رفتن به مطلب

دلیل گرانی مانیتور؟؟

Recommended Posts

با سلام..

راستش من قصد خرید مانیتور دارم ولی یه سوالی که به شدت ذهن من رو مشغول کرده هر چی هم که توی نت گشتم دلیل خاصی براش پیدا نکردم جای خاصی هم پیدا نکردم که بپرسم به خاطر همین اینحا مطرح میکنم :

اونم اینه که میدونم با بالا رفتن دلار همه قطعات گرون شده ولی کسی میدونه که چرا مانیتور به طور خاص تا این حد رفته بالا به نحوی که واقعا خرید یه مانیتور گیمینگ برای یه فرد متوسط و حتی تا حدود سطح بالای جامعه هم از دسترس خارج شده...به عنوان مثال بر اساس چه مبنایی مانیتوری که تا قبل از گرونی 1200 قیمتش بوده الان رسیده به 12 میلیون؟؟!!!! یا یه مانیتور 200 دلاری الان توی بازار داره در حدود 7 میلیون فروش میره؟؟!!....به نحوی که به قول یکی از بچه ها اگه بری دبی و یه مانیتور خوب رو اونجا بخری بیاری با تمام هزینه های رفت و برگشت قیمت مانیتور نصف اینجا هم برات درنمیاد...

واقعا ممنون میشم اگه کسی دلیلش رو میدونه اعلام کنه...

ویرایش شده توسط mehdy
لینک به دیدگاه

فکر کنم جای اشتباهی ارسال کردید. وارد کننده های نا انصاف، دلال و فروشنده بدتر از وارد کننده.

ویرایش شده توسط surena
لینک به دیدگاه

والا مانیتور تنها هم نیست که قیمتش یکدفعه رفته بالا لبتاپم همین طور هست

الان حقیقت بعد از اوضاع کرونا قیمت جهانی همه چیز مخصوصا کالای دیجیتالی داره میره بالا موجش هنوز بما نرسیده به طور کامل وگرنه قیمت میره هنوز بالاتر

قصد داشتم سیستمم رو بفروشم و یه لبتاپ دست دوم برابرش یه مقداری بالاتر بگیرم الان طوری شده که فکر نمیکنم اگر شب سیستممو بفروشم صبح بتونم لبتاپی که میخوام رو بخرم

وضعیت اصلا وحشت ناکه 

حالا عمده ملت زیاد اهل این مساعل نیستن همینکه قیمت خودرو های شرکت های ایرانی-چینی تبار و گوشت و مرغ هم بیاد پایین براشون کفایت میکنه..مهم نیست حالا دیگه یخچال شده 20میلیون.گاز-فر دار شده 10میلیون یه کولر ساده شده 5تومن 

اینم از اثرات مخرب برجام -فرجام مسخرست دیگه😖😖

خدا بدادمون فقط برسه همین 

لینک به دیدگاه

یادم نمیره مانیتور lg29um سال 95-96 بود نهایت 1200تومن بود میتونستی تو بازار بدون گارانتی هنوز ارزون تر بخری حالا به کلی منت دارن خداه تومن میفروشن .البته کسی خریدار نیست واقعا یعنی اگر کسی از وضعیت بازار قبل از این دولت خبرداشته بوده باشه و الان همچین چیزیو ببینه اصلا نمیخره با همچین قیمتی. چون از عقلانیت این مسعله خارج هست

اونموقع سیستم خریدم ولی مانیتور رو نگرفتم(چون همه پولم رو خرج سیستم کردم)گفتم بعدم مانیتور میخرم 4ماه گذشت چنان قیمت هارو به بالا رفت منم به امید پایین اومدنش خیلی ضرر کردم تا خلاصه 3ماه پیش تونستم یه استوک benq bl2420ptرو با 1200بخرم خوب بود .خداروشکر هنوزم متعجبم .البته اگر تمیز بود خیلی بهتر بود چون مثلا پایش ماله لنوو هست وخط خشم خیلی داره (دنبال یه پایه تمیز مانیتور بنکیو با قمیت خوبم .پیدا نمیشه)

الان گه گاهی پیدا میشه مانیتور خوب ولی باید مثل عقاب تو سایت ها مخصوصا دیوار انلاین باشی

دیروز داشتم تو دیوار (بوشهر)نگاه میکردم یکدفعه مانیتور eizo 2450 رو دیدم خیلی تمیز حتی با پایه اصلیشم انگارگذاشته بود 1700..واقعا تو این موقیعت خیلی قیمت خوبی گذاشته بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، mehdy گفته است :

با سلام..

راستش من قصد خرید مانیتور دارم ولی یه سوالی که به شدت ذهن من رو مشغول کرده هر چی هم که توی نت گشتم دلیل خاصی براش پیدا نکردم جای خاصی هم پیدا نکردم که بپرسم به خاطر همین اینحا مطرح میکنم :

اونم اینه که میدونم با بالا رفتن دلار همه قطعات گرون شده ولی کسی میدونه که چرا مانیتور به طور خاص تا این حد رفته بالا به نحوی که واقعا خرید یه مانیتور گیمینگ برای یه فرد متوسط و حتی تا حدود سطح بالای جامعه هم از دسترس خارج شده...به عنوان مثال بر اساس چه مبنایی مانیتوری که تا قبل از گرونی 1200 قیمتش بوده الان رسیده به 12 میلیون؟؟!!!! یا یه مانیتور 200 دلاری الان توی بازار داره در حدود 7 میلیون فروش میره؟؟!!....به نحوی که به قول یکی از بچه ها اگه بری دبی و یه مانیتور خوب رو اونجا بخری بیاری با تمام هزینه های رفت و برگشت قیمت مانیتور نصف اینجا هم برات درنمیاد...

واقعا ممنون میشم اگه کسی دلیلش رو میدونه اعلام کنه...

درود

علت اصلی عدم تولید(مونتاژ) مانیتور به وسیله LG و سامسونگ در داخل ایران هست.

در مقابل انحصاری کردن بازار برای برندهایی مثل مسترتک، جی پلاس، X.vision و امثالهم(عمدتا تولید چین) به اسم تولید داخل هست. متعاقبا هر برندی خارج از حوزه تولید مدلهای داخلی قاچاق شناخته میشه و از بازار جمع آوری میشه.

این اتفاق در مورد مودم هم افتاد. بازار رو انحصار کردند برای برند داخلی یوتل به اسم تولید وطن و مودم های خارج از این دسته مثل dlink و Tplink قاچاق هست در حال حاضر.

در مورد کیس و پاور هم این اتفاق افتاده. مسترتک، سادیتا، گرین برند های وطنی هستند که باید حمایت بشن.

عدم توانایی تامین این برند ها و تغذیه ناقص بازار بخصوص در زمینه کیس و پاور باعث شده که مثلا کیس 200 هزار تومانی 2 سال پیش گرین در بازار 1.600 و بالاتر فروخته بشه.

سودجویی برخی دلالان، فروشندگان و فعالان بازار در این شرایط نیز مزید برعلت است.

لینک به دیدگاه

من حالا خداروشکر اولین روزه توی این مدت قرنطینه سر می زنم به سایت ولی واقعا محتوای بعضی نظرات به شدت مشکل داره، یه مکانیزم کنترلی توسط خود کاربرا مثل همون فیدبک منفی می تونه خیلی کمک کننده باشه، با توجه به اینکه تو این ایام هم احتمالا سایت، پربازدید خواهد بود این تصمیم می تونه کمک به حفظ اعصاب و روان کاربران از جمله خودم کنه.

لینک به دیدگاه

موضوع فقط مانیتور نیس در واقع مانیتور سوبله چوبله قیمت واقعی هستش:D

در حوزه لوازم خانگی هم همین وضعیت حاکمه مثلا ماشین لباسشویی و یا یخچال قیمت ها در داخل ایران حداقل دو برابر خارج کشوره حالا چرا نمیخوان نظارت کنن نمیدونم واقعا دلیلش چیه؟!!!

به صورت عمدی اصلا نمیخوان تو هیچ حوزه ای نظارت باشه🙄

این وضعیت از زمان ماحموت مد شد.دوره دوم ریاست جمهوری ماحموت به همه یاد داد که چیکار کنن😕

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

در حوزه لوازم خانگی هم همین وضعیت حاکمه مثلا ماشین لباسشویی و یا یخچال قیمت ها در داخل ایران حداقل دو برابر خارج کشوره حالا چرا نمیخوان نظارت کنن نمیدونم واقعا دلیلش چیه؟!!!

به صورت عمدی اصلا نمیخوان تو هیچ حوزه ای نظارت باشه1f644.png

این وضعیت از زمان ماحموت مد شد.دوره دوم ریاست جمهوری ماحموت به همه یاد داد که چیکار کنن1f615.png

نه اتفاقا مانیتور به طرز فجیعی بی حساب بالا رفته...مثلا توی این دو هفته مگه دلار چقدر رفته روش که مانیتور 3100  رو رسوندند به 4200!!!

آخه درده 10 برابر شدن یه جنس اونم ظرف 2 سال....مگه دلار چند بوده چند شده؟؟؟

ویرایش شده توسط mehdy
لینک به دیدگاه

عزیز ایران  چیزی به اسم چرا توش معنی نداره که !!

در حال حاضر تنها پیشنهاد جنس دست دوم هستش ! 

قیمت دلار هم در حال حاضر 15.500 هستش که البته این قیمت کاغذی دلاره با احتساب سود دلال و هزینه حمل و گمرک و باز هم باج سیبیل دلال سر به فلک میزنه 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، masooyan گفته است :

به صورت عمدی اصلا نمیخوان تو هیچ حوزه ای نظارت باشه1f644.png

این وضعیت از زمان ماحموت مد شد.دوره دوم ریاست جمهوری ماحموت به همه یاد داد که چیکار کنن1f615.png

اگر چیزی بود مال همون ماحموت بود جناب

والاتو اون دوره حالا هرچی حقوق بود دیگه دلار 15تومن و20 تومن نبود .قیمت وسایل هم اینقدر فاجعه بار نبود

لبتاپ 30 میلیون به بالارو تو این دوره دیدم .پراید 50 میلیونی هم مال همین دوره هست نه ماحموت

نظارتم هست مسعله سوبسید اون وسته که دهن نظارت رو بسته 

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

علت گرونی عجیب بعضی چیز ها مثل مانیتور لپتاپ و حالا سی پی یو اینکه وارد کننده ها انحصاری هستن و هر قیمتی که حال کنن هست

در واقع با رانت و نفوذ قوی ای که دارن فقط خودشون حق واردات دارن و تو گمرک فرمان روایی می کنن

یعنی الان شما یدونه مانیتور یا لپتاپ یا سی پی یو از خارج برات بفرستن تو گمرک توقیف میشه و انقدر برات بدبختی پیش میارن که دیگه از این کارا نکنی

مرگ بر آمریکا 

لینک به دیدگاه

واردکننده ها مرد های سایه هستن

هیچکس نمی شناستشون 

فقط اگه بیدار بمونید آخر شب‌ها میتونید ویراژ و پز بچه هاشون با پورش و مازراتی ببینید ، تایمی که خیلی هامون از خستگی و دویدن خوابیدیم و خبر از دنیای اونا نداریم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

والا مانیتور تنها هم نیست که قیمتش یکدفعه رفته بالا لبتاپم همین طور هست

الان حقیقت بعد از اوضاع کرونا قیمت جهانی همه چیز مخصوصا کالای دیجیتالی داره میره بالا موجش هنوز بما نرسیده به طور کامل وگرنه قیمت میره هنوز بالاتر

قصد داشتم سیستمم رو بفروشم و یه لبتاپ دست دوم برابرش یه مقداری بالاتر بگیرم الان طوری شده که فکر نمیکنم اگر شب سیستممو بفروشم صبح بتونم لبتاپی که میخوام رو بخرم

وضعیت اصلا وحشت ناکه 

حالا عمده ملت زیاد اهل این مساعل نیستن همینکه قیمت خودرو های شرکت های ایرانی-چینی تبار و گوشت و مرغ هم بیاد پایین براشون کفایت میکنه..مهم نیست حالا دیگه یخچال شده 20میلیون.گاز-فر دار شده 10میلیون یه کولر ساده شده 5تومن 

اینم از اثرات مخرب برجام -فرجام مسخرست دیگه1f616.png1f616.png

خدا بدادمون فقط برسه همین 

اثرات مخرب برجام یا از بین رفتن برجام؟

شما مثل اینکه سنتون یه خورده کمه اونایی که یادشون میاد قیمت های سال های 83 - 88 - 91 - 95 - 97 و حوادث مربوط به اون سالها یادشونه 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mahddi گفته است :

اثرات مخرب برجام یا از بین رفتن برجام؟

شما مثل اینکه سنتون یه خورده کمه اونایی که یادشون میاد قیمت های سال های 83 - 88 - 91 - 95 - 97 و حوادث مربوط به اون سالها یادشونه 

دوست عزیز با تزریق پول از خزانه  کشور تو بازار که نمیشه گفت فرجام انجام شده😄😄

وقتی میبینی همه چیز بنظر درست میاد باید بدونی که دقیقا یه جای کار میلنگه 

الانم نتایج فاجعه بارش مشخصه

نمیدونم شما به چه چیز گذشته گفتین فاجعه که الانش به اون سال ها بیشتر ارزش داره

گذشته رفته ولی خیلیا هنوز از اتفاقاتش درس نگرفتن

(برجام هیچ وقت منفعت نداشته و نخواهد داشت نیازی به بحثم اصلا توش نیست اینو سیاست مدارای بزرگ کشور تایید میکنن چه از باب تجربه وچه از باب سیاست)

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز با تزریق پول از خزانه  کشور تو بازار که نمیشه گفت فرجام انجام شده1f604.png1f604.png

وقتی میبینی همه چیز بنظر درست میاد باید بدونی که دقیقا یه جای کار میلنگه 

الانم نتایج فاجعه بارش مشخصه

نمیدونم شما به چه چیز گذشته گفتین فاجعه که الانش به اون سال ها بیشتر ارزش داره

گذشته رفته ولی خیلیا هنوز از اتفاقاتش درس نگرفتن

(برجام هیچ وقت منفعت نداشته و نخواهد داشت نیازی به بحثم اصلا توش نیست اینو سیاست مدارای بزرگ کشور تایید میکنن چه از باب تجربه وچه از باب سیاست)

شما که از آیدیت مشخصه امسال تازه رای اولی بودید و اون زمان ها رو درک نکردید و گویا چند تا تب از سایت و انجمن های مختلف جلوتون بازه و جواب ها رو قاطی پاتی دارید میدید

من اصلا حرفی از فاجعه نزدم و در ضمن جواب دادن به شما که سرتون شلوغه بیهوده است

کلا اونی که اون زمانها رو درک کرده بود گرفت چی گفتم

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

اینم از اثرات مخرب برجام -فرجام مسخرست دیگه1f616.png1f616.png

شوخی بود دیگه؟ عامل ویرانی این مملکت شما تندرو ها هستید...

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، noname گفته است :

شوخی بود دیگه؟ عامل ویرانی این مملکت شما تندرو ها هستید...

با بچه های ...

اینجوری حرف نزن باهاشون قهرشون میگیره 
چه دیدی صبح از خواب پا شدی دیدی تو گونی ای :D

لینک به دیدگاه

رییسک بالای واردات مانیتور

و هزینه سرسام آور حمل ( گاها هم قیمت خود مانیتور هزینه حملش میشه) 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

رییسک بالای واردات مانیتور

و هزینه سرسام آور حمل ( گاها هم قیمت خود مانیتور هزینه حملش میشه) 

این ریسک که همیشه وجود داشته نه توی این دو سال ثانیا البته خود این هم دلیل نمیشه چون تمام قطعات الکترونیک خطر ریسک جابجایی دارند و اگه از اون لحاظ بخوای در نظر بگیری هارد های hdd در بالاترین ریسک قرار میگیرند چون یه ضربه که هیچ حرکت شدید هم میتونه دیسک هارد رو کلا به فنا بده!!!

بعد هم صحبت من سر مثلا همین مانیتوری هست که خود شما برای فروش گذاشتی بابا اگه وجدان ندارین حداقل رحم داشته باشین!!!

آخه مانیتوری که نوش 280 دلاره روی دلار چند حساب میشه که دست دومش 12 میلیون در میاد؟؟...دلار 50 هزار تومن؟؟؟

البته من منظورم از جمله بالا شخص شما نبود ولی خود شما فکر کن ببینید به نظرتون این قیمت انصاف که چه عرض کنم اصلا قابل درکه با توجه به قیمت دلاریش؟؟

+++

البته ممکنه شما بگید با توجه به هزینه حمل گرون در میاد...اولا که صحبت من سر وارد کننده عمدست که هزینه حمل برای یک دهم هم نیست ثانیا این هزینه حمل در صورتی هست که شما این مانیتور رو از آمریکا وارد کنید نه چین یا تایوان یا حتی هند که همین بغل کشور ما هستند و هزینه و زمان حملشون یک سوم آمریکا هم نیست (خریدارن خرد هم که اکثرا از دبی یا ترکیه یا کشورهای عربی وارد میکنند که تقریبا هزینه ای برای کرایه برنمیداره..)!!!!...ضمن ابنکه قبلا هم گفتم وارده کننده عمده چنان تخفیف های بزرگی از تولید کننده میگیره که مطمئن باشید حتی با هزینه حملش هم مانیتور به قیمت دلاریش برای من و شما هم در نمیاد!!!!

ویرایش شده توسط mehdy
لینک به دیدگاه

در در 25 اسفند 1398 در 19:10، SaeedReDLiNe گفته است :

با بچه های ...

اینجوری حرف نزن باهاشون قهرشون میگیره 
چه دیدی صبح از خواب پا شدی دیدی تو گونی ای :D

تو مملکت ما ازادی بیان هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

لینک به دیدگاه

https://www.ehadish.com/Product/Index/25238/G-Plus-GDM-245JN-Monitor-24-Inch/مانیتور-جی-پلاس-GDM-245JN-سایز-24-اینچ
همین مورد اگه یکی دست دو مزایده بزاره تا 2 تومن فروش میره😂

لینک به دیدگاه

تاپیک یک کمی بد جا هست 

و موضوعش مشکوک به قفل شدن

فدات شم جدا از وجدان کاری و انسانی بالای واردکنندگان و انبار کنندگان

این موضوع بر میگرده به سیاست

سیاست کلا" چیز کثیفی هست

هدف ایزوله کردن و منزوی کردن کشور هست مانند دوست کره ای از محور شمالی

با این تفاوت که اونها خودشونم دوست دارن ایزوله باشن ولی ما نه خب نتیجه میشه همینی که دارید میبینید

به هر حال در فشار آوردن در اینکه کشوری ایزوله بشه شاید بگن نه ولی اولین پارامترهایی که هدف قرار میگیرن انسانها هستند

در کشور ما که کلا" از داخل و خارج افتادن به جون ریشه کنده شدش الان دارن میرن تا ته مونده های تو خاکم در میارن که بعدا" ریشه نکنه

موضوع این طوری میشه که برای وارد کردن یک کالا قدیم یک راه صاف و ساده بود الان باید راه پر پیچ و خم بازار سیاه رو طی بکنه با صرف هزینه های فراوان بعد تازه بیاد بخوره به غول مرحله آخر که حمایت از تولید ملی هشتگ کلا چینی هست

خب البته این اول راه هست الان برنامه گذاشتن برای گوشی های موبایل یک خوابی دیدن که گوشی هم مثل باقی قطعات به آرزوها تبدیل بشه و همه جی پلاسی بشیم (نشان به آن نشان که از پریروز تعرفه رجیستری رو هم خیلی نرم که همه مشغول کرونا هستن بردن بالاتر)

بعد اینکه توی این بلبشو مانیتور کلا" کالای لوکس داره حساب میشه پس انتظار نظارت نداشته باشید ما تو نظارت کالاهای ضروریمونم جا موندیم

لینک به دیدگاه

کلا هر کشوری که نیاز به واردات داره، باید در ازای اون حتما صادرات داشته باشه (بجز آمریکا، ایشون کاغذ (دلار) میدن به کشورهای دیگه و کالا میگیرن)

طبیعتا زمانی که صادرات ما کاهش پیدا میکنه، واردات هم سخت تر میشه چون شما خروجی ای نداری که بخای در ازاش چیزی دریافت کنی. 

بالاخره ارز مورد نیاز این کالاهارو دولت باید تامین کنه. بخش خصوصی که ارز آوری به اون صورت نداره.

مورد بعدی هم تحریم ها هست که همونطور که دوستان گفتند الان در واقع از نظر قوانین بین المللی، این کالاها دارن به ایران قاچاق میشن که خب این هم در واقع یعنی هزاران مدل واسطه و به قول دوستمون پیچ و خم که قیمت نهایی کالا رو بالا میبره.

به نظر من علت اصلی این دو مورد هست نه بی انصافی و زد و بند وارد کننده ها (البته من دفاع نمیکنم، این مورد هم هست ولی تاثیر دو مورد قبلی بیشتره و پررنگ تره)

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Arthur گفته است :

کلا هر کشوری که نیاز به واردات داره، باید در ازای اون حتما صادرات داشته باشه (بجز آمریکا، ایشون کاغذ (دلار) میدن به کشورهای دیگه و کالا میگیرن)

طبیعتا زمانی که صادرات ما کاهش پیدا میکنه، واردات هم سخت تر میشه چون شما خروجی ای نداری که بخای در ازاش چیزی دریافت کنی. 

بالاخره ارز مورد نیاز این کالاهارو دولت باید تامین کنه. بخش خصوصی که ارز آوری به اون صورت نداره.

مورد بعدی هم تحریم ها هست که همونطور که دوستان گفتند الان در واقع از نظر قوانین بین المللی، این کالاها دارن به ایران قاچاق میشن که خب این هم در واقع یعنی هزاران مدل واسطه و به قول دوستمون پیچ و خم که قیمت نهایی کالا رو بالا میبره.

به نظر من علت اصلی این دو مورد هست نه بی انصافی و زد و بند وارد کننده ها (البته من دفاع نمیکنم، این مورد هم هست ولی تاثیر دو مورد قبلی بیشتره و پررنگ تره)

جمله اولتون رو تا حدی قبول دارم  که الان نصف دلاری که توی گردش مالی جهانه بدون پشتوانه هست ولی این تا وقتی دلار هنوز به عنون ارز مرجع جهانی شناخته میشه مشکلی برای اقتصاد آمریکا ایجاد نمیکنه ولی اگه روزی به احتمال خیلی بعید(در حد غیر ممکن)دلار از مرجعیت جهانی کنار بره عملا دولت آمریکا ور میشکنه اونم به طرز فجیع.....(گفتم دولت نه اقتصادش چون در آمریکا تقریبا تمام اقتصاد در دست شرکتهای بزرگ چند ملیتی هست که ارزششون در ازای خدمات و کالا هست نه دلار درست عین مملکت خود ما مثلا با از بین رفتن ارزش ریال ارزش شرکتها و کارخونه ها هم در ازاش به ریال بالا رفته و مثلا کارخو نه ای که قبلا 50 میلیارد پولش بوده الان شده 200 میلیارد...فقط مشکل اینجاست که توی ایران 90 درصد اقتصاد دست دولته و با بحران دولت اقتصاد هم دچار بحران میشه ولی توی آمریکا قضیه کاملا برعکسه)....

ولی جمله دومتون رو قبول ندارم....اینها هیچ کدوم دلیل نمیشه که وارد کننده بخواد جنس رو به دلار 50000 تومن حساب مردم کنه...چون الان همین الان در هر صرافی میخوای برو بگو که الان که دلار مثلا 16 تومنه من دلار رو به قیمت 18 تومن میخرم توی همون یه روز اگه به عنوان اخلال گر ارزی نگیرنت و به اندازه کافی هم پول داشته باشی میتونی میلیون دلاری از کف بازار جمع کنی..پس این دلار 50000 تومن از کجا اومده؟؟

به عنوان مثال در کمال ناباوری متوجه شدم بعضی مدل از سی پی یوهای رایزن ظرف 10 روز بیخود و بی جهت دو برابر شده با هر مرجعی هم که تماس میگیری پاسخگو نیست...والا توی این اوضاع من از روزی میترسم که دولت و حکومت با دلالها و وارد کننده ها عین بازار خودرو زد و بند کنه بگه جنس رو به هر قیمتی که میخواین بدین دست ملت فقط این وسط پور سانت ما یادتون نره!!!!

ویرایش شده توسط mehdy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...