رفتن به مطلب

مشکل 100 درصد یوز شدن cpu i7 9700k در بازی پابجی

Recommended Posts

سلام دوستان  cpu i7 9700k  من تو بازی پابجی 100 درصد used میشه و از دوستامم که این گیمو پلی میدن پرسیدن اونا با سی پی یو های ضعیف تر این مشکلو ندارن.تمام درایور های مادربورد و چیپست  نصب هستش و بایوس هم اپدیت کردم و خلاضه تمام  درایور ها نصب هستن. با نرم افزار hwmonitor هم دمای سی پی یو رو چک کردم که نهایتا تا 72 درجه میرسه و میانگین رو 55 هستش و تو اوجش به 72 درجه میرسه یعنی زیر 72 درجه هستش دمای سی پی یو. رزولیشن 900*1440 و رو کیفیت very low  و فریم هم میانگین روی 130 هستش ولی وقتی سی پی یو 100 درصد میشه فریمم پایین نمیاد ولی بازی لگ میشه که به خاطر همون 100 درصد شدن سی پی یو هستش.دوستام با سی پی یو های ضعیف تر و با رزولیشن های بالاتر و کیفیت بالاتر این مشکلو ندارن. قطعات سیستمم پایین مینویسم براتون :

cpu i7 9700k 

MB asus b360 tuf pro gaming 

(ram 16 gig  hyperx 2666 mhz (2*8

gpu nvidia gtx 1050ti msi gaming x

cpu coller :Green Glacier GLC 120-A CPU Coole liquid

power:huntkey 500 wat

20200309_210258.jpg

ویرایش شده توسط POYA.20
لینک به دیدگاه

• ارسال 190
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

لگ دارید تو بازی؟

گرافیکتون چی هستش؟

و بفرمایید با چه ستینگ و رزولوشنی چند فریم میگیرید چون ممکنه این صدرصد شدن عادی باشه

لینک به دیدگاه

بله وقتی سی پی یو 100 درصد میشه لگ میشم . رزولیشن 900*1440 و رو کیفیت very low  و فریم هم میانگین روی 130 هستش .دوستام با رزولیشن های 1080 و با ستینگ بالاتر همچین مشکلی ندارن 

ویرایش شده توسط POYA.20
لینک به دیدگاه

cpu خیلی قوی ولی گرافیک ضعیف کاش بجای هزینه زیاد برای cpu گرفیک قوی تری میگرفتین

در مورد مشکل اگر مانیتور 144هرتز ندارید گزینه vsync رو روشن کنین تا فریم با مانیتور یکی بشه که هم بازی روان تر خواهد بود و هم بار اضافی از رو cpu برداشته بشه 

• لایک 2
لینک به دیدگاه

وقتی VSYNC فعال میکنم فریم روی 60 لیمیت میشه  و بازی  کردن یه مقدار مشکل میشه .مانیتور 60 هرتز هستش 

ممنون از شما a.d oc و mitternacht  بابت نظرات 

ویرایش شده توسط POYA.20
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

شما باید رزولوشن ببرین بالا

اوردوز کرده پردازنده :| اخه کی 1050ti با این قول میبنده ؟ اونم برای رزولوشن 900 :/

هرچی رزولوشن پایین تر فشار روی سی پی یو بیشتر و گرافیک کمتر  و بلعکس رزولوشن بالا فشار روی گرافیک بیشتر و سی پی یو کمتر که اصلشم همینه برای گیم

شما باید رزولوشن خودتونو ببرید بالا حالا یا با خرید مانیتور و گرافیک بهتر و یا اینکه DSR فعال کنید و بزارید روی 1080

برای فعال کردن DSR برین به لینک زیر

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3587/~/how-to-enable-dynamic-super-resolution-in-games.

در 19 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

دوستانی که در مورد این مشکل اطلاعی دارن اگه پست بزارن ممنون میشم 

این یه کم بهتون کمک میکنه از این وضعیت بیایین بیرون ولی حتما یه مانیتور بهتری خریداری کنید

شما دقیقا مثل اون بنده خدایی عمل کردی که اومد سیستم 9900 و 1080ti بست وقتی بهش گفتم مانیتورت چیه گفت 19 اینچ !

فقط یه سوال

این کانفیگ هارو کی به شما پیشنهاد میده میخرین ؟

هیچ چیزه سیستمتون به هم نمیخوره :D

ویرایش شده توسط hosin
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام

با نرم افزارهای دیگه مثل msi afterburner هم چک کردید cpu usage رو وسط بازی ؟ 

cpu usage در حالت عادی نباید بالاتر 50-60 درصد باشه با پردازنده 8 تردی تو این بازی.

در 10 دقیقه قبل، hosin گفته است :

فقط یه سوال

این کانفیگ هارو کی به شما پیشنهاد میده میخرین ؟

هیچ چیزه سیستمتون به هم نمیخوره :D

vector.PNG.7333fb9105997a8957db0e8b82a381db.PNG

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم افزایش رزولوشن فشاری از روی سی پی یو برداره فقط به گرافیک بیشتر فشار وارد میکنه

قفل کردن فریم روی 60 میتونه موثر باشه

در 9 دقیقه قبل، hosin گفته است :

اوردوز کرده پردازنده :| اخه کی 1050ti با این قول میبنده ؟ اونم برای رزولوشن 900 :/

حالا این که چیزی نیست یه بنده خدایی رفته بود هر چی پول داشته بود داده بود یه z390 و 9700 بعد کل سیستمش شده بود این:

z390 و ای سون 9700

4 گیگ رم!

gt 730!

پاور 480 گرین!

کیسش هم از نقره ای ها بود!

برق از کلم پرید

نمیدونم واقعا کی اینجوری پیشنهاد میده به اینا

شایدم خودش سر خود گرفته بود نمیدونم!

دلیلش هم این بود که میگفت اینارو گرفتم دیگه تا چند سال ارتقا ندم!

بهش گفتم یه رم 4 دیگه بگیر لااقل گفت دیگه پول برام نمونده:30_no_mouth:

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

با نرم افزارهای دیگه مثل msi afterburner هم چک کردید cpu usage رو وسط بازی ؟ 

cpu usage در حالت عادی نباید بالاتر 50-60 درصد باشه با پردازنده 8 تردی تو این بازی.

vector.PNG.7333fb9105997a8957db0e8b82a381db.PNG

😂😂😂😂

draw-a-pepe-for-you-in-ms-paint.png.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، a.d oc گفته است :

فکر نمیکنم افزایش رزولوشن فشاری از روی سی پی یو برداره فقط به گرافیک بیشتر فشار وارد میکنه

قفل کردن فریم روی 60 میتونه موثر باشه

حالا این که چیزی نیست یه بنده خدایی رفته بود هر چی پول داشته بود داده بود یه z390 و 9700 بعد کل سیستمش شده بود این:

z390 و ای سون 9700

4 گیگ رم!

gt 730!

پاور 480 گرین!

کیسش هم از نقره ای ها بود!

برق از کلم پرید

نمیدونم واقعا کی اینجوری پیشنهاد میده به اینا

شایدم خودش سر خود گرفته بود نمیدونم!

دلیلش هم این بود که میگفت اینارو گرفتم دیگه تا چند سال ارتقا ندم!

بهش گفتم یه رم 4 دیگه بگیر لااقل گفت دیگه پول برام نمونده:30_no_mouth:

پابجی ؟ 60 فریم ؟ :/ اصلا پیشنهاد نمیشه

من مطمئنم گرافیک ایشون الان زیر 50 درصد یوز میشه

بهترین کاری که میتونن بکنن همونه DSR فکر بکنم جواب بده

البته ! نسخه ویندوزشونم باید بدونیم چیه

من خودم این مشکل قبلا برای یکی از رفقا داشتم که با کارت 1070 و رزولوشن 2کی  سی پی یو  4790k صد در صد میشد اونم روی دوتا 2 :| اما اخرش فهمیدیم مشکل از نسخه و بیلد ویندوز بود که باگ داشت

لینک به دیدگاه

چون قطعات سیستمت باهم تناقض دارن، انگار موتور بنز رو با بدنه پراید سرهم کرده باشی

ویرایش شده توسط iman0013
لینک به دیدگاه

توصیه میکنم سی پی رو بفروشین به جای یه i3 نسل 9 بگیرین

گرافیک رو هم بفروشین  به جاش 1660 بگیرین

• لایک 1
لینک به دیدگاه

اخه قطعات سیستم که گفتم به جز 1050TI   که برا این سیستم ضعیفه مابقیشم که مشکلی نداره 

اخه مانیتور 240 هرتز یا 144 هرتز چه دردی از سی پی یو دوا میکنه 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

اخه قطعات سیستم که گفتم به جز 1050TI   که برا این سیستم ضعیفه مابقیشم که مشکلی نداره 

دوست عزیز

مینتون مناسب نیست

مانیتورتون مناسب نیست

گرافیکتون مناسب نیست

کولر سی پی یو هم مناسب نیست

شما اگه سیستم جدید بستی باید گرافیک 580 - 1660 - 2060  یکی از این موارد + i5 9400 و یا 9600k تهیه میکردین

چیپستb360 برای 9600کی هم مناسب نیست بعد شما این تیکه ذغال گذاشتین روش ؟ خو اب میشکه :D حالا شوخی میکنم ولی مین باید چیپست سری Z میخریدین

هرتز مانیتور مهم نیست مهم رزولوشنه

مانیتوری که الان دارین  با یه سیستم 750ti و i3 7100 هم میتونستید پابجی بازی کنید 100 فریم هم بگیرین

شما سیستم ببرید با یه مانیتور فول اچ دی تست کنید  رزولوشن 1920*1080 باشه  ببینید مشکل پا بر جا هست ؟

البته قبلش این کاری که گفتم بکنید از داینامیک سوپر رزولوشن  انویدیا استفاده کنید    الانم وقتی تو گیم هستید با افتربرنر چک کنید چقدر داره از گرافیکتون استفاده میشه چند درصد دقیق  وقتی سی پی یو 100 درصد چند درصد استفاده میشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، POYA.20 گفته است :

سلام دوستان  cpu i7 9700k  من تو بازی پابجی 100 درصد used میشه و از دوستامم که این گیمو پلی میدن پرسیدن اونا با سی پی یو های ضعیف تر این مشکلو ندارن.تمام درایور های مادربورد و چیپست  نصب هستش و بایوس هم اپدیت کردم و خلاضه تمام  درایور ها نصب هستن. با نرم افزار hwmonitor هم دمای سی پی یو رو چک کردم که نهایتا تا 72 درجه میرسه و میانگین رو 55 هستش و تو اوجش به 72 درجه میرسه یعنی زیر 72 درجه هستش دمای سی پی یو. رزولیشن 900*1440 و رو کیفیت very low  و فریم هم میانگین روی 130 هستش ولی وقتی سی پی یو 100 درصد میشه فریمم پایین نمیاد ولی بازی لگ میشه که به خاطر همون 100 درصد شدن سی پی یو هستش.دوستام با سی پی یو های ضعیف تر و با رزولیشن های بالاتر و کیفیت بالاتر این مشکلو ندارن. قطعات سیستمم پایین مینویسم براتون :

cpu i7 9700k 

MB asus b360 tuf pro gaming 

(ram 16 gig  hyperx 2666 mhz (2*8

gpu nvidia gtx 1050ti msi gaming x

cpu coller :Green Glacier GLC 120-A CPU Coole liquid

power:huntkey 500 wat

20200309_210258.jpg

سلام

گرافیک بازی رو  بزاری رو low فشار به سیپیو میاد چون فریم شما بیشتر میشه 

ترجیحا گرافیک بازیو یا زیاد کنید یا فریم رو از داخل بازی رو 60 قفل کنید 

Image result for pubg benchmark cpu

شما 8 هسته دارید و فریمتونم درسته! روی low

اصلا نیاز به 130 فریم نیست

اگه اصرار به 130 فریم دارید یه راهکار دیگم اینه بازی رو 7هسته براش فعال کنی و هسته 6 رو از تسک منیجر براش خاموش کنی تا 1هسته برای کارای دیگه بمونه و هنگ نکنه 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، POYA.20 گفته است :

وقتی VSYNC فعال میکنم فریم روی 60 لیمیت میشه  و بازی  کردن یه مقدار مشکل میشه .مانیتور 60 هرتز هستش 

ممنون از شما a.d oc و mitternacht  بابت نظرات 

فعال نکنش 

فریم رو از بازی محدود کن داخل تنظیماتش هست و anti lag هم از کنترل پنل انویدیا فعال کن 

سیپیو شما اصلا و ابدا مناسب مادربردتون نیست ! فشار بسیار زیادی رو مدار vrm داره میاد و احتمال اسیبش بالاست و مثل بمب ساعتی میمونه

خیلی اصرار دارید سیپیوتون قوی باشه حتما با یه i5 9500 عوضش کنید و مابقی پول رو خرج گرافیک کنید 

اصلا این سیپیو مناسب نیست برای مادربرد شما 

نمیدونم کی پیشنهاد داده این کانفیگ رو ولی افتضاح عمل کرده!

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، POYA.20 گفته است :

اول اینکه وقتی شما تنظیمات رو روی پایینترین سطح اونم رزلوشن زیر 1080 قرار میدید، فشار اضافی به پردازنده وارد میشه! (احتمالا اگه تنظیمان رو جوری بالا ببری که بجای 130 فریم، 100 فریم بگیری، وضعیت CPu بهتر میشه)

ولی بنظرم مشکل این نیست! چون 9700k باید خیلی بیشتر از اینو بتونه جواب بده.

بنظرم مشکل از کم بودن رم هست! اگه امکانش رو داری ی رم 4 یا 8 گیگ اضافه کن و تست بگیر.(الان فکر کنم 8 گیگ هستف درسته؟)

*ی بار این برای منم پیش اومده بود که برای ی کاری مجبور شدم رم سیستم رو کم کنم، کاملا واضح درصد پردازنده بالا رفته بود.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، a.d oc گفته است :

فشار رو برمیداره چون گرافیک اینقدر درگیر ساخت 1فریم میشه که سیپیو نیاز نیست اینقدر کار کنه!

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

بهترین کاری که میتونن بکنن همونه DSR فکر بکنم جواب بده

افزایش تنظیمات گرافیک چون ایشون رو low گذاشته!

البته میگم سیپیو ایشون برای مادربر اصلا مناسب نیست 4فاز اونم سری تاف از پس 9700 رو 4.7 برنمیاد  که دمای vrm الان زیر 90-100 نیست!!!

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

حالا چه کاریه گرافیک ضعیف بندازی رو سیستم ، من خودمم سیستمم گرافیک نداره و دارم جمع میکنم هم گرافیک بخرم هم مانیتور ، فعلا این شده بیلدم ایشالا سال دیگه تموم میشه

min z390-p

cpu i7 8700

cpu cooler master hyper 212 led

ram t-force excalibur 2x 8 3600mhz

ssd qvo samsung 1tb

power 650 green

case deepcool dukase v2 

فقط مونده کارت گرافیک و مانیتور که سال دیگه اگه قیمتا خیلی تخیلی نشن یه 2060 میگیرم با یه مانیتور 144hz 1080p

فعلا هم با گرافیک انبورد راه انداختمسیستمو ببینم قطعات در چه وضعن که خداروشکر سالمن 

یکم تو انتخاب قطعات بد عمل کردم :))) که نمیشه کاریش کرد تخفیف خورده بودن یه سریاشون وسوسه شدم گرفتم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

اول اینکه وقتی شما تنظیمات رو روی پایینترین سطح اونم رزلوشن زیر 1080 قرار میدید، فشار اضافی به پردازنده وارد میشه! (احتمالا اگه تنظیمان رو جوری بالا ببری که بجای 130 فریم، 100 فریم بگیری، وضعیت CPu بهتر میشه)

ولی بنظرم مشکل این نیست! چون 9700k باید خیلی بیشتر از اینو بتونه جواب بده.

بنظرم مشکل از کم بودن رم هست! اگه امکانش رو داری ی رم 4 یا 8 گیگ اضافه کن و تست بگیر.(الان فکر کنم 8 گیگ هستف درسته؟)

*ی بار این برای منم پیش اومده بود که برای ی کاری مجبور شدم رم سیستم رو کم کنم، کاملا واضح درصد پردازنده بالا رفته بود.

16گیگه 

9700k نمیتونه بیشتر از 140 فریم بده تو پابجی چون انلاینه و بازیم که داغون

Image result for 9700k pubg

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mَd گفته است :

16گیگه 

دیدم نوشته 16 گیگ! ولی عکس رو نگاه کنی، بنظر میاد 8 گیگ باشه...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

دیدم نوشته 16 گیگ! ولی عکس رو نگاه کنی، بنظر میاد 8 گیگ باشه...

نه درسته پابجی در بهترین حالت 7گیگ رو پر میکنه

اون عدد 8باید باشه نه 3

اگه نه که فک کنم 1رمشون شناسایی نشده

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mَd گفته است :

نه درسته پابجی در بهترین حالت 7گیگ رو پر میکنه

اون عدد 8باید باشه نه 3

اگه نه که فک کنم 1رمشون شناسایی نشده

حدود 3.8 گیگ رو بازی پر کرده و با چند مگ برای موارد دیگه شده 49% 

بنظرم یا 8 گیگ رم روی سیستم هست یا ی مشکلی توی شناسایی ماژول دوم رو پیش اومده.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...