رفتن به مطلب

مشخصات PS5 رونمایی شد (بررسی مشخصات)

Pooria3000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

امروز خبر خوبی ک رسید 

این بود که مارک سرنی معمار ارشد کنسول پلی استیشن 5 از مشخصات فنی رو نمایی کرد 

براتون مقایسه Ps4 با Ps5 رو میزارم 

photo_2020-03-18_19-32-51.thumb.jpg.2af5ea5bdcfbdccb1964235447ba583c.jpg

واقعا چیزی که مشخصه اول از همه توی قسمت گرافیک هست که به 10.28 ترافلپس ارتقا پیدا کرده این خودش خیلی خبر خوبیه واقعا 

و سی پی یو Zen 2 با فرکناس 3.5 گیگاهرتزی و رم 16 گیگابایتی از نوع GDDR6 هست با پهنای باند 448گیگابایتی

و چیزی که خیلی هم جالبه اینکه برای ارتقای هارد اسلات SSD از نوع M2 NVME هست که واقعا عالیه 

خب در ادامه میخاییم سرعت خواندن هارد رو ببینیم که از نوع SSD سفارشی هست 

photo_2020-03-18_19-43-45.thumb.jpg.29f2054f0b69e721221b273515e0674e.jpg

سرعت خواندن اطلاعات از هارد SSD کنسول PS5 صد برابر هارد PS4 می باشد.

ارتقای پهنای باند تا 5 گیگابایت بر ثانیه !!!!

و لود 2 گیگ در کمتر از 1 ثانیه !!!!

و در آخر تفاوت سرعت خواندن در SSD و HDD اکسترنال در PS5 

photo_2020-03-18_20-47-03.thumb.jpg.d14e570b2ef5c69d497077a777cf5071.jpg

و چیزی که بیشتر از همیشه منتظرش بودیم گفته شد و واقعا قراره کنسول قوی ساخته بشه 

نظر شما چیه 

لینک به دیدگاه

tbw چقدره؟ چند ترابایته؟

البته قطعا باید زیاد باشه چون قراره نزدیک 8سال کار کنه!

سرعت ssd هم بالاست جای ستایشه البته احتمال تروتل شدنش هست 

جالب بود ممنون

لینک به دیدگاه

سلام،

واقعا نسبت به PS4 خیلی قدرتمند تره و در عمل هم میتونه توی رزولوشن 4K حداقل 60 فریم رو در بازی های مختلف داشته باشه که خبر خوبیه!

فقط یه سوال دارم،<< زِن >> با X نوشته نمی شد؟(در بازی Half-Life یه دنیایی وجود داشت تحت لفظ Xen.)شاید هم من تلفظ رو اشتباه می کنم!؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا میشه گفت یک تحول اساسی برای کنسول هست

دمشون گرم

قیمتشم تو همون 500 دلار هست ؟

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، M_R گفته است :

tbw چقدره؟ چند ترابایته؟

البته قطعا باید زیاد باشه چون قراره نزدیک 8سال کار کنه!

سرعت ssd هم بالاست جای ستایشه البته احتمال تروتل شدنش هست 

جالب بود ممنون

متاسفانه این ریزترین جزئیات هست که به دست کاربرا رسیده 

در 57 دقیقه قبل، _abbas_glv گفته است :

سلام،

واقعا نسبت به PS4 خیلی قدرتمند تره و در عمل هم میتونه توی رزولوشن 4K حداقل 60 فریم رو در بازی های مختلف داشته باشه که خبر خوبیه!

فقط یه سوال دارم،<< زِن >> با X نوشته نمی شد؟(در بازی Half-Life یه دنیایی وجود داشت تحت لفظ Xen.)شاید هم من تلفظ رو اشتباه می کنم!؟

تا جایی که من یادمه xen اسم ی کمپانی بود که توی ماشین مجازی درحال فعالیته و هنوزم هست xenproject 

لینک به دیدگاه

من کامل داشتم استریم road to ps5 اقای cerny رو می دیدم الان تمام شد چیزهایی که میشه گفت این هست که وقتی دیدن xbox اومده از 52cu استفاده کرده تا تونستن فرکانس gpu رو boost کردن 2.23 گیگاهرتز! البته خودش گفت همیشه این مقدار نمی مونه و پایین تر هم میاد اما نه زیاد شاید حدود 2100 اینا منظورش باشه مورد بعدی پهنای باند برد 256 بیت هست که 448 گیگ پهنای باند میده و اینم 25 درصد از xbox ضعیف تره غیر از این ضعیف تر بودن گرافیک در بقیه موارد شبیه هم هستن اما شرکت سونی از ssd سریع تری استفاده کرده و همچنین روی موتور صدایی هم به اسم tempest 3d هم خیلی مانور می دادن به نظر شخصی خودم سونی باز برای اینکه هزینه ها رو پایین بیاره سعی کرد کنسول متعادلی بده امکان اینکه این کنسول هم قیمت ps4 pro هم باشه اصلا بعید نیست و در گران ترین حالت 500 دلار هست

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

واقعا میشه گفت یک تحول اساسی برای کنسول هست

دمشون گرم

قیمتشم تو همون 500 دلار هست ؟

هنوز درباره قیمت چیزی گفته نشده چون رونمایی از خود دستگاه نشده 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Pooria3000 گفته است :

امروز خبر خوبی ک رسید 

این بود که مارک سرنی معمار ارشد کنسول پلی استیشن 5 از مشخصات فنی رو نمایی کرد 

براتون مقایسه Ps4 با Ps5 رو میزارم 

photo_2020-03-18_19-32-51.thumb.jpg.2af5ea5bdcfbdccb1964235447ba583c.jpg

واقعا چیزی که مشخصه اول از همه توی قسمت گرافیک هست که به 10.28 ترافلپس ارتقا پیدا کرده این خودش خیلی خبر خوبیه واقعا 

و سی پی یو Zen 2 با فرکناس 3.5 گیگاهرتزی و رم 16 گیگابایتی از نوع GDDR6 هست با پهنای باند 448گیگابایتی

و چیزی که خیلی هم جالبه اینکه برای ارتقای هارد اسلات SSD از نوع M2 NVME هست که واقعا عالیه 

خب در ادامه میخاییم سرعت خواندن هارد رو ببینیم که از نوع SSD سفارشی هست 

photo_2020-03-18_19-43-45.thumb.jpg.29f2054f0b69e721221b273515e0674e.jpg

سرعت خواندن اطلاعات از هارد SSD کنسول PS5 صد برابر هارد PS4 می باشد.

ارتقای پهنای باند تا 5 گیگابایت بر ثانیه !!!!

و لود 2 گیگ در کمتر از 1 ثانیه !!!!

و در آخر تفاوت سرعت خواندن در SSD و HDD اکسترنال در PS5 

photo_2020-03-18_20-47-03.thumb.jpg.d14e570b2ef5c69d497077a777cf5071.jpg

و چیزی که بیشتر از همیشه منتظرش بودیم گفته شد و واقعا قراره کنسول قوی ساخته بشه 

نظر شما چیه 

سونی نا امید کرد.حداقل منو .البته جای تعجب نداشت با توجه به اتفاقی ک برای مایکروسافت افتاد نسل قبل این بار مشخصا سعی داشته ک دست بالا رو بگیره و همین شده .حداقل روی کاغذ از ps5 قویتره.به نظر هم نمیاد که ps5 برای رقابت با نسخه ارزانتر ایکس باکس ساخته شده باشه چون اون نسخه قدرتش از 12 ترافلاپس خیلی کمتره.ولی خب فقط میشه متنظر موند و ببینیم چ میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _abbas_glv گفته است :

در عمل هم میتونه توی رزولوشن 4K حداقل 60 فریم رو در بازی های مختلف داشته باشه که خبر خوبیه!

مطمئن باش این اتفاق دوام زیادی نخواهد داشت دوست من.سخت افزار مورد نیاز بازی ها داره جهشی زیاد میشه احتمال داره سه چهار سال آخر نسل دیگه توان 4k 60fps رو نداشته باشه.
البته فقط نظر منه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

سونی نا امید کرد.حداقل منو .البته جای تعجب نداشت با توجه به اتفاقی ک برای مایکروسافت افتاد نسل قبل این بار مشخصا سعی داشته ک دست بالا رو بگیره و همین شده .حداقل روی کاغذ از ps5 قویتره.به نظر هم نمیاد که ps5 برای رقابت با نسخه ارزانتر ایکس باکس ساخته شده باشه چون اون نسخه قدرتش از 12 ترافلاپس خیلی کمتره.ولی خب فقط میشه متنظر موند و ببینیم چ میشه

درود یک نسخه 4 ترافلاپسی از ایکس باکس شایعه بود که احتمال زیاد عملی نشه چون واقعا دلیلی نداره یک کنسول خیلی ضعیف تر بسازن و نهایتش بخوان بفروشنش 300 دلار فک می کنم خودشون حساب کتاب کردن دیدن ارزش نداره و کنسلش کردن وگرنه تا الان خبری ازش میومد

لینک به دیدگاه

کنسول مشخصا از کنسول بعدی مایکروسافت ضعیفتر هست.

اگر ارزون تر نباشه سونی راه سختی در پیش داره

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود یک نسخه 4 ترافلاپسی از ایکس باکس شایعه بود که احتمال زیاد عملی نشه چون واقعا دلیلی نداره یک کنسول خیلی ضعیف تر بسازن و نهایتش بخوان بفروشنش 300 دلار فک می کنم خودشون حساب کتاب کردن دیدن ارزش نداره و کنسلش کردن وگرنه تا الان خبری ازش میومد

پس خدا رو شکر .ولی اینطور که بد تر شد رسما سونی ر**ه😄

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

به نظر شخصی خودم ps5 رو میشه 100 دلار ارزونتر در نظر گرفت

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

قیمت هایی که بهشون فک می کنم 400 یا 500 برای ps5 و 500 یا 600 برای xbox

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

فقط از نظر سخت افزاری البته , چیزی که برای خریدار کنسول اهمیتی نداره تقریباً . بیشتر انحصاری هاش مهمن که اینجا تفاوت وحشتناک زیاد سونی و مایکروسافت مشخص میشه . بنظرم خرید  ps5  برای هر گیمری واجبه مثل بقیه پلی استیشن ها ولی ایکس باکس 🤣

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

فقط از نظر سخت افزاری البته , چیزی که برای خریدار کنسول اهمیتی نداره تقریباً . بیشتر انحصاری هاش مهمن که اینجا تفاوت وحشتناک زیاد سونی و مایکروسافت مشخص میشه . بنظرم خرید  ps5  برای هر گیمری واجبه مثل بقیه پلی استیشن ها ولی ایکس باکس 🤣

اتفاقا بنده قطعا نسل اینده xbox می خرم اگر قیمتش منطقی  باشه مایکروسافت جدیدا داره استودیوهایی رو می خره و مجهز می کنه که سونی رو به خاک سیاه بشونه هر چند تا الان همه کنسول های سونی رو داشتم 2تا دستیش و 4 تا پلی استیشنش رو از بین ایکس باکس ها هم فقط 360 رو داشتم به نظرم این کنسول مایکروسافت می تونه موفقیت 360 رو تکرار کنه

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

اتفاقا بنده قطعا نسل اینده xbox می خرم اگر قیمتش منطقی  باشه مایکروسافت جدیدا داره استودیوهایی رو می خره و مجهز می کنه که سونی رو به خاک سیاه بشونه هر چند تا الان همه کنسول های سونی رو داشتم 2تا دستیش و 4 تا پلی استیشنش رو از بین ایکس باکس ها هم فقط 360 رو داشتم به نظرم این کنسول مایکروسافت می تونه موفقیت 360 رو تکرار کنه

موفقیت 360 حتما همون نسخه های لانچش که سه چراغ میشدن منظورتونه ؟ 

360 تنها موفقیتش این بود که بدو ورودش کپی خور شد 

در دوره ای ک 360 تنها انحصاریش فورزا و هیلو بود پی اس 3  لست اف اس رو داد بیرون انچارتد داشت اونم 3 نسخه هوی رین . بیوند . گاد اف وار . متال گیر سالید 4 . infamus . 

ویرایش شده توسط Pooria3000
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Pooria3000 گفته است :

موفقیت 360 حتما همون نسخه های لانچش که سه چراغ میشدن منظورتونه ؟ 

360 تنها موفقیتش این بود که بدو ورودش کپی خور شد 

در دوره ای ک 360 تنها انحصاریش فورزا و هیلو بود پی اس 3 داشت لست اف اس رو داد بیرون انچارتد داشت اونم 3 نسخه  

شوخی می کنی دیگه داداش حتما سری gears یادت رفته کنسول سونی هم چراغ زرد داشت من مثل شما فن بوی نیستم پس این بحث رو ادامه نمی دم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شوخی می کنی دیگه داداش حتما سری gears یادت رفته کنسول سونی هم چراغ زرد داشت من مثل شما فن بوی نیستم پس این بحث رو ادامه نمی دم

gears هم بود.  این همه انحصاری سونی داره

داریم باهم تبادل اطلاعات میکنیم جنبه هم خوبه داشته باشین

من نه فن ام نه کمپانی مال منه 

پس دلیلی نداره بخام بخاطرش کسی رو ناراحت کنم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

gears هم بود.  این همه انحصاری سونی داره

داریم باهم تبادل اطلاعات میکنیم جنبه هم خوبه داشته باشین

من نه فن ام نه کمپانی مال منه 

پس دلیلی نداره بخام بخاطرش کسی رو ناراحت کنم 

شما موفقیت رو با میزان فروش باید بسنجی که هر 2 کنسول در یک رنج فروختن اون نسل برنده خاصی نداشت ولی این نسل سونی برنده بود و به همین دلیل من ps4 خریدم

من معمولا در سال های اول که عناوین کم هستن و کنسول کپی خور نیست کنسول رو نمی خرم مثلا ps4 رو 18 ماه پیش خریدم و خودم کپی خورش کردم خیلیم اهل کنسول نیستم بیشتر pc بازم

ولی به دلیل علاقه به تکنولوژی معمولا همیشه از هر نسلی یک کنسول رو می خرم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شما موفقیت رو با میزان فروش باید بسنجی که هر 2 کنسول در یک رنج فروختن اون نسل برنده خاصی نداشت ولی این نسل سونی برنده بود و به همین دلیل من ps4 خریدم

من معمولا در سال های اول که عناوین کم هستن و کنسول کپی خور نیست کنسول رو نمی خرم مثلا ps4 رو 18 ماه پیش خریدم و خودم کپی خورش کردم خیلیم اهل کنسول نیستم بیشتر pc بازم

ولی به دلیل علاقه به تکنولوژی معمولا همیشه از هر نسلی یک کنسول رو می خرم

خب دقیقا همینه باید وایسیم تا این کنسول ها لانچ بشن و چون اولش هست قطعا باگ های سخت افزاری دارن تا کامل رفع بشن 

کپی خور کردن مشکلش اینکه تا ی بازیهایی رو نمیشه اجرا کرد و بعد اون نیاز به اپدیت هست

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

داداش با احترام برنده نسل هفت بی شک پلی استیشنه. میدونی چرا؟ چون بعد اینکه کلی عقب افتاد از رقیبش تو دو سه سال اخر نسل تونست ورقو با بازیای خوبش برگردونه و حتی بزنه جلو از لحاظ فروش در اخر نسل. کاری که مایکروسافت از انجامش تو نسل هشت عاجز بود دلیلشم فک میکنم واضحه.

لینک به دیدگاه

تو این نسل من انتخابم ایکس باکس اس ایکسه هرچند از پلی استیشن نمیشه گذشت (فقط بخاط انحصاری ولاغیر)

من همیشه طرفدار ایکس باکسم. تو نسل هفت ۳۶۰ داشتم نسل فعلی هم هردونارو تجربه کردم و الانم پی سی دارم ولی خب اس ایکس دلمو برده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

داداش با احترام برنده نسل هفت بی شک پلی استیشنه. میدونی چرا؟ چون بعد اینکه کلی عقب افتاد از رقیبش تو دو سه سال اخر نسل تونست ورقو با بازیای خوبش برگردونه و حتی بزنه جلو از لحاظ فروش در اخر نسل. کاری که مایکروسافت از انجامش تو نسل هشت عاجز بود دلیلشم فک میکنم واضحه.

بله سونی عقب موندگیش رو جبران کردن ولی این دلیل بر برنده بودنش نیست صرفا خودش رو رسوند این نظر شخصی شماست ولی از لحاظ اقتصادی هر 2 شرکت به یک نسبت سود کردن ولی در این نسل نسبت فروش پلی استیشن به ایکس باکس خیلی فاصله چشمگیری داره و دلیل اینکه مایکروسافت اینقدر روی سخت افزار کنسولش کار کرده همین هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...