دیدگاه

بنظر من سال آینده قیمت دلار در محدوده 15000 تا 18000 تومان تثبیت میشه و دولت حتی بصورت صوری هم که شده با اعمال زور و اعلام قیمت های دستوری ، نخواهد گذاشت که قیمت دلار از این رقم بالاتر بره چون تبعات بسیار زیادی برای حکومت داره !

از لحاظ فروش نفت هم که همین الان فروش ما بصورت قاچاق به چین و برخی دیگه از کشورها ، زیر 300 هزار بشکه در روز هست که همین مقدار اندک رو هم که قاچاق میکنیم ، پولی به ما نمیدن بلکه بصورت مبادله پایاپای با کالا هست یعنی مثلأ نفت میدیم چین و بجاش مهر و تسبیح و سنگ قبر و پرده بکارت چینی وارد میکنیم 😅 یا نفت میدیم به هند و بجاش برنج هندی وارد میکنیم ... پس سقوط قیمت نفت چندان تأثیر شگرفی بر اقتصاد درب و داغان ما نخواهد داشت

درآمد اندکی هم از محل صادرات غیرنفتی به کشورهای همسایه داشتیم که اونهم بدلیل شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها با کشورهای همسایه ، در حال حاضر قطع شده !

پس دولت در سال آینده مجبوره بخش بیشتری از درآمد خودش رو بر مبنای اخذ مالیات بگذاره ولی بعلت کساد بودن کسب و کارها ، مردم هم توانایی پرداخت مالیات بیشتر رو ندارن !

پس راهی نمیمونه برای دولت مگر اینکه اقدام به استقراض از بانک مرکزی بکنه ( بعبارت دیگر دولت مجبوره پول بدون پشتوانه چاپ کنه ) که نتیجه اونهم میشه افزایش افسار گسیخته نقدینگی و تورم بیشتر !

بهرحال ملت غیور همیشه در صحنه باید انتظار داشته باشن که فعلأ وضعیت در همین حد بخور و نمیر و روزمرگی فعلی باقی بمونه ... مگر اینکه یه اتفاق عجیب یا بقول معروف معجزه ای رخ بده !

-----------------------------------

من از سال قبل هم گفتم به دوستانی که قصد ارتقا سیستم در آینده رو دارند ، که ریال خودتون رو به دلار و طلا تبدیل کنید و بهیچ عنوان ریال نگه ندارید چون اینجوری دیگه خیالتون راحته که هرچقدر هم قیمت ارز افزایش پیدا کنه و در نتیجه اون قیمت قطعات هم بالا بره ، ارزش دارایی شما هم افزایش پیدا میکنه و مثلأ یکسال دیگه که خواستید قطعه بخرید ، راحت به میزان نیازتون دلار رو در بازار به قیمت روز نقد میکنید و قطعه مورد نظرتون رو میخرید و نگران کاهش ارزش پس اندازتون نیستید ( اشتباه نکنید ... من نگفتم دلار بخرید که سود کنید ! خیر ... من میگم دلار بخرید که از افت ارزش پس اندازتون در آینده جلوگیری کنید )

مثلأ الان خود من یه مقدار دلار پس انداز کردم و انشاءاله سال دیگه قصد دارم قویترین کارت گرافیک نسل جدید انویدیا 3080ti رو خریداری کنم و خیالم هم راحته که هر اتفاقی برای اقتصاد مملکت بیفته ، توانایی من در خرید قطعه مورد نظر همچنان حفظ خواهد شد ...

ویرایش شده توسط saeedx
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

ایران که دیگه فروشنده نیست

فقط سرریز چاه هاش رو داره اینور اونور میچرخونه که چاه بسته نشه و خسارت چندین برابر نشه

مملکت که هیچ، دنیا کلا خر تو خره. یه انتخابات گنده در پیش داریم، همه اینا شاید زیاد باشه ولی حداقل 80 درصدش به خاطر همونه

شبکه مالی ایران در منطقه و جهان هم، اینقدر گسترده و پیچیده هست که نشه کاملا مسدودش کرد.

نگران نباشید، یه دوتا انتخابات برگزار بشه خیلی مسائل تغییر میکنن

عزیز این شبکه پیچیده مارو به فلاکت انداخته ! کدوم شبکه برادر ؟ جابجا کردن نهایتا 100 میلیون دلار اون توسط چهارتا دلال که شبکه پیچیده محسوب نمیشه ! 

نکته ای که راجع به تحریم ها وجود داره اینه که حتی کره شمالی که تحریم شده ترین کشور دنیاست هم دسترسیش به بازار های مالی قطع نشده و نمیشه و نخواهد شد ! این قانون دنیاست ، ربطی به خبره بودن اون تپل رهبر کره شمالی نداره ! همیشه یک عده هستند که دلالی کنند و کار انجام بدن 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

بنظر من سال آینده قیمت دلار در محدوده 15000 تا 18000 تومان تثبیت میشه و دولت حتی بصورت صوری هم که شده با اعمال زور و اعلام قیمت های دستوری ، نخواهد گذاشت که قیمت دلار از این رقم بالاتر بره چون تبعات بسیار زیادی برای حکومت داره !

از لحاظ فروش نفت هم که همین الان فروش ما بصورت قاچاق به چین و برخی دیگه از کشورها ، زیر 300 هزار بشکه در روز هست که همین مقدار اندک رو هم که قاچاق میکنیم ، پولی به ما نمیدن بلکه بصورت مبادله پایاپای با کالا هست یعنی مثلأ نفت میدیم چین و بجاش مهر و تسبیح و سنگ قبر و پرده بکارت چینی وارد میکنیم 1f605.png یا نفت میدیم به هند و بجاش برنج هندی وارد میکنیم ... پس سقوط قیمت نفت چندان تأثیر شگرفی بر اقتصاد درب و داغان ما نخواهد داشت

درآمد اندکی هم از محل صادرات غیرنفتی به کشورهای همسایه داشتیم که اونهم بدلیل شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها با کشورهای همسایه ، در حال حاضر قطع شده !

پس دولت در سال آینده مجبوره بخش بیشتری از درآمد خودش رو بر مبنای اخذ مالیات بگذاره ولی بعلت کساد بودن کسب و کارها ، مردم هم توانایی پرداخت مالیات بیشتر رو ندارن !

پس راهی نمیمونه برای دولت مگر اینکه اقدام به استقراض از بانک مرکزی بکنه ( بعبارت دیگر دولت مجبوره پول بدون پشتوانه چاپ کنه ) که نتیجه اونهم میشه افزایش افسار گسیخته نقدینگی و تورم بیشتر !

بهرحال ملت غیور همیشه در صحنه باید انتظار داشته باشن که فعلأ وضعیت در همین حد بخور و نمیر و روزمرگی فعلی باقی بمونه ... مگر اینکه یه اتفاق عجیب یا بقول معروف معجزه ای رخ بده !

-----------------------------------

من از سال قبل هم گفتم به دوستانی که قصد ارتقا سیستم در آینده رو دارند ، که ریال خودتون رو به دلار و طلا تبدیل کنید و بهیچ عنوان ریال نگه ندارید چون اینجوری دیگه خیالتون راحته که هرچقدر هم قیمت ارز افزایش پیدا کنه و در نتیجه اون قیمت قطعات هم بالا بره ، ارزش دارایی شما هم افزایش پیدا میکنه و مثلأ یکسال دیگه که خواستید قطعه بخرید ، راحت به میزان نیازتون دلار رو در بازار به قیمت روز نقد میکنید و قطعه مورد نظرتون رو میخرید و نگران کاهش ارزش پس اندازتون نیستید ( اشتباه نکنید ... من نگفتم دلار بخرید که سود کنید ! خیر ... من میگم دلار بخرید که از افت ارزش پس اندازتون در آینده جلوگیری کنید )

مثلأ الان خود من یه مقدار دلار پس انداز کردم و انشاءاله سال دیگه قصد دارم قویترین کارت گرافیک نسل جدید انویدیا 3080ti رو خریداری کنم و خیالم هم راحته که هر اتفاقی برای اقتصاد مملکت بیفته ، توانایی من در خرید قطعه مورد نظر همچنان حفظ خواهد شد ...

همین الان ما 7.2 برابر ذخایر طا پول دست مردم داریم ، و با این وضع قطعا و بلاشک به عاقبت ونزوئلا دچار خواهیم شد که البته اون هم خودش لیاقت میخواد

لینک به دیدگاه

ای جانم تفکر جهان نمیدونم چندمی بگم

یادمه دلار که تازه داشت زمان دکتر جون میگرفت و رونق حسابی پیدا کرده بود رستوران بودیم یک دختری ولله بعید میدونم 18 سالشم شده بود

داشت پای تلفن همراهش صحبت میکرد الان دلار بخرم یا نه طلا بخرم (حالا صحبت سر دوزار بود) یعنی طرف فکر میکنه دوزار پولش رو بکنه طلا و دلار الان ده هیچ از بقیه جلو هست

فکر نمیکنه که یک عده و به خصوص دولت از این تفکرات عزیز شما داره نهایت استفاده رو میبره

طرف اومده میگه سرما یه هام رو طلا و دلار کردم سال دیگه قویترین کارت و بهترین سی پی یو رو بگیرم😂

آدم میمونه واقعا" در این تفکرات ناب / مشکل اینجاست که مردم ما تفکرات مال اندوزیشون یهودیه ولی داراییشون در حد سومالی

آقاجان زندگیت رو بکن حالا اون موقع خواستی بخری پولت رسید بخر 

تورم جالب ما رو خب فقط یکسری کشور ها دارن ولی خب همین بلا در مقیاس کمتر سر روسیه و ترکیه هم اومد مردم اونا چکار کردن بعد ما داریم چکار میکنیم

هیچ جای دنیا به جز جهان سومی ها و (یهودی ها البته) دلار و طلا نمیگیرن انبار کنن

همین درخواست کاذب و مسخره مردم خودون ببین چه بلایی داره سر خودمون میاره

شما بشین 10 دلار 10 دلار جمع کن فکر کردی سود کردی بعد ببین طرف با سفته بازی و این تقاضاهای کاذب یک عده چه سودی دارن میکنن اونم باز از جیب خود شما زرنگ

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

هیچ جای دنیا به جز جهان سومی ها و (یهودی ها البته) دلار و طلا نمیگیرن انبار کنن

چون که هیچ جا جز جهان سومی ها و یهودیا اینقد وضع زندگیشون شخمی نیست

نمیشه همزمان تو ایران زندگی کرد و تفکر شهروند سوییس و داشت

نمیشه همزمان درامد ماهیانه ۶۰دلار و داشت و از قانون کپی رایت پیروی کنه(البته از ما ایرانیا چنین چیزایی هم برمیاد ،اونم دلیلش جیب خالی،پز عالیه)

این قضیه رو همه باید باش کنار بیان،یک حقیقته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...