رفتن به مطلب

مشکل با اسپیکر 5.1

Yosef Faraji
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

یه اسپیکر Logitech Z506 داشتم تو خونه که ازش استفاده نمیکردم الان که وصلش کردم به سیستم

68517.jpg.ee9e06458175410e7d34ed8b57362b2d.jpg

باند سمت چپ خش خش میکنه گاهی وقتا هم قطع میشه کلا صداش یا وقتی هم وصله صداش کمتر از سمت راست هست

کابل هارو درست وصل کردم و از کارت صدای مادربرد ( Asus H87PRO ) که خودش 8 کانال ساپورت میکنه استفاده میکنم درایورشم آپدیته

تنظیمات صدای ویندوز رو روی 5.1 گذاشتم و وقتی تست میکنم فقط Left مشکل داره ، خود اسپیکرم با اسپیکرای دیگه جایگزین کردم ولی بازم مشکل از L هست یعنی انگار صدای خش خش از منبع هست نه اسپیکر ها

کابل هاروهم تعویض کردم با کابل دیگه بازم این مشکل هست

1821222398_Screenshot(105).png.a36d8fe2308c30d7ca1b481a63e8a86c.png

یه مشکل دیگه ای هم هست اینه که تو خیلی از برنامه ها روی مخه و اینه که فقط میتونن صدای 2کانال پخش کنن

مثلا من با JetAudio آهنگ گوش میدم با اینکه آهنگا 2 کانال هستن خود JetAudio اونو تبدیل به 5.1 میکنه و کیفیتش خیلی فرق میکنه یا موقعی که بازی میکنم خود بازیها از 5.1 پشتیانی میکنن

ولی بعضی از برنامه ها مثل پریمیر و ادیوس صدای 2 کانال پخش میکنن

آیا راهی داره که این برنامه ها بصورت جدا صداشون به 5.1 تبدیل بشه؟من نمیخوام پروژه ای که روش کار میکنم رو 6 کانال تحویل بدم یعنی برای مشتری همون 2 کانال تحویل میدمش ولی میخوام برای خودم موقع کار 6 کانال پخش بشه از اسپیکر

آیا برنامه ای هست که این مشکل رو حل کنه؟

و برای مشکل اسپیکر Left چیکار کنم؟ممنون

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Yosef Faraji گفته است :

سلام دوستان...

سلام دوست من.

برای تست اسپیکر سمت چپ سیم سوکت سبز رو به گوشیتون وصل کنید و اهنگ بزارید ببینید بازم مشکل هست یا نه؟

=-=

تقریبا میشه گفت نمیتونید برنامه ای ک 5.1 ساپورت نمیکنه رو به 5.1 تبدیل کنید.

درستشم همینه. صدای اورجینال به شما تحویل میدن اکثر نرم افزارهایی ک دیکودر حرفه ای دارن.

موسیقی که همگی گوش میدیم 99% استریو و 2.1 هست. 5.1 اصلا تعریف نشده براش. با نرم افزار هایی مثل جت ادیو و کا ام پلیر تبدیلشون کنید به 5.1 صرفا استیجینگتون رو خراب کردید به اضافه اینکه ووکال و های رنج بیش از حد خاهید داشت ک همگی اینها نکات منفی تبدیل 2.1 به 5.1 هست.

اصولا 5.1 برای بازی و فیلم دیدن تفاوت داره نه موسیقی یا نرم افزار.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

برای تست اسپیکر سمت چپ سیم سوکت سبز رو به گوشیتون وصل کنید و اهنگ بزارید ببینید بازم مشکل هست یا نه؟

=-=

تقریبا میشه گفت نمیتونید برنامه ای ک 5.1 ساپورت نمیکنه رو به 5.1 تبدیل کنید.

درستشم همینه. صدای اورجینال به شما تحویل میدن اکثر نرم افزارهایی ک دیکودر حرفه ای دارن.

موسیقی که همگی گوش میدیم 99% استریو و 2.1 هست. 5.1 اصلا تعریف نشده براش. با نرم افزار هایی مثل جت ادیو و کا ام پلیر تبدیلشون کنید به 5.1 صرفا استیجینگتون رو خراب کردید به اضافه اینکه ووکال و های رنج بیش از حد خاهید داشت ک همگی اینها نکات منفی تبدیل 2.1 به 5.1 هست.

اصولا 5.1 برای بازی و فیلم دیدن تفاوت داره نه موسیقی یا نرم افزار.

الان سوکت سبز رو به گوشی وصل کردم بازم مشکل هست ، سمت چپ یکم خش داره و صداشم ضعیف تر هست از سمت راست

آیا راهی داره ؟

حالا با اون 2.1 بودن برنامه ها یه جوری میسازم ، فکر کنم اگه سمت چپ درست بشه قابل تحمل تر باشه برام

من کارم تدوینه و تو آتلیه اسپیکر 2.1 وصل میکردم الان تو خونه اینو وصل کردم یه مدت طول میکشه عادت کنم

ممنون از اینکه جواب دادید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Yosef Faraji گفته است :

الان...

خب مشکل از قسمت داخلی خود اسپیکر هست. یا امپلی فایر یا قسمتی از برد خروجی یا ...

اسپیکر رو باید ببرید براتون تعمیر کنن.

اقای فردوسی @ferdosi فکر میکنم بتونن براتون تعمیرش بکنن. حتما ازشون سوال کنید.

مین برد و کارت صدا و قسمت های داخلی کیس در این مورد مشکلی ندارند.

موفق باشید دوست من.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

خب مشکل از قسمت داخلی خود اسپیکر هست. یا امپلی فایر یا قسمتی از برد خروجی یا ...

اسپیکر رو باید ببرید براتون تعمیر کنن.

اقای فردوسی @ferdosi فکر میکنم بتونن براتون تعمیرش بکنن. حتما ازشون سوال کنید.

مین برد و کارت صدا و قسمت های داخلی کیس در این مورد مشکلی ندارند.

موفق باشید دوست من.

خیلی ممنونم از راهنماییتون لطف کردید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...