رفتن به مطلب

یه مشکل بسیار عجیب لطفا راهنمایی کنید

BELOTI_69
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه دوستان

آقا من یه چند روزیه یه مشکل کوچک دارم

ماجرا از این قراره

کارت گرافیک 2080 هست مانیتور هم ال جی 23 اینچ

یه چند روزیه فقط برا باراول که کامپیوتر رو روشن میکنم مانیتور روشن میشه دوباره خاموش میشه این کار اینقدر تکرار میشه تا یا باید کابل رو جدا کنم دوباره وصل کنم یا ریست کنم یا کلا خاموش کنم کابل برق رو جدا کنم

حالا نکته جالب اینجاست؟؟؟؟ فقط فقط برا بارا ول اینجور میشه مثلا شب خاموش میکنم صبح میخوام روشن کنم یباراینجوری میشه بعد که ریست کردم ... دیگه تا فردا  اینجور نمیشه هرچیم خاموش روشن کنم (( اینجوری بگم فکر کنم مثلا یک ساعت کامپیوتر خاموش باشه دوباره اینجور میشه))

وقتی هم دیگه روشن میشه هرچی ریست کنم کابل رو بکشم دیگه اینجور نمیشه ((بعد از آبدیت ویندوز همچی شد))

بنظرتون مشکل کجاست؟

درایور رو عوض کردم

کابل رو عوض کردم

حالا فردا مانیتور دوستم رو بیارم ببینم همینجور میشه یا کارت گرافیک رو بندازم روی کامپیوتر دوستم

بنظرتون چیکار کنم

ویرایش شده توسط BELOTI_69
لینک به دیدگاه

بایوس مادربرد را به اخرین ورژن اپدیت کن تست کن..

لینک به دیدگاه

مدار تغذیه مانیتور یه سری خازن داره که اونا به پت پت بیوفتن اینطور مسائل زیاد پیش میاد

لینک به دیدگاه

سلام 

مربوط به گرافیک میشه 

کارت گرافیک رو درش بیار جای کارت رو تمیز کن و دوباره جا بنداز

لینک به دیدگاه

سلام.

عزیز با آنبورد تست کنید ببینید تصویر میگیرید از آنبورد؟

میخوام برسم به پاسخ این سوال که آیا مشکل از بایوس مادربورد هست یا نه

یه بار با یه نمایشگر دیگه هم اگه مقدوره تست کنید

گرافیک دیگه اگه دارید هم تست کنید

خود گرافیک رو، اگه سیستم دیگه دارید تست کنید

کلا تست کنید دیگه، که اول معلوم بشه مشکل از چیه. وقتی مشکل مشخص بشه، اون موقع راه حل میشه پیدا کرد

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Tereysi گفته است :

بایوس مادربرد را به اخرین ورژن اپدیت کن تست کن..

به آخرین ورژن آپ هست

مشکل اینجاست که بعد از چند ساعتی دیگه باس تستش کرد

ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Mirza.Reverser گفته است :

مدار تغذیه مانیتور یه سری خازن داره که اونا به پت پت بیوفتن اینطور مسائل زیاد پیش میاد

چیبگم والا بازم تشکر از راهنمااییتون

در 4 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

سلام.

عزیز با آنبورد تست کنید ببینید تصویر میگیرید از آنبورد؟

میخوام برسم به پاسخ این سوال که آیا مشکل از بایوس مادربورد هست یا نه

یه بار با یه نمایشگر دیگه هم اگه مقدوره تست کنید

گرافیک دیگه اگه دارید هم تست کنید

خود گرافیک رو، اگه سیستم دیگه دارید تست کنید

کلا تست کنید دیگه، که اول معلوم بشه مشکل از چیه. وقتی مشکل مشخص بشه، اون موقع راه حل میشه پیدا کرد

اوکی امروز یکی یکی چک میکنم

لینک به دیدگاه

الان امروز صبح من پاشدم کامپیوتر رو روشن کردم اینجور میشه خب

یک بار خاموش میکنم روشن میکن درست میشه هیچ مشکلی هم نداره

فقط وقتی چندین ساعت مثلا 3 ساعت کامپیوترو خاموش میکنم میام دوباره روشن مکنم همچی میشه با یه ریستم حل میشه

فکر کنم از ویندوز باشه چون بعد آبدیت همچی شد ولییی کنجکام بدونم دقیقا از کجاست الان دارم میرم با مانیتور دوستم تست کنم

بعد کارت گرافیک رو روی سیستم دیگه تست میزنم و خلاصه همچیو تست مینم ببینم چی به چیه

فقط لطفا اگه کسی نظری داره اعلام کنه دمتون گرم

لینک به دیدگاه

یه لحظه ... این مشکل خود من هم بود، الان یادم اومد

مشکل بایوسه بیشتر. بایوس یهو قاطی میکنه، تعطیل میزنه

نه مشکل مانیتوره، نه گرافیک، فقط بایوس (چون خود من هم با tv تست کردم بود این داستان، هم با آنبورد)

فکر کنم با یه clear cmos یا فلش بایوس حل بشه

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

سلام 

بنظرم شما نشتی خازن در یکی از قطعات دارید 

اگر پاور سیستم قدیمیه با یک پاور دیگه تست بفرمائید 

البته این خان خراب میتونه در مدار تغذیه مانیتور و به احتمال خیلی کم روی مادربرد یا حتی گرافیک کارت باشه 

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، BELOTI_69 گفته است :

سلام خدمت همه دوستان

آقا من یه چند روزیه یه مشکل کوچک دارم

ماجرا از این قراره

کارت گرافیک 2080 هست مانیتور هم ال جی 23 اینچ

یه چند روزیه فقط برا باراول که کامپیوتر رو روشن میکنم مانیتور روشن میشه دوباره خاموش میشه این کار اینقدر تکرار میشه تا یا باید کابل رو جدا کنم دوباره وصل کنم یا ریست کنم یا کلا خاموش کنم کابل برق رو جدا کنم

حالا نکته جالب اینجاست؟؟؟؟ فقط فقط برا بارا ول اینجور میشه مثلا شب خاموش میکنم صبح میخوام روشن کنم یباراینجوری میشه بعد که ریست کردم ... دیگه تا فردا  اینجور نمیشه هرچیم خاموش روشن کنم (( اینجوری بگم فکر کنم مثلا یک ساعت کامپیوتر خاموش باشه دوباره اینجور میشه))

وقتی هم دیگه روشن میشه هرچی ریست کنم کابل رو بکشم دیگه اینجور نمیشه ((بعد از آبدیت ویندوز همچی شد))

بنظرتون مشکل کجاست؟

درایور رو عوض کردم

کابل رو عوض کردم

حالا فردا مانیتور دوستم رو بیارم ببینم همینجور میشه یا کارت گرافیک رو بندازم روی کامپیوتر دوستم

بنظرتون چیکار کنم

برو تو تنظیمات بیوس

بگرد تنظیم pcie sloat configortion  پیدا کن. بعد بزارش رو Gen 2 درست میشه

لینک به دیدگاه

سلام.

لطفا مشخصات بورد و پردازنده و پاور رو هم بگین.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Arthur گفته است :

سلام.

لطفا مشخصات بورد و پردازنده و پاور رو هم بگین.

bord maximus vii formula

cpu 4790k

corsair RM1000

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

برو تو تنظیمات بیوس

بگرد تنظیم pcie sloat configortion  پیدا کن. بعد بزارش رو Gen 2 درست میشه

انجام دادم نتیجو رو صبح علام میکنم

مرسی بابت راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، BELOTI_69 گفته است :

انجام دادم نتیجو رو صبح علام میکنم

مرسی بابت راهنماییتون

متاسفانه برطرف نشد ولی یچیز دیگه متوجه شدم کابل رو کشیدم یه یه چند ثانیه صبر کردم دوباره وصل کردم تصویر ثابت  شد

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک هم بیرونآوردم شکاف رو تمیز کردم بازم نشد

گمان کنم یا از مانیتور یا از ویندوز

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، BELOTI_69 گفته است :

متاسفانه برطرف نشد ولی یچیز دیگه متوجه شدم کابل رو کشیدم یه یه چند ثانیه صبر کردم دوباره وصل کردم تصویر ثابت  شد

اگه از hdmi استفاده میکنی. با یه کابل دیگه.(مثلا کابل ریسیور تلویزیون) جا بجا کن.یه نکته دیگه به ذهنم رسید. ارت از در اتاق به بدنه کیس وصل کن . اینم تست کن. 

این مشکلی که میگی نمیخواد اینه صبر کنی تا خودشو نشون بده. یه سیستم از کلید پاور  خاموش کن و درب کیس هم باز کن. بعد یه پنکه بزار جلو کیس تا خوب خنک بشه بعد تست هاتو انجام بده. 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، BELOTI_69 گفته است :

کارت گرافیک هم بیرونآوردم شکاف رو تمیز کردم بازم نشد

گمان کنم یا از مانیتور یا از ویندوز

مانیتور چند سال کار کرده.

اگه کارکرد مانیتور بالاست. احتمال خرابی خازنهای پاور است. 

و احتمالا هم این مورد است.

الان یادم امد یه مانیتور سامسونگ با همین ایراد داشتم برای یکی از دوستان بود. تمام خازنهای بردش عوض کردم درست شد.

لینک به دیدگاه

شما یجور دیگه هم میتونی تست کنی.

مانیتور شب تا صبح بزارر رو استند بای. ولی کیس از کلید پاور off کن.

صبح اینجوری تست کن. اگه سیستم بدون مشکل روشن شد. پس مانیتور خراب است و باید خازنهای برد عوض بشه. اگه خودت بخری عوض کنی شاید 10 تومن بشه. البته اگه مانیتورت پاور ادپتور داره، باید خازنهای ادپتور عوض کنی

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

سلام. دوست عزیز.
توضیحات اولین پستتون دقیق نیست.
میگید ریست میکنم. منظورتون اینه سیستم. رو ریست میکنید؟
اگر شک به سیستم دارید لطفا سیستم رو به تلوزیون وصل.کنید وتست کنید. اگر مشکلی نبود و هر وقت. روشن کردید تصویر دارید مشکل از مانیتور هست.
برای تست مانیتور هم کافیه با لپتاپ. یا هر دستگاهی که خروجی hdmi داره وصل کنید و تست کنید.
بابت خرابی خازن ها که دوستان اشاره میکنن. اگر مانیتورتون اداپتور جدا داره میتونید با خریدن یک اداپتور مرغوب از همون ولتاژ و امپر(اگر امپر بالاتر بود مشکلی نداره، امپر کمتر نگیرید) مانیتور رو تست کنید. اداپتورتون هم قابل تعمیر هست.
اگر اداپتور جداگانه نداره و مستقیم به برق وصل میشه لازم هست ببرید پیش تعمیر کار تا مانیتور باز کنه و تغزیش رو تعمیر کنه.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در در 28 اسفند 1398 در 15:40، BELOTI_69 گفته است :

((بعد از آبدیت ویندوز همچی شد))

عزیز نکته ای که دوستان اشاره نکردند همین اپدیت ویندوز بود !!! 

به نظر من کم خطر ترین و ارزون ترین راه اینه که شما یکبار ویندوزت رو عوض کنی ، اگر رفع نشد بعدا میشه بقیه تنظیمات یا سخت افزار سیستم رو دستکاری کرد ! 

من لپ تاپم بعد از اپدیت چندماه پیش ویندوز 8.1 مشکلش این بود که وقتی میرفت رو حالت استند بای و وقتی من دکمه پاور رو میزدم که سیستم دوباره فعال بشه ، صدای شروع به کار دوباره فن سیستم و همه چی میومد ولی تصویر مثلا 1 دقیقه بعد می اومد ! چندباری تست کردم بی نتیجه بود ! در آخر اول دکمه پاور رو زدم بعد که تصویر نیومد من اثرانگشتم رو هم زدم ! چند ثانیه بعد که تصویر اومد وارد ویندوز شده بود در صورتی که اگر مشکل از سخت افزار بود قطعا نباید اثر انگشت کار میکرد و نباید وارد ویندوز میشد ! با اپدیت بعدی این مشکل خود به خود رفع شد ! (البته درایور هم فکر کنم یکبار با این نرم افزار های درایور انلاین بعد از اپدیت دوم ویندوز ، اپدیت کردم ) 

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

اگه از hdmi استفاده میکنی. با یه کابل دیگه.(مثلا کابل ریسیور تلویزیون) جا بجا کن.یه نکته دیگه به ذهنم رسید. ارت از در اتاق به بدنه کیس وصل کن . اینم تست کن. 

این مشکلی که میگی نمیخواد اینه صبر کنی تا خودشو نشون بده. یه سیستم از کلید پاور  خاموش کن و درب کیس هم باز کن. بعد یه پنکه بزار جلو کیس تا خوب خنک بشه بعد تست هاتو انجام بده. 

اینو چک کردم مشکل از کابل نبود

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

سلام. دوست عزیز.
توضیحات اولین پستتون دقیق نیست.
میگید ریست میکنم. منظورتون اینه سیستم. رو ریست میکنید؟
اگر شک به سیستم دارید لطفا سیستم رو به تلوزیون وصل.کنید وتست کنید. اگر مشکلی نبود و هر وقت. روشن کردید تصویر دارید مشکل از مانیتور هست.
برای تست مانیتور هم کافیه با لپتاپ. یا هر دستگاهی که خروجی hdmi داره وصل کنید و تست کنید.
بابت خرابی خازن ها که دوستان اشاره میکنن. اگر مانیتورتون اداپتور جدا داره میتونید با خریدن یک اداپتور مرغوب از همون ولتاژ و امپر(اگر امپر بالاتر بود مشکلی نداره، امپر کمتر نگیرید) مانیتور رو تست کنید. اداپتورتون هم قابل تعمیر هست.
اگر اداپتور جداگانه نداره و مستقیم به برق وصل میشه لازم هست ببرید پیش تعمیر کار تا مانیتور باز کنه و تغزیش رو تعمیر کنه.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

بله

پی سی رو روشن میکنم خب برا اولین بار. تصویر هی روشن خاموش میشه توی همین حالت کامپیوتر رو رستارت میکنم میاد بالا درست میشه البته گاهی باید کامل خاموش کرد و کابل برق رو جدا کرد دوباره وصل کرد تا بیاد

درمورد تلوزیون هم فقط کابل رو عوض کردم و مشکلی از کابل نبود

مانیتور هم خیلی وقته کار میکنه شاید حدود 7 سالی هست (البته دوتا مانیتور دارم یکیش فعلا در دست راس نیست)

مانیتور خریدم درکل منتظرم بعد تعطیلات بدستم برسه اما واقعا این مشکل برام عجیبه و بدجور کنجکاوم کرده بدونم چشه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، فرـشاد گفته است :

عزیز نکته ای که دوستان اشاره نکردند همین اپدیت ویندوز بود !!! 

به نظر من کم خطر ترین و ارزون ترین راه اینه که شما یکبار ویندوزت رو عوض کنی ، اگر رفع نشد بعدا میشه بقیه تنظیمات یا سخت افزار سیستم رو دستکاری کرد ! 

من لپ تاپم بعد از اپدیت چندماه پیش ویندوز 8.1 مشکلش این بود که وقتی میرفت رو حالت استند بای و وقتی من دکمه پاور رو میزدم که سیستم دوباره فعال بشه ، صدای شروع به کار دوباره فن سیستم و همه چی میومد ولی تصویر مثلا 1 دقیقه بعد می اومد ! چندباری تست کردم بی نتیجه بود ! در آخر اول دکمه پاور رو زدم بعد که تصویر نیومد من اثرانگشتم رو هم زدم ! چند ثانیه بعد که تصویر اومد وارد ویندوز شده بود در صورتی که اگر مشکل از سخت افزار بود قطعا نباید اثر انگشت کار میکرد و نباید وارد ویندوز میشد ! با اپدیت بعدی این مشکل خود به خود رفع شد ! (البته درایور هم فکر کنم یکبار با این نرم افزار های درایور انلاین بعد از اپدیت دوم ویندوز ، اپدیت کردم ) 

باهاتون موافقم خودم خیلی احتمال میدم از ویندوز باشه اما واقعا نمیتونم چون خیلی خیلی نرم افزار و خرتو پرت دارم که واقعا عوض کردن ویندوز برام دردسره

میزارمش مرحله آخر البته اگه مجبور بشم عوض میکنم چون راه بسیار راحتیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...