رفتن به مطلب

پایین آمدن سرعت هارد

Mu3tang
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان.

چند روزی میشه که سرعت هارد ( وسترن 2 ترابایت سبز ) به شدت پایین اومده بطوری که توی بازی تکستچر ها خیلی دیر لود میشن. و وقتی از روی SSD کپی میکنم روی این هارد سرعت به 300kb میرسه.

توی نرم افزار HD tune تست سلامتی که گرفتم یک ارور زرد رنگ داد.

هاردو نو گرفتم و از آبان ماه دارم ازش استفاده میکنم.

ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنن که باید چه کار کنم.

باتشکر

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

هارد تولید چه سالی هستش؟

با نرم افزار hard disk sentinel تصویر پیوست کنید.

----------------------------------------------

هارد دیسک شما خیلی قدیمی و ساتا 2 هستش اگه اشتباه نکنم.؟

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

سلام 

تب بنچمارک رو استارت کنید ی شات بزارید

حدودی مشخص میشه هارد چیکارس 

بعد از اون هم ی تست از تب erorr scan بگیرید که کل هارد رو میخونه و مشخص میکنه چه سکتور هایی مشکل دارن همچنین بعد از این تست در تب هلت موارد بدسکتوری جدیدی اگه پیدا کنه گزارش میده 

هارد گارانتی داره؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، amirpcp30 گفته است :

هارد گارانتی داره؟

این هارد تولید 2011 باشه احتمالا ، قطعا گارانتی نداره.

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

هارد تولید چه سالی هستش؟

با نرم افزار hard disk sentinel تصویر پیوست کنید.

----------------------------------------------

هارد دیسک شما خیلی قدیمی و ساتا 2 هستش اگه اشتباه نکنم.؟

والا دقیق نمیدونم برای کی هستش ولی فکر کنم 2012 باشه. عکسشو پیوست کردم.

در 35 دقیقه قبل، amirpcp30 گفته است :

سلام 

تب بنچمارک رو استارت کنید ی شات بزارید

حدودی مشخص میشه هارد چیکارس 

بعد از اون هم ی تست از تب erorr scan بگیرید که کل هارد رو میخونه و مشخص میکنه چه سکتور هایی مشکل دارن همچنین بعد از این تست در تب هلت موارد بدسکتوری جدیدی اگه پیدا کنه گزارش میده 

هارد گارانتی داره؟

نه گارانتی نداره.

error scan زدم ولی حالت quick .

--------------------

دوستان دمای عادی برای SSD M.2 چقدره؟ الان که دیدم 42 درجه بود ولی هاردها 35 درجه بودن. این عادیه؟

2.PNG

IMG_8202.JPG

3.PNG

4.PNG

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

وقتی از روی SSD کپی میکنم روی این هارد سرعت به 300kb میرسه

رو تمام پارتیشن ها به این صورت هستش؟

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

درود

ببخشید خارج از بحث مشکلتون ، هاردای گرین به دلیل متغییر بودن سرعت چرخششون به هیچ عنوان واسه ویندوز و گیم مناسب نیستن و باعث کاهش طول عمرشون میشه ، صرفا بدرد آرشیو می خورن .

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، abidi گفته است :

درود

ببخشید خارج از بحث مشکلتون ، هاردای گرین به دلیل متغییر بودن سرعت چرخششون به هیچ عنوان واسه ویندوز و گیم مناسب نیستن و باعث کاهش طول عمرشون میشه ، صرفا بدرد آرشیو می خورن .

من روش بازی نصب کردم و یه درایو هم برای آرشیو گذاشتم.

. برای بازی چی خوبه آبی وسترن؟ یا مدل دیگه؟

در 25 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

رو تمام پارتیشن ها به این صورت هستش؟

همیشه اینطوری نیست . الان که تست کردم سرعتش اوکی بود. اما برای باز کردن فایلها خیلی فکر میکنه مخصوصا توی یک پوشه فایل زیادی باشه خیلی طول میکشه که فایلهارو آماده به اجرا کنه.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

من روش بازی نصب کردم و یه درایو هم برای آرشیو گذاشتم.

. برای بازی چی خوبه آبی وسترن؟ یا مدل دیگه؟

تو رنج قیمتی بالا وسترن بلک بهترین هارد واسه گیمینگه با سرعت ssd ساتا میشه گفت (با اختلاف حدود یک تا دو ثانیه طی تجربه خودم) یکیه تو لودینگ بعد از اون یه مدل باراکودا سرعت 7200 با بافر 128 اگه اشتباه نکنم هم سرعتش خیلی خوب بود هم قیمت ولی متاسفانه کم گیر میاد تجربه هاردای توشیبا رو هم اصلا ندارم هارد وسترن آبیم یه هارد معمولی هست با قیمت معقول که واسه همه چیز میشه استفاده کرد اما سرعت لودینگش به نصبت بلک توی گیم بسیار محسوسه ! که واسه خیلیا چندان تایم لود مهم نیست .

در 33 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

همیشه اینطوری نیست . الان که تست کردم سرعتش اوکی بود. اما برای باز کردن فایلها خیلی فکر میکنه مخصوصا توی یک پوشه فایل زیادی باشه خیلی طول میکشه که فایلهارو آماده به اجرا کنه.

طی تجربه خودم از استفاده وسترن گرین همیشه همینطور بودن و ربطی به خرابیشون نداره بعضی وقتا یه پوشه عکس 4K که باز میکنم حدود یک تا دو  دقیقه باید صبر کنم تا تمام عکسا پیش نمایششون بیاد (هرچی حجم و کیفیت کمتر سرعت بیشتر) که کاملا عادیه .

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، abidi گفته است :

تو رنج قیمتی بالا وسترن بلک بهترین هارد واسه گیمینگه با سرعت ssd ساتا میشه گفت (با اختلاف حدود یک تا دو ثانیه طی تجربه خودم) یکیه تو لودینگ بعد از اون یه مدل باراکودا سرعت 7200 با بافر 128 اگه اشتباه نکنم هم سرعتش خیلی خوب بود هم قیمت ولی متاسفانه کم گیر میاد تجربه هاردای توشیبا رو هم اصلا ندارم هارد وسترن آبیم یه هارد معمولی هست با قیمت معقول که واسه همه چیز میشه استفاده کرد اما سرعت لودینگش به نصبت بلک توی گیم بسیار محسوسه ! که واسه خیلیا چندان تایم لود مهم نیست .

طی تجربه خودم از استفاده وسترن گرین همیشه همینطور بودن و ربطی به خرابیشون نداره بعضی وقتا یه پوشه عکس 4K که باز میکنم حدود یک تا دو  دقیقه باید صبر کنم تا تمام عکسا پیش نمایششون بیاد (هرچی حجم و کیفیت کمتر سرعت بیشتر) که کاملا عادیه .

بنفش یا قرمز چی؟ الان سایتهارو نگاه کردم بنفش هم قیمت ابی شده.

اخه اوایل که گرفته بودم مشکلی از نظر سرعت نداشتم. لودینگ بازیها و باز کردن فایلها عادی بود. اما چند روزه که افت پیدا کرده.

لینک به دیدگاه

احتمالا هارد شما تعمیر شدست که کارکرد هارد رو صفر کردن ، هارد 9 سال پیش تولید شده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد شما نمونه هاردهای ریفر هست

از این هاردها تو بازار زیاده که به عنوان اکبند میفروشن به مردم

هارد چونکه وکیوم هست دلیل بر نو بودنش نیست

با دستگاه های مخصوص تعمیر هارد به راحتی میشه فعالیتهای هارد صفر کرد

یکی از دوستان یکبار از این هاردها گرفت وقتی بازش کرد پشت هارد تمام گریس و خاک بود

یک توصیه به دوستان به هیچ عنوان هارد سبز اکبند نگیرن این هارد ها چند سالی میشه تولیدشون متوقف شده

لینک به دیدگاه

من فکر نمیکنم هارد ریفر باشه،ینی ظاهرش شبیه هارد های ریفر نیس،از طرفی خب هارد ایشون خیلی قدیمی هست درسته کارکردش کمه و به اصطلاح آکبند خریداری شده ولی نکته مهم ساتا 2 و 5400 دور بودن این هاردیسک هستش،

نقل قول

اخه اوایل که گرفته بودم مشکلی از نظر سرعت نداشتم. لودینگ بازیها و باز کردن فایلها عادی بود. اما چند روزه که افت پیدا کرده.

هارددیسک ضربه نخورده؟پاور سیستمتون چیه؟

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

احتمالا هارد شما تعمیر شدست که کارکرد هارد رو صفر کردن ، هارد 9 سال پیش تولید شده 

در 41 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

هارد شما نمونه هاردهای ریفر هست

از این هاردها تو بازار زیاده که به عنوان اکبند میفروشن به مردم

هارد چونکه وکیوم هست دلیل بر نو بودنش نیست

با دستگاه های مخصوص تعمیر هارد به راحتی میشه فعالیتهای هارد صفر کرد

یکی از دوستان یکبار از این هاردها گرفت وقتی بازش کرد پشت هارد تمام گریس و خاک بود

یک توصیه به دوستان به هیچ عنوان هارد سبز اکبند نگیرن این هارد ها چند سالی میشه تولیدشون متوقف شده

از یکی از دوستان داخل همین فروم خریدم که کارشون فقط هارد اینترناله و معتبر هم هستن.

ایشون هم دقیقا فرمودن چند سالی تو انبار مونده. بسته بندی خیلی حرفه ای هم داشت هارد.

در 30 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

من فکر نمیکنم هارد ریفر باشه،ینی ظاهرش شبیه هارد های ریفر نیس،از طرفی خب هارد ایشون خیلی قدیمی هست درسته کارکردش کمه و به اصطلاح آکبند خریداری شده ولی نکته مهم ساتا 2 و 5400 دور بودن این هاردیسک هستش،

هارددیسک ضربه نخورده؟پاور سیستمتون چیه؟

نه اصلا ضربه نخورده.

پاور هم 650ocpt گرین هست که اونم نو خریدم.

IMG_8200.JPG

IMG_8199.JPG

IMG_8201.JPG

لینک به دیدگاه

با عقل جور در نمیاد 9 سال هارد تو انبار باشه و فروش نره ! احتمال ریفر بودن خیلی زیاده ، با دستگاه Pc3000 کارکرد هارد رو صفر میکنم ، خیلی از این موارد رو دیدم

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

بنفش یا قرمز چی؟ الان سایتهارو نگاه کردم بنفش هم قیمت ابی شده.

درود

بنفش که واسه دوربین هست و معمولا سرعت بالایی نداره قرمزم مثل گلد معمولا کاربرد سروری داره تو نت سرچ کنید کاربرد رنگاشون هست ، خیلی درگیر رنگ نشو الان مثلا همون قرمز مدل گرونترم داره که قیمتش دوبرابر معمولیشه یا مثلا همین مدل آبی یک ترابایتش سرعتش 7200 هست در صورتی که دوترابایتش سرعتش 5400 هست یا مثلا باراکودا خودش حود 3  4 مدل داشت اسمشونم یکیه ولی مشخصاتشون فرق داره !  یه هارد با سرعت 7200 برای گیمینگ گزینه خوبیه !

در 16 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

فقط میتونم یه تست از هارد خودم بزارم هارد کاملا پره زمان خریدشم سال 2012 یا 13 بود :

2020-03-25_9-54-12.thumb.jpg.67bfc87b710c06337e6900495796f47c.jpg

لینک به دیدگاه

توی یکی دیگ از فروم ها پرسیدم دوستی گفتن که Zero fill بزنم.

دارم اطلاعاتو خالی میکنم تا LLF و Zero fill بزنم.

ولی فکر کنم نباید امیدی بهش داشته باشم چون که :

هی داره بدتر میشه.

فقط یک سوال علت اینکه هارد اینجوری میشه چیه؟ در کنار این هارد یه وسترن سبز 500 گیگ هم دارم که فکر کنم سال 87 اینا خریدمش و الان سالمه. ولی این هارد 😐

5.PNG

6.PNG

7.PNG

لینک به دیدگاه

دوستان من Low Level FOrmat کردم روی هارد و نتیجه بنچمارکها اینجوری شد:

الان یعنی هارد درست شده؟ علت اون خرابی ها چی بوده؟ کلا چرا هارد اینجوری میشه؟

photo_2020-03-25_21-04-55.jpg

photo_2020-03-25_21-04-56.jpg

photo_2020-03-25_21-04-59.jpg

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد درست نشده اگه دوباره روی اون سکتور های ضعیف چیزی نوشته بشه دوباره همون آش و همون کاسه خواهد شد.

لینک به دیدگاه

سلام

هاردتون بعد llf خیلی بهتر شده وضعیت pending sector و همچنین بنمارکی که گرفتید 

در این چند روز استفاده و کپی اطلاعات دیگه مشکلی نبود؟ pending sector اضافه نکرد و وضعیت بنچمارک تغییری نکرد؟

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، amirpcp30 گفته است :

سلام

هاردتون بعد llf خیلی بهتر شده وضعیت pending sector و همچنین بنمارکی که گرفتید 

در این چند روز استفاده و کپی اطلاعات دیگه مشکلی نبود؟ pending sector اضافه نکرد و وضعیت بنچمارک تغییری نکرد؟

اطلاعاتو برگردوندم داخل هارد البته بازی های نصب شده رو نه .

می خوام یه هارد دیگ بگیرم برای بازی و این هاردو بذارم برای آرشیو و فیلم و عکس و اینجور چیزها که زیاد درگیر نباشه.

اما تو این چند روز که مشکلی نبوده و همه چی سالم و پایداره.

----------------------------

یکی از دوستان گفتن برای بازی سیگیت ترجیحا 7200 بگیرم. نظر شما دوستان چیه؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

یکی از دوستان گفتن برای بازی سیگیت ترجیحا 7200 بگیرم. نظر شما دوستان چیه؟

مشخصات سیستمت چیه؟

------------------------------------------

اگه نسل 7 اینتل به بالا داری ، seagate barracuda compute بگیر به همراه یه حافظه کش Intel Optane Memory M10 16 GB PCIe M.2

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

مشخصات سیستمت چیه؟

------------------------------------------

اگه نسل 7 اینتل به بالا داری ، seagate barracuda compute بگیر به همراه یه حافظه کش Intel Optane Memory M10 16 GB PCIe M.2

9400f دارم. یه 970 evo plus سامسونگ هم دارم.

سیگیت باراکودا 7200 سرعتش ؟ برای بازی مناسبه؟ این m.2 اینتل که گفتید به چه کاری میاد؟ چون 16 گیگابایت هستش.

لینک به دیدگاه

9400f دارم. یه 970 evo plus سامسونگ هم دارم.
سیگیت باراکودا 7200 سرعتش ؟ برای بازی مناسبه؟ این m.2 اینتل که گفتید به چه کاری میاد؟ چون 16 گیگابایت هستش.

بله seagate Barracuda compute گزینه مناسبی هستش حالا یه ترا یا دو ترا با توجه به بودجتون مدل یه ترا و دو ترا ۷۲۰۰ هستن.
اون حافظه اینتل هم به عنوان کش عمل میکنه و در واقع در کنار هارد، پرفرومنس هاردتون تا حدود بسیار بالایی افزایش میده،میشه گفت تقریبا سرعت رید هارد خیلی نزدیک به اس اس دی میشه و هم در بوت ویندوز و هم در لود بازی ها نتیجه بسیار محسوس هستش.
حتما ببین:

https://youtu.be/2BS_6xOf0mw
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...