رفتن به مطلب

درخواست مشاوره جهت خرید اسپلیتر VGA

Recommended Posts

سلام ؛ من سه تا مانیتور

https://www.asus.com/Monitors/VH168D/specifications

دارم ؛  میخوام این سه تا رو وصل کنم به یه لپتاپ و از سه تا مانیتور Asus و مانیتور لپتاپ استفاده کنم (هم زمان 4 مانیتور) ، مشخصات کارت گرافیک لپتاپ :

image.png.4467215c8cbeb68700362ccc471af21a.png

که به صورت پیش فرض داره از اینتل استفاده میکنه

نمیدونم مشخصات اسپلیتر چی باید باشه ، مثلا من برای اتصال دوتا مانیتور به لپتاپ این کابل رو خریدم :

4886018.thumb.jpg.4eb74a28aa8386ca56e28fed3ead788c.jpg

ولی تنها یک خروجیش کار میکنه

لطفا راهنمایی کنید برای خرید اسپلیتر  با چند خروجی باید به چه نکاتی  دقت کنم ؟

لینک به دیدگاه

نمیدونم کلا این کابل کار میکنه یا نه ولی

تنظیمات ویندوز رو چک کردین؟ که تنظیم کنین از کدوم مانیتور ها استفاده کنه؟

لینک به دیدگاه

یه سری اموزش بود امتحان کردم ولی نشد ، فکر کنم خود کابل ایراد داره چون فقط یه خروجیش کار میکنه خروجی دومش حتی به صورت تکی هم کار نمیکنه  ؛ هرچند الان میخوام سه تا مانیتور رو وصل کنم

بیشتر دنبال اینم که اسپلیتر 1 به چهار Vga بگیرم که قیمت های خیلی متفاوتی داره از 44 هزار تومن تا 2 میلیون ،

میخوام بدونم موقع خرید باید به چه چیزای دقت کنم یکی رزلوشن هست که  مانیتور منو پشتیبانی کنه که بالای 90 درصد پشتیبانی میکنن  ، ولی موارد دیگه چی هست ؟

True Resolution : 1366x768

Analog Signal Frequency : 30~85 KHz(H)/ 55~63 Hz(V)

https://www.digikala.com/product/dkp-554012

مثلا این ؛ طرف میگه افت تصویر داشته :|

چه برندی خوبه از کجا بخرم ؟

https://www.digikala.com/search/?has_selling_stock=1&q=اسپلیتر VGA &pageno=1&sortby=22

ویرایش شده توسط Giovan
لینک به دیدگاه

اسپلیتور اکتیو بخرید.
یه ورودی داره و ۴ خروجی. اداپتور دار هم هست

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

چه برندی  ؟

نمونه لینک اکتیو رو هم گذاشتم که گفتن به درد نمیخوره و افت کیفیت داشته ،

ویرایش شده توسط Giovan
لینک به دیدگاه

در در 12 فروردین 1399 در 13:55، Giovan گفته است :

سلام ؛ من سه تا مانیتور

https://www.asus.com/Monitors/VH168D/specifications

دارم ؛  میخوام این سه تا رو وصل کنم به یه لپتاپ و از سه تا مانیتور Asus و مانیتور لپتاپ استفاده کنم (هم زمان 4 مانیتور) ، مشخصات کارت گرافیک لپتاپ :

image.png.4467215c8cbeb68700362ccc471af21a.png

که به صورت پیش فرض داره از اینتل استفاده میکنه

نمیدونم مشخصات اسپلیتر چی باید باشه ، مثلا من برای اتصال دوتا مانیتور به لپتاپ این کابل رو خریدم :

4886018.thumb.jpg.4eb74a28aa8386ca56e28fed3ead788c.jpg

ولی تنها یک خروجیش کار میکنه

لطفا راهنمایی کنید برای خرید اسپلیتر  با چند خروجی باید به چه نکاتی  دقت کنم ؟

دوست گرامی در جریان هستید که اگر از اسپلیتر استفاده کنید تمام مانیتورها یک تصویر را نمایش میدهند و منظور شما هم همین مورد است دیگه 

کیفیت اسپلیترهای vga بستگی خیلی زیادی به جنس و طول کابل مورد استفادتون داره 

اگر طول کابل زیاد باشه قطعا افت کیفیت و موج در مانیتورها خواهید داشت 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، nima_hl1 گفته است :

دوست گرامی در جریان هستید که اگر از اسپلیتر استفاده کنید تمام مانیتورها یک تصویر را نمایش میدهند و منظور شما هم همین مورد است دیگه 

کیفیت اسپلیترهای vga بستگی خیلی زیادی به جنس و طول کابل مورد استفادتون داره 

اگر طول کابل زیاد باشه قطعا افت کیفیت و موج در مانیتورها خواهید داشت 

مگه نمیتونم از طریق تنظیمات خود ویندوز چهارتا تصویر متفاوت داشته باشم ؟ یعنی هر برنامه رو روی یه دسکتاپ داشته باشم ؟😕

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Giovan گفته است :

مگه نمیتونم از طریق تنظیمات خود ویندوز چهارتا تصویر متفاوت داشته باشم ؟ یعنی هر برنامه رو روی یه دسکتاپ داشته باشم ؟1f615.png

به اندازه خروجی تصویر لپتاپ میتونید خروجی جدا بگیرید که معمولا یک خروجی داره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Giovan گفته است :

مگه نمیتونم از طریق تنظیمات خود ویندوز چهارتا تصویر متفاوت داشته باشم ؟ یعنی هر برنامه رو روی یه دسکتاپ داشته باشم ؟1f615.png

خیر عزیز

برای این کار باید هر خروجی به صورت جدا از گرافیک ارسال بشه تا سیستم بتونه به هر مانیتور تصاویر جداگانه ارسال کنه 

اسپلیتر فقط همون یک تصویری که از کامپیوتر میاد را کپی میکنه و به خروجیها میفرسه 

برای اینکه چند خروجی داشته باشید باید خود نوت بوکتون چند خروجی داشته باشه مثلا علاوه بر خروجی vga خروجی hdmi هم داشته باشه 

که در این صورت ممکنه بتونید دو مانیتور بهش وصل کنید 

برای چند مانیتور باید به فکر گرافیک اکسترنال با چند خروجی باشید که خیلی کم یاب و گرانقیمت هستند 

ویرایش شده توسط nima_hl1
لینک به دیدگاه

بخونید ببینید لپتاپتون ویژگیش رو داره

+ پورت Thunderbolt 3 همراه با پهنای باند 40 گیگابیت در ثانیه و ارائه توان الکتریکی 100 وات به منظور تغذیه و شارژ طیف وسیع تجهیزات دیجیتالی اعم از سیستم های لپتاپ (شارژ دستگاههای لپتاپ از طریق پورت Thunderbolt 3 مشروط به پشتیبانی از قابلیت Power Delivery 3.0 خواهد بود)

+ ارائه یک خروجی HDMI همراه با یک خروجی Display Port در کنار دو خروجی DL-DVI-D به منظور ارائه خروجی بر روی صفحات نمایش یا استفاده از حالت Multi-View

+ امکان اتصال مستقیم تجهیزات جانبی نظیر ماوس، کیبورد، حافظه فلش یا مبدل شبکه از طریق سه پورت قدرتمند USB 3.0

+ ارائه پورت اختصاصی USB به منظور شارژ و تغذیه تجهیزات الکترونیکی همراه با تکنولوژی Quick Charge 3.0 (استفاده از تکنولوژی Quick Charge 3.0 مشروط به پشتیبانی تجهیزات الکترونیکی از این قابلیت خواهد بود)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 14 فروردین 1399 در 15:13، nima_hl1 گفته است :

خیر عزیز

برای این کار باید هر خروجی به صورت جدا از گرافیک ارسال بشه تا سیستم بتونه به هر مانیتور تصاویر جداگانه ارسال کنه 

اسپلیتر فقط همون یک تصویری که از کامپیوتر میاد را کپی میکنه و به خروجیها میفرسه 

برای اینکه چند خروجی داشته باشید باید خود نوت بوکتون چند خروجی داشته باشه مثلا علاوه بر خروجی vga خروجی hdmi هم داشته باشه 

که در این صورت ممکنه بتونید دو مانیتور بهش وصل کنید 

برای چند مانیتور باید به فکر گرافیک اکسترنال با چند خروجی باشید که خیلی کم یاب و گرانقیمت هستند 

با توجه به توصیه شما اقدام به خرید مبدل hdmi به vga کردم که کارمو راه انداخت ، الان دوتا مانیتور علاوه برای مانیتور لپتاپ دارم(سه مانیتور با تصویر متفاوت)

image.thumb.png.f1896137fb5a60cccce318d2d73a7b79.png

برای مانیتور سوم باید مبدل usb به vga بگیرم یا از این مبدل های یک به چند hdmi ؟  یا مثل vga دوتا تصویر جدا نمیده ؟

ویرایش شده توسط Giovan
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Giovan گفته است :

با توجه به توصیه شما اقدام به خرید مبدل hdmi به vga کردم که کارمو راه انداخت ، الان دوتا مانیتور علاوه برای مانیتور لپتاپ دارم(سه مانیتور با تصویر متفاوت)

image.thumb.png.f1896137fb5a60cccce318d2d73a7b79.png

برای مانیتور سوم باید مبدل usb به vga بگیرم یا از این مبدل های یک به چند hdmi ؟  یا مثل vga دوتا تصویر جدا نمیده ؟

تا اونجا که سواد بنده اجازه میده هر نوع تبیدل 1 به چند فقط یک تصویر واحد را از خروجی گرفته و به خروجی ها میده 

حا میخواهد از سوکت vga یا hdmi پشتیبانی کند

مبدل usb به vga هم قدیم 1 مرتبه استفاده کردم خیلی کند بود اخیرا تست نکردم 

ممکنه جدیدا بهتر شده باشه یا برای کاربری شما مناسب باشه ولی شخصا برای استفاده از چند مانیتور از این مورد استفاده نکرده و متاسفانه اطلاع ندارم به کارتون میاد یا نه 

ویرایش شده توسط nima_hl1
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...