رفتن به مطلب

مشکل کیفیت کارت گرافیک و مانیتور

mahdiff
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام .یه لطفی کنید مشکل من رو بخونید .خیلی مشکل غیر منطقی هستش

دوستان مانیتور من asus vx228h بود که از وسط یه خط سفید بزرگ افتاد و گذاشتمش کنار(صرفا جهت اطلاع دادن) و یکی دیگه خریدم asus vp228he در این بین که مانیتور رو نخریده بودم من با کابل hdmi از تلوزیون استفاده میکردم 

حالا مشکل اینجاست که 1-مانیتور رو ویندوز نمیشناسه ومینویسه generic pnp monitor .- کیفیت تصویر پایین هستش و مشکلاتی مثل color banding وجود داره و تصویر هم یه جوری هستش که مثل اینکه گزینه ی شارپنس رو اخر گذاشتی 3-تصاویر متحرک به شدت سایه میندازه با اینکه مانیتور زمان پاسخدهی 1 میلی ثانیه داره ولی در صحنه های متحرک از پنل های ips هم وضعش بد تر هستش .حالا دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه نکته ی عجیب اینکه مانتیور قبلی رو هم امتحان کردم اون هم این مشکلات رو داشت! کابل hdmi سونی هستش که دوسال با مانیتور قبلی خیلی عالی کار میکرد کارت گرافیک هم rx580 هستش که اونم باز اصلا مشکل نداشت تمامی درایور ها مادربرد کارت گرافیک مانیتور اپدیت شدن رو سه ویندوز 7 -8 -10 هم امتحان کردم .کلا کارت گرافیک رو در اوردم و ان برد با گرافیک سی پی یو وصل کردم هم با کابل vga , وهم hdmi -خود ویندوز رو اپدیت کردم 

به نظرتون وصل کردن به تلوزیون یه مشکلی به وجود اورده؟؟کارت گرافیک یه نوعی حافظه نداره؟؟که مثلا اون رو تنظیمات کارخانه برگردونیم شاید مشکل حل شد؟؟اپدیت کردن بایوس مادربرد میتونه کمک کنه؟؟

شرمنده طولانی شد خواهشا کمکم کنید 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mahdiff گفته است :

حالا مشکل اینجاست که 1-مانیتور رو ویندوز نمیشناسه ومینویسه generic pnp monitor .

این کار خاصی انجام نمیده.

اگه میخوای مانیتور بشناسه

درایو مانیتور دانلود کن. بعد برو از دیوایس منیجبر بروزرسانیش کن حل میشه

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

این کار خاصی انجام نمیده.

اگه میخوای مانیتور بشناسه

درایو مانیتور دانلود کن. بعد برو از دیوایس منیجبر بروزرسانیش کن حل میشه

این کارو انجام میدم و اسم مانیتور رو میشناسه ولی صرفا فقط اسم هستش و تنظمیاتی که به علت ناشناخته بودن قفل هستن بازم کماکان غیر فعالن 

لینک به دیدگاه

کابل رو چک کن شاید به هر دلیلی نقص داشته باشه. کابل منم یه موقعی ایراد داشت و کلا نقطه نقطه قرمز مینداخت رو مانیتور. اگه نگرانی که مشکل از گرافیک باشه کارتت رو دربیار و کابل رو به مادربرد وصل کن .ایرادی که نوشتی ایراد سخت افزاری نیس و 99 درصد ممکنه از کابل باشه.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

کابل رو چک کن شاید به هر دلیلی نقص داشته باشه. کابل منم یه موقعی ایراد داشت و کلا نقطه نقطه قرمز مینداخت رو مانیتور. اگه نگرانی که مشکل از گرافیک باشه کارتت رو دربیار و کابل رو به مادربرد وصل کن .ایرادی که نوشتی ایراد سخت افزاری نیس و 99 درصد ممکنه از کابل باشه.

با کابل hdmi و کابل خود مانیتور (VGA) هردو شو به مادربرد وصل کردم همون مشکل بود با کابل VGA نمیتونم به کارت گرافیک وصل کنم چون کارت ورودی نداره باید تبدیل به DVI بگیرم که اون هم احتمالا به دلیل تبدیل بودن همون مشکل رو خواهد داشت.با کابل vga خود مانیتور به مادربرد وصل کردم بازم اسم مانیتور رو نمیشناسه .مانیتور قبلی هم همین طور

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تلویزیونه شما که به عنوان مانیتور  استفده کردید چی بود و چند اینچ بوده - اگه درست فهمیده باشم شما فقط در رزولوشن بایین مشکل دارید  و والا تصویر رو دارید درسته ؟

در هرصورت شما مانیتور ببرید تعمیر گاه یه تست بگیرن ازش {عجیبه واقعا کفم برید بیر - این چه مشکلیه😕 }  و در ادامه شما ابتدا بایوست رو کارخونه بزن باتری بایوس در بیار چند بار و حالا شما یه نصبه ویندوز کن و درایو هارو نصب کن - - مانیتور شما در بنل جلوییش تنظیمات نمایش دیجیتال یا انالوگ نداره{دکمه source }  - بنظره من مادربرده شما قاط زده و هنوز هم فکر میکنه تلویزیون به مادربرد وصله و بارامترهای گرافیکی بر اساسه اون تنظیم میکنه و نه بر اساسه مانیتور جدید - کلا رزولوشن و کنتراست و سایر تنظیمات گرافیکی بر اساسه تلویزیونت{مانیتور قبلیت} چیده شده نه مانیتورجدید  - شما دوباره همون تلویزیون وصلکن به سیستمت و رزولوشن ببر بالا و دوباره به مانیتورت وصل کن و ببین  صویر در چه حالیه و  برعکس   گزارش بده برادر

نقل قول

برعکس   

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...