رفتن به مطلب

مشخصات PS5 رونمایی شد (بررسی مشخصات)

Pooria3000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 28 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

مایکروسافت جدیدا داره استودیوهایی رو می خره و مجهز می کنه که سونی رو به خاک سیاه بشونه هر چند تا الان همه کنسول های سونی رو داشتم 2تا دستیش و 4 تا پلی استیشنش رو از بین ایکس باکس ها هم فقط 360 رو داشتم به نظرم این کنسول مایکروسافت می تونه موفقیت 360 رو تکرار کنه

استودیوهای جدید مایکروسافت مثل coalition/343 بیشتر دارن گند میزنن به فرانچایز halo و گرز (شبیه اتفاقی که برای گرن توریسمو افتاد )  . بقیه شون هم اصن بازی بیرون نمیدن یا بازی ضعیفی مثل crackdown 3 رو منتشر میکنن. نسل 8 من هیچ انحصاری شاهکاری از مایکروسافت ندیدم به غیر از فورزا  , به معنای واقعی کلمه محو بود جلوی سونی (خودم به شخصه فقط از  sea of thieves خوشم اومد که خوشبختانه مثل همه انحصاری های مایکروسافت برای پی سی هم اومد).  نسل 9 هم  اوضاع تغییری نمیکنه چون مایکروسافت استودیویی در حد ناتی داگ , سانتامونیکا, اینسومنیاک , گوریلا گیمز , کوجیما پروداکشنز و ... رو نداره.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

استودیوهای جدید مایکروسافت مثل coalition/343 بیشتر دارن گند میزنن به فرانچایز halo و گرز (شبیه اتفاقی که برای گرن توریسمو افتاد )  . بقیه شون هم اصن بازی بیرون نمیدن یا بازی ضعیفی مثل crackdown 3 رو منتشر میکنن. نسل 8 من هیچ انحصاری شاهکاری از مایکروسافت ندیدم به غیر از فورزا  , به معنای واقعی کلمه محو بود جلوی سونی (خودم به شخصه فقط از  sea of thieves خوشم اومد که خوشبختانه مثل همه انحصاری های مایکروسافت برای پی سی هم اومد).  نسل 9 هم  اوضاع تغییری نمیکنه چون مایکروسافت استودیویی در حد ناتی داگ , سانتامونیکا, اینسومنیاک , گوریلا گیمز , کوجیما پروداکشنز و ... رو نداره.

دوست عزیز خود مایکروسافت تاکید کرده که انحصاری برای برند ایکس باکس معنی نداره شما به این کنسول جدید صرفا به عنوان یک کامپیوتری نگاه کن که فقط باهاش میشه بازی کرد اهنگ گوش داد فیلم نگاه کرد یک وسیله سرگرمی صرفا منتها نکته مثبتش اینجاست خرید کامپیوتر برای کسی که دنبال سرگرمی هست نه کار معادل این کنسول طبق براوردی که من کردم و فروشندگان با انصافی که ما داریم 3 برابر حداقل گرونتر در میاد الان یک پردازنده 8 هسته ای 3700x رو به تنهایی دارن میدن 7 میلیون و 200 هزار تومن در مورد انحصاری سری gears واقعا از نظر شخصی من عالی بودن

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

راجب نظر قبلیتون پلی استیشن از نظر فروش بیشتر فروخته تو نسل هفت.

با توجه به اینکه هنوز قیمت مشخص نیس ولی بازم موافقم حداقل ۵۰۰ دلار در نظر بگیریم از نظر دلاری نمیشه سیستمی نزدیک بهش  با این قیمت بست. 

راجب پردازنده نظری ندارم ولی همونقدر  که جگوار نسل هشت با وجود ۸هسته بودن در حد یه i3 نسل ۴ عمل میکرد (حتی همون اوایل نسل) بسنده میکنم و بیشتر ادامه نمیدم.

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

بله سونی عقب موندگیش رو جبران کردن ولی این دلیل بر برنده بودنش نیست صرفا خودش رو رسوند این نظر شخصی شماست ولی از لحاظ اقتصادی هر 2 شرکت به یک نسبت سود کردن ولی در این نسل نسبت فروش پلی استیشن به ایکس باکس خیلی فاصله چشمگیری داره و دلیل اینکه مایکروسافت اینقدر روی سخت افزار کنسولش کار کرده همین هست

موافقم .والا دیگه همه میدونن نسل هفت پادشاهی 360 بود.حالا به هر دلیلی ...همونطور که بازیای ps4 راحت تر از وان گیر میاد اون موقع هم آدم جر میخورد 4 تا بازی بریزه رو ps3

ویرایش شده توسط lordinvo1380
ئر
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

موافقم

توصیه میکنم یه نگاهی به امار فروش دو دستگاه داشته باشین.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

راجب نظر قبلیتون پلی استیشن از نظر فروش بیشتر فروخته تو نسل هفت.

با توجه به اینکه هنوز قیمت مشخص نیس ولی بازم موافقم حداقل ۵۰۰ دلار در نظر بگیریم از نظر دلاری نمیشه سیستمی نزدیک بهش  با این قیمت بست. 

راجب پردازنده نظری ندارم ولی همونقدر  که جگوار نسل هشت با وجود ۸هسته بودن در حد یه i3 نسل ۴ عمل میکرد (حتی همون اوایل نسل) بسنده میکنم و بیشتر ادامه نمیدم.

دوست عزیز 3 میلیون در مقیاس 70 یا 80 میلیون برتری خاصی محسوب نمیشه وگرنه من دقیقا امار فروش هر 2 کنسول رو دارم چیزی که زیر 10 درصد باشه به نظرم قابل چشم پوشیه در هر زمینه ای که باشه حتی پرفورمنس گرافیک

پردازنده قضیش مشخصه نیازی نیست پیچیدش کرد 8 هسته معماری zen2 با smt که نزدیک ترین پردازنده بهش 3700x البته 3700x قوی تر هست به دلیل فرکانس بالاتر قضیه کنسول های نسل قبل رو فراموش کن که پردازندشون روی کامپیوتر هم اشغال معماری ضعف داشت حالا هرجا که استفاده میشد فرقی نداشت

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، matrix.trixx گفته است :

وست عزیز 3 میلیون در مقیاس 70 یا 80 میلیون برتری خاصی محسوب نمیشه

والا .یکی نیست بگه دو سه سال آخر نسل تو ps3 با لگ و افت فریم موفقیت محسوب میشه؟ سال 2013 تو بازی dmc پی اس 3 دیگه داشت دود میکرد.

به دور از تعصب نظر بدید.آمار فروش اونم با این اختلاف کم اصلا دلیل و معیار برتری نیست

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

والا .یکی نیست بگه دو سه سال آخر نسل تو ps3 با لگ و افت فریم موفقیت محسوب میشه؟ سال 2013 تو بازی dmc پی اس 3 دیگه داشت دود میکرد.

به دور از تعصب نظر بدید.آمار فروش اونم با این اختلاف کم اصلا دلیل و معیار برتری نیست

در ضمن بحث اصلی بین اون دو کنسول قطعا برتری نسبت به هم هست نه بازار. که مشخصا 360 خیلی راضی کننده تر عمل میکرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دلیل اینکه مایکرسافت برای ایکس باکس انحصاری نداد ویندوز ۱۰ بود

تمام انحصاریاش رو روی ویندوز ۱۰ هم داشت

که کار هوشمندانه ای هم بود چونکه این شرکتها سود واسشون مهمتر هست

دیروز یک خبر خوندم که ویندوز ۱۰ های نصب شده از یک میلیارد گذشته

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز خود مایکروسافت تاکید کرده که انحصاری برای برند ایکس باکس معنی نداره شما به این کنسول جدید صرفا به عنوان یک کامپیوتری نگاه کن که فقط باهاش میشه بازی کرد اهنگ گوش داد فیلم نگاه کرد یک وسیله سرگرمی صرفا منتها نکته مثبتش اینجاست خرید کامپیوتر برای کسی که دنبال سرگرمی هست نه کار معادل این کنسول طبق براوردی که من کردم و فروشندگان با انصافی که ما داریم 3 برابر حداقل گرونتر در میاد الان یک پردازنده 8 هسته ای 3700x رو به تنهایی دارن میدن 7 میلیون و 200 هزار تومن در مورد انحصاری سری gears واقعا از نظر شخصی من عالی بودن

شما که گفتی قرارِ به خاک سیاه بشونن استودیوهاش سونی رو , ولی آره اگر از این زاویه بهش نگاه کنی در هر جهت انتخاب بهتریه نسبت به پی سی مخصوصاً اینکه مشکلات ویندوز و ارور عجیب غریب و ... رو نداره کنسول.

قیمت رایزن ها کلاً خیلی جالبه . 3700x تو آمازون الان 300 دلار ارزونتره از 9900k ولی تو لیون اختلافشون 500 هزارتومنه 😐 

گیرزهای coalition هم خیلی خوب بودن ولی به تریلوژی اپیک گیمز نمیرسن واقعاً.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز 3 میلیون در مقیاس 70 یا 80 میلیون برتری خاصی محسوب نمیشه وگرنه من دقیقا امار فروش هر 2 کنسول رو دارم چیزی که زیر 10 درصد باشه به نظرم قابل چشم پوشیه در هر زمینه ای که باشه حتی پرفورمنس گرافیک

پردازنده قضیش مشخصه نیازی نیست پیچیدش کرد 8 هسته معماری zen2 با smt که نزدیک ترین پردازنده بهش 3700x البته 3700x قوی تر هست به دلیل فرکانس بالاتر قضیه کنسول های نسل قبل رو فراموش کن که پردازندشون روی کامپیوتر هم اشغال معماری ضعف داشت حالا هرجا که استفاده میشد فرقی نداشت

دوست عزیز من حال و حوصله بحث بیشتر در زمینه پردازنده رو ندارم فقط یه نمونه مثال زدم که تا وقتی لانچ نشده بود نتیجه مشخص نبود. حالا ما امیدواریم اونی که شما میگی درست باشه تا من به شخصه ایکس باکس اس ایکس تهیه کنم. بله قبل رایزن و معماری زن ای ام دی ضعیف بود ایشالا این نسل بهتر کار کرده باشه.

در 8 ساعت قبل، lordinvo1380 گفته است :

جواب دوتاتونم یجا میدم. میدونی چی موفقیت محسوب میشه؟ اینکه یه سال دیرتر کنسول بدی کلی عقب بمونی ولی در اخر ورقو برگردونی نسلو ببری ولو با اختلاف کم. کاری که مایکروسافت حتی با عرضه کنسول میان نسلی قویتر هم نتونست انجامش بده. پس کار سونیو کوچیک جلوه ندین. اینجا هم میشه گفت مایکروسافت 90 درصد چوب کم کاری خودشو تو بخش بازیا خورد. در ضمن من خودم طرفدار ایکس باکسم نیازی نیس جوشی بشین فقط واقعیتو قبول کنین.

لینک به دیدگاه

این هم براتون اضافه کنم بخونین جالبه 

جناب آقای مارک سرنی مدیر ارشد کنسول های سونی برای توجیح این مقدار از قدرت پردازشی اذعان کرد که میزان بیشتر قدرت ترافلاپسی اصن بیهوده اس 

و نیازی به این همه قدرت پردازشی بالا برای درگیر کردن چیپ گرافیکی نیس 

مارک سرنی از کل 60 دقیقه زمان کنفرانس خودش حدود 30 دقیقه از هارد دیسک SSD کنسول جدید صحبت کرد و مدعی شد که هاردهای پلی استیشن 5 توسط سونی و با معماری جدید و منحصر به فرد

طراحی و تولید شدن برخلاف مایکروسافت که بیشتر روی گرافیک و دامنه نمایشی کنسول جدیدش وقت گذاشته سونی هم بروی کاهش سرعت بارگزاری بازی ها از طریق طراحی و تولید هاردهایی با سرعت بالا به فعالت خودش مشغول شده !

مارک سرنی همچنین اشاره کرد که تولیدکنندگان کنسول جدید سونی در این راه با مشکلات زیادی روبرو بودن ولی برای همه اشون راه حل هایی قابل قبولی پیدا کردن از مشکلات صدای 3D برای پلی استیشن 5 گرفته تا مشکلات پردازشی گرافیک و CPU مرکزی 

که به گفته خودش سازندگان کنسول سونی مدت زمان زیادی رو برای فیکس کردنشون صرف کردند!

نتیجه نهایی ک میشه از کنسول نسل نهم طبق گفته های مدیر ارشد میشه گرفت اینه که با کلی نوآوری و ویژگی های منصحر به فرد که گاه لازم و گاه نا لازم خواهد بود اینه که طبق معمول ضعیفتر تر از مایکروسافت ولی در عوض غنی تر از رقیب امریکایی خودش خواهد بود

مارک سرنی از شماتیک و همچنین بخش های دیگه کنسول جدید صحبتی ارائه نداد و باید کماکان منتظر خبرهای آتی از زمان های بعدی برای کنفرانس های بیشتر باشیم !

لینک به دیدگاه

با اینکه به موضوع تاپیک ربطی نداره ، ولی بنده به شخصه اصلاً چیزی به عنوان بازی انحصاری رو نمیپسندم، شما خیلی خوب بازی میسازی خب بیا بازیت رو برای تمام دستگاه هایی که از نظر سخت افزاری توانایی اجرای اون بازی رو دارن منتشر کن، یعنی چی آخه ، چرا یکی مثل من که همه پولش رو داده پای PC باید حسرت بازی God of War و Last of Us یا Ghost of Tsushima و Zelda و Mario و .... رو داشته باشه یا اونی که PS داره چرا باید حسرت Forza یا Gears of War رو بخوره؟! (الآن یکی میاد میگه من که حسرت نمیخورم! 😂) ؛ جداً یه لحظه به دور از تعصب به این قضیه فکر کنین...

کمپانی هایی هم که کنسول میسازن بیشتر توانشون رو بذارن روی همون سخت افزار کنسول و حمایت از گیمر ها (مثل Xbox Game Pass) ؛ واقعاً امیدوارم چند سال آینده هیچ چیز انحصاری وجود نداشته باشه تو تمام زمینه ها ، این یعنی آزادی واقعی که خیلی از خارجی ها فقط شعارش رو میدن 🗽🤔💵

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

این هم براتون اضافه کنم بخونین جالبه 

جناب آقای مارک سرنی مدیر ارشد کنسول های سونی برای توجیح این مقدار از قدرت پردازشی اذعان کرد که میزان بیشتر قدرت ترافلاپسی اصن بیهوده اس 

و نیازی به این همه قدرت پردازشی بالا برای درگیر کردن چیپ گرافیکی نیس 

مارک سرنی از کل 60 دقیقه زمان کنفرانس خودش حدود 30 دقیقه از هارد دیسک SSD کنسول جدید صحبت کرد و مدعی شد که هاردهای پلی استیشن 5 توسط سونی و با معماری جدید و منحصر به فرد

طراحی و تولید شدن برخلاف مایکروسافت که بیشتر روی گرافیک و دامنه نمایشی کنسول جدیدش وقت گذاشته سونی هم بروی کاهش سرعت بارگزاری بازی ها از طریق طراحی و تولید هاردهایی با سرعت بالا به فعالت خودش مشغول شده !

مارک سرنی همچنین اشاره کرد که تولیدکنندگان کنسول جدید سونی در این راه با مشکلات زیادی روبرو بودن ولی برای همه اشون راه حل هایی قابل قبولی پیدا کردن از مشکلات صدای 3D برای پلی استیشن 5 گرفته تا مشکلات پردازشی گرافیک و CPU مرکزی 

که به گفته خودش سازندگان کنسول سونی مدت زمان زیادی رو برای فیکس کردنشون صرف کردند!

نتیجه نهایی ک میشه از کنسول نسل نهم طبق گفته های مدیر ارشد میشه گرفت اینه که با کلی نوآوری و ویژگی های منصحر به فرد که گاه لازم و گاه نا لازم خواهد بود اینه که طبق معمول ضعیفتر تر از مایکروسافت ولی در عوض غنی تر از رقیب امریکایی خودش خواهد بود

مارک سرنی از شماتیک و همچنین بخش های دیگه کنسول جدید صحبتی ارائه نداد و باید کماکان منتظر خبرهای آتی از زمان های بعدی برای کنفرانس های بیشتر باشیم !

اره بخاطر همینه که نسل قبل سر چند دهم ترا فلاپ زمین و زمانو بهم دوخته بودن که ایکس وان ضعیف تره چه برسه 2 ترا فلاپ! اره برا پوشش دادن ضعفشون خیلی چیزای بی ربط گفت. به هرحال هیچ دلالی نمیگه ماست من ترشه.

والا من نمیفهمم این مثه همیشه ضعیف ترو از کجا میارین. چون یه جاهایی قوی بوده یه جاهایی ضعیف. جوری نبوده که همیشه ضعیفتر بوده باشه پلی استیشن.

در 7 دقیقه قبل، AssassiN HAWK گفته است :

با اینکه به موضوع تاپیک ربطی نداره ، ولی بنده به شخصه اصلاً چیزی به عنوان بازی انحصاری رو نمیپسندم، شما خیلی خوب بازی میسازی خب بیا بازیت رو برای تمام دستگاه هایی که از نظر سخت افزاری توانایی اجرای اون بازی رو دارن منتشر کن، یعنی چی آخه ، چرا یکی مثل من که همه پولش رو داده پای PC باید حسرت بازی God of War و Last of Us یا Ghost of Tsushima و Zelda و Mario و .... رو داشته باشه یا اونی که PS داره چرا باید حسرت Forza یا Gears of War رو بخوره؟! (الآن یکی میاد میگه من که حسرت نمیخورم! 😂) ؛ جداً یه لحظه به دور از تعصب به این قضیه فکر کنین...

کمپانی هایی هم که کنسول میسازن بیشتر توانشون رو بذارن روی همون سخت افزار کنسول و حمایت از گیمر ها (مثل Xbox Game Pass) ؛ واقعاً امیدوارم چند سال آینده هیچ چیز انحصاری وجود نداشته باشه تو تمام زمینه ها ، این یعنی آزادی واقعی که خیلی از خارجی ها فقط شعارش رو میدن 🗽🤔💵

همچین اتفاقی نمیفته! چون هرچقدم بگن انحصاری بده و دوس نداریم و این چیزا یکی از مهم ترین ارکان فروش کنسول سونی همین انحصاریاس.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، AssassiN HAWK گفته است :

با اینکه به موضوع تاپیک ربطی نداره ، ولی بنده به شخصه اصلاً چیزی به عنوان بازی انحصاری رو نمیپسندم، شما خیلی خوب بازی میسازی خب بیا بازیت رو برای تمام دستگاه هایی که از نظر سخت افزاری توانایی اجرای اون بازی رو دارن منتشر کن، یعنی چی آخه ، چرا یکی مثل من که همه پولش رو داده پای PC باید حسرت بازی God of War و Last of Us یا Ghost of Tsushima و Zelda و Mario و .... رو داشته باشه یا اونی که PS داره چرا باید حسرت Forza یا Gears of War رو بخوره؟! (الآن یکی میاد میگه من که حسرت نمیخورم! 1f602.png) ؛ جداً یه لحظه به دور از تعصب به این قضیه فکر کنین...

کمپانی هایی هم که کنسول میسازن بیشتر توانشون رو بذارن روی همون سخت افزار کنسول و حمایت از گیمر ها (مثل Xbox Game Pass) ؛ واقعاً امیدوارم چند سال آینده هیچ چیز انحصاری وجود نداشته باشه تو تمام زمینه ها ، این یعنی آزادی واقعی که خیلی از خارجی ها فقط شعارش رو میدن 1f5fd.png1f914.png1f4b5.png

خب این موضوع انحصاری برای جذب گیمر و تبلیغات هست 

مث این میمونه شما دوتا2 و World of warcraft و league of legend رو روی کنسول هم عرضه بشه بعد دیگه استیم و بلیزارد درشو تخته کنه بره تعطیلات

هر کمپانی برای تفاوت داشتن با بقیه پلتفرم ها باید انحصاری داشته باشه که بتونه قدرت نمایی کنه باهاش 

ویرایش شده توسط Pooria3000
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 29 اسفند 1398 در 13:50، AssassiN HAWK گفته است :

با اینکه به موضوع تاپیک ربطی نداره ، ولی بنده به شخصه اصلاً چیزی به عنوان بازی انحصاری رو نمیپسندم، شما خیلی خوب بازی میسازی خب بیا بازیت رو برای تمام دستگاه هایی که از نظر سخت افزاری توانایی اجرای اون بازی رو دارن منتشر کن، یعنی چی آخه ، چرا یکی مثل من که همه پولش رو داده پای PC باید حسرت بازی God of War و Last of Us یا Ghost of Tsushima و Zelda و Mario و .... رو داشته باشه یا اونی که PS داره چرا باید حسرت Forza یا Gears of War رو بخوره؟! (الآن یکی میاد میگه من که حسرت نمیخورم! 1f602.png) ؛ جداً یه لحظه به دور از تعصب به این قضیه فکر کنین...

کمپانی هایی هم که کنسول میسازن بیشتر توانشون رو بذارن روی همون سخت افزار کنسول و حمایت از گیمر ها (مثل Xbox Game Pass) ؛ واقعاً امیدوارم چند سال آینده هیچ چیز انحصاری وجود نداشته باشه تو تمام زمینه ها ، این یعنی آزادی واقعی که خیلی از خارجی ها فقط شعارش رو میدن 1f5fd.png1f914.png1f4b5.png

یکی از دلایل این که بعضی انحصاری ها رو کنسول های دیگه نمیان به خاطر مچ بودن 100 درصد اون بازی با سخت افزار اون کنسوله.مثال بارزش بازی gd of war 3 بود که زمانی که در حال ساخت بود خودشون گفتن تعداد پلیگان هایی که برای ساخت شخصیت کریتوس استفاده شده تو هیچ کنسولی قابل اجرا نیست.و این به لطف پردازنده سل تو ps3 بود(پلیگان به 4 ضلعی هایی که خودشون از 2 تا 3 ضلعی که سری انگل و در کل مش گفته میشه میگن) این کار باعث میشه کاراکتر بدن نرم تری داشته باشه و بشه ریگو انیمیت خیلی بهتری ازش در بیاد و با وجود تکسچرهای ضعیف نصبت به الآن ولی هنوز کاراکترش خیلی واقع گرایانه تر از بعضی بازی ها هستش.8 ترید داشتن پردازنده سل و استفاده بهینه از اون تو بازی god of war و the last of us و uncharted و ... باعث میشه نشه اونو مثل بازی های دیگه رو کنسول های دیگه آوردو همین طور برنامه نویسی و کلانجار رفتن بازی the last of us با رم کم ps3 که همین چیزا باعث شد رو کنسول های دیگه نیاد.و همین طور بازی gears of war و ... که تو 360 بود به خاطر استفاده حد اکثر از رم این کنسول که بیشتر از ps3 بود و استفاده حد اکثر از بقیه سخت افزارش  نمیشد رو کنسول های دیگه اجرا شه.برای مثال بخوای بازی ای بسازی که رو کنسول های نسل قبل و pc ها اجرا شن باید این طوری در نظر گرفت: مقدار رم قابل استفاده رم کمترین کنسول چون باید هر دو کنسول بتونن اجرا کنن.مقدار استفاده از cpu کمترین قدرت یکی از کنسول ها و همین طور کامپیوترهای رده متوسط که بشه بازی رو اونا هم بازی کنن و فروش کنه.مقدار گرافیک ضعیف ترین گرافیک بین کنسول ها چون باید هردو کنسول بتونن اجرا کنن و همین طور کامپیوترهای رده متوسط به پایین.و ....البته اینا یه دلیل بود و دلیل دیگش خود کمپانی ها و برای تبلیغ و اجبار به خرید اون کنسول بود که ماکروسافت برای فروش ویندوز 10 هم خیلی از انحصاری ها رو آورد رو ویندوز ولی دقت کنید زمانی این کارو کرد که معماری کنسول ها خیلی به کامپیوترهای شخصی نزدیک شد.در مورد معماری هم بگم ps3 معماریش خیلی با pc فرق داره مثل ps2 که پردازنده 128 بیتی داشت که تا همین چند سال پیش ساخت شبیه ساز هم براش سخت بود  با این که کامپیوترهای خونگی همین 10 سال پیش بیش از 100 برابر قوی تر از ps2 بودن ولی به خاطر معماری 128 بیتی پردازنده اون شبیه ساز کردنش خیلی سخت بود.ولی معماری wii و همین طور wiu که به کامپیوترهای شخصی نزدیک بود خیلی ساده تر و روان تر قابل شبیه سازی بود و خیلی سریع نتیجه گرفت جوری که همون شبیه ساز wii رو سیستمی که شبیه ساز ps2 رو با مشکل و فریم پایین اجرا میکنه میتونه راحت hd و با فریم بالا اجرا کنه.در کل منظورم اینه چیزهای زیادی باعث میشن که بعضی از انحصاری ها رو کنسول های دیگه نیان که خیلی هاشو دوستان اشاره کردن و یکیشم همین معماری کنسول ها بود که ارز کردم

ویرایش شده توسط need to fight
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، need to fight گفته است :

یکی از دلایل این که بعضی انحصاری ها رو کنسول های دیگه نمیان به خاطر مچ بودن 100 درصد اون بازی با سخت افزار اون کنسوله...در کل منظورم اینه چیزهای زیادی باعث میشن که بعضی از انحصاری ها رو کنسول های دیگه نیان که خیلی هاشو دوستان اشاره کردن و یکیشم همین معماری کنسول ها بود که ارز کردم

این مسائلی که شما فرمودید برای نسل های قبل توجیه پذیر هست اما برای نسلهای 8 و 9 که نوع معماری و سخت افزار هر دو کنسول به همدیگه و به PC نزدیکه برای بنده به شخصه متقاعد کننده نیست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AssassiN HAWK گفته است :

این مسائلی که شما فرمودید برای نسل های قبل توجیه پذیر هست اما برای نسلهای 8 و 9 که نوع معماری و سخت افزار هر دو کنسول به همدیگه و به PC نزدیکه برای بنده به شخصه متقاعد کننده نیست

بله همون طور که من هم گفتم معماریشون این نسل خیلی نزدیکه پس مشکل زیادی نیست ولی باز هم تفاوت سخت افزاری از لحاظ رم و ... وجود داره بین کنسول ها.پس بخواد برای هر دو بیاد باید یا هزینه خیلی زیادی شه تا رو تک تک کنسول ها بهینه باشه مثل کاری که راکستار انجام میداد و میده و این 2 تا مشکل ایجاد میکنه.اولیش این که راکستار واقعا هزینه خیلی زیادی برای بازیش میکنه و دوم این که مطمئنه خیلی بیشتر از اون هزینه رو بر میگردونه.و دلیل دیگشم اینه همین انحصاری ها باعث پیشرفت هستن چون دائم قدرت هر کنسول رو تبلیغ میکنن و بازی های دیگه که رو تمام کنسول ها میان سعی میکنن کیفیتشون رو به اونا برسونن.یه جور حس رغابت ایجاد میکنه.مطمئن باش بازی های انحصاری قرار باشه رو تمام کنسول ها بیاد از رغابت کاسته میشه.نمونش tomb rider که رو هردو کنسول و pc میادخیلی سعی کرد که با آنچارتد رغابت کنه و تو بعضی تاپیک ها هم خیلی سرشون جنگ شد.به تونست یا نتونستنش کار ندارم ولی همین باعث رغابت شد.و دانته و ....وگرنه اون کمپانی ها هم بدشون نمیاد به جای یه کنسول روی 2-3 تا کنسول و pc فروش داشته باشن.البته دلایل زیاد دیگه ای هم دارن که خوب ما نمیدونیم یا حد اقلش بنده نمیدونم چون خود هر شرکتی با اون همه سرمایه حتما مشاور و مدیر مالی شرکت دارن و قبل ما خود اونا سعی میکنن رو بیشترین فروش و سود تمرکذ کنن.

ویرایش شده توسط need to fight
لینک به دیدگاه

واقعا چقدر مسخرس که تو کشوری زندگی کنی که تو مجموع ذخایر هیدروکربوری اوله و تو خیلی موارد طبیعی دیگه غنی هست بعد یه کنسول 500 دلاری معادل  حداقل دستمزد چهار ماه یه کارگر باشه!!!

اعصاب آدم خورد میشه که واسه خرید کنسول جدید خوش بینانش باید هفت هشت میلیون خالی بشیم

در هر صورت مجبوریم بریم سراغ کنسول چون با توجه به سخت افزار بخوایم سیستمو ارتقا بدیم خیلی بیشتر از اینا آب میخوره

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Goorani گفته است :

واقعا چقدر مسخرس که تو کشوری زندگی کنی که تو مجموع ذخایر هیدروکربوری اوله و تو خیلی موارد طبیعی دیگه غنی هست بعد یه کنسول 500 دلاری معادل  حداقل دستمزد چهار ماه یه کارگر باشه!!!

اعصاب آدم خورد میشه که واسه خرید کنسول جدید خوش بینانش باید هفت هشت میلیون خالی بشیم

در هر صورت مجبوریم بریم سراغ کنسول چون با توجه به سخت افزار بخوایم سیستمو ارتقا بدیم خیلی بیشتر از اینا آب میخوره

علتش اینه کارگری که توی ساختمون روبرویی ما داشت کار میکرد بلند بلند و با خوشحالی با دوستش صحبت میکرد جوری که صداش تا سر خیابون میرفت.میگفت یورو و دلار گرون شده دیگه کشورای آمریکایی و کل اروپا بدبخت شدن دیگه کسی پولشون رو نمیخره.طرف مغذش به اندازه کنسول 8 بیتی نمیتونه پردازش کنه.از این چی میخوای

لینک به دیدگاه

قیمتش چقدره ? به تومن با ارزش / با یه کلیه میشه خریدش؟ یا دوتا باید بفروشم ؟

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

در در 29 اسفند 1398 در 13:50، AssassiN HAWK گفته است :

چون از فروش کنسول سود می بره و فروش پلاس خدمات دیگه روی کنسول هرچی بیشتر کاربر بیاد رو شبکه سود بیشتری میکنن . انحصاری باعث محبوبیت یک کنسول میشه اگه بازی پلی 4 روی ایکس باکس اجرا میشد شاید نصف مشتری ها پلی 4 می رفتن ایکس باکس میخریدن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...