رفتن به مطلب

مشکلات نرم افزارهای ASUS AURA و Armoury Crate

Recommended Posts

در ۱۴۰۰/۹/۱ در ۲۱:۲۵، Ario.G گفته است:

سلام و درود خدمت دوستان ، موقعی که برنامه Armoury Crate و Aura Sync رو نصب میکنم و میخوام اجرا کنم با این ارور مواجه میشم.
Something happened on our end. Here’s the error code, in case you need it: 0x87E10BC6
کسی میدونه مشکل از چیه؟ چندین تا روی توی یوتیوب هم نگاه کردم و انجام دادم اما هیشکدومش مشکلم رو حل نکرد ، ویندوز رو آپدیت کردم ، از CMD استفاده کردم و ... اما هیشکدوم این راه حل ها پاسخگوی مشکل من نبود.
البته فقط هم سر برنامه Aura اینجوری نمیشه ، سر Armoury Crate هم اینجوری میکنه

شما چرا برنامه Aura Sync رو در کنار آرموری کریت نصب میکنین؟ خود برنامه آرموری همه آپشن ها رو داره دیگه

| ASUS Aura: Campaigns

البته این برنامه آرموری کریت هم خودش یه نوع عذابه. یک یوزر جدید بسازید و تو اون یوزر تست کنین

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۱ در ۲۱:۲۵، Ario.G گفته است:

کسی میدونه مشکل از چیه؟

مشکل اینه این دو برنامه با هم ناسازگار هستند و باعث خرابی ویندوز میشه. خود ایسوس گفته دیگه Aura نصب نکنید. فقط Armoury و با این اروری که شما دارین باید مجدد ویندوز نصب کنید سپس فقط armoury استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ در ۱۲:۳۷، ARMIN گفته است:

مشکل اینه این دو برنامه با هم ناسازگار هستند و باعث خرابی ویندوز میشه. خود ایسوس گفته دیگه Aura نصب نکنید. فقط Armoury و با این اروری که شما دارین باید مجدد ویندوز نصب کنید سپس فقط armoury استفاده کنید.

نه مشکلش فقط ریجن اصلی سیستمه ک احتمالا ایرانه منم ایران بودم چند روز پیش زدم رو امریکا اوک شد

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز!

بنده یک سیستمی اسمبل کردم خداراشکر عالی داره کار میکنه ولی مشکلی که دارم aura و armory creat اجرا نمیشه،🤕 نصبش کردم و اینطوری هستش، مادربورد و تمام قطعاتی که در سیستم خود استفاده نمودم پیگیری کردم و مطمئن شدم ساپورت میکنه امّا موقع اجرا خطا میده و اجازه اجرا نمیده.

مادربودر بنده هستش ASUS PRIME B560M-A

خواهشمندم کسی میدونه چه جوری مشکلم رو حل کنم خوشحال میشم راهنماییم کنه!

سپاسگزارم.🤝🙏

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Mohammad_Sajjad گفته است:

سلام خدمت دوستان عزیز!

بنده یک سیستمی اسمبل کردم خداراشکر عالی داره کار میکنه ولی مشکلی که دارم aura و armory creat اجرا نمیشه،🤕 نصبش کردم و اینطوری هستش، مادربورد و تمام قطعاتی که در سیستم خود استفاده نمودم پیگیری کردم و مطمئن شدم ساپورت میکنه امّا موقع اجرا خطا میده و اجازه اجرا نمیده.

مادربودر بنده هستش ASUS PRIME B560M-A

خواهشمندم کسی میدونه چه جوری مشکلم رو حل کنم خوشحال میشم راهنماییم کنه!

سپاسگزارم.🤝🙏

آقا نباید Aura نصب کنید. صد بار توی این تاپیک اینو گفتیم، ایسوس نرم افزار Aura رو بازنشسته کرده از زمان Z390 دیگه استفاده نمیشه، شما الان مادربرد سری 500 گرفتی دیگه چرا aura نصب کردی. اصلا Aura تو لیست نرم افزار های مادربرد شما نیست. از کجا آوردی نصب کردی.

مجدد ویندوز بریزید و پس از نصب درایور ها فقط و فقط Armoury Crate رو نصب کنید. بعد اگر مشکل باقی بود پیام بدین.

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

آقا نباید Aura نصب کنید. صد بار توی این تاپیک اینو گفتیم، ایسوس نرم افزار Aura رو بازنشسته کرده از زمان Z390 دیگه استفاده نمیشه، شما الان مادربرد سری 500 گرفتی دیگه چرا aura نصب کردی. اصلا Aura تو لیست نرم افزار های مادربرد شما نیست. از کجا آوردی نصب کردی.

مجدد ویندوز بریزید و پس از نصب درایور ها فقط و فقط Armoury Crate رو نصب کنید. بعد اگر مشکل باقی بود پیام بدین.

خب وقتی به اینترنت وصل بود خودش یه پیغام داد برای Armoury Crate که باس دان شه منم زدم برای دانلود که خودش جفتشو با هم نصب کرد، نمی‌دونستم که چکار کنم فقط Armoury رو نصب کنم اخه، خودش اتوماتیک وار داشت دان میزد، فقط دکمه دانلود رو داشت گزینه یا تیکی نداشت که فقط این رو دانلود کنه نه جفت با هم🤕😔 الان کلی فایل روی SSD یک دارم از جمله اپیک گیم و از این جمله برنامه ها که برای گیم هست. باس دوباره همه رو از اول اوکی کنم🤦🏻.

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Mohammad_Sajjad گفته است:

خب وقتی به اینترنت وصل بود خودش یه پیغام داد برای Armoury Crate که باس دان شه منم زدم برای دانلود که خودش جفتشو با هم نصب کرد، نمی‌دونستم که چکار کنم فقط Armoury رو نصب کنم اخه، خودش اتوماتیک وار داشت دان میزد، فقط دکمه دانلود رو داشت گزینه یا تیکی نداشت که فقط این رو دانلود کنه نه جفت با هم🤕😔 الان کلی فایل روی SSD یک دارم از جمله اپیک گیم و از این جمله برنامه ها که برای گیم هست. باس دوباره همه رو از اول اوکی کنم🤦🏻.

برادر بحث اینه Aura رو نصب نکنی عزیز. آرموری باید نصب باشه فقط

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ در ۱۸:۳۱، Mohammad_Sajjad گفته است:

این قضیه برای اینه که داخل بایوس گزینه Armoury Crate فعاله. اون رو خاموش کنین و خودتون برنامه رو دانلود کنین. اون موقع دو تا گزینه نصب داره Armoury Crate و Aura Creator که برای ایجاد کردن افکت نورپردازی و ایناست. 

2.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان عزیز. همونطور که میدونید مادربردهای ایسوس با نرم افزار armory crate گره خوردند و مشکل عجیبی برای من به وجود اومده از هفته قبل. مشکل اینجوری شروع شد که وقتی سیستم رو خاموش میکردم صفحه مانیتور خاموش میشد ولی سیستم چند دقیقه بعد خاموش میشد. بعد از کلی تحقیق فهمیدم مشکل نرم افزار armory crate هستش و به طرز عجیبی اگر نرم افزار را باز میکردم مشکل خاموش شدن سیستم حل میشد و جالبیش اینجاست که نرم افزار در صورتی که بسته باشه باعث میشه که پورت های usb درست کار نکنند و لوازم متصل رو نشناسند اما به محض باز کردن نرم افزار تمام پورت ها شناخته میشن. اگر کلا نرم افزار را پاک کنم پورت ها و کلا سیستم هیچ مشکلی ندارند. فقط مشکل اینجاست که با پاک کردن نرم افزار نمی تونم rgb رو کنترل کنم. مادربرد هم z590 tuf هستش. دوستان راهنمایی دارند؟ اینم بگم که با تعویض ویندوز مشکل حل نشد. با جدا کردن بعضی قطعات مثل یکی از رم ها و کارت گرافیک هم مشکل حل نشد. با جدا کردن اتصالات کیس هم مشکل حل نشد.

لینک به دیدگاه

دوستان کسی نظری درباره مشکل من نداره؟ اصلا امکان داره سخت افزاری باشه مثلا از خود مادربرد؟ البته بازم بدون نرم افزار همه چیز کار میکنه....

لینک به دیدگاه

۲۳ ساعت قبل، pedi۹۰۰۴ گفته است:

با سلام خدمت دوستان عزیز. همونطور که میدونید مادربردهای ایسوس با نرم افزار armory crate گره خوردند و مشکل عجیبی برای من به وجود اومده از هفته قبل. مشکل اینجوری شروع شد که وقتی سیستم رو خاموش میکردم صفحه مانیتور خاموش میشد ولی سیستم چند دقیقه بعد خاموش میشد. بعد از کلی تحقیق فهمیدم مشکل نرم افزار armory crate هستش و به طرز عجیبی اگر نرم افزار را باز میکردم مشکل خاموش شدن سیستم حل میشد و جالبیش اینجاست که نرم افزار در صورتی که بسته باشه باعث میشه که پورت های usb درست کار نکنند و لوازم متصل رو نشناسند اما به محض باز کردن نرم افزار تمام پورت ها شناخته میشن. اگر کلا نرم افزار را پاک کنم پورت ها و کلا سیستم هیچ مشکلی ندارند. فقط مشکل اینجاست که با پاک کردن نرم افزار نمی تونم rgb رو کنترل کنم. مادربرد هم z590 tuf هستش. دوستان راهنمایی دارند؟ اینم بگم که با تعویض ویندوز مشکل حل نشد. با جدا کردن بعضی قطعات مثل یکی از رم ها و کارت گرافیک هم مشکل حل نشد. با جدا کردن اتصالات کیس هم مشکل حل نشد.

سلام
بایوس رو آپدیت کردید ؟

لینک به دیدگاه

۳۷ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

سلام
بایوس رو آپدیت کردید ؟

سلام. بله اخرین ورژن

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۵ در 23:15، pedi9004 گفته است:

وقتی با تعویض ویندوز و آپدیت بایوس مشکل حل نمیشه مادربرد باید ارسال بشه گارانتی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۵ در ۲۳:۱۵، pedi۹۰۰۴ گفته است:

منم رو سیستم قبلیم این مشکل رو با آرموری کریت داشتم باز برا شما خوبه برا من هر 5 دقیقه یکبار بلو اسکرین میداد تا اینکه رفتم به سراغ نرم افزار قدیمی Asus Aura Sync  همین نرم افزار باگ هاش خیلی کم تر از آرموری هست حداقل برا من یکی اینطوری بود

رو سیستم جدیدم تست نکردم و اصلا هم نخواهم کرد همون Aura نیاز های منو جهت کنترل rgb سیستم تامین میکنه

با این نرم افزار قدیمی هم تست کن شاید رفع حاجت کرد

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/14Utilities/Lighting_Control_1.07.79_V2.2.zip

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

وقتی با تعویض ویندوز و آپدیت بایوس مشکل حل نمیشه مادربرد باید ارسال بشه گارانتی

خوب بعد گارانتی نمیگه مشکل نرم افزاری به من مربوط نیست؟ کلا تو اینترنت خیلی ها با این نرم افزار مشکل دارند واقعا نمیدونم چیکار کنم گارانتی ها هم که میشناسید قطعه رفت خدا میدونه کی برگرده

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، pedi9004 گفته است:

خوب بعد گارانتی نمیگه مشکل نرم افزاری به من مربوط نیست؟ کلا تو اینترنت خیلی ها با این نرم افزار مشکل دارند واقعا نمیدونم چیکار کنم گارانتی ها هم که میشناسید قطعه رفت خدا میدونه کی برگرده

نه، ببین تو نمیتونی بری گارانتی بگی فرض کن نرم افزار Word روی سیستم من کار نمیکنه، این معنا نداره. اما اگر نرم افزار مدیریت مادربردت، که مسئول کنترل رفتارهای مادربرد شماست، کار نکنه، این ایراد اساسیه. اگر نرم افزار RGB یا کنترل فن، یا Asus Suite اینا هر کدوم دچار مشکل باشن و رفتار سیستم رو دچار مشکل کنن، این بروز عینی مشکل سخت افزاریه. مثل کارت گرافیکی که درایورش نصب نمیشه، شما چیکار میکنی؟ چون درایور یک نرم افزاره پس کارت گرافیک سالمه؟ خیر.

یه چیزهایی هست که مثل درایور، درسته نرم افزاره، اما مدیریت سخت افزار رو بر عهده داره، وقتی این نرم افزار ها مشکل دار میشن، نشونه ای از خرابی سخت افزار شماست. نرم افزار FanXpert من کار نمیکرد، مادربرد رو بردم گارانتی، گفتن سالمه، مجدد بردم، گفتن سالمه، مجدد بردم، مجبورشون کردم روش ویندوز بریزن نرم افزار Asus Suite بریزن روش FanXpert رو تست کردن دیدن خرابه، مادربرد رو عوض کردن برام. سه بار رفتم و اومدم - دهنم سرویس شد - اما بالاخره بهشون اثبات شد مادربرد مشکل اساسی داره.

وقتی چیزی خرابه خرابه، => گارانتی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۶ در 15:18، ARMIN گفته است:

نه، ببین تو نمیتونی بری گارانتی بگی فرض کن نرم افزار Word روی سیستم من کار نمیکنه، این معنا نداره. اما اگر نرم افزار مدیریت مادربردت، که مسئول کنترل رفتارهای مادربرد شماست، کار نکنه، این ایراد اساسیه. اگر نرم افزار RGB یا کنترل فن، یا Asus Suite اینا هر کدوم دچار مشکل باشن و رفتار سیستم رو دچار مشکل کنن، این بروز عینی مشکل سخت افزاریه. مثل کارت گرافیکی که درایورش نصب نمیشه، شما چیکار میکنی؟ چون درایور یک نرم افزاره پس کارت گرافیک سالمه؟ خیر.

یه چیزهایی هست که مثل درایور، درسته نرم افزاره، اما مدیریت سخت افزار رو بر عهده داره، وقتی این نرم افزار ها مشکل دار میشن، نشونه ای از خرابی سخت افزار شماست. نرم افزار FanXpert من کار نمیکرد، مادربرد رو بردم گارانتی، گفتن سالمه، مجدد بردم، گفتن سالمه، مجدد بردم، مجبورشون کردم روش ویندوز بریزن نرم افزار Asus Suite بریزن روش FanXpert رو تست کردن دیدن خرابه، مادربرد رو عوض کردن برام. سه بار رفتم و اومدم - دهنم سرویس شد - اما بالاخره بهشون اثبات شد مادربرد مشکل اساسی داره.

وقتی چیزی خرابه خرابه، => گارانتی

مثل اینکه تعدادی از کاربرها دارن این مشکل رو گزارش میکنن که به مدل های x , z  و سری 550 و 570 و 590 و 690 مربوط میشه. راه حلش هم گفته شده...

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?127693-Armoury-Crate-is-prevent-Shutting-down-Restart

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، pedi۹۰۰۴ گفته است:

مثل اینکه تعدادی از کاربرها دارن این مشکل رو گزارش میکنن که به مدل های x , z  و سری 550 و 570 و 590 و 690 مربوط میشه. راه حلش هم گفته شده...

راه حلی ندادن گفتن از روی نصب برش داشتن. ظاهرا تداخل نرم افزاریه و منتظرن آپدیت بیاد براش.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

راه حلی ندادن گفتن از روی نصب برش داشتن. ظاهرا تداخل نرم افزاریه و منتظرن آپدیت بیاد براش.

چرا راه حلش هم مشخص کردن. اگر armory crate  رو کلا پاک کنن که حله ولی بجای این کار میشه از همه امکاناتش استفاده کرد و فقط نیازه که در control panel قسمت uninstall program نرم افزاری که موقع پاک کردنش به زبون چینی هم هست به نام asus motherboards رو پاک کنید. با این کار armory crate کار میکنه و مشکل خاموش نشدن سیستم و اون قضیه پورت ها هم حل میشه.

i have same problem i resolve only whit remove software asus motherboard from add remove program control panel only this(not armory crate)

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

سلام دوستان. مشکل با اپدیت جدید کلا حل شد. داستانی داریم ما با ARMORY CRATE.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان عزیز

بنده یک هفته است مادربرد Asus Rog Strix Z690 F Wifi-DDR5 گرفتم و ویندوز 11 نصب کردم و به مانند اکثر دوستان ارور Something happened on our end. Here’s the error code, in case you need it: 0x87E10BC6 را در نرم افزار ARMORY CRATE دریافت میکردم. بعد از 2 روز تحقیق و بررسی نتیجه ای که خودم بهش رسیدم این بودش:

1- Start=Settings=Time&Language=Language&Region=Region=Country or region  VA   Regional Format هر دو گزینه را به =United States تغییر دادم و بعدش برای اولین بار در دانلود و نصب قند_ش_ک_ن را فعال کردم و شروع به نصب نرم افزار ARMORY CRATE که از خود سایت ایسوس دانلود انجام بودم کردم و در نهایت نرم افزار را اجراء کردم و به درستی اجرا شد. و بعد از این بار اول دیگه نه نیازی به فعال سازی قند_ش_ک_ن دارید و نه نیازی به تغییرات ریجن ویندوز (تمام تنظیمات ریجن را به حالت فارسی (ایران) برگردانید فقط بار اول مهمه نرم افزار اجرا بشه دیگه از دفعات بعدی نیازی به تنظیمات گفته شده نیست و به راحتی میتوانید بدون عوض کردن تنظیمات ریجن و قند ش_ک_ن نرم افزار ARMORY CRATE را اجرا کنید و لذتش را ببرید.

نکته1: برای اینکه قبل از نصب ARMORY CRATE مطمئن شویم که تنظیمات ریجن و قند ش_ک_ن طبق روال است اپلیکشن Microsoft Store را اجرا کنید اگر اجرا شد مطمئنا نرم افزار ARMORY CRATE هم نصب و اجراء میشود.

نکته2: چرا اول جهت تست Microsoft Store را اجرا کنیم چون نصب و دانلود نرم افزار ARMORY CRATE طولانی است بی جهت وقت خودتان را هدر ندهید اگر تنظیمات درست انجام نشده است.

نکته3: دوستان اگر نرم افزار ARMORY CRATE را نصب دارند قبل از تمام این کارها اول با آنیستال خود ARMORY CRATE که در سایت ایسوس است. اقدام به حذف کنید و کامپیوتر خود را خاموش کنید و از برق بکشید و بعد روشن کنید و مراحل بالا را طی کنید.

ممنون میشم دوستانی که از روش بنده نتیجه گرفتن زیر پستم اعلام کنند بدانم رو چنتا سیستم جوابگو بوده است.

ویرایش شده توسط رضا.ک.م
لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، رضا.ک.م گفته است:

.... کامپیوتر خود را خاموش کنید و از برق بکشید و بعد روشن کنید و مراحل بالا را طی کنید.

حالا بقیه اش رو کار ندارم، اما این از برق کشیدنه خیلی خوب بود. :D یه تنه آفتابه رو گرفتی روی ایسوس رفت.

مهمترین دلیل این اختلاف اینه که ورژن ست آپ داخل چیپ مادربرد، با نسخه جدید روی اینترنت فرق داره، و اگر اونی که روی مادربرد هست رو نصب کنید باید خیلی صبر کنید آپدیت بشه، اگر اونی که روی نت هست رو بریزید، باید قبل از نصب نسخه داخل چیپ مادربرد باشه.

حالا این وسط فیلترینگ و محدودیت سرور های ایسوس برای ایران هم میاد وسط، نتیجه یه آش شوله قلم کاری میشه که "کاربر ایرانی" به دلیل حضور در این جغرافیا، با این نرم افزار مشکل پیدا میکنه.

لینک به دیدگاه

2 سالی میشه بعد نصب ویندوز armory نصب میکنم نیازی هم به این قرتی بازی ها نداشتم

لینک به دیدگاه

سلام.

من آخرین نسخه ARMORY CRATE رو روی سیستم دارم ولی هر وقت که نوع و حالت رنگ رو تعیین میکنم و سیستم رو خاموش میکنم دوباره به حالت پیش فرق خودش بر میگرده. این تغیر رنگ فقط برای مادربرد و نوار led هست که دارم. ولی رنگ led های رم روی همون قرمز میمونه و هیچ مشکلی نداره. چندین نسخه رو هم امحان کردم ولی باز این مشکل وجود داره.

مدل مادربرد هم x470 pro هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...