رفتن به مطلب

مشکل 100 درصد یوز شدن cpu i7 9700k در بازی پابجی

Recommended Posts

در هم اکنون، POYA.20 گفته است :

سلام دوستان  cpu i7 9700k  من تو بازی پابجی 100 درصد used میشه و از دوستامم که این گیمو پلی میدن پرسیدن اونا با سی پی یو های ضعیف تر این مشکلو ندارن.تمام درایور های مادربورد و چیپست  نصب هستش و بایوس هم اپدیت کردم و خلاضه تمام  درایور ها نصب هستن. با نرم افزار hwmonitor هم دمای سی پی یو رو چک کردم که نهایتا تا 72 درجه میرسه و میانگین رو 55 هستش و تو اوجش به 72 درجه میرسه یعنی زیر 72 درجه هستش دمای سی پی یو. رزولیشن 900*1440 و رو کیفیت very low  و فریم هم میانگین روی 130 هستش ولی وقتی سی پی یو 100 درصد میشه فریمم پایین نمیاد ولی بازی لگ میشه که به خاطر همون 100 درصد شدن سی پی یو هستش.دوستام با سی پی یو های ضعیف تر و با رزولیشن های بالاتر و کیفیت بالاتر این مشکلو ندارن. قطعات سیستمم پایین مینویسم براتون :

cpu i7 9700k 

MB asus b360 tuf pro gaming 

(ram 16 gig  hyperx 2666 mhz (2*8

gpu nvidia gtx 1050ti msi gaming x

cpu coller :Green Glacier GLC 120-A CPU Coole liquid

power:huntkey 500 wat

20200309_210258.jpg

ابلفضل.....

داداچ اشتباه زدی تو بستن قطعات -_________-

پاور نسبتا ضعیف

cpu cooler فاجعه -_______-

رزولشن مانیتورت  900*1140 ؟؟؟؟؟ کفشاااااام     0_o     بعد رفتی i7 9700k تهیه کردی ؟؟؟؟ برگااااام. O_o

1050ti اخه ؟ :////// قدیمی نشده یکم ؟؟؟؟ :///

کاش 1660 یا 1660ti میگرفتی.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 190
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 ساعت قبل، POYA.20 گفته است :

سلام دوستان  cpu i7 9700k  من تو بازی پابجی 100 درصد used میشه و از دوستامم که این گیمو پلی میدن پرسیدن اونا با سی پی یو های ضعیف تر این مشکلو ندارن.تمام درایور های مادربورد و چیپست  نصب هستش و بایوس هم اپدیت کردم و خلاضه تمام  درایور ها نصب هستن. با نرم افزار hwmonitor هم دمای سی پی یو رو چک کردم که نهایتا تا 72 درجه میرسه و میانگین رو 55 هستش و تو اوجش به 72 درجه میرسه یعنی زیر 72 درجه هستش دمای سی پی یو. رزولیشن 900*1440 و رو کیفیت very low  و فریم هم میانگین روی 130 هستش ولی وقتی سی پی یو 100 درصد میشه فریمم پایین نمیاد ولی بازی لگ میشه که به خاطر همون 100 درصد شدن سی پی یو هستش.دوستام با سی پی یو های ضعیف تر و با رزولیشن های بالاتر و کیفیت بالاتر این مشکلو ندارن. قطعات سیستمم پایین مینویسم براتون :

cpu i7 9700k 

MB asus b360 tuf pro gaming 

(ram 16 gig  hyperx 2666 mhz (2*8

gpu nvidia gtx 1050ti msi gaming x

cpu coller :Green Glacier GLC 120-A CPU Coole liquid

power:huntkey 500 wat

راستی یادم رفت بگم، من الان روی i3-9100f کولر Green Glacier GLC 120evo دارم که خیلی عالی نمیتونه خنکش  کنه! یعنی اگه زیر استرس تست قرار بدم دما راحت به 60 میرسه! حالا شما روی  9700K کولر Green Glacier GLC 120 که ضعیفتر هم هست، نصب کردی؟

• چرا؟! 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

یعنی اگه زیر استرس تست قرار بدم دما راحت به 60 میرسه!

البته 60 دمای safe هست ولی کلا رادیات 120 m برای i7 پیشنهاد نمیشه اونم نسل 9 که 8 هسته داره

من 240m فک کنم بود تست کردم رو 9700k واقعا عالی بود دما 64 بود تو تست سنگین

ویرایش شده توسط mَd
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

نصف کامنتا همش سرزنشه😑😑

دوست عزیز شما یه عکس هم لطف کن از تب performance تسک منیجر بزار ببینیم اونجا چ خبره. اصلاً شاید  سی پی یوتون روی فرکانس پایین داره کار میکنه. در ضمن به نظر هم میرسه که رمتون هشت هست.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

نصف کامنتا همش سرزنشه1f611.png1f611.png

دوست عزیز شما یه عکس هم لطف کن از تب performance تسک منیجر بزار ببینیم اونجا چ خبره. اصلاً شاید  سی پی یوتون روی فرکانس پایین داره کار میکنه. در ضمن به نظر هم میرسه که رمتون هشت هست.

اخه کی 9700 k روی b360 با رادیات 120m میندازه؟

این بزرگترین بمب ساعتی رو سیستم بسته شده!

کار به گرافیک و مانیتورش ندارم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

یکی از دوستان این مشکل رو داشت، از مین طرف بود.

دوستان به جای خندیدن به کانفیگ اگر بلد هستید راه حل بدید.

گیم های دیگه هم مشکل دارید؟

واینکه باگ بعضی از بازی هاست که از تمام توان cpu استفاده میکنند باید محدود کنی فریم ریت رو.

ویرایش شده توسط surena
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، mَd گفته است :

16گیگه 

9700k نمیتونه بیشتر از 140 فریم بده تو پابجی چون انلاینه و بازیم که داغون

Image result for 9700k pubg

بنچمارک خیلی قدیمی هست حتماً . 1080ti با پردازنده های  ضعیفتر 9700k هم میتونه پابجی very low دویست فریم بده الان .

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، surena گفته است :

یکی از دوستان این مشکل رو داشت، از مین طرف بود.

این کانفیگ مشکل داره کلا!

اول از همه باید از تب performance عکس بزارن بدونیم داستان چیه بعد در کوتاه ترین زمان ممکن بیان کانفیگ رو درست کنن!

رم گویا 8گیگ شده 

سیپیو هم گویا فرکانسش خوابیده

در 2 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

بنچمارک خیلی قدیمی هست حتماً . 1080ti با پردازنده های  ضعیفتر 9700k هم میتونه پابجی very low دویست فریم بده الان .

maybe!

شاید به علت تروتل شدن فرکانس سیپیو توسط vrm ضعیف باشه!

دیگه فرکانس بیاد پایین ربطی به درصد استفاده نداره

لینک به دیدگاه

رمم که توی my computer  پراپرتیس کردم نوشته 16 گیگ ولی چون 8 گیگ رم شیر میشه با گرافیک برا همین تو عکس انگار رم 8 گیگه 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

رمم که توی my computer  پراپرتیس کردم نوشته 16 گیگ ولی چون 8 گیگ رم شیر میشه با گرافیک برا همین تو عکس انگار رم 8 گیگه 

یه زحمت بکش وقتی داخل بازی هستی و سی پی یو فول لوده از تب پرفورمنس عکس بزار.

ویرایش شده توسط miladhaerian
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

دوستان هر کسی میاد یک نظر متناقضی میده!!! دوست عزیز به هیچ وجه نباید شما پردازندت 100 درصد استفاده بشه در این بازی نهایت باید 40 تا 50 درصد استفاده بشه این ویدیو رو ببین که اومده 1050ti رو با 3700x تست کرده اونم روی تنظیمات very low در رزلوشن 1080p بالای 100 فریم گرفته نهایت استفاده از cpu هم 30 درصده! به نظرم افتر برنر رو نصب کن و ببین پردازنده در حین بازی چه فرکانسی داره و چه جوری رفتار می کنه اینجوری نظر دادن سخت هست من خودم 4790k دیدم فرکانسش روی 1200 قفل بود به خاطر مشکل مادربورد پس اتفاق عجیب میفته شما اول مانیتور کن سخت افزارتو نتیجه رو بگو تا بشه راهنماییت کرد

https://www.youtube.com/watch?v=S0PubOIaIyU

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

تو بازی از تب پرفورمنس از قسمت سیپیو و رم 2تا عکس مستقل قرار بده 

اگه نمیتونی anydesk بریز من وصل شم دمای کل سیستم و هرچی که نیاز هست رو چک کنم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز به هیچ وجه نباید شما پردازندت 100 درصد استفاده بشه در این بازی نهایت باید 40 تا 50 درصد استفاده بشه

اگه فرکانس تروتل بشه میتونه !

وقتی مادربرد سیگنال تروتل vrm بده دیگه فرکانس بالاتر کار نمیکنه و افت فرکانس کامل داریم 

باید اول کل کانفیگ سیستم و دمای اون رو چک کرد 

بعد نظر داد 

ولی کلا این کانفیگ مشکل داره 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mَd گفته است :

ولی کلا این کانفیگ مشکل داره 

هیچ مشکلی نداره فقط بالانس نیست خیلی فرق هست بین مشکل داشتن تا بالانس نبودن

• چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

هیچ مشکلی نداره فقط بالانس نیست خیلی فرق هست بین مشکل داشتن تا بالانس نبودن

😐 این کانفیگ مشکل داره 

فشاری که رو مدار vrm میاد غیر قابل چشم پوشیه این مشکل نیست؟ 4 فاز اونم از سری tuf!  

بالانس میشه گرافیک و رزولوشنش که بالانس نیستن با سیپیوش

چرا مدعی وار میگید مشکل نداره دلیل بیار 😐

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

1f610.png این کانفیگ مشکل داره 

فشاری که رو مدار vrm میاد غیر قابل چشم پوشیه این مشکل نیست؟ 4 فاز اونم از سری tuf!  

بالانس میشه گرافیک و رزولوشنش که بالانس نیستن با سیپیوش

چرا مدعی وار میگید مشکل نداره دلیل بیار 1f610.png

شما خودت این کانفیگ رو تست کردی که میگی مشکل داره؟ از روی کاغذ نمیشه نظر داد شما ماشالا همه چی رو می خوای از رو کاغذ تحلیل کنی ایشون سیستمش حاضر و امادست هر وقت افتر برنر نصب کرد و فرکانس اومد پایین حرف شما تایید میشه اگر چنین موردی رو دیدین و لینک دارین بگذارین تا استفاده کنیم منتها اگر از روی هوا حرف میزنید خواهشا دیگه اینکارو نکنید

لینک به دیدگاه

دوستان اگه کسی بلده و وارده با نرم افزار ANYDESK بیاد یه چک بکنه و اینکه خودمم با MSI AFTERBURNER چک کردم و فرکانس تمام هسته ها تا 4700 MHZ بودش 

لینک به دیدگاه

باندل یکسان از سایت tomshardware کسی اومده تست کرده و تست cinebench در مولتی کور نرمال بوده و اینجا میگه اسکور سینگل حدود 10تا کمتر هست در مقایسه با بوردهای دیگه دوستان می دونن دیگه cinebench نهایت شکنجه پردازنده هست و همه هسته ها میرن زیر لود 100

toms.thumb.PNG.7e278beb19534847fe81c17869d40cdd.PNG

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، POYA.20 گفته است :

دوستان اگه کسی بلده و وارده با نرم افزار ANYDESK بیاد یه چک بکنه و اینکه خودمم با MSI AFTERBURNER چک کردم و فرکانس تمام هسته ها تا 4700 MHZ بودش 

دوست عزیز فک می کنم شما بد افزاری که معمولا ماین می کنه رو سیستمتون نصب دارین یک بازی دیگه تست کنید اگر بازم 100 درصد شد مصرف پردازنده قطعا شک من درست هست و تنها راهتون تعویض ویندوز هست در اون صورت

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

دوست عزیز سره همین قضیه ویندوزم رو یه هفته پیش عوض کردم 

شما در بازی دیگه این مشکل رو دارین یا نه؟ فرکانستون درست هست پس فرضیه اینکه فرکانس پردازنده میاد پایین رد میشه شاید اتوماینر در درایوی بوده که فرمتش نکردین نمی خوام توی دلتون رو خالی کنم ولی این مورد مشکوک به بد افزار هست شما یک بازی دیگه رو تست کن و نتیجه مصرف پردازنده رو اعلام کن

لینک به دیدگاه

من فقط پابجی پلی میدم چیز دیگه ای هم ندارم اخه :) و اینکه همچین احساس میکنم که سیستم در حد یه i7 تو حالت معمولی و کار های روز مره سرعت نداره با این که ssd دارم و عکس های قسمت پرفورمنس رو برای دوستان میزارم پایین 

Capture GPU.PNG

Capture MEM.PNG

LION gpu a.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mَd گفته است :

البته 60 دمای safe هست ولی کلا رادیات 120 m برای i7 پیشنهاد نمیشه اونم نسل 9 که 8 هسته داره

من 240m فک کنم بود تست کردم رو 9700k واقعا عالی بود دما 64 بود تو تست سنگین

موضوع safe بودن نیست، این واتر کولر یکی دو روز با تاخیر بدستم رسید، تو این مدت green notus 200  استفاده کردم که کارایی بهتری از glc 120 evo داشت.

با glc 120 evo سریعتر به 60 درجه میرسه...

لینک به دیدگاه

برادر با این شات که نمیتونن بچه ها راهنماییت کنن

یه شات از anydesk یا لااقل speccy / cpu-z یک چیزی بگذارید بتونن مانیتور کنن 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...