رفتن به مطلب

یک مشورت فوری و ضروری در مورد یک قطعات یک کیس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان من برنامه نویس هستم و قصد دارم برای کارهام تو منزل یک کیس جمع کنم

خیلی دارم این پروسه رو عقب میندازم و کم کم داره به کارم لطمه میزنه و باید سریع یک کیس جدید جمع کنم ...

من خودم قطعات زیر رو انتخاب کردم:

- سی پی یو intel core i5 8400

- رم کینگستون 8 گیگ 2400 (مثلا Fury از این هیت سینک دارها)

- مادربورد می خوام ایسوس باشه

- یک حافظه SSD مدل وسترن با ظرفیت 240 گیگ

- کارت گرافیک نمی خوام چون بازی نمی کنم اصلا و کارهای گرافیکی ندارم ... (onboard باشه خوبه)

- پاور هم Green می خوام باشه

- بدنه خود کیس هم دارم که اصلا مهم نیست !

خوب دوستان من در مورد این قطعات از شما مشورت میخوام:

- مثلا سی پی یو که انتخاب کردم چقدر خوبه برای کار من؟ تولید حرارت و مصرفش

- این سی پی یو ظاهرا ram با فرکانس 2666 رو ساپورت می کنه. اگر ram با فرکانس 2400 بزارم مشکلی نیست؟

- مادربورد ایسوس مد نظر دارم ولی اصلا نمیدونم چه مدلی باید بخرم که با این cpu و ram با هم سازگار باشه

- بنظر شما پاور رو چند وات بگیرم؟

خیلی ممنون از شما و ببخشید اگر طولانی شد

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

به نظرم برای شما cpu های AMD مناسب است.

اگر کیس شما ، اسکلت معکوس است که هیج ولی اگر نیست بهتره یک کیس جدید بخرید . (پاور در کیس های مهندسی معکوس ، در پایین کیس نصب می شود.)

برای پاور بهتره به سایت گرین سر بزنید و محاسبه گر پاور مقدار وات مورد نیاز را محسابه کنید ( جهت اطمینان به عدد به دست آمده حداقل 50 وات اضافه کنید. ( 100 وات بیشتر توصیه می شود.)

فکر کنم برای برنامه نویس ها لپتاپ بهتر باشه؟

شما باید بیشتر از همه برای cpu و سپس برای رم خرج کنید .

حتما مبلغی خوبی جهت خرید کولر داشته باشید. (البته اگر cpu AMD بخرید همراهش یک کولر خوب دارد.

بودجه رو هم بگویید تا بتوانیم قطعات پیشنهاد دهیم.

جهت اطمینان بهتره یک هارد دیسک هم خریداری کنید تا با کمبود جا حافظه مواجه نشوید.

مادربرد های ایسوس هم بی دلیل گران هستند. ( پول برند هست) و بهتره از مادربرد های ارزان تر استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

سلام.

هیت سینک داشتن رم خیلی مهم نیست ولی با وجود اینکه بازی نمی کنید، پیشنهاد می کنم که  2 قطعه رم بگیرید، یعنی اگه واقعا 8 گیگ می خواهید، 2 تا 4 بگیرید یا 2 تا 8 بگیرید که این حالت خیلی بهتره.

فرکانس رم هم 2400 خوبه و بالاتر هم بگیرید کمک می شه ولی خیلی نمی خواد حساس باشید. ضمنا رم های فرکانس بالا باعث گرم شدن اضافه cpu می شن و باید یه خنک کننده گرون تر هم تهیه کنید. در حالت فعلی گرین green notus 400 یا خنک کننده های مشابه گزینه خوبی هستن. خنک کننده خود اینتل زیاد خوب خنک نمی کنه و صدا داره، برای همین سعی کنید خنک کننده جدا تهیه کنید.

مادربرد هر مدلی که با قیمت مناسب پیدا کردید تهیه کنید و حتما لازم نیست ایسوس باشه. مادربردهای h370/h390 یا z370/z390 مناسب است. 

با توجه به اینکه گرافیک نمی خواهید تهیه کنید پاور زیادی نمی خواهید ولی همیشه خوبه که پاور کمی بالاتر باشه تا هم بهش فشار نیاد و هم اینکه بعدا اگه خواستید آپگرید کنید امکانش باشه. کار شما با یه پاور 400-350 وات به بالا راه می افته اما من یه چیزی مثل GREEN GP530A-EUD رو پیشنهاد می دم.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

سلام

در چه زمینه‌ای کد میزنید؟

- سیپیو که انتخاب کردین خوبه

- رم رو توصیه میکنم کینگستون نگیرید٬ ندل فیکش تو بازار خیلی زیاد شده
دوتا ماژول رم بگیرید
اگه رم زیاد نیاز دارید ۲ تا ۸ گیگ بگیرید
فرکانس 2400 رم کافیه براتون٬ در عوض سعی کنید رمی بگیرید که تایمینگ کمتری داشته باشه

- مادربرد بستگی به بودجتون داره

- در مورد SSD توصیه میکنم از نوع nvme تهیه کنید که سرعتش خیلی بهتره

- پاور 400 وات کافیه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mhmd.1398 گفته است :

سلام

دوستان من برنامه نویس هستم و قصد دارم برای کارهام تو منزل یک کیس جمع کنم

خیلی دارم این پروسه رو عقب میندازم و کم کم داره به کارم لطمه میزنه و باید سریع یک کیس جدید جمع کنم ...

من خودم قطعات زیر رو انتخاب کردم:

- سی پی یو intel core i5 8400

- رم کینگستون 8 گیگ 2400 (مثلا Fury از این هیت سینک دارها)

- مادربورد می خوام ایسوس باشه

- کارت گرافیک نمی خوام چون بازی نمی کنم اصلا و کارهای گرافیکی ندارم ... (onboard باشه خوبه)

خوب دوستان من در مورد این قطعات از شما مشورت میخوام:

- این سی پی یو ظاهرا ram با فرکانس 2666 رو ساپورت می کنه. اگر ram با فرکانس 2400 بزارم مشکلی نیست؟

- مادربورد ایسوس مد نظر دارم ولی اصلا نمیدونم چه مدلی باید بخرم که با این cpu و ram با هم سازگار باشه

- بنظر شما پاور رو چند وات بگیرم؟

خیلی ممنون از شما و ببخشید اگر طولانی شد

موفق باشید

دوستان همه چیزو گفتن تقریبا، فقط برد ایسوس و گیگا نگیر! من تا حالا از محصولات میان رده این برند راضی نبودم! اگه مادربورد 4~5 میلیونی میگیرید، خیلی عالی هستند! ولی میان رده ها نه...

از msi و biostar و asrock و... بگیر! (بین اینا من شخصا از msi خیلی بیشتر راضی بودم)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mhmd.1398 گفته است :

تو کد زدن هیچ تفاوتی نداره

مگه بخوای مثلا اندروید استدیو و این ide های سنگین نصب کنید

مهم ترین چیز ssd هست !

سیپیو خیلی خوبیه و به نظرم زیادی هم هست از صحبت هاتون مشخصه تازه شروع کردید پس همین سیپیو زیادم هست

رم حتما 16 کن شک نکن که یه چیزی میدونم میگم! 2تا 8گیگ از هر برندی که دوست داری بنداز فرکانس هم 2400 مشکلی نداره

نه 

سراغ nvme ها برو این چرت و پرتارو نخر

مدل های adata sx6000 یا sx8200

یا سامسونگ یا برند های معتبر! حجم هم 256 معقولانست 

کل مشخصات پیشنهادی من اینه:

https://www.digikala.com/product/dkp-2526095/مادربرد-ایسوس-مدل-prime-b365m-k#/tab-desc

یا

https://www.digikala.com/product/dkp-797607/مادربرد-گیگابایت-مدل-b360m-ds3h-rev-10

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/solid-state-drive/adata/xpg-sx8200-pro-ssd-556421.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/geil/geil-super-luce-rgb-lite-2400mhz-8gb-ddr4.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp400a-eco-psu-222295.html

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir44 گفته است :

/h390

h390 از  b360 بهتره از لحاظ تنوع پورت محض اطلاع

z390 - z370 برای i5 چرا تهیه کنن؟ با b360-b365 بهترین کارایی رو میتونن داشته باشن 

اون مادربرد برای i7-i9 هست و خرج الکیه به نظرم چون هیچ استفاده ای از ظرفیتش نمیشه

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، M_R گفته است :

h390 از  b360 بهتره از لحاظ تنوع پورت محض اطلاع

z390 - z370 برای i5 چرا تهیه کنن؟ با b360-b365 بهترین کارایی رو میتونن داشته باشن 

اون مادربرد برای i7-i9 هست و خرج الکیه به نظرم چون هیچ استفاده ای از ظرفیتش نمیشه

سلام. حرف شما کاملا درسته ولی بردهای قوی تر امکاناتی مثل multi core enhancement دارن که باعث می شه پردازنده از حالت استاندارد بهتر عمل کنه و ولتاژ و مدار تغذیه اضافه ای که دارن کارایی کلی پردازنده رو بهتر می کنه.

برای همین حتی اگه پردازنده غیر k باشه یا i5 باشه، روی این بردها عملکرد بهتری داره. تازه اگه خنک کننده خوب باشه، می تونی محدودیت های tdp رو برداری و پردازنده بازم بهتر عمل می کنه. 

ضمنا سری b برای i3  ها بیشتر مناسبه. در کل به نظر من اگه بوجه موجود باشه و تفاوت قیمت های خیلی زیاد نباشه، ارزش یکم هزینه اضافه رو داره.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از دوستان که وقت گذاشتن, حقیقتا خواستم لایک کنم پاسخ هارو که نمیدونم چرا امکانش برای من نبود ...

ببینید من سیستم قبلی ام رو سال 88 خریداری کردم که اون زمان cpu ها intel و مادربورد ایسوس جزء شاخ های بازار بودن

به همین خاطر این ذهنیت برام بوجود اومده که بازم برم از این برند خرید کنم و یادمه اون زمان رم کینگستون خدا بود و به همین خاطر بازم میخواستم کینگستون بخرم

ولی اگر جدیدا کیفیت برندها فرق کرده یا هر چی شده من خبر ندارم! چون برنامه نویس هستم و از سخت افزار زیاد سر درنمیارم .... !

یکی از دوستان به لپ تاپ اشاره کرده بود ... ببینید من یک PC برای کار طولانی مدت میخوام و با لپ تاپ نمیشه طولانی کار کرد و سخت افزارش کیفیت مطلوب رو نداره و کلا خروجی که یک کیس با قیمت لپ تاپ برام داره 10 ها برابر بیشتر از یک لپ تاپ هستش ... اصلا حقیقتا لپ تاپ به دردم نمیخوره !

ببینید من تا حدود 7 - 8 تومن میتونم این کیس رو هزینه کنم. میخوام در حقیقت یک سیستم جمع کنم حداقل 5-6 سال برام سیستم باشه و احتیاج به ارتقاء نداشته باشم.

حقیقتا من برنامه نویس تازه کار نیستم و حداقل 15 ساله کارم اینه! برای اینکه الان Editor ها و IDE مقدار Ram و CPU رو کمی اشغال می کنن تصمیم گرفتن یک سیستم قوی تر جمع کنم که روند کدنویسی و دیباگ رو سریعتر انجام بدم. مثلا من با React کار می کنم که موقع باز کردن یک Node server مقدار زیادی ram روی کامپیوتر اشغال میشه.

فضای SSD هم بخاطر سرعتش گفتم. چون هارد معمولی سلکتوری که دارم همش قیژ قیژ میکنه و کلافه میشم تا هر چیزی باز بشه و کدهارو Build بگیره برام!

با تشکر

ویرایش شده توسط mhmd.1398
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، amir44 گفته است :

مثل multi core enhancement دارن

برای 1دهم فرکانس بیشتر چرا باید ملیونی خرج کرد!

این فقط باعث میشه هسته ها به فرکانس بوست برسن یعنی تمام هسته (برخلاف سینگل کور بوست)

همه اینا زمانی خوبه که سری k داشته باشی وهسته هات 8 تا باشه

وگرنه مثلا میگم 3.8 بخواد نهایت بشه 4 تفاوتی نداره برای 6هسته اونم ضریب بسته!

ولتاژ و مدار تغذیه اضافه ای که دارن

دوست عزیز مدار رگلاتور باید زیر فشار اول بره تا کاراییشو شاهد بود

وگرنه خودش که در حالت عادی ماکسیمم توان رو خروجی نمیده!اگه بده که پردازنده دماش رو 100 درجست!

اینقدر هم قوی هست از پس 8400 برمیاد حتی 24/7

می تونی محدودیت های tdp رو برداری

محدودیت tdp ربطی به مصرف برق سیپیو نداره تقریبا هیچ ربطی نداره این عبارت برای پخش کردن گرما و خنک کنندگی هست که درکش البته کمی گنگه نمیدونم چرا tdp چیست؟ شما میتونی از حالت epu مود البته برای asus در بیاری ببری رو performance بعد تمامی محدودیت ها unlimited میشه تمام power saving ها برداشته میشه!

خود مادربرد هم این قابلیت رو میده که بتونی unlimited کنیش اصلا هیچ مشکلی وجود نداره برای جلوگیری از vdrop هم asus برخلاف گیگابایت در 4لاین مختلف براتون تنظیماتو قرار داده و راحت میتونید از استیبل بودن فرکانس در بوست لذت ببرید!🙂

ضمنا سری b برای i3  ها بیشتر مناسبه.

ازونجا که من کلا با سری h مشکل دارم بدمم نمیاد رو b360 ها i3 بندازم

لینک به دیدگاه

ببینید من تا حدود 7 - 8 تومن میتونم این کیس رو هزینه کنم. میخوام در حقیقت یک سیستم جمع کنم حداقل 5-6 سال برام سیستم باشه و احتیاج به ارتقاء نداشته باشم.

حقیقتا من برنامه نویس تازه کار نیستم و حداقل 15 ساله کارم اینه! برای اینکه الان Editor ها و IDE مقدار Ram و CPU رو کمی اشغال می کنن تصمیم گرفتن یک سیستم قوی تر جمع کنم که روند کدنویسی و دیباگ رو سریعتر انجام بدم. مثلا من با React کار می کنم که موقع باز کردن یک Node server مقدار زیادی ram روی کامپیوتر اشغال میشه.

ببینید برای بهره مندی از هسته های سیپیو در اجرای برنامه باید موازی سازی یا همروندی - موازی سازی رو بلد باشی  و پیاده کنیش وگرنه شما 100هسته هم داشته باشی برنامت 1هسته رو کامل درگیر میکنه بقیه بیکارن

توی کد زدن شما فقط با ide سر وکار داری که اونم بیشتر لود شدنش  پلاگین هاش اذیت میکنه و اونم با ssd حل میشه چون بیشتر بحث لود شدنشه

توی پایداری هم اینتل حرف اول رو میزنه رایزن رو من زیاد شنیدم مشکل دارن هنوز کرنل ویندوز هم زمان بندیش با intel مچه! درحقیقت با این پول شما رایزن 6 هسته هم نمیتونی بخری!

شما اگه خیلی روی سرور و node ها کارمیکنی باید به فکر رم 32 باشی 

اجرای اینا هم اگه در وسعت بزرگی هست دیگه باید سرور تهیه کنی برای ران کردنش! اینو که فک کنم بهتر بدونید

فضای SSD هم بخاطر سرعتش گفتم. چون هارد معمولی سلکتوری که دارم همش قیژ قیژ میکنه و کلافه میشم تا هر چیزی باز بشه و کدهارو Build بگیره برام!

میدونم کاملا درسته 

حتما ssd و ram مدنظر داشته باش!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما کارایی سنگینی که نمیخوای

البته که نظرات من و کاربران نظر شخصی هست و شما مختارید در انتخاب

شما میخوای یک کیس اکونومی جمع کنید حالا من نمیدونم تعداد هسته ها خیلی در برنامه نویسی شما مد نظر هست یا نه

اگر مد نظر نیست که i3 هم کار شما رو راه میندازه (با این قیمت های فضایی سی پی یو)

سیستم رایزن رو پیشنهاد نمیکنم باز به خاطر قیمت های مسخرش در ایران و بازار دست دومش

مین هم یک مین h310 بردارید چون بعید میدونم بیشتر از دو اسلات رم بخواهید استفاده کنید

اس اس دی رو برند سامسونگ بردارید حالا هر ظرفیتی که خواستید

رم رو سعی کنید آینده نگرانه بردارید و باس 3000 که اختلاف قیمتی خاصی هم نداره

پاور هم یک پاور 430 گرین هم کار شما رو راه میندازه

کیس هم کیس آریو گرین قدیم قیمت خوبی داشت

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، M_R گفته است :

برای 1دهم فرکانس بیشتر چرا باید ملیونی خرج کرد!

این فقط باعث میشه هسته ها به فرکانس بوست برسن یعنی تمام هسته (برخلاف سینگل کور بوست)

همه اینا زمانی خوبه که سری k داشته باشی وهسته هات 8 تا باشه

وگرنه مثلا میگم 3.8 بخواد نهایت بشه 4 تفاوتی نداره برای 6هسته اونم ضریب بسته!

1 دهم فرکانس نیست و من گفتم که در صورت اختلاف قیمت خیلی زیاد نبود. ضمنا اتفاقا من روی پردازنده غیر k تست کردم. که اثر داشت. مثلا توی رندر گیری یه فایل مشابه، کلی توی زمان کار اثر داشت. البته شدید دما رو بالا می برد، یعنی باید خنک کننده درست حسابی باشه. 

در 11 دقیقه قبل، M_R گفته است :

محدودیت tdp ربطی به مصرف برق سیپیو نداره تقریبا هیچ ربطی نداره این عبارت برای پخش کردن گرما و خنک کنندگی هست که درکش البته کمی گنگه نمیدونم چرا tdp چیست؟ شما میتونی از حالت epu مود البته برای asus در بیاری ببری رو performance بعد تمامی محدودیت ها unlimited میشه تمام power saving ها برداشته میشه!

خود مادربرد هم این قابلیت رو میده که بتونی unlimited کنیش اصلا هیچ مشکلی وجود نداره برای جلوگیری از vdrop هم asus برخلاف گیگابایت در 4لاین مختلف براتون تنظیماتو قرار داده و راحت میتونید از استیبل بودن فرکانس در بوست لذت ببرید!1f642.png

محدودیت های tdp واقعا اثر داره. پردازنده ها طوری هستن که اگه همه شرایط و حتی دما هم مناسب باشه، از محدودیت تایین شده برای یک هسته/ چند هسته فراتر نمی رن. اگه اون برداشته واقعا کارایی بالا می ره و برای دادن این این توان به طور ثابت به پردازنده هم نیاز به مدار رگولاتور ولتاژ قوی هست. اونی که روی سری b می زارن، قدرت این کارو نداره ولی برای به خصوص z داره، برای همین می گم ارزش هزینه "در حد معقول" رو داره.

در هر صورت این عزیز که نمی خواد هزینه یه پردازنده قوی تر رو بکنه ولی با یه مادبرد متوسط و نسبتا خوب می تونه تا یه حدی کارایی بهتری داشته باشه، البته بازم می گم اگه تفاوت قیمت منطقی باشه. 

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

من گفتم که در صورت اختلاف قیمت خیلی زیاد نبود.

اونجوری اینده نگری حساب کنی اره خوبه درسته

مثلا توی رندر گیری یه فایل مشابه، کلی توی زمان کار اثر داشت. البته شدید دما رو بالا می برد

خیلی بالامیبره طبیعیه

از محدودیت تایین شده برای یک هسته/ چند هسته فراتر نمی رن.

منظورت چه محدودیتی هست؟ ثبات فرکانس یا چی؟ دقیق منظورتون رو بگید راهکارشو میگم اگه ثبات باشه که با llc و تعین استفاده از فازها حل میشه اگه ولتاژ باشه که با offset یا کاستوم ولتاژ حل میشه

اگه تروتل باشه با خنک کننده حل میشه 

نوع استفاده از فاز ها هم در مادربرد قابل تنظیمه که اکسترم باشه یا سیپیو خودش تعین کنه یا استاندارد باشه برای کاهش انرژی

اون محدودیت های عددی هم به جز برای ضریب سیپیو و xmp کاملا میشه برداشت به چیپست مرتبط نیست

مشکلی تو تامین نیاز های پردازنده توسط مادربرد وجود نداره مگه دما باعث بشه تروتلینگ اتفاق بیوفته 

اونی که روی سری b می زارن، قدرت این کارو نداره

هر b از برندی با بقیه برند ها فرق داره کلا اینا چند رده تقسیم میشن مثالش زیاده مثلا شما asus strix b360 f رو نمیتونی با prime b360 مقایسه کنی کاملا برتری رگلاتوری با strix هست 

میگم این مدل از b360 از پس 8400 برمیاد حتی من رو 9700 هم دیدم برمیاد بدون افت کارایی البته از دمای vrm مطلع نبودم شاید دماش زیاد باشه و اسیب وارد کنه در اینده 

راجب قیمت هم 2-3ملیون تفاوت قیمته! 

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

باس 3000

متاسفانه به جز سری z هیچ کدوم از چیپست ها از xmp بیشتر از 2666 پشتیبانی نمیکنن البته نمیدونم از کاستوم فرکانس پشتیبانی میکنن یا نه چون مال من سری b هست کاستوم فرکانس داره ولی من تست نکردمش چون ریسک به نظر میاد!

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، M_R گفته است :

منظورت چه محدودیتی هست؟ ثبات فرکانس یا چی؟ دقیق منظورتون رو بگید راهکارشو میگم اگه ثبات باشه که با llc و تعین استفاده از فازها حل میشه اگه ولتاژ باشه که با offset یا کاستوم ولتاژ حل میشه

اگه تروتل باشه با خنک کننده حل میشه 

چون ایشون گفته پردازنده 8400 هست و سری k نیست، ضریب و فرکانس که رو که نمی شه عوض کرد. تنها ما 2 تا ابزار ساده و غیر حرفه ای داریم، یکی خود enhance مد روی مادربردهای ایسوس (شرکت های دیگه چیزهای مشابه دارن) که می تونه ولتاژ و فرکانس رو عوض کنه. یکی دیگه هم تغییر و برداشتن محدودیت های long/short duration package power limit و package power window اینا دقیقا منظورمه که اثر زیاد داره، توی مادربردهای سری z می شه استفاده کرد چون vrm های می تونن تامین کنن ولی توی چیپ ست های b فکر کنم حتما دچار اشکال بشه، تازه احتمالا این گزینه ها رو نداره. 

من بیشتر تمرکزم روی همون حالت خودکار ایسوس بود که با افزایش مقداری دما، کارایی پردازنده و به خصوص سری های قفل غیر k رو بدون شک زیاد می کنه. برای همین به این عزیز پیشنهاد دادم که اگه پولش رو داره بخره، تازه ممکنه در آینده بخواد پردازنده رو عوض کنه و یه چیز قوی تر بزاره که در این صورت ارزش واقعی z آشکار می شه.

در کل ایشونه که باید تصمیم بگیره می خواد این هزینه رو بکنه یا نه.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، M_R گفته است :

متاسفانه به جز سری z هیچ کدوم از چیپست ها از xmp بیشتر از 2666 پشتیبانی نمیکنن البته نمیدونم از کاستوم فرکانس پشتیبانی میکنن یا نه چون مال من سری b هست کاستوم فرکانس داره ولی من تست نکردمش چون ریسک به نظر میاد!

من که اصلا" هیچ وقت فعال هم نمیکنم اگر قابلیت XMP  داشته باشه مینم و همیشه همون دیفالت هستم

بیشتر نظرم آینده نگرانه بود برای نسل بعدی 

لینک به دیدگاه

سلام همکار عزیز.

آقا یکی از بچه ها که ری اکت / نود کار میکنه جدیدا یک مک بوک (آی 5 با 8 گیگ رم) گرفته و شدیدا راضی ه.

من تا حالا با مک کار نکردم و از جزییات مطلع نیستم.

ولی به من گفت مهدی فقط مک بگیر و دیگر هیچ 😁

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

تنها ما 2 تا ابزار ساده و غیر حرفه ای داریم، یکی خود enhance مد روی مادربردهای ایسوس (شرکت های دیگه چیزهای مشابه دارن) که می تونه ولتاژ و فرکانس رو عوض کنه. یکی دیگه هم تغییر و برداشتن محدودیت های long/short duration package power limit و package power window اینا دقیقا منظورمه که اثر زیاد داره، توی مادربردهای سری z می شه استفاده کرد چون vrm های می تونن تامین کنن ولی توی چیپ ست های b فکر کنم حتما دچار اشکال بشه، تازه احتمالا این گزینه ها رو نداره. 

اون پکیج لیمیت ها در سری b هم هست بزار چک کنمش

بله وجود داره!

ویرایش شده توسط M_R
بررسی شد
لینک به دیدگاه

سیستمی که خودتون انتخاب کردید اوکیه.

فقط برای خرید SSD سراغ Adata sx8200 یا‌ Samsung 970 evo plus برید.

برای خرید رم‌‌‌ مدل و برندی غیر از کینگستون انتخاب کنید.

Corsair Vengeance LPX / G. Skill TridentZ / G. Skill Ripjaws V / Crucial Ballistix Sport

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از دوستانی که نظر دادند و دمتون گرم بعضیا واقعا نظرات کارشناسی خوبی بود 👌

من حقیقتا یک کیس میخوام که سرعت خوبی داشته باشه و مثل قبل برای باز کردن هر برنامه و نصب پکیج های Node یک ساعت  معطل نشم و هر چی کلیک کردم سریع جلو دستم باشه و سرعت کارم رو نگیره !!!

به همین خاطر پیش خودم گفتم شاید یک cpu که مثلا core i5 هستش همین باعث بشه سرعتش بیشتر باشه و به کارم بیاد.

در مورد ram فکر کنم 16 گیگ برام کافی باشه و سیستمی که تو شرکت دارم 16 هستش و جواب میده یا 32 خیلی به کارم نیادش و غیر ضروری باشه. چون نهایتا memory usage من 9-10 گیگ اینا میشه وقتی توی task manager می بینم ...

البته تو شرکت سیستم من core i5 7400 هستش. میخواستم ببینم نظرتون درباره این پردازنده چیه؟ 2 دهم تو فرکانس و 2 مگ تو cache از core i5 8400 پایین تره. ولی از نظر قیمت خیلی نزدیک به هم هستن و تو یکسری سایت ها دیدم خیلی نزدیک بود قیمت هاشون. البته مدل باکس و نه تری !!!

بعضی دوستان به فرکانس ram اشاره کردن. ببینید من اگر یک ram با فرکانس 3000 به مادربوردی و cpu که نهایت 2400 یا 2666 ساپورت می کنه وصل کنم مگه به اصطلاح سازگاری شکل میگیره؟ چون اینجا یک طرف معادله منطقی نیست و فرکانس ها باهم همخوانی ندارن ....

در مورد لپ تاپ, من حقیقتا دو مورد تجربه بد از لپ تاپ دارم ... البته خودم محصولات اپل و مک بوک رو خیلی قبول دارم ولی از اونجایی که لپ تاپ فقط به درد portable بودن میخوره و این ویژگی هیچ به کار من نمیاد و من قراره یک سیستم با 2 مانیتور داشته باشم بهتره 2 سوم یا حتی 1 سوم پول لپ تاپ رو بدم و یک کیس خوب جمع کنم که سخت افزارش از لپ تاپ هم از راندمان بیشتری برخورداره.

در مورد nvme هم من حقیقتا جا خوردم ... این رو تا الان ندیده بودم؟!؟ تکنولوژی جدید هستش یا مدل متفاوتی از همون SSD ها هستش؟ سرعت و راندمان بیشتری از SSD ها معمولی داره؟!

ممنون

ویرایش شده توسط mhmd.1398
لینک به دیدگاه

درود. عزیز، اگه کد های سنگین میزنید، ترجیحا رم رو 16 و پردازنده رو AMD Ryzen بردارید، برای کارهای برنامه نویسی مناسبتره.

اگه کیستون رو هم عوض بکنید - اگه پاورش بالاست و جلوش فن نداره - واقعا بازدهی بالاتری خواهید داشت.

لینک به دیدگاه

در در 23 اسفند 1398 در 10:08، mhmd.1398 گفته است :

من حقیقتا یک کیس میخوام که سرعت خوبی داشته باشه و مثل قبل برای باز کردن هر برنامه و نصب پکیج های Node یک ساعت  معطل نشم و هر چی کلیک کردم سریع جلو دستم باشه و سرعت کارم رو نگیره !!!

فقط ssd نیازته گفتم که پلاگین و ... نیاز منده حافظه پرسرعتن وگرنه اجرا کردنش که از 2هسته ایم برمیاد!

لبته تو شرکت سیستم من core i5 7400 هستش. میخواستم ببینم نظرتون درباره این پردازنده چیه؟ 2 دهم تو فرکانس و 2 مگ تو cache از core i5 8400 پایین تره. ولی از نظر قیمت خیلی نزدیک به هم هستن و تو یکسری سایت ها دیدم خیلی نزدیک بود قیمت هاشون. البته مدل باکس و نه تری !!!

پردازنده خوبیه همین مدل تو نسل 8و9 با i3 9100 عرضه میشه با فرکانس اندکی بالاتر و یسری ویژگی های حذف شده توسط اینتل!

8400 و 9400 -2هسته بیشتر دارن جدا از کش و اینکه برای 2حالت این 2هسته خود نمایی میکنن 1-برنامه های زیاد و در کنار هم اجرا بشن مثلا یه مرورگر یه فتوشاپ یه پلیر یه .... اینجا خوب باعث میشه سیستم عامل response 100% داشته باشه و فیریز نشه البته تعداد این برنامه ها باید واقعا زیاد باشه!

2- یک برنامه با قابلیت موازی سازی یا پاراللینگ! مثل رندرینگ یا برنامه های مرتبط با هوش مصنوعی یا هربرنامه پاراللینگ!

از لحاظ فرکانسی هم که مشاهده کردید برتری دارن ولی باز هنوزم که هنوزه 7400 هم واقعا خوبه!

بعضی دوستان به فرکانس ram اشاره کردن. ببینید من اگر یک ram با فرکانس 3000 به مادربوردی و cpu که نهایت 2400 یا 2666 ساپورت می کنه وصل کنم مگه به اصطلاح سازگاری شکل میگیره؟ چون اینجا یک طرف معادله منطقی نیست و فرکانس ها باهم همخوانی ندارن ....

ببینید رم یه جدول استاندارد jedec دارن که تایمینگ ها در state های مختلف در اون نوشته میشه 

مثلا مادربرد شما از 3000 پشتیبانی نمیکنه درنتیجه میاد از تایمینگ state 2 استفاده میکنه و رو 2666 ست میشه!(اگه فیک باشه این جدول دریوری نوشته شده!)

البته الزاما با این مورد کار نمیکنه شما میتونی کاستوم تایمینگ و ولتاژ هم بدی بهش که خوب باید علمشو داشته باشی و کار هر کسی نیست

برا همین استاندارد تعریف کردن کاربر درگیرش نشه و یوزر فرندلی بشه

در مورد nvme هم من حقیقتا جا خوردم ... این رو تا الان ندیده بودم؟!؟ تکنولوژی جدید هستش یا مدل متفاوتی از همون SSD ها هستش؟ سرعت و راندمان بیشتری از SSD ها معمولی داره؟!

نه فقط کنترلرشون فرق داره و اینکه برای ارسال داده از ساتا استفاده نمیکنن از خطوط pci استفاده میکنن که میتونه مستقیم به cpu باشه یا به چیپست ارسال بشه و بعد به سیپیو 

قطعا اگه تهیه کنید به نفعتونه

راجب رایزن هم من میگم زیاد شنیدم تو برنامه نویسی هنوز درجا میزنن و ممکنه کرش های مسخره ای توش داشته باشید یا مشکلات خاص 

قیمتشم که فضاییه

نظر من همون 8400 با مادربردی که گفتم هست 

باز میتونید بیشتر تحقیق کنید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...