رفتن به مطلب

احساس سرگیجه و حالت تهوع حین انجام بازی :(

MiladZQ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

دوست عزیز اینکه مانیتور ندارید و از تلویزیون استفاده می کنید خودش مزید بر علته که سر درد و سرگیجه بگیرید.

من خودم یکسالی میشه جای مانیتور از تلویزیون روی کیس استفاده میکنم که  خیلی سر درد و خستگی میگیرم با اینکه فاصله رو رعایت میکنم و نور صفحه رو تنظیم کردم . در صورتی که کار من با کامپیوتره و سرکار مانیتور دارم و اصلا سر درد نمیگیرم.

پیشنهاد میکنم حتما حتما مانیتور بگیرید. من هم بعد عید حتما مانیتور میگیرم تا سرم نترکیده 1f604.png

https://www.digikala.com/product/dkp-1133578/مانیتور-ال-جی-مدل-24m38h-سایز-24-اینچ?variant_id=3773781&ads_cookie=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJ0eXBlIjoic3BvbnNvcmVkIiwiaWQiOjM3MDk5LCJ2YXJpYW50X2lkIjozNzczNzgxLCJleHBpcmVfYXQiOjE1ODcxNTQ4NDh9.C7mMB-_I2bz8F7s-VyP7T-NybMx7ZucMwY-omPv_IM4

https://www.digikala.com/product/dkp-731273/مانیتور-ایسوس-مدل-vc239h-سایز-23-اینچ

https://www.digikala.com/product/dkp-147651/مانیتور-بنکیو-مدل-gw2270h-سایز-215-اینچ

فکر نکنم با این قیمتا بشه چیزی خرید O.o

چند وقتی بود از بازار کامپیوتر بی خبر بودما... چرا اینطور شده :ph34r:

در 2 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

ببینید دوستان

اگر در خواندن متون هم در مانیتور دچار مشکل هستید و دوبینی دارید و با تغییر زاویه بهتر میبینید متن رو چشم شما آستیگمات هست 

دلیل بعدی ضعیف شدن چشم ها هست 

و دلیل بعدی حساس بودن چشم شما به بک لایت سفید هست که میشه با عینک بلو فیلتر حل کرد این یک مشکل رو

تمامی اینها هم سردرد میده چون چشم مستقیم به مغز هست و خیلی سریع سیگنال ها فرستاده میشه و بلافاصله سردرد میده

اما در مورد استارتر که حالت تهوع هم دارن این مشکل بیشتر بر میگرده به سطح مایع بخش حلزونی 

یکسری افراد حتی با خودرو که در جاده های پر پیچ و خم میرن دچار این مشکل میشن که به دلیل جابجا شدن سطح این مایع هست که در حالت عادی نباید بشه

در مواردی هم به خاطر اینکه مغز تطبیق میده تصاویر رو با بخش حلزونی و دچار ارور میشه و این مشکل هر چه که سرعت بازی بیشتر بشه حادتر خواهد شد

اگر شما مشکل جاده های پر پیچ و خم رو دارید که به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید و اگر ندارید به متخصص چشم

ربطی هم به آنلاین بودن بازی و سرعت نت نداره

با توجه به متنی که ارسال کردید حس کردم که شما مطالعه تون در این مورد زیاد بوده.

عزیز این حالت که توی 99 درصد اوقات برای من پیش میاد، ولی زمانی که ناگهان سرعت بازی زیاد میشه یا حتی بازی افت فریم میده تشدید میشه! (حتی گاها به شدتی میشه که درجا کنسول رو خاموش میکنم و چشمام رو میبندم و استراحت میکنم)

شما دلیلش رو میدونید که چرا تو اینطور زمان ها (افت فریم) حالم بدتر میشه؟

ویرایش شده توسط Only gamer
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

با توجه به متنی که ارسال کردید حس کردم که شما مطالعه تون در این مورد زیاد بوده.

عزیز این حالت که توی 99 درصد اوقات برای من پیش میاد، ولی زمانی که ناگهان سرعت بازی زیاد میشه یا حتی بازی افت فریم میده تشدید میشه! (حتی گاها به شدتی میشه که درجا کنسول رو خاموش میکنم و چشمام رو میبندم و استراحت میکنم)

شما دلیلش رو میدونید که چرا تو اینطور زمان ها (افت فریم) حالم بدتر میشه؟

ببینید چشم انسان که قدرت دیدن نداره و در واقع این مغز هست که داره میبینه و در 500 میلیون سلول بینایی پشت سر تصاویر پردازش میشه

در حقیقت چشم فقط به عنوان یک دوربین عمل میکنه که تصاویری که برعکس گرفته  رو به سلول های بینایی منتقل میکنه و تصاویر پردازش میشه و شما میتونید ببینید به صورت درست و نه برعکس

حالا این وسط کلی سنسور و عوامل دیگه هست که باعث میشه سرعت پردازش شما این چیزی باشه که هست

که هر کدومش مشکل داشته باشه کار ما رو دچار مشکل میکنه چون مغز شما وظیفه داره بر اساس تصاویر دریافتی واکنش نشون بده و شما در حقیقت دارید تصاویر رو بدون اینکه در موقعیتش قرار داشته باشید برای مغز سیمولیت میکنید

یکی از این سنسور ها همون حلزونی گوش هست که اگر مشکلی داشته باشه باعث ایجاد حالت تهوع و سرگیجه و عرق کردن و تپش قلب و غیره میشه

بله کند شدن و تند شدن فریم تاثیر داره و این حالت شما در بازی های FPS باید نمود بیشتری داشته باشه

ولی اینکه چرا با افت فریم تشدید میشه رو دقیق نمیدونم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Only gamer گفته است :

نگفتم علائم سرماخوردگی دارم که :|

بعد این مشکل رو الان 5-6 ماه دارم 

پس شما کرونا رو به ایران اورددی:4_joy:

لینک به دیدگاه

من یادمه وقتی وی ار خریدم حالت تهوع و سرگیجه داشتم همه بازی های وی ار رو رفتم ولی سر بعضی بازیا خیلی اذیت شدم ینی همین الان دارم مینویسم خدایی حالت تهوع بهم دست داد هم دستگاه عالی ای بود هم ادم رو داغون میکرد

حتی قرص ماشین هم گرفتم کار ساز نبود

رزیدنت ایول رو روی ایزی و نرمال و هارد تمومش کردم😁

ویرایش شده توسط hosseingamer
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، آرین 0098 گفته است :

یه پنبه رو بزن توی روغن بنفشه، بکن تو ک***ت ...

حدیث کساء هم فراموش نشه ...

تجربه خودتونه؟! O.o

در 16 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

ببینید چشم انسان که قدرت دیدن نداره و در واقع این مغز هست که داره میبینه و در 500 میلیون سلول بینایی پشت سر تصاویر پردازش میشه

در حقیقت چشم فقط به عنوان یک دوربین عمل میکنه که تصاویری که برعکس گرفته  رو به سلول های بینایی منتقل میکنه و تصاویر پردازش میشه و شما میتونید ببینید به صورت درست و نه برعکس

حالا این وسط کلی سنسور و عوامل دیگه هست که باعث میشه سرعت پردازش شما این چیزی باشه که هست

که هر کدومش مشکل داشته باشه کار ما رو دچار مشکل میکنه چون مغز شما وظیفه داره بر اساس تصاویر دریافتی واکنش نشون بده و شما در حقیقت دارید تصاویر رو بدون اینکه در موقعیتش قرار داشته باشید برای مغز سیمولیت میکنید

یکی از این سنسور ها همون حلزونی گوش هست که اگر مشکلی داشته باشه باعث ایجاد حالت تهوع و سرگیجه و عرق کردن و تپش قلب و غیره میشه

بله کند شدن و تند شدن فریم تاثیر داره و این حالت شما در بازی های FPS باید نمود بیشتری داشته باشه

ولی اینکه چرا با افت فریم تشدید میشه رو دقیق نمیدونم

خیلی ممنونم بابت توضیحات ^_^

در 12 ساعت قبل، hosseingamer گفته است :

من یادمه وقتی وی ار خریدم حالت تهوع و سرگیجه داشتم همه بازی های وی ار رو رفتم ولی سر بعضی بازیا خیلی اذیت شدم ینی همین الان دارم مینویسم خدایی حالت تهوع بهم دست داد هم دستگاه عالی ای بود هم ادم رو داغون میکرد

حتی قرص ماشین هم گرفتم کار ساز نبود

رزیدنت ایول رو روی ایزی و نرمال و هارد تمومش کردم1f601.png

من که با کم شدن فریم یا زیاد شدن سرعت بازی سرگیجه میگیرم با VR چی میشم خدا میدونه ! :o

عزیزان واقعیتش امروز اصلا دست به کنسولم هم نزدم، در واقع سعی کردم مقداری خودم رو به دور از تکنولوژی و مانیتور و نور زیاد نگه دارم.

فردا حتما با روش هایی که شما فرمودین (عینک و..) تست میکنم، امیدوارم پیشنهاد های شما کارساز باشه و مشکل جدی نداشته باشم ;)

لینک به دیدگاه

چهار تا هایپ بزنی اینطوری نمیشه صد در صد تضمینی😎

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

چهار تا هایپ بزنی اینطوری نمیشه صد در صد تضمینی1f60e.png

چند سال پیش یه هایپ خریدم، با توجه به بوی خوبی که داشت با خودم فکر کردم الان با چه طعم خارق العاده ای رو به رو هستم ولی... o.O شایدم اون فاسد بوده نمیدونم :|

برای امتحان هم که شده بعد داستان این بیماری حتما یه بار میرم سراغش ;)

در 1 ساعت قبل، hosseingamer گفته است :

برو قرص ماشین بخور

Untitled.thumb.png.2c8057b64cab01f4f0b673ebbe3e9a2b.png

ببخشید میتونم بپرسم اصلا چی هست :D

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

چند سال پیش یه هایپ خریدم، با توجه به بوی خوبی که داشت با خودم فکر کردم الان با چه طعم خارق العاده ای رو به رو هستم ولی... o.O شایدم اون فاسد بوده نمیدونم :|

منظور همون قرص ضدحالت تهوع هست.
بعضی ها مثل خودم توی مسافرت های طولانی از این قرص استفاده میکنم
اسمش دیمن هیدرینات هست
نمیدونم واسه مشکل شما هم کار میده یا نه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Only gamer گفته است :

برو دارخونه بگو قرص ماشین میخام سرگیجت خوب میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosseingamer گفته است :

دوست عزیز قرص ماشین ممکنه مشکلشون رو همیشگی حل نکنه و در طولانی مدت عوارض ایجاد کنه.اگه خیلی اسرار به این موضوع دارین حتما قبلش به پزشک مراجعه کنید

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، eMineLLL گفته است :

منظور همون قرص ضدحالت تهوع هست.
بعضی ها مثل خودم توی مسافرت های طولانی از این قرص استفاده میکنم
اسمش دیمن هیدرینات هست
نمیدونم واسه مشکل شما هم کار میده یا نه

در 16 ساعت قبل، hosseingamer گفته است :

واقعیتش ترجیح میدم، استفاده از این قرص رو بذارم برای مرحلهء آخر، چون تا الان استفاده نکردم، میگم نکنه آلرژی داشته باشم بهش! 

در 15 ساعت قبل، lordinvo1380 گفته است :

دوست عزیز قرص ماشین ممکنه مشکلشون رو همیشگی حل نکنه و در طولانی مدت عوارض ایجاد کنه.اگه خیلی اسرار به این موضوع دارین حتما قبلش به پزشک مراجعه کنید

حتما، قبلش با یه پزشک مشورت می‌کنم :) (البته اگه مشکلم با همون عینک حل نشد که انشاالله حل میشه) 

عزیزان امروز برای شروع، طرفای 2 ساعت با عینک بازی کردم، خوشبختانه مشکلم رو تا جای زیادی حل کرد، به گمونم اگه همینطور با عینک بازی کنم دیگه مثل قبل مشکل پیش نمیاد، یه دنیا ممنونم از همهء دوستانی که اومدن اینجا و وقت گذاشتن تا مشکلم رو حل کنن، اگه مشکلی بود حتما دوباره تو همین تاپیک مزاحمتون میشم. :)

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...
در ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ در 16:06، MiladZQ گفته است:

سلام دوستان وقتتون بخیر

عزیزان شاید این موضوعی که براش تاپیک زدم، یکمی مسخره باشه ولی واقعیته :(

یه مدتی هستش که حدود 10 تا 15 دقیقه بعد ورود به بازی ها (خصوصا آفلاین!) سرگیجه میگیرم و حالم بد میشه، دیگه اگه بازی سریع هم باشه که بدتر... 

از دوستان کسی راهی داره (برای ps4) سرعت بازی رو مقداری بیارم پایین؟ 

یا حداقل راه حلی بدید که دیگه این مشکل برام پیش نیاد 😧

دلیلش یه بیماری هست بنام بیماری حرکت که خودمم دارم.. بازی هایی که چرخش دوربین زیادی دارن مخصوصا به سمت پایین توی افرادی که مخچشون درست کار نمی کنه باعث سردرد میشن و سرگیجه چون نمیتونه تعادل مغز رو با تعادل بدست اومده از تصویر مچ کنه.. متاسفانه مشکل بدی هست.. من هیچوقت نمیتونم بازی هایی مثل کالاف دیوتی رو بیشتر از 10 دقیقه بازی کنم

البته پوزیشن ما هم موقع بازی تاثیر داره.. اگه خوابیده باشی کمتر سرگیجه میگیری 

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، امید مژده گو گفته است:

دلیلش یه بیماری هست بنام بیماری حرکت که خودمم دارم.. بازی هایی که چرخش دوربین زیادی دارن مخصوصا به سمت پایین توی افرادی که مخچشون درست کار نمی کنه باعث سردرد میشن و سرگیجه چون نمیتونه تعادل مغز رو با تعادل بدست اومده از تصویر مچ کنه.. متاسفانه مشکل بدی هست.. من هیچوقت نمیتونم بازی هایی مثل کالاف دیوتی رو بیشتر از 10 دقیقه بازی کنم

تاپیک سال 98 رو بالا آوردین :D

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، امید مژده گو گفته است:

hq720.thumb.jpg.cb4b726f9fd6ede6dc39f730d959bec5.jpg

لینک به دیدگاه

۱۷ ساعت قبل، امید مژده گو گفته است:

منم اینجوری هستم بیشتر تاثیر حرکت دوربین در بازی هست باعث سرگیجه میشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۱/۴/۲۴ در ۱۳:۳۸، امید مژده گو گفته است:

ممنون 🙏❤️ مدتی میشه که زمان طولانی ای رو پای گیم نبودم ولی خداروشکر همون زمان کمی که بودم هم اذیت نشدم. هرچیزی که بوده حس میکنم حل شده خداروشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...