رفتن به مطلب

یه مشکل در اجرای بازی assassin با 6950.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به دوستان عزیز من وقتی بازی ACR را اجرا می کنم بعضی وقتی یه تیک خیلی کوچیک توی بازی میاد

میخواهم بدونم کس دیگه ای هم این مسئله رو با 6950 یا کارتای انویدیا داشته؟ این تیک هم توی اجرای بازی دیده می شه هم جاهایی که دموی بازی پخش می شه. اما توی دمو بیشتر هست در ضن فریم ریت مشکلی نداره.

چند ثانیه از فیلمشو چند ساعت دیگه میگذارم واستون

مشخصات سیستم:

cpu: Q9550 intle

VGA: Sapphire 6950 dirt 3 edition

mainboard: gigabyte EP45UD3R

ram 8gb ocz 1066

power coolermaster 850silent pro

ssd: crucial C300

case" CM 690

cpu cooler: V8

به ثانیه 5 این فیلم توجه کنید

ACRSP 2012-02-17 12-39-03-809.rar

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

احتمال داره مشکل از درایور باشه .

از نظر دفع حرارتی مشکلی ندارین ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام به دوستان عزیز من وقتی بازی ACR را اجرا می کنم بعضی وقتی یه تیک خیلی کوچیک توی بازی میاد

میخواهم بدونم کس دیگه ای هم این مسئله رو با 6950 یا کارتای انویدیا داشته؟ این تیک هم توی اجرای بازی دیده می شه هم جاهایی که دموی بازی پخش می شه. اما توی دمو بیشتر هست در ضن فریم ریت مشکلی نداره.

چند ثانیه از فیلمشو چند ساعت دیگه میگذارم واستون

مشخصات سیستم:

cpu: Q9550 intle

VGA: Sapphire 6950 dirt 3 edition

mainboard: gigabyte EP45UD3R

ram 8gb ocz 1066

power coolermaster 850silent pro

ssd: crucial C300

case" CM 690

cpu cooler: V8

درود

اولین کاری که میکنید آخرین ورژن درایور گرافیک رو نصب کنید.

بعد از تو تسک منیجر چک کنید ببینید پروسس خواصی ندارید که مقدار زیادی از رم و پردازنده رو اشغال کرده باشه.

لینک به دیدگاه

ببخشید یادم رفت بگم که درایور 12.1 را استفاده می کنم با ورژن قبلیشم چک کردم همینطور بود. در مورد پراسس هم باید بگم که قبلا چک کردم اما چیزی نبود.

مشکل حرارت هم وجود نداره.

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فایل تصویری رو دیدم.با این سیستمی که شما داری نباید افت فریم داشته باشی.

برای عصری بازی رو میگیرم و نصب میکنم ببینم من هم مشکل دارم یا نه.(پیش بینی میکنم فریم ریتی مشابه شما داشته باشم)این تیکی که من دیدم میخوره بیشتر برای کرکی .پچی یه چیزی شبیه این موارد باشه.

اگر ممکنه یه شات از منوی تنظیمات گرافیکی بذارید اینجا.

یه سوال ؟

دائم این تیک رو دارید؟مثلا هر 10 ثانیه یکبار و یا نه مثلا وقتی وارد بازی میشید؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به این می گن تاپیک سخت !!!

دوست عزیز اگر خیلی روی این مورد حساس شدی باید بگم توی دردسر بزرگی افتادی چون این مشکل 1000 تا راه حل احتمالی داره. یکی یکی با دوستان اشاره می کنیم از هر کدوم جواب گرفتی ، اینجا بگو .

این مشکل می تونه دلایل زیادی داشته باشه.

اولین نکته که توی فیلمی که آپ کردی بودی ، بود این بود که فریم ریتت یکمی افت می کنه . اون عددی که بالا می زنه فریم ریتت هستش ، ولی من این بازی رو بازی نکردم ، اون عددی که پایین سمت راست می زنه چیه ؟ (از 24 اومد روی 9)

از پچ 1.4 برای بازی استفاده کردید ؟

میزان پیج فایل و یا ویرچوال مموری تون برای سیستم چقدر هستش ؟ معمولاً توی هارد های مکانیکی دو برابر میزان رم تنظیم می کنند تا مشکلی به وجود نیاد ولی شما SSD هستید !!!

یک تست با Hdtune می تونید بگیرید واینجا بگذارید ؟ SSD رو با کابل SATA 3gps متصل کردید یا با کابل SATA 6gps ؟

با درایور های قدیمی تر هم امتحان کردید ؟ اگر نکردید ، امتحان کنید ، یکی با سری 10 و یک بار هم با سری 11 . درایوهایی که دارای قابلیت آیفینیتی و 3D هستند گزارشات خطاهای اینجوری زیاد دارند.

گزینه VYSNC یا همون ورتیکال سینک رو توی تنظیمات بازی روشن گذاشتید ؟ اگر فعال هست ، غیر فعالش کنید.

بایوس مین برد رو یک بار کلیر کنید. این کار رو با درآوردن باطری مادربرد به مدت 2 تا 3 دقیق انجام بدید. در بعضی از موارد ولتاژ کاری پردازنده پایین میاد و باعث lag یا فریز کامل می شه. با این کار حل می شه.

ممکن هستش ، مشکل از پاور سیستم هم باشه و عدم فراهم کردن ولتاژ کاری کارت گرافیک و یا پردازنده این مشکل رو به وجود میاره ، البته این حالت برای همه بازی ها به وجود میاد. نه فقط یک بازی.

مطلب بعدی : میزان آنتی آنالایزینگ یا AA رو 0x یا دیس ایبل کنید و همچنین shader رو توی تنظیمات بازی تا حد امکان کم کنید ببینید مشکل حل می شه !!!

راه حل بعدی : دو نفر توی فروم تامزهاردور همین مشکل رو داشتند و با تعویض مادربرد مشکلشون حل شد.

راه حل بعدی : روی آیکون بازی توی دایرکتوری اصلی راست کلیک کنید ، به سر برگ کامپتیبیلیتی برید ، ویندوز XP رو انتخاب کنید و تیک Run as administrator رو هم بگذارید. ببینید حل می شه یا خیر.

در صورتی که حوصله داشتید لینک روبرو رو بخونید (بخش مشکلات این بازی) : http://geekmontage.com/texts/how-to-fix-assassins-creed-revelations-crash-freeze-lag-sound-help/

نمی دونم این بازی که شما ریختید از تریپل بافرینگ برای VYSNC استفاده می کنه یا نه !!! ولی این رو هم دانلود کن و نصبش کن البته من روی انویدیا امتحان کردم نمی دونم برای AMD اصلاً کار می کنه یا نه . کاری نداره آسونه D3DOverrider :

http://www.mediafire.com/?ia3wiao4yparrpy

یا :

http://www.4shared.com/zip/GfB5PLGt/D3DOverridertutorial.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اگر خیلی روی این مورد حساس شدی باید بگم توی دردسر بزرگی افتادی چون این مشکل 1000 تا راه حل احتمالی داره. یکی یکی با دوستان اشاره می کنیم از هر کدوم جواب گرفتی ، اینجا بگو .

اولین نکته که توی فیلمی که آپ کردی بودی ، بود این بود که فریم ریتت یکمی افت می کنه . اون عددی که بالا می زنه فریم ریتت هستش ، ولی من این بازی رو بازی نکردم ، اون عددی که پایین سمت راست می زنه چیه ؟ (از 24 اومد روی 9)

میزان پیج فایل و یا ویرچوال مموری تون برای سیستم چقدر هستش ؟ معمولاً توی هارد های مکانیکی دو برابر میزان رم تنظیم می کنند تا مشکلی به وجود نیاد ولی شما SSD هستید !!!

یک تست با Hdtune می تونید بگیرید واینجا بگذارید ؟ SSD رو با کابل SATA 3gps متصل کردید یا با کابل SATA 6gps ؟

با درایور های قدیمی تر هم امتحان کردید ؟ اگر نکردید ، امتحان کنید ، یکی با سری 10 و یک بار هم با سری 11 . درایوهایی که دارای قابلیت آیفینیتی و 3D هستند گزارشات خطاهای اینجوری زیاد دارند.

گزینه VYSNC یا همون ورتیکال سینک رو توی تنظیمات بازی روشن گذاشتید ؟ اگر فعال هست ، غیر فعالش کنید.

بایوس مین برد رو یک بار کلیر کنید. این کار رو با درآوردن باطری مادربرد به مدت 2 تا 3 دقیق انجام بدید. در بعضی از موارد ولتاژ کاری پردازنده پایین میاد و باعث lag یا فریز کامل می شه. با این کار حل می شه.

ممکن هستش ، مشکل از پاور سیستم هم باشه و عدم فراهم کردن ولتاژ کاری کارت گرافیک و یا پردازنده این مشکل رو به وجود میاره ، البته این حالت برای همه بازی ها به وجود میاد. نه فقط یک بازی.

مطلب بعدی : میزان آنتی آنالایزینگ یا AA رو 0x یا دیس ایبل کنید و همچنین shader رو توی تنظیمات بازی تا حد امکان کم کنید ببینید مشکل حل می شه !!!

راه حل بعدی : دو نفر توی فروم تامزهاردور همین مشکل رو داشتند و با تعویض مادربرد مشکلشون حل شد.

راه حل بعدی : روی آیکون بازی توی دایرکتوری اصلی راست کلیک کنید ، به سر برگ کامپتیبیلیتی برید ، ویندوز XP رو انتخاب کنید و تیک Run as administrator رو هم بگذارید. ببینید حل می شه یا خیر.

در صورتی که حوصله داشتید لینک روبرو رو بخونید (بخش مشکلات این بازی) : http://geekmontage.com/texts/how-to-fix-assassins-creed-revelations-crash-freeze-lag-sound-help/

نمی دونم این بازی که شما ریختید از تریپل بافرینگ برای VYSNC استفاده می کنه یا نه !!! ولی این رو هم دانلود کن و نصبش کن البته من روی انویدیا امتحان کردم نمی دونم برای AMD اصلاً کار می کنه یا نه . کاری نداره آسونه D3DOverrider :

http://www.mediafire...ia3wiao4yparrpy

یا :

http://www.4shared.c...ertutorial.html

درود

ای استاد ...mrgreen.gif

ای مدیر ...mrgreen.gif

ای 1000 تا راه حل دون ...mrgreen.gif

حیف که یه بار بیشتر نمیشه امتیاز داد ... والا امتیاز بارونت میکردم ....

به این میگن مدیر موفق ... :p

راستی دوشنبه رفیقت داره میره خدمت .... درجریان هستی که ...

لینک به دیدگاه

سلام من خودم 6970 دارم همین مشکل رو داشتم مثلا فریم ریت رو 60 بود ولی یهو میومد رو 10 بعد میرفت رو 60 دوباره در عرض 2 ثانیه در مواقعی که موس رو میچرخوندی و اطراف رو میدیدی!

لینک به دیدگاه

سلام من خودم 6970 دارم همین مشکل رو داشتم مثلا فریم ریت رو 60 بود ولی یهو میومد رو 10 بعد میرفت رو 60 دوباره در عرض 2 ثانیه در مواقعی که موس رو میچرخوندی و اطراف رو میدیدی!

آره معمولا وقتایی هست که موس را می چرخونم

لینک به دیدگاه

http://www.mediafire...ia3wiao4yparrpy

یا :

http://www.4shared.c...ertutorial.html

خیلی ممنونم از این وقتی که گذاشتی دوست عزیز:

از آخرین پچ استفاده نمی کردم که حتما این کار رو می کنم

با تجربه ای که درام خیلی خیلی بعید می دونم از پاور و هارد باشه، اما توی کامپیوتر هیچی بعید نیست و کارایی را که گفتید می کنم.

ماردبوردم ep45ud3r هست ساتا 6gb نداره.

بازی را با همه جور تنظیماتی تست کردم در کل همین طوری بود و فرقی نکرد.

خیلی زیاد روی این موضوع حساس نیستم بیشتر علاقه درام مشکلات را حل کنم و گرنه این باور را دارم که کامپیوتر همین هست و بعضی و قتها بهتر باهاش کنار بیاد آدم.

بازم ممنونم از توجهت دوست عزیز نتیجه را حتما می گم بهتون.

لینک به دیدگاه

Assassins Creed چون یک بازی پورت شده از کنسول هست ، اینجور مشکلات مثل افت فریم هنگام چرخاندن دوربین وجود داره . منم همین مشکل رو داشتم . توی اینترنت سرچ کن آخرین آپدیت بازی رو بگیر و نصب کن به همراه آخرین درایور کارت گرافیک .

البته برای بازیهای قدیمی گاهی اوقات درایورهای قدیمی بهتر جواب میده . توی changelog درایورهای کارت گرافیک جستجو کن ، هر ورژنی رو که برای این بازی بهینه شده بگیر و نصب کن ( اگر آخرین ورژن درایور جواب نداد . )

یک راه حل دیگه هم اینه که وقتی بازی رو اجرا کردی از توی taskmanager که بصورت Administrator اجرا شده ، فایل اجرایی بازی رو پیدا کنید و از گزینه Set Affinity تعداد Thread های بازی رو از 4 بزاری روی 2 . از CPU0+1 یا CPU 2+3 استفاده کن ؛ این بدین معنیست که یا تیک دوهسته اول یا دوهسته آخر رو بزن ، مثلا هسته 2 با 3 رو انتخاب نکن .

* طریقه اجرا کردن Taskmanager با سطح دسترسی Administrator:

داخل منوی استارت تایپ کنید CMD

سپس بر روی CMD راست کلیک کرده و گزینه Run As Administrator رو انتخاب کنید .

در داخل پنجره CMD تایپ کنید taskmgr و Enter را بزنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من بازی رو نصب کردم و همچین مشکلی که شما میفرمایید ندیدم.باتوجه به اینکه سخت افزار شما از نظر قدرت اجرای بازی تقریبا مشابه سخت افزار من هست من فکر میکنم مشکل از بازی تون هست.

پچ نزدم.تنظیمات رو هم رو آخرین جزئیات گذاشتم.نیم ساعت بازی کردم فقط دوتا تیک کوچولو برام مشهود بود...

لینک به دیدگاه

البته باید بگم که واقعا هر از گاهی تیک می زنه اما کلا واسم جای سوال بود والان می بینم که بالاخره چیزای جدیدی یاد گرفتم ممنونم از توجه همه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...