رفتن به مطلب

1ترافلاپس دروغ؟ یا حقه ای بازاریابی؟

Failure
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، M_R گفته است :

تخمین من 20 تومنه

تخمین من 15 تومنه اولش. بعد میاد رو 10 11 تومن بازی میکنه.

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، sajad-tnt گفته است :

وای عجب چیزی یادمون انداختی، انصافا بهترین جوک سال 98بود 1f602.png...

🤣🙏

لینک به دیدگاه

سلام

این که شرکتها با اعداد بازی کنند و محصول خودشون رو قویتر از اون چه هست نشون بدن طبیعیه . توی PC هم فرکانس بوست نهایی عموما فرکانس بوست تک هسته هستش !

فقط من به یک نکته اشاره کنم . مایکروسافت ویندوز رو داره که برای ای ام دی بسیار مهمه ! به عبارت دیگه این امکان وجود داره که ای ام دی و مایکروسافت با هم در مورد تخفیف در هزینه ساخت چیپست مرکزی و ساپورت بهتر ویندوز از محصولات ای ام دی به توافق رسیده باشن . ای ام دی چیپستش رو ارزونتر به مایکی میده مایکی هم در سیستم عاملش هوای ای ام دی رو داره .

اینجا رو ببینید :

از طرفی مایکروسافت برای ویندوز بازی لانچ می کنه . اگر این بازی ها رو به گونه ای بسازه که با پردازنده های ای ام دی فریم بهتری بدن برای ای ام دی سود خوبی داره . هرچند مایکروسافت و حتی سونی و سایر شرکتهایی که برای کنسولها بازی می سازن به واسطه وجود چیپست ای ام دی در کنسولها به طور خودکار تا حدودی محصولاتشون برای پردازنده های ای ام دی بهینه میشه اما این بهینه سازی میتونه در یک سطح وسیعتر انجام بشه . فراموش نکنیم هر ساله ای ام دی و انویدیا کلی هزینه برای بهینه سازی بازیها انجام میدن .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

توی PC هم فرکانس بوست نهایی عموما فرکانس بوست تک هسته هستش !

البته من تونستم به بوست اینتل برسم تو رده های پایین در همه هسته ها منتهی یه قلق داره

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

اعداد بازی کنند و محصول خودشون رو قویتر از اون چه هست نشون بدن طبیعیه

یکی فهمید بلخره خداروشکر❤️

مابقیشم درسته 

پارتنر بودن و هزینه دادن شرط باقیموندنه

لینک به دیدگاه

صاحب سونی تو جزیره شخصیش نشسته از قرنطینه لذت میبره...

ما هم اینجا داریم بخاطر ترافلاپس محصولاتش همدیگرو میزنیم 😄

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 33 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

صاحب سونی تو جزیره شخصیش نشسته از قرنطینه لذت میبره...

ما هم اینجا داریم بخاطر ترافلاپس محصولاتش همدیگرو میزنیم 😄

واقعا فکر میکنی صاحب سونی الان تو جزیره شخصیش هست

الان صاحب سونی و سهام داراش بخاطر وضعیتی که پیش امده خواب ندارن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

این که شرکتها با اعداد بازی کنند و محصول خودشون رو قویتر از اون چه هست نشون بدن طبیعیه . توی PC هم فرکانس بوست نهایی عموما فرکانس بوست تک هسته هستش !

فقط من به یک نکته اشاره کنم . مایکروسافت ویندوز رو داره که برای ای ام دی بسیار مهمه ! به عبارت دیگه این امکان وجود داره که ای ام دی و مایکروسافت با هم در مورد تخفیف در هزینه ساخت چیپست مرکزی و ساپورت بهتر ویندوز از محصولات ای ام دی به توافق رسیده باشن . ای ام دی چیپستش رو ارزونتر به مایکی میده مایکی هم در سیستم عاملش هوای ای ام دی رو داره .

اینجا رو ببینید :

از طرفی مایکروسافت برای ویندوز بازی لانچ می کنه . اگر این بازی ها رو به گونه ای بسازه که با پردازنده های ای ام دی فریم بهتری بدن برای ای ام دی سود خوبی داره . هرچند مایکروسافت و حتی سونی و سایر شرکتهایی که برای کنسولها بازی می سازن به واسطه وجود چیپست ای ام دی در کنسولها به طور خودکار تا حدودی محصولاتشون برای پردازنده های ای ام دی بهینه میشه اما این بهینه سازی میتونه در یک سطح وسیعتر انجام بشه . فراموش نکنیم هر ساله ای ام دی و انویدیا کلی هزینه برای بهینه سازی بازیها انجام میدن .

این از اولش

Screenshot_۲۰۲۰۰۳۲۳-۰۲۴۹۳۵.png

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

اینجا رو ببینید :

البته تو این دوره زمونه امکان همه چی هست و چیزی که گفتی رو کاملا رد نمی کنم. اما فکر کنم این مدل توافق خلاف قوانین رقابتی باشه و اگه تو دادگاه سونی ثابت کنه طوری ماکروسافت و ای ام دی جریمه میشن که دیگه تا عمر دارن این کار رو نکنن. یه نمونه اش جریمه اپل تو فرانسه که یه کلک تقریبا این مدلی زده و یک و دو دهم میلیارد دلار جریمه شده.

نمی تونه ای ام دی پشت پرده با ماکروسافت توافق کنه قیمت کمتر میده اینجا جای دیگه هوام رو داشته باش تا این مدلی سونی رو تو موقعیت ضعیف قرار بدن.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، saeed110 گفته است :

البته تو این دوره زمونه امکان همه چی هست و چیزی که گفتی رو کاملا رد نمی کنم. اما فکر کنم این مدل توافق خلاف قوانین رقابتی باشه و اگه تو دادگاه سونی ثابت کنه طوری ماکروسافت و ای ام دی جریمه میشن که دیگه تا عمر دارن این کار رو نکنن. یه نمونه اش جریمه اپل تو فرانسه که یه کلک تقریبا این مدلی زده و یک و دو دهم میلیارد دلار جریمه شده.

نمی تونه ای ام دی پشت پرده با ماکروسافت توافق کنه قیمت کمتر میده اینجا جای دیگه هوام رو داشته باش تا این مدلی سونی رو تو موقعیت ضعیف قرار بدن.

داداش تا بوده ازین توافقا بوده همیشه. مثل توافق بین انویدیا با بازیا که از تکنولوژیاش داده تو بازیا استفاده کنن و بازی سازا بازی رو برای کارتای انویدیا بیشتر بهینه کردن یا برعکسش. این اصلا ربطی به سونی نداره ولی به انویدیا چرا. چون سونی که کارت گرافیک نداره درگیر این مسائل نیس فقط کنسولشه و بازیاش.

در 9 ساعت قبل، M_R گفته است :

البته من تونستم به بوست اینتل برسم تو رده های پایین در همه هسته ها منتهی یه قلق داره

حالا من نمیدونم شایدم اشتباه میکنم ولی من رایزن 2600 دارم با یه مادربورد درپیت (a320 bazooka) همین مادربورد همه هسته های پردازنده رو بوست میکنه تا 3.9 گاها بیشتر. (بصورت اتوماتیک چون امکان تغییر دستی نداره این چیپست)

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

داداش تا بوده ازین توافقا بوده همیشه. مثل توافق بین انویدیا با بازیا که از تکنولوژیاش داده تو بازیا استفاده کنن و بازی سازا بازی رو برای کارتای انویدیا بیشتر بهینه کردن یا برعکسش. این اصلا ربطی به سونی نداره ولی به انویدیا چرا. چون سونی که کارت گرافیک نداره درگیر این مسائل نیس فقط کنسولشه و بازیاش.

اگه انویدیا پشت پرده با بازی سازا توافق کنه که عمدا بازی رو برای کارتای من بهینه کنید تا کارتای ای ام دی تو موقعیت ضعیف قرار بگیره و اینم کسی نفهمه خلاف قوانین رقابتی هست. حالا یه تعداد بازی ساز بگن ما با انودیا کار می کنیم یه عده هم هم بگن با ای ام دی مشکلی نیست. همه هم باید بدونن این همکاری ها رو. حتی سیستم عامل ها هم نمی تونن به نفع برنامه خودشون برنامه رقیب رو ضعیف کنن. مثلا ماکروسافت نمی تونه مرورگر دیگران رو ضعیف کنه تا مرورگر خودش بهتر کار کنه. اپل هم نمی تونه بگه اسپاتیفای ضعیف رو ای او اس اجرا بشه تا اپل موزیک بهتر عمل کنه و ملت بیان سراغ اپل میوزیک.

اگه ماکروسافت و ای ام دی این مدل توافق پشت پرده انجام داده باشن و سونی تو موقعیت ضعیف قرار بگیره و بتونه اثبات کنه که اثباتشم راحته و کافیه شکایت کنه و دادگاه دستور بده اسناد مالی شرکت بررسی بشه. تا جایی که می دونم جریمه میشه. حالا یه طرف قضیه سونیه، اون ور انویدیا هم تو موقعیت ضعیف قرار می گیره که اونم می تونه شگایت کنه.

چیزی که من درک کردم نمیشه پشت پرده از این کلکا زد. البته شاید بزنن اما اثبات بشه می تونه جریمه های سنگین داشته باشه.

من بعید می دونم پشت پرده این مدل توافق کرده باشن. حالا در آینده می بینیم قضیه از چه قراره.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

اگه انویدیا پشت پرده با بازی سازا توافق کنه که عمدا بازی رو برای کارتای من بهینه کنید تا کارتای ای ام دی تو موقعیت ضعیف قرار بگیره و اینم کسی نفهمه خلاف قوانین رقابتی هست. حالا یه تعداد بازی ساز بگن ما با انودیا کار می کنیم یه عده هم هم بگن با ای ام دی مشکلی نیست. همه هم باید بدونن این همکاری ها رو. حتی سیستم عامل ها هم نمی تونن به نفع برنامه خودشون برنامه رقیب رو ضعیف کنن. مثلا ماکروسافت نمی تونه مرورگر دیگران رو ضعیف کنه تا مرورگر خودش بهتر کار کنه. اپل هم نمی تونه بگه اسپاتیفای ضعیف رو ای او اس اجرا بشه تا اپل موزیک بهتر عمل کنه و ملت بیان سراغ اپل میوزیک.

اگه ماکروسافت و ای ام دی این مدل توافق پشت پرده انجام داده باشن و سونی تو موقعیت ضعیف قرار بگیره و بتونه اثبات کنه که اثباتشم راحته و کافیه شکایت کنه و دادگاه دستور بده اسناد مالی شرکت بررسی بشه. تا جایی که می دونم جریمه میشه. حالا یه طرف قضیه سونیه، اون ور انویدیا هم تو موقعیت ضعیف قرار می گیره که اونم می تونه شگایت کنه.

چیزی که من درک کردم نمیشه پشت پرده از این کلکا زد. البته شاید بزنن اما اثبات بشه می تونه جریمه های سنگین داشته باشه.

من بعید می دونم پشت پرده این مدل توافق کرده باشن. حالا در آینده می بینیم قضیه از چه قراره.

بله اینی که شما میگی درسته.

نه من منظورم این نبود که بیاد ضعیف کنه. من فک کنم دوستمونم منظورش مثل من بود که بازیها که برای کنسولا بر حسب ای پی یو ای ام دی بهینه میشن این باعث میشه بهینه سازی روی این بازی ها هم روی پی سی برای ای ام دی راحت تر باشه نسبت به انویدیا. چون انجین بازی سازی رو مجبورن جوری طراحی کنن که برا کنسولا که بر پایه ای ام دی هست مشکلی ایجاد نکنه. نه اینکه عمدا بیان برا انویدیا محدودیت ایجاد کنن. این کاری بود که انویدیا اخیرا انجام داده بود نمونش اینکه اسم کارتای انویدیا نباید با ای ام دی یکی باشه. مثل گیگابایت سری آئورس فقط برا انویدیا بود و گیگا نمیتونست برا سری ای ام دی خودش از آئورس استفاده کنه که شکست خورد این قضیه. کلا قضایای این مدلی محکوم به شکستن و هیچ کمپانی موضع خودشو با این کارا ضعیف نمیکنه. امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

بله اینی که شما میگی درسته.

نه من منظورم این نبود که بیاد ضعیف کنه. من فک کنم دوستمونم منظورش مثل من بود که بازیها که برای کنسولا بر حسب ای پی یو ای ام دی بهینه میشن این باعث میشه بهینه سازی روی این بازی ها هم روی پی سی برای ای ام دی راحت تر باشه نسبت به انویدیا. چون انجین بازی سازی رو مجبورن جوری طراحی کنن که برا کنسولا که بر پایه ای ام دی هست مشکلی ایجاد نکنه. نه اینکه عمدا بیان برا انویدیا محدودیت ایجاد کنن. این کاری بود که انویدیا اخیرا انجام داده بود نمونش اینکه اسم کارتای انویدیا نباید با ای ام دی یکی باشه. مثل گیگابایت سری آئورس فقط برا انویدیا بود و گیگا نمیتونست برا سری ای ام دی خودش از آئورس استفاده کنه که شکست خورد این قضیه. کلا قضایای این مدلی محکوم به شکستن و هیچ کمپانی موضع خودشو با این کارا ضعیف نمیکنه. امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.

اگه به صورت طبیعی کارتای ای ام دی چون رو کنسولا هست احتمالا رو پی سی هم خوب اجرا بشه و توافق پشت پرده ای نباشه مشکلی نیست. چون این یه روند طبیعیه و کسی عمدا دخالتی برای برتری کسی انجام نداده.

اما مثلا ای ام دی بگه ماکروسافت جان من بهت قطعات رو ارزون تر میدم تا دست برتر نسبت به سونی داشته باشی تا سونی رو اینجا شکست بدی. تو هم بدون اینکه کسی بدونه تا می تونی کارتای منو برای اجرا تو ویندوز بهینه کن که اونجا هم من انویدیا رو شکست بدم. بعدم به ریش انویدیا و سونی بخندن.

این مدل توافقا هم غیر قانونیه هم اثبات بشه آبروشون برده میشه و وجه شرکتشون به شدت خراب میشه.

حالا باید منتظر بشیم کنسولا بیان و قیمتا مشخص بشه. اینجور که بوش میاد کنسول ماکروسافت گرون تر تموم شده. یا کنسول رو گرون تر می ده یا اگه نده قطعا می خواد ضرر قطعاتش رو با فروش بازی ها جبران کنه. وگرنه اینکه ای ام دی با توافق پشت پرده قطعات رو ارزون تر به ماکروسافت داده باشه بعیده.

ببینیم در آینده چی میشه. به نظرم باید منتظر موند و دید، دیگه خیلیم گمانه زنی نمیشه کرد.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

ببین اینکه با ضرر کنسولو بفروشه چیز عجیبی نیس. چون هم سونی هم مایکروسافت سود اصلیو از بازیا و سرویسا درمیارن. سونی تو پلی استیشن ۳ و مایکروسافت تو وان ایکس از همین روش استفاده کرده. مایکروسافت نمیاد این نسلو با اشتباه نسل قبلش خراب کنه نهایت اختلاف ۵۰ دلاری خواهند داشت که اگه بتونه هم قیمت روانه کنه (خیلی بعیده) قشنگ سونیو له میکنه. اینم مه سخت افزار مایکروسافت گرونتر درومده طبیعیه چون از قطعات بهتر و قویتر استفاده کردن.

راجب اون قضیه هم عرض کردم خیلی بعیده.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، saeed110 گفته است :

مسئله اصلی سر ضعیف کردن رقیب نیست . سر ساپورت بهتر از شرکت همکار هستش .

این مورد به چندین طریق ممکنه .

مثلا ای ام دی برای هر چیپست میتونه مقداری سود منطقی دریافت کنه . ( شما در نظر بگیر 20 درصد ) خب در معامله با سونی ای ام دی بدون این که در حق سونی کوتاهی کرده باشه همون 20 درصد رو میگیره اما برای مایکی میره روی 2 درصد !

ای ام دی و انویدیا و ... فناوریهای خاص خودشون رو دارن . تعداد زیادی از این فناوری ها نتیجه مشابهی دارن و برای هدف یکسانی ساخته شدن . مثل nvidia hairworks و amd tressfx ، اگر مایکی تصمیم بگیره که از ترفند ای ام دی استفاده کنه انویدیا نمی تونه مخالفت کنه .

اسپانسر بازی بودن . مثلا بازی مترو همون اولش تبلیغ انویدیا هستش . ای ام دی میتونه به مایکی تخفیف بده و در عوض در بازی های ساخت این شرکت محصولات ای ام دی تبلیغ بشه .

در مجموع ساپورت بهتر مایکی تحت ویندوز به معنی ضعیف کردن انویدیا و اینتل نیست . فقط مایکی سریعتر و بهتر از فناوری ها و محصولات ای ام دی پشتیبانی می کنه . همون پست اولی که قرار دادم داره میگه ویندوز 10 در ساپورت 128 ترد مشکل داره اون هم زمانی که 3990 با 128 ترد لانچ شده . یا در پردازنده هایی که تعداد زیادی هسته دارن انتخاب بهترین هسته برای اجرا در برنامه هایی که با تعداد کمی هسته کار می کنند میتونه در پرفورمنس نهایی تاثیر داشته باشه . برای این کار نیازه تا سیستم عامل به خوبی با پردازنده هماهنگ باشه . این که مایکی چقدر برای ساپورت پردازنده های ای ام دی مایه بزاره بسیار مهمه . وگرنه ضعیف کردن عمدی رقیب به طور خیلی واضحی جرمه .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، saeed110 گفته است :

اگه به صورت طبیعی کارتای ای ام دی چون رو کنسولا هست احتمالا رو پی سی هم خوب اجرا بشه و توافق پشت پرده ای نباشه مشکلی نیست. چون این یه روند طبیعیه و کسی عمدا دخالتی برای برتری کسی انجام نداده.

اما مثلا ای ام دی بگه ماکروسافت جان من بهت قطعات رو ارزون تر میدم تا دست برتر نسبت به سونی داشته باشی تا سونی رو اینجا شکست بدی. تو هم بدون اینکه کسی بدونه تا می تونی کارتای منو برای اجرا تو ویندوز بهینه کن که اونجا هم من انویدیا رو شکست بدم. بعدم به ریش انویدیا و سونی بخندن.

الان ای ام دی هم برای سونی و هم برای مایکی پردازنده ساخته . اگر مایکی بدونه که کنسول سونی چقدر قدرت داره میتونه چیپستی رو سفارش بده که از چیپست مورد استفاده سونی قویتر باشه و این شرکت رو در این زمینه شکست بده . اگر من جای مایکی بودم خیلی خیلی برام مهم بود که بدون PS5 حدودا چقدر قدرت داره تا بتونم به طور حساب شده و بدون زیاده روی ( که موجب افزایش قیمت میشه ) PS5 رو شکست بدم . این که ای ام دی مشخصات چیپست سونی رو به مایکی داده باشه بعید نیست . همین یه اقدام که عملا هم اثباتش سخته میتونه یه گزینه برای معامله باشه .

....................................................................

در هر صورت همه اینها حدس و گمانه . خود من هم ترجیح میدم شرکتی رو ندانسته متهم نکنم . فقط قصدم این بود که بگم چیپست قویتر الزاما به معنی قیمت بسیار بیشتر نیست . الان اگر ما تفاوت پردازنده ساخت ای ام دی رو در نظر نگیریم سونی با اون SSD پر سرعتش که احتمالا کلی براش آب خورده از نظر قیمتی وضعیتش سختتره ( البته رم و ... هم هستن ) منظورم اینه که شاید تمام این برتری ها برای مایکی ( که مدیون پردازنده قویتر هستش ) اون قدرها هم گرون تموم نشده باشه .

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

مسئله اصلی سر ضعیف کردن رقیب نیست . سر ساپورت بهتر از شرکت همکار هستش .

این مورد به چندین طریق ممکنه .

مثلا ای ام دی برای هر چیپست میتونه مقداری سود منطقی دریافت کنه . ( شما در نظر بگیر 20 درصد ) خب در معامله با سونی ای ام دی بدون این که در حق سونی کوتاهی کرده باشه همون 20 درصد رو میگیره اما برای مایکی میره روی 2 درصد !

ای ام دی و انویدیا و ... فناوریهای خاص خودشون رو دارن . تعداد زیادی از این فناوری ها نتیجه مشابهی دارن و برای هدف یکسانی ساخته شدن . مثل nvidia hairworks و amd tressfx ، اگر مایکی تصمیم بگیره که از ترفند ای ام دی استفاده کنه انویدیا نمی تونه مخالفت کنه .

اسپانسر بازی بودن . مثلا بازی مترو همون اولش تبلیغ انویدیا هستش . ای ام دی میتونه به مایکی تخفیف بده و در عوض در بازی های ساخت این شرکت محصولات ای ام دی تبلیغ بشه .

در مجموع ساپورت بهتر مایکی تحت ویندوز به معنی ضعیف کردن انویدیا و اینتل نیست . فقط مایکی سریعتر و بهتر از فناوری ها و محصولات ای ام دی پشتیبانی می کنه . همون پست اولی که قرار دادم داره میگه ویندوز 10 در ساپورت 128 ترد مشکل داره اون هم زمانی که 3990 با 128 ترد لانچ شده . یا در پردازنده هایی که تعداد زیادی هسته دارن انتخاب بهترین هسته برای اجرا در برنامه هایی که با تعداد کمی هسته کار می کنند میتونه در پرفورمنس نهایی تاثیر داشته باشه . برای این کار نیازه تا سیستم عامل به خوبی با پردازنده هماهنگ باشه . این که مایکی چقدر برای ساپورت پردازنده های ای ام دی مایه بزاره بسیار مهمه . وگرنه ضعیف کردن عمدی رقیب به طور خیلی واضحی جرمه .

متوجهم منظور شما چیه اما بهینه تر کردن سیستم عامل برای ای ام دی هم خودش برای ماکروسافت هزینه داره. اینطور نیست مجانی در بیاد براش.

در مورد درز اطلاعات محرمانه هم به نظرم بعیده، سونی و ماکروسافت وقتی با ای ام دی قرارداد می بندن قطعا بندی دارن برای حفظ و عدم نشر اطلاعات قرار داد. این قراردادها به قدری فکر کنم سفت و سختن که اپل با خیال راحت پردازنده اش رو میده سامسونگ رقیب تجاریش بزنه. مطمئن هم هست کوچکترین درز اطلاعاتی هم نمیشه.

جدا از این تمام اقدامات نباید عملا رقابت رو برای یه شرکت سخت یا غیر ممکن کنه. سیستم عامل یدونه بیشتر نیست که سازنده ها باید بر بستر اون فعالیت کنن. هر اجحافی می تونه شرکتی رو عملا از گردونه بندازه بیرون.

البته انویدیا هم کمپانی کوچیکی نیست و قطعا می تونه هزینه این بهینه سازی ها رو به ماکروسافت بده و خود انویدیا شریک تجاری ماکروسافت هم هستش.

الان مرورگر اج برای خود ماکروسافته دیگه و مقبولیت خیلی کمی داره. دیگه بخواد بهینه کنه مرورگر خودش رو بهینه می کرد که سود خیلی زیادی برای شرکتش داره اما عملا مروگرها دست گوگل هست. چرا که باید بستر عادلانه ایجاد کنه حتی به قیمت اینکه خودش نتونه تو رقابت برنده بشه.

به نظرم بهینه سازی ها اگه در بستر عادلانه باشه قطعا شرکت رقیب هم می تونه این بهینه  سازی ها رو بخواد مخصوصا انودیا که پولشم داره و چیزی نیست که بگیم ورق رو بتونه برگردونه.

مگه بیاد و از قصد ضعیف کنه شما هم نظر هستید که نمی کنه این کار رو.

من شخصا نظرم اینه توافق پشت پرده ای نیست. این کنسول برای ماکروسافت بیشتر هزینه برده یا میاد کنسول رو گرون می کنه یا میاد کنسول رو گرون نمی کنه و پولش رو از فروش بازی در میاره یا اینکه حاشیه سود رو تا جای ممکن میاره پایین.

دیگه ببینیم چی میشه اما به نظرم رقابت خیلی خوبی شاهد باشیم اینکه وارد دورانی شدیم که میشه رو کنسول ها تکیه کرد.

یادمه بچه بودم و پلی استیشن وان سال های سال در دنیای بازی ها حکمرانی می کرد. دیگه شاید اون دوران تکرار نشه اما شاید دورانی رو شاهد باشیم که رقابت نسبتا پایاپای بین کنسول و پی سی رو ببینیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...