رفتن به مطلب

صدای فن کارت گرافیک و پریدن تصویر ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

داشتم گیم بازی میکردم که یهو تصویر پرید هدست رو درآوردم دیدم کارت گرافیک مثل F-16صدا میده دکمه ی خاموش PCرو سه ثانیه نگه داشتم تا خاموش شد قبل این هیچ مشکلی نداشته چیز جدیدی نصب نکردم کار خاضی جز گیم انجام نمیدادم بازی هم Dead by daylightبوده اصلا گرافیک نداره بازیش بخواد فشاری وارد شه🤔

لینک به دیدگاه

اتصالات کابل برق گرافیک رو چک کنید از دو طرف به خوبی فرو رفته باشه!

لینک به دیدگاه

الان موقع نصب درایور هم همینطوری شد !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

منم قبلا این بازی رو با 480 انجام میدادم فشار زیادی هم بخاطر محیط بازی و هم شلوغی جمعیت بعضا به سیستم وارد میشد... پیشنهاد میکنم حتما یه بررسی کنید فشار وارده به گرافیک باعث اسیب به این قطعه نشده باشه... و چک کنید اگه لازمه خمیرش رو هم حتی عوض کنید ... مواظب هم باشید دیگه فشار نیاد بهش چون همین مواقع هست که کار دستت میده...

بالاخره سیستم هم یه ماشین هست باید گوش بدی به موتور ماشین ببینی نرم کار میکنه یا نه مثل همیشه ... اگه هر گونه تغییر کوچکی احساس کردی سریع بزنی بقل چک کنی مشکل چیه... این دوستانی که اسپیکر خوبی ندارن یا با هدفون بیشتر راغب هستن بازی کنن اصلا متوجه عملکرد سیستمشون نیستن و ممکنه وقتی سیستم فشار زیاد روش هست متوجه نشن تا موقعی که تاثیر خودش رو به صورت تصویری بزاری که ممکنه کار از کار گذشته باشه...

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

سیستم رو خاموش کردم دیدم موس و کیبورد و هدست هنوز روشنه،کابل رو مستقیما به برق زدم از محافظ درش اوردم تونستم درایور قبلی رو حذف کنم و آپدیت کنم

در در 9 فروردین 1399 در 08:41، Nima2007 گفته است :

درود

منم قبلا این بازی رو با 480 انجام میدادم فشار زیادی هم بخاطر محیط بازی و هم شلوغی جمعیت بعضا به سیستم وارد میشد... پیشنهاد میکنم حتما یه بررسی کنید فشار وارده به گرافیک باعث اسیب به این قطعه نشده باشه... و چک کنید اگه لازمه خمیرش رو هم حتی عوض کنید ... مواظب هم باشید دیگه فشار نیاد بهش چون همین مواقع هست که کار دستت میده...

بالاخره سیستم هم یه ماشین هست باید گوش بدی به موتور ماشین ببینی نرم کار میکنه یا نه مثل همیشه ... اگه هر گونه تغییر کوچکی احساس کردی سریع بزنی بقل چک کنی مشکل چیه... این دوستانی که اسپیکر خوبی ندارن یا با هدفون بیشتر راغب هستن بازی کنن اصلا متوجه عملکرد سیستمشون نیستن و ممکنه وقتی سیستم فشار زیاد روش هست متوجه نشن تا موقعی که تاثیر خودش رو به صورت تصویری بزاری که ممکنه کار از کار گذشته باشه...

البته تو حالت معمولی هم اینطوری شد ریستارت دادم داشتم درایور نصب میکردم دوباره فنش رفت رو دور تند و تصویر پرید

تو بازی الان تست کردم دما از 60بالاتر نمیره روی 75درصد استفاده ی کارت

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

تو بازی الان تست کردم دما از 60بالاتر نمیره روی 75درصد استفاده ی کارت

متاسفانه بعضی از بازی ها بخاطر خوب نبودن کیفیت نرم افزاری و بهینه نبودن وقتی بازی رو شروع میکنی تا یک ساعت اول همه چیز خوبه بعدش یهو میبینی کم کم بازی فشار به سیستم میاره چرا مثلا باگ ها یا مشکلات برنامه نویسی روی هم انباشته میشه  و جای الکی و فشار مضاعف میاد به سیستم که گاها خود نرم افزار یا بازی هنگ میکنه رد میده میپره بیرون اگه اینجوری نشه ممکنه کار دست سیستم بده... که معمولا در این جور مواقع پیشنهاد میشه بیش از یکی دو ساعت یه بازی رو انجان ندین بیاید بیرون برید یه دو قدم راه برید هم پا خودتون درد نگیره هم سیستم یه رفرش بشه یه هوایی بخوره به فنش 😂

کلا یکی از مواردی که باعث استهلاک مضاعف سیستمتون میشه اینه پشت سر هم کار سنگین انجام بده برا همین کارت ماین شده توصیه نمیشه و این مسائل هست.

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

متاسفانه بعضی از بازی ها بخاطر خوب نبودن کیفیت نرم افزاری و بهینه نبودن وقتی بازی رو شروع میکنی تا یک ساعت اول همه چیز خوبه بعدش یهو میبینی کم کم بازی فشار به سیستم میاره چرا مثلا باگ ها یا مشکلات برنامه نویسی روی هم انباشته میشه  و جای الکی و فشار مضاعف میاد به سیستم که گاها خود نرم افزار یا بازی هنگ میکنه رد میده میپره بیرون اگه اینجوری نشه ممکنه کار دست سیستم بده... که معمولا در این جور مواقع پیشنهاد میشه بیش از یکی دو ساعت یه بازی رو انجان ندین بیاید بیرون برید یه دو قدم راه برید هم پا خودتون درد نگیره هم سیستم یه رفرش بشه یه هوایی بخوره به فنش 😂

آخه قضیه اینکه دست اول بود ده دقیقه هم نشد !تو دسکتاپ هم پنج دقیقه نشد که قاطی کرد،موس و کیبورد هنو برق داشت موقع خاموشی سیمو کشیدم تا یه دقیقه هنوز برق داشت دیگه از محافظ کندم مستقیم وصلش کردم سیستم اومد بالا درایور رو اپدیت کردم Clean instalزدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 35 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

آخه قضیه اینکه دست اول بود ده دقیقه هم نشد !تو دسکتاپ هم پنج دقیقه نشد که قاطی کرد،موس و کیبورد هنو برق داشت موقع خاموشی سیمو کشیدم تا یه دقیقه هنوز برق داشت دیگه از محافظ کندم مستقیم وصلش کردم سیستم اومد بالا درایور رو اپدیت کردم Clean instalزدم

در هر صورت فعلا مواظب باش و هواست به سیستم باشه فعلا تا یه مدت موقع استفاده ... انشالله که مشکل خاصی نبوده باشه.

لینک به دیدگاه

دوباره همونطوری شد،کابل ها رو جم و جور کردم کارت گرافیک رو تمیز کردم زدم اسلات پایینی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

درود

داشتم گیم بازی میکردم که یهو تصویر پرید هدست رو درآوردم دیدم کارت گرافیک مثل F-16صدا میده دکمه ی خاموش PCرو سه ثانیه نگه داشتم تا خاموش شد قبل این هیچ مشکلی نداشته چیز جدیدی نصب نکردم کار خاضی جز گیم انجام نمیدادم بازی هم Dead by daylightبوده اصلا گرافیک نداره بازیش بخواد فشاری وارد شه1f914.png

گرافیکت مثل 480 من نشده ؟

لینک به دیدگاه

آقا اگه کرش میکنه موقع نصب درایور احتمال زیاد چیپ خراب شده ها من یه 290ایکس داشتم همین بلا سرش اومد پوکید البته دادمش ریبال تا همین الان روی یه سیستم دیگه داره کار میکنه بی مشکل

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

گرافیکت مثل 480 من نشده ؟

نمیدونم چون این فقط تو بازی اینطوری نمیشه تو دسکتاپ هم یهو میپره رو صد ،ولی دماش کاملا اوکی هست تو بازی هم از 60بالاتر نمیره دماش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 44 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

نمیدونم چون این فقط تو بازی اینطوری نمیشه تو دسکتاپ هم یهو میپره رو صد ،ولی دماش کاملا اوکی هست تو بازی هم از 60بالاتر نمیره دماش

اتصالات پاور، کابل 6 و 8 پین رو چک کردین؟

امکانش رو ندارین روی یه سیستم دیگه کارت رو تست کنین؟

لینک به دیدگاه

اتصال مادر بوردم چک کن (۲۴پین)

نکنه کارتت داره میره ،انا لله و انا الیه راجعون؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

پاورت مناسبه اگه مشکلی نداشته باشه ، دمای کارت منم بیشتر از 65 نمیشد با دور فن 45%

با کابل و تی وی یا مانیتور دیگه هم تست کن 

باید کل قطعاتو دونه دونه تست کنی ببینی ایراد از کجاست

لینک به دیدگاه

با سلام

نمیدونم مشکل شما به مشکل من ربطی داره یا نه ولی بهرحال من تجربه خودمو میگم

من یه 470 دارم که یه مدت زیادی خاموش افتاده بود یه گوشه، بعد چند ماه وقتی وصلش کردم، سیستم بوت شد و درایور نصب شد و همه چیز اوکی! توی بازی که میرفتم دو سه دیقه اول خوب بود بعدش سیستم فریز میشد و همین صدای هلیکوپتر! دما هم عادی بود

کارتو باز کردم دیدم اوه اوه خمیرش شده سیمان! پاک کردم یه خمیر جدید زدم کلا اوکی شد انگار هیچ مشکلی نداشت

شما هم یه امتحان کن، نمیدونم چطوری دما رو درست نشون میداد و همزمان سیستم کرش هم میکرد! ولی حالا امتحانش ضرری نداره

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

درود

داشتم گیم بازی میکردم که یهو تصویر پرید هدست رو درآوردم دیدم کارت گرافیک مثل F-16صدا میده دکمه ی خاموش PCرو سه ثانیه نگه داشتم تا خاموش شد قبل این هیچ مشکلی نداشته چیز جدیدی نصب نکردم کار خاضی جز گیم انجام نمیدادم بازی هم Dead by daylightبوده اصلا گرافیک نداره بازیش بخواد فشاری وارد شه1f914.png

1-افتر برنر و چیزی باز بوده؟ دما روی صفحه داشتید؟

2-چرا دکمه پاور رو نگه داشتید باید ریستارت میکردید

3-اورکلاک یا اندرکلاک یا اندرولت یا همچین چیزایی انجام دادی؟ممکنه ناپایداری پیش اومده باشه

در 4 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

دما که فقط برای  چیپ نیست

تصویر چجوری میشه ؟ میپره سیاه میشه یا شطرنجی رنگی میشه یا فیریز میشه 

درایور رو نسخه پایدار whql ببر

لینک به دیدگاه

عزیز نمی خوام ته دلت را خالی کنم ولی من مشکلی مشابه شما داشتم و مشکل از گرافیک بود! البته می تونه دلایل متفاوتی داشته باشه.

من اهل گیم هم نیستم و عملا فشاری به گرافیک نمیارم.

قضیه به این صورت شروع شد:

۱- وسط استفاده عادی از لینوکس به طور ناگهانی دور فن صد در صد شده و مانیتور No signal شد.

سیستم هنوز روشن بود ولی عکس العملی نشون نمی داد.

۲- با دکمه ریست کیس سیستم ریست کردم و بالا اومد و همه چی عادی بود.

۳- بعد از گذشت یکی دو ساعت دوباره اتفاق مرحله ۱ رخ داد و مجددا تصویر رفت و فن گرفیک صد در صد شد.

۴- چندین بار این اتفاق افتاد و دفعه اخر دیگه با ریست سیستم هم درست نشد و تصویر نمیداد.

۵- مادربرد در این مرحله کد ارور عدم شناسایی گرافیک ثبت میکرد.

۶- یک گرافیک قدیمی داشتم و تست کردم که خوشبختانه دیدم سیستم تصویر داد.

۷ گرافیک فرستادم گارانتی و بعد از یک ماه و نیم گفتن قابل تعمیر نیست و تعویض کردن.

لینک به دیدگاه

طوری که این روز ها من از گرافیکم استفاده میکنم :

msi1080.thumb.jpg.30e1e63596bf15f4a54d98f3c2967471.jpg

نمیشه ریسک کرد 😆

برای 1080p همین تنظیماتم زیاده. از طرفی بازی ها گرون شدن بازی جدید نخریدم همه برای 2017 به ماقبل هستن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

با سلام

نمیدونم مشکل شما به مشکل من ربطی داره یا نه ولی بهرحال من تجربه خودمو میگم

من یه 470 دارم که یه مدت زیادی خاموش افتاده بود یه گوشه، بعد چند ماه وقتی وصلش کردم، سیستم بوت شد و درایور نصب شد و همه چیز اوکی! توی بازی که میرفتم دو سه دیقه اول خوب بود بعدش سیستم فریز میشد و همین صدای هلیکوپتر! دما هم عادی بود

کارتو باز کردم دیدم اوه اوه خمیرش شده سیمان! پاک کردم یه خمیر جدید زدم کلا اوکی شد انگار هیچ مشکلی نداشت

شما هم یه امتحان کن، نمیدونم چطوری دما رو درست نشون میداد و همزمان سیستم کرش هم میکرد! ولی حالا امتحانش ضرری نداره

قضیه اینکه تو دسکتاپ هم اینطوری شد فقط تو بازی نیست

امروز دو ساعت مترو رفتم سه ساعتی dead by daylight هیچ مشکلی نبود،یه خورده تمیز کاری کردم گردگیری کردم کابل ها رو بررسی کردم زدمش اسلات دو یکی کار کرد بعد زدمش اسلات یک فعلا هفت ساعتی هم داره کار میکنه

در 2 ساعت قبل، M_R گفته است :

1-افتر برنر و چیزی باز بوده؟ دما روی صفحه داشتید؟

2-چرا دکمه پاور رو نگه داشتید باید ریستارت میکردید

3-اورکلاک یا اندرکلاک یا اندرولت یا همچین چیزایی انجام دادی؟ممکنه ناپایداری پیش اومده باشه

دما که فقط برای  چیپ نیست

تصویر چجوری میشه ؟ میپره سیاه میشه یا شطرنجی رنگی میشه یا فیریز میشه 

درایور رو نسخه پایدار whql ببر

افتربرنر باز بوده دما کاملا عادیه،فقط رم اورکلاک شده

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

قضیه اینکه تو دسکتاپ هم اینطوری شد فقط تو بازی نیست

امروز دو ساعت مترو رفتم سه ساعتی dead by daylight هیچ مشکلی نبود،یه خورده تمیز کاری کردم گردگیری کردم کابل ها رو بررسی کردم زدمش اسلات دو یکی کار کرد بعد زدمش اسلات یک فعلا هفت ساعتی هم داره کار میکنه

افتربرنر باز بوده دما کاملا عادیه،فقط رم اورکلاک شده

سلام برادر. خوبی؟ ببین چندتا مشکل میتونه باشه. یکی اینکه پاورت مشکل داره که برای خودم این شکل بود و دقیقا همین بلای شما سرم میومد. یا اینکه گرافیک خوب جا نمیره که این مشکل هم داشتم. یا اینکه واقعا مشکل خود گرافیکه.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

مشکل دوباره برگشت تو دسکتاپ بودم که یهو تصویر رفت فن GPUصدا F-18میداد

کامل گردگیری کردم و خمیر GPUرو بعد از سه سال عوض کردم،Z9 Deep Coolزدم بهش

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، 🍫Caffeine Addicted گفته است :

جالبه منم همین مشکل رو دارم چند وقتیه! (حدود 6-7 ماه پیش تقریبا ؟! شروع شده)و همون اول فکر کردم گرافیکمه بعد متوجه شدم از پاوره و چون همیشه از هدفون استفاده میکنم شاید کمی دیرتر هم متوجه شدم 

قضیه شروعش هم ازین قراره برداشتم فن پاورم رو که چند ساله همینطور کار میکنه اومدم روغن کاری کردم+گرد گیری  و 20 روز بعدشم به صدا افتاد (خرخر فن 😐) بعد چند وقت باز دوباره روغن زدمو باز 1 ماه بعد صدا خرخر افتاد😖 دیگه حوصله و وقتش رو نداشتم (+ تنبلی!)تا الان که دیگه صدا نمیده منتها فنش گاهی با سرعت بالا خنک میکنه حتی داخل دسکتاپ🥶

پاورم فول ماژولار نیست  ... البته اینو اضافه کنم که غیر سرعت فن پاور مشکل دیگه ای ندارم!...البته فعلا🤫

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، 🍫Caffeine Addicted گفته است :

خمیرش هنوز سالم بود یا کاملا خشک شده بود؟ مشکلتون حل شد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...