رفتن به مطلب

راهنمایی واسه خرید فن سی پی یو

amintaban
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان و استادان من سی پی یو i7 4790k دارم میخوام ببینم چه کولری یا واتر کولری واسه این پیدا کنم مال خودم الان notos 100 هستش

تو نصب بازی دما بالای 70 میره و ویندوز ریست میشه اگه ممکنه یه راهنمایی بکنبن ممنون از همه

لینک به دیدگاه

با سلام

اگه اوور نکنید ماله خودتون کافیه
اگر هم بدون اوور مشکل پا برجاست یا خمیرتون مشکل داره یا مشکل نصب دارید
ولی واقعیتشو بخواید حیفه اوور نکنید
پیشنهاد من deep cool gammaxx 400  یا hyper 212 هستش 
با هردوتاشون راحت میتونید تا 4.3 اوور کنید
یه احتمالم وجود داره اونم اینکه خمیر بین ihs و die خشک شده باشه که اونوقت باید دیلید کنید

لینک به دیدگاه

نه اهل اور نیستم فقط مثلا وقتی میخوام بازی نصب کنم بیش از اندازه داغ میکنه

تو بازیم که بعد حداکثر 2 ساعت داغ میشه البته تو بازی های سنگین مثل رد دد

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

توان خنک سازی نوتوس 100 دقیقا 100 هست

پردازنده شما فکر کنم 88 توان تولید حرارتشه یه کم لب مرزین

ریست میکنه.در ضمن زمان نصب بازی تا 98 % سی پی یو گیر میکنه خصوصا اگر فیت گبرل بریزی که فاجعست از مصرف پردازنده

این نسخه هاش اول هارد رو میگرفت الان رم و سی پی یو رو ولی نهایتا نباید داغ کنه حتی با کولر خودش

همونطوری که دوستمون فرمودن یا خمیر مرخص شده که خودش باعث حرارت میشه 

من بی خمیر هم سیستم بستم نهایت 2 درحه گرمتره نه 5 درجه مشکل شما خمیر خشک شده یا پاوره 

با کولر اورجینالشم نباید ریست کنه چه برسه نوتوس 100 که خیلی سره از کولر ارجینال

شاید پاور مشکل داره وقتی پاور کم برق برسونه پردازنده و گرافیک وحشتناک گرم میکنن

دمای گرافیک و مدلشو میگی بیزحمت ممکنه و همچنین پاورتونو.

یعنی بزار تو منگنه سیستمتو ببین دماها چند میشه 

با aida میتونی خوب ببینی .cpu , cpu diod , gpu , gpu diod ,mainboard اینارو ببین چند میشن 

خودش تست سیستم داره 

Thermalright TRUE Spirit 120M BW Rev.A 

برای استفاده معمولی مورد بالا خیلی خوبه تو اینتل 

گاماکس اس 40 و 400 هم خوبن ولی برا اوور واتر بهترینه 

بازم هزینه کمتر میخواین بکنین و فقط گیمینگ گاماکس 300 و اس 40 ارزونترن از ترمالرایته 

ولی ترمال رایترو یه عمر با راحتی خیال خودم تضمین میکنم 

نوتوس 100 رو هم خریدارم ازت خودم خخخخخخمن سی پی یوم 65 وات تولید حرارتشه با نوتوس 100 فک کنم اصلا به 60 هم نرسه 

الان با مال خودش نهایت 76 میشه .ولی جدا کولرو بخر حتما اگر ممکنه از یکی قرض بگیر شاید شاید 

پاور مشکل داره وقتی پاور کم برق برسونه پردازنده و گرافیک وحشتناک گرم میکنن

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

توان خنک سازی نوتوس 100 دقیقا 100 هست

پردازنده شما فکر کنم 88 توان تولید حرارتشه یه کم لب مرزین

ریست میکنه.در ضمن زمان نصب بازی تا 98 % سی پی یو گیر میکنه خصوصا اگر فیت گبرل بریزی که فاجعست از مصرف پردازنده

این نسخه هاش اول هارد رو میگرفت الان رم و سی پی یو رو ولی نهایتا نباید داغ کنه حتی با کولر خودش

همونطوری که دوستمون فرمودن یا خمیر مرخص شده که خودش باعث حرارت میشه 

من بی خمیر هم سیستم بستم نهایت 2 درحه گرمتره نه 5 درجه مشکل شما خمیر خشک شده یا پاوره 

با کولر اورجینالشم نباید ریست کنه چه برسه نوتوس 100 که خیلی سره از کولر ارجینال

شاید پاور مشکل داره وقتی پاور کم برق برسونه پردازنده و گرافیک وحشتناک گرم میکنن

دمای گرافیک و مدلشو میگی بیزحمت ممکنه و همچنین پاورتونو.

یعنی بزار تو منگنه سیستمتو ببین دماها چند میشه 

با aida میتونی خوب ببینی .cpu , cpu diod , gpu , gpu diod ,mainboard اینارو ببین چند میشن 

خودش تست سیستم داره 

Thermalright TRUE Spirit 120M BW Rev.A 

برای استفاده معمولی مورد بالا خیلی خوبه تو اینتل 

گاماکس اس 40 و 400 هم خوبن ولی برا اوور واتر بهترینه 

بازم هزینه کمتر میخواین بکنین و فقط گیمینگ گاماکس 300 و اس 40 ارزونترن از ترمالرایته 

ولی ترمال رایترو یه عمر با راحتی خیال خودم تضمین میکنم 

نوتوس 100 رو هم خریدارم ازت خودم خخخخخخمن سی پی یوم 65 وات تولید حرارتشه با نوتوس 100 فک کنم اصلا به 60 هم نرسه 

الان با مال خودش نهایت 76 میشه .ولی جدا کولرو بخر حتما اگر ممکنه از یکی قرض بگیر شاید شاید 

پاور مشکل داره وقتی پاور کم برق برسونه پردازنده و گرافیک وحشتناک گرم میکنن

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

در در 27 اسفند 1398 در 17:25، amintaban گفته است :

سلام دوستان و استادان من سی پی یو i7 4790k دارم میخوام ببینم چه کولری یا واتر کولری واسه این پیدا کنم مال خودم الان notos 100 هستش

تو نصب بازی دما بالای 70 میره و ویندوز ریست میشه اگه ممکنه یه راهنمایی بکنبن ممنون از همه

شما مشکلت خیلی خنده دار شد چون من نخودم دقیق چی نوشتی و تاپیکتو بیخود شلوغ کردم 

تا بایوس دمای بحرانی تعریف میکنن احتمالا دست زدی بهش .من دقیق خاطرم نیست ولی 

دمای بحرانی اینتل تو بایوس تعریف میشه تا اونجا که بنده میدونم باید بیشتراز 70 رو تحمل کنه 

این ریست شدنه به نظر بنده با پوزش از شما بخاطر پست غلط قبلیم از تنظیمات بایوس رو دمای 

بحرانی 70 که بعد از اون ویندوز ریست میکنه که درواقع باید بالاتر ازاینا باشه این سری

پردازندههای اینتل هم خیلی رو ولتاژو... حساسند تا حدی که یک دهم میتونه دماشو تا 100 برسونه 

بنظر من دمای بحرانی رو 70 تعریف شده و تو بایوس باید ببرین بالاتر وگرنه هروقت برسه 70 ریست میکنه 

اینتل زیاد داشتم هرگز رو 70 ریست نشده بود مگر مشکل بایوس بازم شرمندتونم 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 31 فروردین 1399 در 21:23، arash_aria گفته است :

شما مشکلت خیلی خنده دار شد چون من نخودم دقیق چی نوشتی و تاپیکتو بیخود شلوغ کردم 

تا بایوس دمای بحرانی تعریف میکنن احتمالا دست زدی بهش .من دقیق خاطرم نیست ولی 

دمای بحرانی اینتل تو بایوس تعریف میشه تا اونجا که بنده میدونم باید بیشتراز 70 رو تحمل کنه 

این ریست شدنه به نظر بنده با پوزش از شما بخاطر پست غلط قبلیم از تنظیمات بایوس رو دمای 

بحرانی 70 که بعد از اون ویندوز ریست میکنه که درواقع باید بالاتر ازاینا باشه این سری

پردازندههای اینتل هم خیلی رو ولتاژو... حساسند تا حدی که یک دهم میتونه دماشو تا 100 برسونه 

بنظر من دمای بحرانی رو 70 تعریف شده و تو بایوس باید ببرین بالاتر وگرنه هروقت برسه 70 ریست میکنه 

اینتل زیاد داشتم هرگز رو 70 ریست نشده بود مگر مشکل بایوس بازم شرمندتونم 

سلام ممنون دوست عزیز از اینکه وقت گذاستی جواب دادی مسکل من کلا از دمای سیی یو بود که تو حالت اور بود یعنی رور 4.4 گیگاهرتز هر 4 هسته که به شدت داغ میشد

بعدا با کلی تحقیق فهمیدم مشکلو خودم اوردم پایین گذاشتم رو 3.8 که دیگه نه داغ میکنه و نه هنگ ولی همچنان واتر کولر یا ایر کولر خوب پیدا کنم میخرم حتما بازم ممنون بابت راهنماییت

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...