رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد خرید رم سی پی یو، و مادربورد

Recommended Posts

سلام دوستان

اول قرار بود مانیتور رو بخرم دیدم با این قیمت های عجیب ارزش نداره😂

من میخوام سیستم رو ارتقا بدم رم/سی پی یو/مادربرد

مشخصات سیستم فعلی هم تو پروفایل  هست، سیستمم نه اونقدر ضیعفه که الان کم بیاره، نه اونقدر قوی که تو اینده نچندان دور بشه بهش دل بست...

عجله هم ندارم میخوام این ست رم/مادربرد/سی پی یو رو بخرم بعدش موارد خودم رو بفروشم.

الان هم در حال حاضر دو میلیون بودجه دارم، ولی هر ماه 1.5 در میارم ...

میخوام هر ماه یک قطعه بخرم...

نمیخوام یک طوری انتخاب کنم که نشه 5 سال بعد ارتقا داد😃 اون قدر هم قوی نمیخوام که بلا استفاده بمونه، در حد high  اونم AA رو تو اکثر بازی ها خاموش میکنم تا زیاد فریم پایین نیاد...

خلاصه اول AMD داشتم، بعدش رفتم اینتل ولی الان نظرم برگشته رو AMD ولی اگر همچنان دمای محصولات AMD بالاست، پس صرف نظر میکنم ازش، چون دمای بالا عملکرد مستقیمی با کار کرد خازن های ، مادربرد، رم و غیره و حتی کارت گرافیک میتونه داشته باشه و عمر مفید قطعات رو کاهش بده...

یک سیستم میان رده میخوام ببندم، یک چیزی که مادربرد خودش RGB باشه، و قابلیت کنترل فن های RGB و حتی فن CPU رو داشته باشه و این که مادربرد وای فای هم داشته باشه و یا بلوتوث...

خوب نظرتون چیه؟ AMD ؟یا اینتل؟

مادبرد ایسوس خودم دارم ولی به نظر بقیه هم احترام میزارم+ این مدل مورد نظر خودتون رو بگید، 

اگر بشه دور اول مادبرد و رم ها رو بخرم بهتره، تا ماه بعدی هم بتونم CPU رو بخرم...

چه برند های بخرم

رم رو چی بخرم، که هم RGB باشه هم کیفیت داشته باشه...

خلاصه یک جوری راهنمایی کنید که هر ماه بتونم بهترین قطعه رو با این بودجه بخرم😃

قطعاتی که معرفی میکنید باید هماهنگی کامل با هم داشته باشند....

فقط این که میگن CPU بدون باکس یعنی چی؟ یعنی دست دوم و استوک هست و استفاده شده قبلا؟

دمت همتون هم گرم.

لینک به دیدگاه

در در 7 فروردین 1399 در 03:11، Paradise Lost گفته است :

سلام دوستان

اول قرار بود مانیتور رو بخرم دیدم با این قیمت های عجیب ارزش نداره1f602.png

من میخوام سیستم رو ارتقا بدم رم/سی پی یو/مادربرد

مشخصات سیستم فعلی هم تو پروفایل  هست، سیستمم نه اونقدر ضیعفه که الان کم بیاره، نه اونقدر قوی که تو اینده نچندان دور بشه بهش دل بست...

عجله هم ندارم میخوام این ست رم/مادربرد/سی پی یو رو بخرم بعدش موارد خودم رو بفروشم.

الان هم در حال حاضر دو میلیون بودجه دارم، ولی هر ماه 1.5 در میارم ...

میخوام هر ماه یک قطعه بخرم...

نمیخوام یک طوری انتخاب کنم که نشه 5 سال بعد ارتقا داد1f603.png اون قدر هم قوی نمیخوام که بلا استفاده بمونه، در حد high  اونم AA رو تو اکثر بازی ها خاموش میکنم تا زیاد فریم پایین نیاد...

خلاصه اول AMD داشتم، بعدش رفتم اینتل ولی الان نظرم برگشته رو AMD ولی اگر همچنان دمای محصولات AMD بالاست، پس صرف نظر میکنم ازش، چون دمای بالا عملکرد مستقیمی با کار کرد خازن های ، مادربرد، رم و غیره و حتی کارت گرافیک میتونه داشته باشه و عمر مفید قطعات رو کاهش بده...

یک سیستم میان رده میخوام ببندم، یک چیزی که مادربرد خودش RGB باشه، و قابلیت کنترل فن های RGB و حتی فن CPU رو داشته باشه و این که مادربرد وای فای هم داشته باشه و یا بلوتوث...

خوب نظرتون چیه؟ AMD ؟یا اینتل؟

مادبرد ایسوس خودم دارم ولی به نظر بقیه هم احترام میزارم+ این مدل مورد نظر خودتون رو بگید، 

اگر بشه دور اول مادبرد و رم ها رو بخرم بهتره، تا ماه بعدی هم بتونم CPU رو بخرم...

چه برند های بخرم

رم رو چی بخرم، که هم RGB باشه هم کیفیت داشته باشه...

خلاصه یک جوری راهنمایی کنید که هر ماه بتونم بهترین قطعه رو با این بودجه بخرم1f603.png

قطعاتی که معرفی میکنید باید هماهنگی کامل با هم داشته باشند....

فقط این که میگن CPU بدون باکس یعنی چی؟ یعنی دست دوم و استوک هست و استفاده شده قبلا؟

دمت همتون هم گرم.

سلام  دوست عزیز؛

لطفا کاربری و هدف خودتون رو مشخص کنید(میانرده رندر با میانرده گیم و یا اداری از زمین تا آسمون فرق دارن).

و سی پی یو بدون جعبه tray برای راحت تر کردن کار اسمبل و بدون هزینه اضافی برای جعبه و فن استوک عرضه میشن و تفاوتی با مدل باکس ندارن ولی ارزون ترن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، PCG گفته است :

سلام  دوست عزیز؛

لطفا کاربری و هدف خودتون رو مشخص کنید(میانرده رندر با میانرده گیم و یا اداری از زمین تا آسمون فرق دارن).

و سی پی یو بدون جعبه tray برای راحت تر کردن کار اسمبل و بدون هزینه اضافی برای جعبه و فن استوک عرضه میشن و تفاوتی با مدل باکس ندارن ولی ارزون ترن.

سلام هدف من گیم هست، الان هم بودجه 3 میلیون هست، ماه دیگه هم 1.500 دیگه میره روش که میتونم بقیه قطعات رو بخرم، با این حال نمیخوام زیاد پول مادربرد و اینا بدم.... در حد میان رده میخوام که کارم رو راه بندازه.

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز بهتره مشخصات کامل سیستم حال حاضرتون رو بگید تا بشه بهترین پیشنهاد رو بر اساس انتظاری که دارید داد . و اینکه مثلا پاورتون مناسب باشه و نیازی به عوض کردن پاور نداشته باشید . یا هارد یا .........

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

دوست عزیز بهتره مشخصات کامل سیستم حال حاضرتون رو بگید تا بشه بهترین پیشنهاد رو بر اساس انتظاری که دارید داد . و اینکه مثلا پاورتون مناسب باشه و نیازی به عوض کردن پاور نداشته باشید . یا هارد یا .........

سلام

مشخصات فعلی سیستم :

Intel Core i5 3450 3.1GHz LGA 1155 Ivy Bridge
ASUS P8B75-V
Geil Evo Veloce DDR3 1600MHz RAM - 8GB X2
ASUS STRIX GTX 970 DirectCU II OC 4GB
Green 700B-HP Plus Semi Modular
Z6 ARTEMIS

گرافیک و کیس و پاور و هارد رو تعویض نمیکنم. فقط رم و سی پی یو و مادبرد میخوام تو این بودجه 3 میلیون، الان مادربرد و رم رو بخرم، یا سی پی یو هر ماه فقط یکی رو میتونم بخرم بودجه الان هم 3 میلیون  AMD یا اینتل هر کدوم بهترین قدرت پردازشی رو داشت تو این قیمت.

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

سلام

مشخصات فعلی سیستم :

ASUS P8B75-V
Z6 ARTEMIS

گرافیک و کیس و پاور و هارد رو تعویض نمیکنم. فقط رم و سی پی یو و مادبرد میخوام تو این بودجه 3 میلیون، الان مادربرد و رم رو بخرم، یا سی پی یو هر ماه فقط یکی رو میتونم بخرم بودجه الان هم 3 میلیون  AMD یا اینتل هر کدوم بهترین قدرت پردازشی رو داشت تو این قیمت.

برای سی پی یو core i5 9400f دو و هشتصده  البته با این وضعیت موجود بودنش میره بالا و برای گیم فعلا بهترین انتخابتون فقط اینتل میتونه باشه چون عملکرد تک هسته ای بهتری داره.

Amd هم برای کار های گرافیکی خوبه.

اگه مادربرد و رم هم میخواید بگیرید یه 

Asus prime b365m-k و 

Crucial ballistix lt 3000mhz cl15 2×8gb

پیشنهاد بنده هستش. یه فن خوب هم با قیمت ۵۰۰ هزار بندازید روش که فنش براتون بچرخه.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط PCG
لینک به دیدگاه

در در 11 فروردین 1399 در 22:11، Paradise Lost گفته است :

سلام

مشخصات فعلی سیستم :

ASUS P8B75-V
Z6 ARTEMIS

برای ارتقای این سیستم من این باندل رو بهتون پیشنهاد میدم

i5 9400f که حدود قیمتش فکر کنم زیر3ملیون باشه

مادربورد asus B365-plus 

البته اگه نظرتون روی رم های بالای 2666 هست سری msi z370 gaming plus قیمت نسبتا خوبی دارند

رم هم که برای گیم بیشتر میتونید روی تاخیرشون حساب کنید

رم های برند تیم گروپ و یا جی اسکیل و کورسیر برند های خوبی هستند

ویرایش شده توسط Soheil_vkh
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Soheil_vkh گفته است :

برای ارتقای این سیستم من این باندل رو بهتون پیشنهاد میدم

i5 9400f که حدود قیمتش فکر کنم زیر3ملیون باشه

مادربورد asus B365-plus 

البته اگه نظرتون روی رم های بالای 2666 هست سری msi z370 gaming plus قیمت نسبتا خوبی دارند

رم هم که برای گیم بیشتر میتونید روی تاخیرشون حساب کنید

رم های برند تیم گروپ و یا جی اسکیل و کورسیر برند های خوبی هستند

سلام دوست عزیز؛

من هم موافقم و اگه بودجتون رو یه کم افزایش بدید(چون گفتید مادربرد و رم رو هم ۳ تومن شه)مادربرد ایسوس ایده عاله.

برای میانرده هم لزومی به استفاده از مادربرد های سری z3xx نیست و شما اگه نیاز به اورکلاک نداشته باشید این کار هدر دادن پوله.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان نظرتون در مورد این پردازنده چیه؟!!!

AMD Ryzen 3 3200G With Radeon Vega 8 CPU

ارزش داره کل پولم رو این ماه این پردازنده بخرم؟ قدرتش چقدره؟؟ گرافیک داخلیش توان پردازشی قوی داره درسته؟!!

مادبرد در حد یک تومن براش پیدا میشه؟!

لینک به دیدگاه

سلام

i3 9100f و b360f strix

سی پی یو خوش قیمت برای شما کاملا کافیه

مادربرد هم بسیار مادربرد خوب و زیبایی هستش البته اگه به قیمت معقولی گیر بیاد

tuf b360 plus هم انتخاب خوبی هستش و ارزونتر

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، a.d oc گفته است :

سلام

i3 9100f و b360f strix

سی پی یو خوش قیمت برای شما کاملا کافیه

مادربرد هم بسیار مادربرد خوب و زیبایی هستش البته اگه به قیمت معقولی گیر بیاد

tuf b360 plus هم انتخاب خوبی هستش و ارزونتر

اقا این مادبردی که گفتی عجب امکانات خوفی داره😉 ولی قیمتش دیگه خیلی زیاده 2700 کمترینش هست! منم نمیخوام بیشتر از 1 میلیون خرج مادبرد کنم، مادبری هم میخوام بشه 5 سال اینده CPU قوی تر روش ریخت، RGB هم باشه و سوکت M2 هم داشته😂

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

اقا این مادبردی که گفتی عجب امکانات خوفی داره1f609.png ولی قیمتش دیگه خیلی زیاده 2700 کمترینش هست! منم نمیخوام بیشتر از 1 میلیون خرج مادبرد کنم، مادبری هم میخوام بشه 5 سال اینده CPU قوی تر روش ریخت، RGB هم باشه و سوکت M2 هم داشته1f602.png

RGB رو اگه کمتر از دو تومن خرج کنید گیر نمیارید. اگه RGB می خواید biostar b365 gta خوش قیمته. اگه تا این حد به RGB وابسته اید باید قید امکانات بیشتر رو بزنید. از طرفی این مادربرد به اندازه asus b360 plus امکانات داره و RGB هم داره و اگه تعصب روی برند خاصی ندارید و بودجتون محدوده و شدیدا به RGB برای بازی با روح و روانتون نیاز دارید مناسب شماست. ۵ سال دیگه همه سوکت ها عوض میشه و پردازنده جدید نمیتونید براش بخرید ولی تا i7 نسل نه جواب میده.

حالا یه مقدار صبر کنید و بزارید دوستان هم نظرشون رو بگن.

پی نوشت: ماه تموم شد.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

سلام دوستان نظرتون در مورد این پردازنده چیه؟!!!

AMD Ryzen 3 3200G With Radeon Vega 8 CPU

ارزش داره کل پولم رو این ماه این پردازنده بخرم؟ قدرتش چقدره؟؟ گرافیک داخلیش توان پردازشی قوی داره درسته؟!!

مادبرد در حد یک تومن براش پیدا میشه؟!

همون i3 خودمونه که روش یه گرافیک قوی انداختن. گرافیک خودتون تا ۵ برابر از این قوی تره و نیازی بهش نیست. مادربرد بدون RGB و کلی امکانات دیگه بله.

به نظر من اصن ارزش نداره و قیمتش هم به دلیل نوسانات بازار amd الکی زیاده.

لینک به دیدگاه

حداکثر بودجه ای که میخوای سیستم رو ارتقا بدی چقدره؟ بهتره RGB رو بیخیال بشی تا هزینه ها کمتر بشه.

پردازنده i5 9400f

رم 16 گیگابایت 2400Mhz

مادربورد b360 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

حداکثر بودجه ای که میخوای سیستم رو ارتقا بدی چقدره؟ بهتره RGB رو بیخیال بشی تا هزینه ها کمتر بشه.

پردازنده i5 9400f

رم 16 گیگابایت 2400Mhz

مادربورد b360 

در حال حاضر فقط 3 میلیون دارم...

ماه بعدی هم میتونم 2 میلیون دیگه بزارم روش 

خیلی سخته RGB رو کنار بزارم، ناسلامتی یکی از دلایل ارتقام هست😑 اگر خود مادربرد RGB نداشته باشه، فقط پورت وصل کردن برای فن های RGB رو هم داشته باشه کافیه...

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

در حال حاضر فقط 3 میلیون دارم...

ماه بعدی هم میتونم 2 میلیون دیگه بزارم روش 

خیلی سخته RGB رو کنار بزارم، ناسلامتی یکی از دلایل ارتقام هست1f611.png اگر خود مادربرد RGB نداشته باشه، فقط پورت وصل کردن برای فن های RGB رو هم داشته باشه کافیه...

به جای خرید مادربورد RGB دار , یه مادربورد ساده بگیر بقیه پول رو بذار برای خرید SSD

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

درود دوستان

بودجه الان 6 میلیون دارم

هنوز سیستم رو ارتقا ندادن :/

بنظرتون چی بگیرم؟

رو این مادربرد ها سی پی یو های نسل نهم میشه ریخت؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/asus/lga1151/asus-rog-strix-z270e-gaming-lga1151-z270-mainboard.html

لینک به دیدگاه

سلام؛

نه داداش نمیشه،این مادربرد های سری 100 و 200 فقط نسل 6th و 7th رو ساپورت میکنن.

برای نسل 8th یا 9th باید بری سمت سری 300

لینک به دیدگاه

سلام مجدد؛

ببین اگه به امید خدا بعد ها میخوای ارتقا بدی این سیستم به نظرم خوبه:

• مادربرد ASUS TUF B360-PRO GAMING WIFI

3.2 میلیون

• پردازنده I3-9100f

1.5 میلیون

• رم Trident Z RGB 16GB 8GBx2 2400Mhz

2.5 میلیون (رم رو نمی‌دونم خوب انتخاب کردم یا نه؟ولی خب هزینه اش یکم بالاست به خاطر RGB)

البته میتونی اینو بگیری HyperX Predator RGB 16GB DDR4 3000Mhz

قیمتش 1.9میلیون

قیمت رو بر حسب لیون حساب کردم، و ممکنه جاهای دیگه ارزون تر باشه.بعد ها با ارتقای cpu به 9700f و اضافه کردن یه 2070S میتونی راحت گیم ها رو 2K و 60 فریم بیاری.

ویرایش شده توسط Xen
لینک به دیدگاه

دوستان لطفا راهنمایی کنید !

بین این دو مادربرد موندم !

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/asus/lga1151/asus-prime-b365-plus-mainboard-222974.html

و

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/asus/lga1151/asus-tuf-b360-pro-gaming-wi-fi-lga1151-b360-8th-gen-mainboard.html

میخوام سریع بزنم رو خرید و پرداخت کنم :/

یک چیزی میخوام که دیگه کنترل فن ARGB و USB 3.1  M2  و کل زیرساختش قوی باشه :/

بین این دو رم هم موندم  :/

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/geil/geil-super-luce-rgb-lite-8gb-2400mhz-cl16-memory-7782310.html

و این 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/geil/geil-evo-x-8gb-rgb-2400mhz-cl17-ddr4-1.html

فعلا میخوام یکی از اینا رم ها رو بگیرم، برای این که تک مسیره هست، بعدا میشه از همینا 1 دیگه گرفت و به مشکل بر نخورد؟

لینک به دیدگاه

سلام!

مبارک باشه به سلامتی استفاده کنی! :)

به نظرم همون TUF رو بخر؛ فقط اگه از لیون میخری بگو بایوس رو هم برات آپدیت کنن تا نسل 9 رو مشکلی نداشته باشه،(هر کدوم رو هم که انتخاب کنی باید بایوسش آپدیت شه تا نسل 9th ساپرت کنه!)

رم هم EVO X

ولی خب صبر کن تا بقیه دوستان هم نظر بدن، چند نظر از یه نظر بهتره

ویرایش شده توسط Xen
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Xen گفته است :

سلام!

مبارک باشه به سلامتی استفاده کنی! :)

به نظرم همون TUF رو بخر

رم هم EVO X

ولی خب صبر کن تا بقیه دوستان هم نظر بدن، چند نظر از یه نظر بهتره

ممنون عزیز 

بنظرت بهتر نیست از مادبرد بزنم 

این رو بخرم :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/asus/lga1151/asus-prime-b365m-a-lga-1151-motherboard-222265.html

بعدش سی پی رو این بزنم :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/processor/intel/lga1151/intel-core-i5-9400f-coffee-lake-9th-gen-tray-processor.html

من  نمیدونم چرا حس بدی به این i3 بودنش دارم😑

این Intel Core i5-9400F Coffee Lake 9th Gen Tray Processor
چقدر از نسخه I3 قوی تر هست؟ دو برابر؟ 3 برابر؟ 4 برابر؟ اگر زیاد نیست تا همین i3 رو بگیرم :/

لینک به دیدگاه

میتونی اون برد رو بخری ولی یکم باید از امکانات RGB و WI-FI و خیلی چیزای دیگه بگذری!

این لینک مقایسه قضاوت با خودت

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-9100F-vs-Intel-Core-i5-9400F/4054vs4051

تو نسل 9 و 10 اینتل دیگه باید I3 یا I5 بودن رو فراموش کرد.... چون بعضاً‌ I3 نسل 9 از I7 نسل های پایینتر قوی تره!

به امید خدا بعدها که پول دستت اومد یه 9700 بخر.

در ضمن، اگه الان 9400f بخری با کارت گرافیکت گلوگاهه و برای همین مجبور میشه با قدرت پایینتر کار کنه

ویرایش شده توسط Xen
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Xen گفته است :

میتونی اون برد رو بخری ولی یکم باید از امکانات RGB و WI-FI و خیلی چیزای دیگه بگذری!

این لینک مقایسه قضاوت با خودت

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-9100F-vs-Intel-Core-i5-9400F/4054vs4051

تو نسل 9 و 10 اینتل دیگه باید I3 یا I5 بودن رو فراموش کرد.... چون بعضاً‌ I3 نسل 9 از I7 نسل های پایینتر قوی تره!

به امید خدا بعدها که پول دستت اومد یه 9700 بخر.

در ضمن، اگه الان 9400f بخری با کارت گرافیکت گلوگاهه و برای همین مجبور میشه با قدرت پایینتر کار کنه

گرافیک رو بعدا تعویض میکنم شاید چند ماه دیگه.

این مقایسه هم واقعا عملکردشون رو ناچیز نشون میداد تو بازی ها و کلا نزدیک 20 درصد ضعیف تر بود پس فعلا همین I3 رو انتخاب میکنم و همین مادربرد TUF رو فقط میمونه رم

فقط یک چیزی تو این مقایسه نوشته بود که برای اورکلاک این CPU I31900 F باید مادبرد سری Z370 به بالا باشه درسته؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...