رفتن به مطلب

خرید کیس تا 10 تومان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

همشون لحیم نیستن فقط سری های بالارده

بله، فقط K های نسل 9 لحیم شده ihs شون.

این داستان 750 وات پاور هم، بیشتر آینده نگری طوره. پس فردا بخوان پردازنده رده بالا بندازن، گرافیک خوب بخرن، گیر پاور نباشن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

بله، فقط K های نسل 9 لحیم شده ihs شون.

این داستان 750 وات پاور هم، بیشتر آینده نگری طوره. پس فردا بخوان پردازنده رده بالا بندازن، گرافیک خوب بخرن، گیر پاور نباشن.

خوب وقتی 30 میلیون برای پردازنده رده بالاتر و گرافیک قویتر داشته باشند، خیلی راحت پاور فعلی رو میفروشن و 1 تومن میزارن روش تا پاور بهتری بگیرن! 

الان که هیچ برنامه ای برای خرید گرافیک خیلی قوی و پردازنده ای مثل 9900 ندارند، و بودجه هم محدود هست، چکاریه الکی هزینه رو بالا ببریم!!؟؟

لینک به دیدگاه

ممنونم از تمام دوستان گل 
اگر کلا اورکلاک را بی خیال بشم قطعات را چطوری بگیرم؟
این رم را هم سفارش دادم
Geil Evo Potenza DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel - 16GB
اگر سی پی یو را i5 9400f بردارم یه گرافیک هم باید بگیرم هزینه گرافیک چقدر میشه؟
گیمر حرفه ای نیستم ولی خب بعضی موقع ها هم بازی میکنم انتظار ندارم که بازی ها با لگ و... اجرا بشه
چی پیشنهاد میدید؟
پاور هم فکر کنم یه 650 وات جواب گو باشه که هزینه ها هم کمتر بشه

با توجه به پیشنهاداتی که دادید این ست خوبه؟
i5 9400f
ASUS PRIME B360-PLUS
 Geil Evo Potenza 16gb 

cooler true sprit
power cooler master v650 
case green z2 plus hero
ssd 250 gb evo 860

حالا گرافیک چی بگیرم؟ من اشتباهی اول تاپیک گفته بودم گرافیک دارم ولی ندارم 😆
دوستان من سیستم را برای برنامه نویسی میخوام ولی مثلا sql server بازه دو تا ویژوال استدیو با پروژه نسبتا حجیم بازه مثلا یه سیستم عامل هم روی vm داره اجرا میشه تلگرام و مرورگر با 10 تا تب هم بازه و....
در این حالت اصلا نمیخوام سیستم کم بیاره چون میخوام هزینه کنم یه بار این کار انجام بدم و تا یه مدتی راحت باشم اگر به نظرتون i59400f اوکیه خب من هم باهاش مشکلی ندارم من ترس از این دارم که کلی هزینه کنم بعد به نتیجه خوبی نرسم.:|
بعد هم میخوام قطعه ای مثل پاور را مدلی بگیرم که مثلا خواستم چند سال دیگه i7 9700 بزارم به مشکل نخورم

ویرایش شده توسط .sajjad.
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

ببینید رم های 2400 و 3200 در عمل چندان اختلافی ندارند.

الان این رم های geil potenza واقعا عالی هستند و نباید از دست بدیشون!

در 99% موارد، اختلاف رم ها در ظاهر و بسته بندی و ... هست! یعنی بین ضعیفترین و قویترین مدل اختلاف خیلی کمه.(البته از برند های معتبر)

بنظرم با خیال راحت، geil potenza رو بگیر.

لفتش بدی خیلی هزینه خودت رو بیخودی بالا میبری.

برای مثلا همین geil potenza 8gb 3200 تاریخ 12 اردیبهشت قیمتش 750 بود! الان شده 840 ! و مطمعن باش با این شرایط که هست، مطلقا قیمت ها پایین نمیاد! چون دلار تا آخر سال یک جهشی خواهد داشت و در این شرایط باید زودتر خرید کرد!

ممنونم از نظرتون

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، .sajjad. گفته است :

ممنونم از تمام دوستان گل 
اگر کلا اورکلاک را بی خیال بشم قطعات را چطوری بگیرم؟
این رم را هم سفارش دادم
Geil Evo Potenza DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel - 16GB
اگر سی پی یو را i5 9400f بردارم یه گرافیک هم باید بگیرم هزینه گرافیک چقدر میشه؟
گیمر حرفه ای نیستم ولی خب بعضی موقع ها هم بازی میکنم انتظار ندارم که بازی ها با لگ و... اجرا بشه
چی پیشنهاد میدید؟
پاور هم فکر کنم یه 650 وات جواب گو باشه که هزینه ها هم کمتر بشه

با توجه به پیشنهاداتی که دادید این ست خوبه؟
i5 9400f
ASUS PRIME B360-PLUS
 Geil Evo Potenza 16gb 

cooler true sprit
power cooler master v650 
case green z2 plus hero
ssd 250 gb evo 860

حالا گرافیک چی بگیرم؟ من اشتباهی اول تاپیک گفته بودم گرافیک دارم ولی ندارم 😆
دوستان من سیستم را برای برنامه نویسی میخوام ولی مثلا sql server بازه دو تا ویژوال استدیو با پروژه نسبتا حجیم بازه مثلا یه سیستم عامل هم روی vm داره اجرا میشه تلگرام و مرورگر با 10 تا تب هم بازه و....
در این حالت اصلا نمیخوام سیستم کم بیاره چون میخوام هزینه کنم یه بار این کار انجام بدم و تا یه مدتی راحت باشم اگر به نظرتون i59400f اوکیه خب من هم باهاش مشکلی ندارم من ترس از این دارم که کلی هزینه کنم بعد به نتیجه خوبی نرسم.:|
بعد هم میخوام قطعه ای مثل پاور را مدلی بگیرم که مثلا خواستم چند سال دیگه i7 9700 بزارم به مشکل نخورم

9400f جوابه به نظر من. این حجم کار رو راحت میتونید از سیستم بکشید، بدون مشکلی. خلق الله با یه 7700hq لپ تاپ که در حد 6500 خود بنده ست، دو برابر این کار میکنن!

این حجم کار، بیشتر رم محوره و مهمه که شما رم کم نیارید، multi tasking بیشتر به رم کار داره تا پردازنده. که 16 در قدم اول کافیه. کم اومد میتونید یه 8 دیگه هم اضافه کنید

عزیز، اینکه گفتید "گرافیک چی بگیرم" تن منو لرزوند حقیقتش :)))))) گرافیک خوب در حد چی، در حد pes و فیفا یا CoD Warzone؟ :))))

در حد یه مختصر pes و فیفا و کانتر و بازیای سبک، gt 1030 جوابه. فکر کنم حدود 1.5 قیمت داشته باشه و کارت خوبی هم هست. اگه توقع کمتره، gt 710 در حد تصویر دادن. و اگه توقع بیشتره، بستگی به بودجه داره :)))

همین الانش، 9400f و مادربورد و کیس و کولر و پاور و ssd، مجموعشون 10 رو رد میکنه، رم رو هم که خریدید. بیاید فکر کنیم که فقط میخواید تصویر بگیرید، یه gt710 الان 800 میشه و مجموعه فاکتور شما بدون احتساب رم، میشه حدود 11 تومن. اما اگه میخواید بیشتر بازی کنید، برید روی 12.

خلاصه اینکه، سریعتر خرید کنید عزیز. قیمتها همینجوری دارن تغییر میکنن و موجودی بازار هم داره هی کمتر میشه.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

9400f جوابه به نظر من. این حجم کار رو راحت میتونید از سیستم بکشید، بدون مشکلی. خلق الله با یه 7700hq لپ تاپ که در حد 6500 خود بنده ست، دو برابر این کار میکنن!

این حجم کار، بیشتر رم محوره و مهمه که شما رم کم نیارید، multi tasking بیشتر به رم کار داره تا پردازنده. که 16 در قدم اول کافیه. کم اومد میتونید یه 8 دیگه هم اضافه کنید

عزیز، اینکه گفتید "گرافیک چی بگیرم" تن منو لرزوند حقیقتش :)))))) گرافیک خوب در حد چی، در حد pes و فیفا یا CoD Warzone؟ :))))

در حد یه مختصر pes و فیفا و کانتر و بازیای سبک، gt 1030 جوابه. فکر کنم حدود 1.5 قیمت داشته باشه و کارت خوبی هم هست. اگه توقع کمتره، gt 710 در حد تصویر دادن. و اگه توقع بیشتره، بستگی به بودجه داره :)))

همین الانش، 9400f و مادربورد و کیس و کولر و پاور و ssd، مجموعشون 10 رو رد میکنه، رم رو هم که خریدید. بیاید فکر کنیم که فقط میخواید تصویر بگیرید، یه gt710 الان 800 میشه و مجموعه فاکتور شما بدون احتساب رم، میشه حدود 11 تومن. اما اگه میخواید بیشتر بازی کنید، برید روی 12.

خلاصه اینکه، سریعتر خرید کنید عزیز. قیمتها همینجوری دارن تغییر میکنن و موجودی بازار هم داره هی کمتر میشه.

@.sajjad.

ببین من قیمت هارو چک نکردم، ولی اگه بودجه کم میاد میتونی:

فعلا SSD و کولر نگیری و از هارد و کولر استوک اینتل استفاده کنی.

پاور هم یه GREEN GP480A-EUD 80Plus Bronze بردار حدود 700 هست

با این پاور راحت میتونی از گرافیک هایی مثل 1050ti و 1650 میتونی استفاده کنی!

حتی میشه 1060 و 1650super و 1660 هم استفاده کنی (پاور پیشنهادی اینا 450 هست) ولی بهتره خیلی بلند مدت استفاده نکنی(یکی دو ماه مشکلی ایجاد نمیکنه)!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

@.sajjad.

ببین من قیمت هارو چک نکردم، ولی اگه بودجه کم میاد میتونی:

فعلا SSD و کولر نگیری و از هارد و کولر استوک اینتل استفاده کنی.

پاور هم یه GREEN GP480A-EUD 80Plus Bronze بردار حدود 700 هست

با این پاور راحت میتونی از گرافیک هایی مثل 1050ti و 1650 میتونی استفاده کنی!

حتی میشه 1060 و 1650super و 1660 هم استفاده کنی (پاور پیشنهادی اینا 450 هست) ولی بهتره خیلی بلند مدت استفاده نکنی(یکی دو ماه مشکلی ایجاد نمیکنه)!

کیس رو هم میتونن Z1 Ario بردارن، نسبت به +z2 ضعف انچنانی نداره (فقط رادیاتور سقف روش نصب نمیشه، به جای 5 فن هم کلا یک فن روش هست از اول) و حدود 500 هزار تومن ارزونتره

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

راستش انتظار خیلی زیادی از گرافیک ندارم.
در حدی که Gta iv , nfs heat در حد متوسط یا متوسط رو به پایین اجرا کنه کافیه.

یه سوال راجب مادربرد مثلا اومد و رفتم بازار مثلا asus prime b360 plus نداشتن و asus b360m  داشتن موردی نداره؟ همین که چیپ ست b360 باشه اوکیه؟

تا این جا یه جمع بندی داشته باشیم.
cpu i5 9400f
true sprit 120
ASUS PRIME B360-PLUS
case green z2 plus hero اگر پولم نرسید Z1 Ario
power green 550

Geil Evo Potenza 16gb خریداری شده

ssd samsung evo 860 250gb از قبل داشتم

دوستان تایید می کنید؟ فقط گرافیک مونده 

در 8 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

کیس رو هم میتونن Z1 Ario بردارن، نسبت به +z2 ضعف انچنانی نداره (فقط رادیاتور سقف روش نصب نمیشه، به جای 5 فن هم کلا یک فن روش هست از اول) و حدود 500 هزار تومن ارزونتره

اگر پولم نرسید حتما این کار را انجام میدم ممنونم

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، .sajjad. گفته است :

یه سوال راجب مادربرد مثلا اومد و رفتم بازار مثلا asus prime b360 plus نداشتن و asus b360m  داشتن موردی نداره؟ همین که چیپ ست b360 باشه اوکیه؟

اگه از بازار تهیه میکنید، وقتی که میگید مثلا b360 prime plus میخوام، متوجه میشن که برای نسل 8 یا 9 اینتل میخواید، و طوری پیشنهاد جایگزین میدن که بتونید پردازنده مورد نظر رو روش ران کنید

فقط یه مسئله باقی میمونه عزیز. اینکه شاید، پردازنده روی مادربورد به خاطر ورژن بایوس ران نشه. سیستم رو خودتون اسمبل میکنید یا میدید براتون اسمبل کنن؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

اگه از بازار تهیه میکنید، وقتی که میگید مثلا b360 prime plus میخوام، متوجه میشن که برای نسل 8 یا 9 اینتل میخواید، و طوری پیشنهاد جایگزین میدن که بتونید پردازنده مورد نظر رو روش ران کنید

فقط یه مسئله باقی میمونه عزیز. اینکه شاید، پردازنده روی مادربورد به خاطر ورژن بایوس ران نشه. سیستم رو خودتون اسمبل میکنید یا میدید براتون اسمبل کنن؟

فکر کنم خودم میتونم اسمبل کنم چون قبلا سیستم اسمبل کردم ولی این شرایط را نداشته که مثلا بایوس آپدیت بشه.
باز از یک طرف میگم بدم بیرون اسمبل کنن که ریسک کمتری داشته باشه که از روی دانش کم برای قطعات مشکلی پیش نیاد.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، .sajjad. گفته است :

فکر کنم خودم میتونم اسمبل کنم چون قبلا سیستم اسمبل کردم ولی این شرایط را نداشته که مثلا بایوس آپدیت بشه.
باز از یک طرف میگم بدم بیرون اسمبل کنن که ریسک کمتری داشته باشه که از روی دانش کم برای قطعات مشکلی پیش نیاد.

نترسید از اسمش، آپدیت بایوس کار خیلی آسونیه (علت داستان هم اختلاف زمانی میان عرضه نسل 9 و چیپ های سری 300 هست، که یه سری از چیپ های سری 300 که قبل نسل 9 وارد بازار شدن شــــــــــــــــاید و نه قطعا کامپتیبل نباشن). فایل بایوس رو از سایت سازنده میگیرید، میریزید روی فلش، و تمام. میزنید به بورد و تشریف میبرید توی بایوس و یکی دوتا گزینه رو میزنید، آپدیت میشه. آموزش فرایندش، بورد به بورد هست توی نت و خیلی هم راحته. توصیه میکنم خودتون اسمبل کنید، و لذتش رو از دست ندید اگه تجربش رو دارید

فقط اگه خودتون اسمبل کردید، ssd رو از لپ تاپ خارج نکنید و بزارید قابل استفاده باشه لپ تاپ، سیستم رو بدون هارد اسمبل کنید. اگه بعد از روشن کردن سیستم، تونستید وارد محیط بایوس بشید اصلا نیازی به آپدیت نیست و ssd رو نصب کنید و به سلامتی استفاده کنید. اگه وارد بایوس نشدید و سیستم ران نشد، از لپ تاپ استفاده کنید برای دانلود و بارگزاری فایل بایوس روی فلش و آپدیت و ... ادامه کار، خیال که از بابت ورود سیستم به بایوس راحت شد ssd رو نصب کنید

راستی عزیز، یه موضوعی. 9400f خودش یه کولر استوک اینتل داره (دمای پردازنده با این کولر تا 70 میاد، خطرناک نیست ولی کولر بعدا بگیرید بهتر میشه). اگه میخواید 1030 بخرید، میتونید برای صرفه جویی فعلا کولر هم نخرید و علاوه بر اکتفا به کیس z1، یه میلیون پول ذخیره میکنید و 500 بزارید روش، یه 1030 بهتون میده. بعدا میتونید کولر رو بخرید ... و اینکه حتما گرافیک میخواید چون پردازنده های سری F، گرافیک مجتمع ندارن و بدون کارت گرافیک تصویر نمیتونید بگیرید.

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

نترسید از اسمش، آپدیت بایوس کار خیلی آسونیه. فایل بایوس رو از سایت سازنده میگیرید، میریزید روی فلش، و تمام. میزنید به بورد و تشریف میبرید توی بایوس و هیچی آپدیت میشه. آموزش فرایندش، بورد به بورد هست توی نت و خیلی هم راحته. توصیه میکنم خودتون اسمبل کنید، و لذتش رو از دست ندید اگه تجربش رو دارید

فقط اگه خودتون اسمبل کردید، ssd رو از لپ تاپ خارج نکنید و بزارید قابل استفاده باشه لپ تاپ، سیستم رو بدون هارد اسمبل کنید. اگه بعد از روشن کردن سیستم، تونستید وارد محیط بایوس بشید اصلا نیازی به آپدیت نیست و ssd رو خارج کنید و به سلامتی استفاده کنید. اگه وارد بایوس نشدید و سیستم ران نشد، از لپ تاپ استفاده کنید برای دانلود و بارگزاری فایل بایوس روی فلش و آپدیت و ... ادامه کار.

راستی عزیز، یه موضوعی. 9400f خودش یه کولر استوک اینتل داره (دمای پردازنده با این کولر تا 70 میاد، خطرناک نیست ولی کولر بعدا بگیرید بهتر میشه). اگه میخواید 1030 بخرید، میتونید برای صرفه جویی فعلا کولر هم نخرید و علاوه بر اکتفا به کیس z1، یه میلیون پول ذخیره میکنید و 500 بزارید روش، یه 1030 بهتون میده. بعدا میتونید کولر رو بخرید ... و اینکه حتما گرافیک میخواید چون پردازنده های سری F، گرافیک مجتمع ندارن و بدون کارت گرافیک تصویر نمیتونید بگیرید.

یعنی اگر بایوس بالا بیاد آپدیت نمیخواد درسته؟
فرمت فلش باید روی Fat32 باشه؟

لپ تاپ میخوام بفروشم 😄 با پول لپ تاپ و یه مقدار که میخوام بزارم روش سیستم بگیرم :|
پس قبلش بایوس را میریزم روی فلش که حاظر داشته باشمش بعد بقیه اش را اوکی می کنم.
باید ببینم چقدر پول دستم میاد اگر نشد کولر را نمی گیرم.

گرافیک 1030 با گرافیک متوسط nfs heat , gta iv را جواب میده ؟ کدوم برندش را بگیرم بهتره؟

فقط یه مورد مهم الان تمام قطعات با هم همخوانی داره؟ اگر همه چی اوکیه که بگید چون نمیخوام فروشنده بهانه بیاره که آره فلان قطعه مناسب نیست و بیا این مدل و بردار و...

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، .sajjad. گفته است :

یعنی اگر بایوس بالا بیاد آپدیت نمیخواد درسته؟
فرمت فلش باید روی Fat32 باشه؟

لپ تاپ میخوام بفروشم 😄 با پول لپ تاپ و یه مقدار که میخوام بزارم روش سیستم بگیرم :|
پس قبلش بایوس را میریزم روی فلش که حاظر داشته باشمش بعد بقیه اش را اوکی می کنم.
باید ببینم چقدر پول دستم میاد اگر نشد کولر را نمی گیرم.

گرافیک 1030 با گرافیک متوسط nfs heat , gta iv را جواب میده ؟ کدوم برندش را بگیرم بهتره؟

فقط یه مورد مهم الان تمام قطعات با هم همخوانی داره؟ اگر همه چی اوکیه که بگید چون نمیخوام فروشنده بهانه بیاره که آره فلان قطعه مناسب نیست و بیا این مدل و بردار و...

عزیز الان من یه نکته مهمی یادم افتاد. اینکه مادربورد باید قابلیت آپدیت بایوس بدون cpu رو داشته باشه که بتونید اگه این داستان پیش اومد خودتون اپدیتش کنید

این قابلیت مخصوص برد های رده بالاست و اینکه بهتره توی یه کامپیوتری اسمبل انجام بشه که اگه اپدیت خواست، خودشون یه نسل 8 بندازن روش و آپدیت کنن

گرافیک هم، 1030 بله جواب میده با تنظیمات پائین البته. میتونید توی اینترنت، بنچمارک هاش رو خودتون ببینید. در مورد برند، همه خوبن. ولی زوتک الان توی خود لیون ارزونتر از بقیه ست. این داستان ارزون-گرونی برندها توی یه مدل کاملا بی ارزش هست توی محصولات رده پائین و رده متوسط (توی 2080ti خیلی فرق میکنه ها، ولی توی 1030 نه). اینکه هرکدوم خوش قیمت تر بود رو بزنید بر بدن.

راستی، سر همین داستان بایوس. اینتل یه چیپ اصلاحی داد بیرون به نام b365 که بدون مشکل، اپدیت رو داره و نسل 9 رو ساپورت میکنه. دنبالش باشید، نیازی به اون بایوس و این صحبت ها هم نیست اصلا و خودتون هم میتونید اسمبل کنید.

ایشالا مبارکه

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

عزیز الان من یه نکته مهمی یادم افتاد. اینکه مادربورد باید قابلیت آپدیت بایوس بدون cpu رو داشته باشه که بتونید اگه این داستان پیش اومد خودتون اپدیتش کنید

این قابلیت مخصوص برد های رده بالاست و اینکه بهتره توی یه کامپیوتری اسمبل انجام بشه که اگه اپدیت خواست، خودشون یه نسل 8 بندازن روش و آپدیت کنن

گرافیک هم، 1030 بله جواب میده با تنظیمات پائین البته. میتونید توی اینترنت، بنچمارک هاش رو خودتون ببینید. در مورد برند، همه خوبن. ولی زوتک الان توی خود لیون ارزونتر از بقیه ست. این داستان ارزون-گرونی برندها توی یه مدل کاملا بی ارزش هست توی محصولات رده پائین و رده متوسط (توی 2080ti خیلی فرق میکنه ها، ولی توی 1030 نه). اینکه هرکدوم خوش قیمت تر بود رو بزنید بر بدن.

راستی، سر همین داستان بایوس. اینتل یه چیپ اصلاحی داد بیرون به نام b365 که بدون مشکل، اپدیت رو داره و نسل 9 رو ساپورت میکنه. دنبالش باشید، نیازی به اون بایوس و این صحبت ها هم نیست اصلا و خودتون هم میتونید اسمبل کنید.

ایشالا مبارکه

اها پس بهتر شد اگر چیپست B365 باشه دیگه آپدیت هم نمیخواد 👌
مرسی

لینک به دیدگاه

سلام 

اگر مین بورد گیگا باشه و گرافیک ایسوس باشه در بازدهی تفاوتی هست؟ یا بهتره که برند یکی باشه؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، .sajjad. گفته است :

سلام 

اگر مین بورد گیگا باشه و گرافیک ایسوس باشه در بازدهی تفاوتی هست؟ یا بهتره که برند یکی باشه؟

نه هیچ فرقی نمیکنه. 

لینک به دیدگاه

در در 15 فروردین 1399 در 09:43، Soheil_vkh گفته است :

دوست عزیز این 2666 استاندارد حافظه ddr4 هستش

بالاتر از این فرکانس اورکلاک محسوب میشه...

توی سایت هم استاندارد رو زده و با فرکانس بالاتر مشکلی نداره و ساپورت میکنه

حتی میتونید یه کولر خوب تهیه کنید و سیپیو رو خودتون اورکلاک کنید

با اجازه از استارتر محترم. دوست من 2666 و حتی 2400 هم اورکلاکه! تمام رم های DDR4 دنیا حتی مدل های +4000mhz فرکانس اصلیشون 2133 هست و شما وقتی رم 2666 میخری در اصل پروفایل XMP رم 2666 هست که با فعال کردنش رم شما از 2133 به 2666 اور میشه. XMP هم فقط یه کانفیگه اورکلاکه که کارخونه روی رم میزاره و برای اینکه روی همه ی مادربورد ها استیبل کار کنه پایینترین فرکانس اورکلاک و ولتاژ رو روی XMP ست میکنن. برای مثال بنده رم Geil Super Luce RGB 3200cl16 داشتم و با تیونینگ دستی با مین برد x299  روی 4266mhz cl18 بصورت کاملا استیبل ۱ سال استفاده کردم. الان هم رم هام Adata XPG Z1 2400cl16 هستش که روی 3866mhz cl17 حدود 6ماهه دارم استیبل استفاده میکنم ازشون.  فقط داخل کیس باید گردش هوا خوب باشه ولتاژم از 1.5v رد نشه تو ddr4.

لینک به دیدگاه

در در 19 اردیبهشت 1399 در 20:01، wdna گفته است :

با اجازه از استارتر محترم. دوست من 2666 و حتی 2400 هم اورکلاکه! تمام رم های DDR4 دنیا حتی مدل های +4000mhz فرکانس اصلیشون 2133 هست و شما وقتی رم 2666 میخری در اصل پروفایل XMP رم 2666 هست که با فعال کردنش رم شما از 2133 به 2666 اور میشه. XMP هم فقط یه کانفیگه اورکلاکه که کارخونه روی رم میزاره و برای اینکه روی همه ی مادربورد ها استیبل کار کنه پایینترین فرکانس اورکلاک و ولتاژ رو روی XMP ست میکنن. برای مثال بنده رم Geil Super Luce RGB 3200cl16 داشتم و با تیونینگ دستی با مین برد x299  روی 4266mhz cl18 بصورت کاملا استیبل ۱ سال استفاده کردم. الان هم رم هام Adata XPG Z1 2400cl16 هستش که روی 3866mhz cl17 حدود 6ماهه دارم استیبل استفاده میکنم ازشون.  فقط داخل کیس باید گردش هوا خوب باشه ولتاژم از 1.5v رد نشه تو ddr4.

مرسی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...