رفتن به مطلب

دلید delid 8700k

Recommended Posts

سلام دوستان انجمن

علیرضا محمدی هستم

من با خرید سیستم در سال ۹۷ و علاقه زیادم به بحث کامپیوتر(البته رشته‌ام مکانیک هست) و استفاده از حداکثر توان ممکن با انجمن لیون کامپیوتر آشنا شدم.

سیستم من براساس ‌‌‌‌8700k هست و همینطور که همه آگاه هستن اینتل خمیر سیلکون خوبی استفاده نکرده زیر IHS بنده هم با مطالعه مقالات انجمن و دیگر منابع تصمیم به دلید پردازنده گرفتم البته با دوستان بابت اجاره دستگاه دلید صحبت کردم با این حال به این نتیجه رسیدم که از این نوع دستگاه که مرسوم هست استفاده نکنم. از آقای مولایی فلز مایع را تهیه کردم و اقدام به دلید کردم.

این تاپیک رو برای این ایجاد کردم که کار خودم رو به عنوان تجربه در اختیار دیگران بزارم. و اینکه اگر کسی امکان تهیه دستگاه رو نداره و خودش میخواد اقدام به دلید کنه و لذتش رو ببره از این روش استفاده کنه.

مشخصات سیستم من در پروفایل موجوده. کاهش دمای 8700k برای من چیزی در حدود ۱۵ تا ۲۰ درجه بود البته سرعت فن حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشت که کلا تغییرات قابل توجه بود برای من. الان هم سیستم به 5GHz اورکلاک شده و در تست سنگین که مصرف CPU به ۱۶۰ وات رسید دما از ۸۰ درجه تجاوز نکرد.

نکته اینکه من دیگه IHS رو اسمبل نکردم و کولر رو مستقیم روی Die گذاتشم. اینم خطرناکه لامصب😅😅😅😅

روش کار:

روش‌های استفاده شده برای اینکار به سه بخش تقسیم میشه(تا اینجا که من میدونم):

۱. استفاده از تیغ. که این روش رو مثل اینکه چند سال قبل یکی از اعضای حرفه‌ای انجمن روی 3770k انجام دادن. به نظر من خیلی خیلی ریسک داره حداقل من وقتی 8700k رو از نزدیک مورد بررسی قرار دادم این روش برای من غیر ممکن بود.😱😱😱😱 خیلی خطرناکه

۲. روش بعدی استفاده از گیره صنعتی هست. روشی که من استفاده کردم. این روش به دو صورت هست یکی با استفاده از چکش و یکی دیگه بدون استفاده از چکش، که من صورت دوم رو انتخاب کردم. این روش هم قطعا ریسکی هست ولی به نظرم ریسکش از روش تیغ کمتر باشه.

۳. روش آخر هم استفاده از دستگاه‌های معمول هست که ریسک بسیار کمتری داره. ولی خب باید دستگاه موجود باشه.

من از روش انجام و مراحلش فیلم و عکس تهیه کردم براتون اینجا میزارم امیدوارم مفید باشه. فیلم رو با کمک برادرم گرفتم که از ایشون هم تشکر میکنم بابت دلگرمی و همکاری که با من داشتن.

پیشاپیش از حسن توجه شما کمال تشکر رو دارمو و از نظرات سازندتون استقبال میکنم.

نکته آخر اینکه مطالب رو بدون ذکر منبع نشر ندهید.

به دلیل احتمال خطر، بنده و هیچ یک از مدیران و اعضای این سایت هیچ مسئولیتی در قبال خرابی و آسیب به CPU و قطعات دیگه شما در اثر انجام این کار نداریم.

تشکر از انجمن لیون کامپیوتر

IMG_20200326_111008.jpg

IMG_20200326_111005.jpg

IMG_20200326_110947.jpg

IMG_20200326_111034.jpg

IMG_20200326_111221.jpg

IMG_20200326_111111.jpg

IMG_20200326_111133.jpg

IMG_20200326_111517.jpg

IMG_20200326_121824.jpg

ویرایش شده توسط ARM69
اعلام هشدار
  • لایک 4
  • ممنونم 4
  • حالم خوب شد 2
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

انقلابی در صنعت دلید رخ داد :D حاجی برگ ریزونی شد ها ! دمت گرم حال کردم.

لینک به دیدگاه

حسابی خندیدم و حال کردم!😂 والا با یک تیغ و کاردک پلاستیکی راحت میشه کارشو انجام داد قبلا خودم 7700k رو خدمتش رسیدم نیازی به تعویض روغنی نبود! ولی در هر صورت کار شما هم قابل تقدیر هست

ساسی می فرماید سلام گلای تو خونه دیلید پردازنده تو قرنطینه یادتون بمونه😂🤣

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی جالب بود و استفاده کردیم - ممنون و متشکر از به اشتراک گذاری این ویدیو
ضمنأ اگر ممکنه در مورد قرار دادن مستقیم کولر بر روی Die سی پی یو هم یه توضیحاتی بدهید ممنون میشیم

لینک به دیدگاه

بسیار عالی. در مورد اینکه گفتید همینجوری سوارش کردید و دیگه اون پوسته رو روش نذاشتید موقع سوار کردن روی مادربرد و بستن گیره سی پی یو آسیب نمیبینه؟

ویرایش شده توسط miladhaerian
لینک به دیدگاه

دوستان همه لطف دارید.

اصلا نذاشتم به هفته اول برسه با شروع تعطیلات رفتم سراغش. خودم گیره صنعتی نداشتم رفتم تعویض روغنی محل که آشنا بود.

روش تیغ هم به نظرم خطرناک تر از این میومد منم سعی کردم روش کم خطرتر رو انتخاب کنم

اصلا قصدم تهیه یه فیلم یوتوبی نبود یه فیلم گرفتم که احساساتم توش مشخص باشه. بالاخره الان متاسفانه خیلی همه چی گرون شده

در 15 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

من که نفهمیدم چجوری دراوردید

فیلم دوم مربوط به مراحل کار هستش. اون رو ملاحظه بفرمایید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ARM69 گفته است :

فیلم دوم مربوط به مراحل کار هستش. اون رو ملاحظه بفرمایید.

بله دیدم تشکر. مشکل از اینترنت بنده بود. اون  پست رو ویرایش هم کردم.

لینک به دیدگاه

چه ذوقی کردیا شیطون 😂😂😂 فقط کولر رو بدونه فریم نزار روی die اگه مواظب نباشی ترک میخوره. کولرتم اگه مسی هست سطحش مشکلی نیست. 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

چه ذوقی کردیا شیطون 1f602.png1f602.png1f602.png فقط کولر رو بدونه فریم نزار روی die اگه مواظب نباشی ترک میخوره. کولرتم اگه مسی هست سطحش مشکلی نیست. 

آره خیلی

قشنگ معلومه

نمی‌خواستم بدون فریم بزارم ولی آقا یونس جواب نمیدن نگران هستم اتفاقی افتاده باشه.

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

اقا عین فیلمای ایرانیه!

دوتا چسب میزنه به گیره ها تو شات بعد سی پی یو از وسط وا شده. 🤣🤣

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، DAVID SUN گفته است :

احسنت .

سلامت باشید

در 1 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

اقا عین فیلمای ایرانیه!

دوتا چسب میزنه به گیره ها تو شات بعد سی پی یو از وسط وا شده. 🤣🤣

دوتا فیلم گذاشتم‌. اون یکی مفصل تر هست.

لینک به دیدگاه

به به احسنت

بند بند وجودم ارامش گرفت با دیدن این ویدیو !

لینک به دیدگاه

اینتلیا این ویدیو رو ببینن رو هوا میزننت / بابا نخبه !!

😆

لینک به دیدگاه

درود

این ویدیو بفرست واسه شرکت اینتل و بگو ایرانی هستی 😅

مطمعن باش از طرف شرکت اینتل باهات تماس میگیرن😂

بسی کیف کردم و البته نفسم برای چند لحظه بند اومد

لینک به دیدگاه

سلام از همه دوستان بابت نظراتشون ممنونم.

فکر کنم اینتل از همین روش استفاده میکنه برای دلید.😂😂😂😅😅.

لینک به دیدگاه

سلام

واقعا دست مریزاد,اصلا شاخ درآوردم:D

والا منم دقیقا مثل شماست وضعیتم اما با یه تفاوت عمده.مکانیک میخونم ودر کنارش علاقه شدید به pc و اینجور چیزها ,اتفاقا 8700k هم دارم اما اصلا وابدا از این جرئتا ندارم:/

برای همین ریسکی که کردید جدای از نتیجه کار واقعا باید احسنت وآفرین گفت.منم جدی پیشنهاد میکنم توی فروم های خارجی مثل tomshardware  و... قرار بدید مراحل کارو یه پیامی هم به اینتل بدید شاخ شونه ای براشون بکشیدB|

انصافا جاداره یه هدیه ویژه براتون بفرستن.

امیدوارم همیشه موفق وپیروز باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...