رفتن به مطلب

فریز شدن سیستم و روشن نشدن تا 5 دقیقه بعد

Jaber.1369
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عریز

یه مدتی هست که سیستم من دچار مشکل شده و نمیتونم علتشو پیدا کنم ممنون میشم از دوستانی که تجربه دارن کمک کنن

سیستم

1080ti

7700k

رم 16

و پاور 750

بعضی وقتا سیستم حین بازی دچار فریز کامل میشه که  فقط با نگه داشتن دکمه پاور کیس خاموش میشه و بعد از خاموش شدن هم تا 5 دقیقه دیگه روشن نمیشه بعد از 5 دقیقه سیستم روشن میشه و مشکلی نیست تا مثلا باز چند روز بعد همین مشکل حین بازی پیش میاد 

در ضمن توی این مدت من توی بازی ها دچار استاتر و لگ 2 الی 3 ثانیه ای هم هستم که با هیچ روشی حل نشده و احتمال میدم با این قضیه باید ارتباط داشته باشه

ویندوز هم چندی بار تعویض کردم که فایده نداشته

و جالبم هست بیشتر مواقع زمانی که از بازی خراج میشم که بیام توی دکستاپ یهو سیستم فریز میشه و بعضی وقتها هم حین خود بازی این اتفاق بیوفته

دمای قطعات هم با افتر بورنر نرمال هستن 

در ضمن یه مدت قبل هم که cpu رو از مادربرد خارج کرده بودم یکی از پایه های سوکت کج شده بود و کانال دوم رم ها از کار افتاده بود که بعد اونو صافش کردم اون مشکل حل شد ولی بعد از اون موقع این مشکل جدید بوجود اومده

ممنون میشم از دوستان که کمک کنن

ویرایش شده توسط Jaber.1369
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Jaber.1369 گفته است :

با سلام خدمت دوستان عریز

یه مدتی هست که سیستم من دچار مشکل شده و نمیتونم علتشو پیدا کنم ممنون میشم از دوستانی که تجربه دارن کمک کنن

سیستم

1080ti

7700k

رم 16

و پاور 750

بعضی وقتا سیستم حین بازی دچار فریز کامل میشه که  فقط با نگه داشتن دکمه پاور کیس خاموش میشه و بعد از خاموش شدن هم تا 5 دقیقه دیگه روشن نمیشه بعد از 5 دقیقه سیستم روشن میشه و مشکلی نیست تا مثلا باز چند روز بعد همین مشکل حین بازی پیش میاد 

در ضمن توی این مدت من توی بازی ها دچار استاتر و لگ 2 الی 3 ثانیه ای هم هستم که با هیچ روشی حل نشده و احتمال میدم با این قضیه باید ارتباط داشته باشه

و جالبم هست بیشتر مواقع زمانی که از بازی خراج میشم که بیام توی دکستاپ یهو سیستم فریز میشه و بعضی وقتها هم حین خود بازی این اتفاق بیوفته

در ضمن یه مدت قبل هم که cpu رو از مادربرد خارج کرده بودم یکی از پایه های سوکت کج شده بود و کانال دوم رم ها از کار افتاده بود که بعد اونو صافش کردم اون مشکل حل شد ولی بعد از اون موقع این مشکل جدید بوجود اومده

در مورد فریز شدن چند ثانیه ای باید بگم بنده هم این مشکل رو دارم ظاهرا مربوط ب یک نسخه خاص از انویدیا هستش 

بازی هایی که فریز داشتم سی اس و دوتا دو 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Jaber.1369 گفته است :

با سلام خدمت دوستان عریز

سیستم

1080ti

7700k

رم 16

و پاور 750

سلام

چند تا کیت مموری دارید؟ درست نصب شده؟ داخل دفترچه مادربرد طریقه نصب بر حسب تعداد استفاده از اسلات مموری گفته شده. چک کنید که ترتیب رعایت شده باشه.

ضمنا دمای سی پی یو رو با برنامه HWinfo چک کنید که نرمال باشه. Afterburner زیاد برای اینکار مناسب نیست.

اما اگر بعد از قضیه پین ساکت این مشکلات پیش امده به احتمال زیاد مشکل از همون قسمت باشه. دوباره چک کنید که پین کج نشده باشه. خیلی مراقب باشید که پین ها بسیار حساس هستند و احتمال شکسته شدن شان بسیار زیاد هست.

این رو هم بگم اول موردی که دوست دیگه مون در مورد انویدیا گفتند چک کنید. ممکن هست درایور اپدیت شده و همزمانی شده با قضیه سوکت فکر کردید بعد از اون قضیه این موارد پیش آمده.

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Black Boy گفته است :

سلام

چند تا کیت مموری دارید؟ درست نصب شده؟ داخل دفترچه مادربرد طریقه نصب بر حسب تعداد استفاده از اسلات مموری گفته شده. چک کنید که ترتیب رعایت شده باشه.

ضمنا دمای سی پی یو رو با برنامه HWinfo چک کنید که نرمال باشه. Afterburner زیاد برای اینکار مناسب نیست.

اما اگر بعد از قضیه پین ساکت این مشکلات پیش امده به احتمال زیاد مشکل از همون قسمت باشه. دوباره چک کنید که پین کج نشده باشه. خیلی مراقب باشید که پین ها بسیار حساس هستند و احتمال شکسته شدن شان بسیار زیاد هست.

این رو هم بگم اول موردی که دوست دیگه مون در مورد انویدیا گفتند چک کنید. ممکن هست درایور اپدیت شده و همزمانی شده با قضیه سوکت فکر کردید بعد از اون قضیه این موارد پیش آمده.

سلام

16 گیگ رم 2 کاناله دارم 2 تا 8

امروز دوباره سیپیو رو باز کردم با زره بین چک کردم پایه ها همه درست سرجاشون هستن

ولی چون کانال دوم از کار افتاده بود رم هارو اوردم توی کانال 1 و دارم تست میکنم

دما هم با برنامه ای که گفتید تست کردم مشکلی نداره

حتی تست پایداری سیستم هم امشب انجام دادم cpu فول لود هیچ مشکلی نداشت

بدبختی اینجاست که مشکل هر چند روزی بوجود میاد و نمیشه تشخیص داد علتش رو

درایور هم آخرین ورژنه باید به توصیه شما و اون دوستمون با یه ورژن پایین تر هم تست کنم شاید به خاطر اون باشه

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Black Boy گفته است :

سلام

در ضمن یه چیزی هم خیلی ذهنمو مشغول کرده که چرا وقتی سیستم فریز میشه و با نگه داشتم دکمه پاور خاموشش میکنم همون موقع روشن نمیشه یعنی یه حالت روشن خاموش شدن پیدا میکنه میاد روشن بشه قطع میکنه باز میاد روشن بشه قطع میکنه و همینطور ادامه پیدا میکنه مگر با کلید پاور خاموشش کنم 5 دقیقه صبر کنم و باز روشن کنم دیگه مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Jaber.1369 گفته است :

سلام

16 گیگ رم 2 کاناله دارم 2 تا 8

امروز دوباره سیپیو رو باز کردم با زره بین چک کردم پایه ها همه درست سرجاشون هستن

ولی چون کانال دوم از کار افتاده بود رم هارو اوردم توی کانال 1 و دارم تست میکنم

دما هم با برنامه ای که گفتید تست کردم مشکلی نداره

حتی تست پایداری سیستم هم امشب انجام دادم cpu فول لود هیچ مشکلی نداشت

بدبختی اینجاست که مشکل هر چند روزی بوجود میاد و نمیشه تشخیص داد علتش رو

درایور هم آخرین ورژنه باید به توصیه شما و اون دوستمون با یه ورژن پایین تر هم تست کنم شاید به خاطر اون باشه

نه دیگه اگر پین ها و کانال دوم سالم هست که رم ها رو نزارین تو یک کانال.

اگر سالم هستند از اسلات دو و چهارم استفاده کنین.

اما جهت تست به نظرم چند روزی با 8 گیگ رم کار کنید. بزارید داخل اسلات دوم ببینید مشکل پیش میاد دوباره یا نه.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Black Boy گفته است :

نه دیگه اگر پین ها و کانال دوم سالم هست که رم ها رو نزارین تو یک کانال.

اگر سالم هستند از اسلات دو و چهارم استفاده کنین.

اما جهت تست به نظرم چند روزی با 8 گیگ رم کار کنید. بزارید داخل اسلات دوم ببینید مشکل پیش میاد دوباره یا نه.

اوکی ممنون تست میکنم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Jaber.1369 گفته است :

در ضمن یه چیزی هم خیلی ذهنمو مشغول کرده که چرا وقتی سیستم فریز میشه و با نگه داشتم دکمه پاور خاموشش میکنم همون موقع روشن نمیشه یعنی یه حالت روشن خاموش شدن پیدا میکنه میاد روشن بشه قطع میکنه باز میاد روشن بشه قطع میکنه و همینطور ادامه پیدا میکنه مگر با کلید پاور خاموشش کنم 5 دقیقه صبر کنم و باز روشن کنم دیگه مشکلی نیست

بلی سر همین موردگفتم پین ها رو چک کنید چون حدس زدم سیستم اتصال یا خطایی دیده و داره از خودش محافظت میکنه.

احتمالا زمانی که فریز شد و با پاور خاموش کردین اگر کلید پاور رو قطع کنید و یکبار کلید پاور کیس رو بزنین که خازن های پاور خالی بشه سیستم بعد اون سریع روشن بشه.

اما خوب قطعا مشکل سخت افزاری در سیستم هست که اینطور فریز میشه. حالا اون قضیه رم رو تست کنید.

مدل پاور و مادربوردتون چی هست؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Black Boy گفته است :

بلی سر همین موردگفتم پین ها رو چک کنید چون حدس زدم سیستم اتصال یا خطایی دیده و داره از خودش محافظت میکنه.

احتمالا زمانی که فریز شد و با پاور خاموش کردین اگر کلید پاور رو قطع کنید و یکبار کلید پاور کیس رو بزنین که خازن های پاور خالی بشه سیستم بعد اون سریع روشن بشه.

اما خوب قطعا مشکل سخت افزاری در سیستم هست که اینطور فریز میشه. حالا اون قضیه رم رو تست کنید.

مدل پاور و مادربوردتون چی هست؟

مادربرد msi z270 gaming pro

پاور masterwat 750 کولر مستر

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Jaber.1369 گفته است :

مادربرد msi z270 gaming pro

پاور masterwat 750 کولر مستر

اوکی پاورتون مطمین هست. با همون قضیه رم تست کنید ببینید چطور می شه.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Jaber.1369 گفته است :

فقط با نگه داشتن دکمه پاور کیس خاموش میشه

هیچوقت با دکمه پاور خاموش نکنید 

هیچوقت 

ممکنه بار بره توقطعات 

در 6 ساعت قبل، Jaber.1369 گفته است :

مال همینه 

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Jaber.1369 گفته است :

با پاور دیگه تست کنید

سی پی یو رو کمی اندرولت کنید

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، M_R گفته است :

هیچوقت با دکمه پاور خاموش نکنید 

هیچوقت 

ممکنه بار بره توقطعات 

مال همینه 

سلام

یعنی cpu آسیب دیده یا مادربرد مشکل پیدا کرده؟؟ 

لینک به دیدگاه

سلام

یعنی cpu آسیب دیده یا مادربرد مشکل پیدا کرده؟؟ 

1-اگه سیپیو oc کردید برشگردونید 

2-رم هم از xmp دربیار و بزار رو همون فرکانس خودش باشه

3-اندرولت اگه کردید برش گردونید 

دوباره تست کنید 

قبل از این حتما با memtest86 از سلامت رم ها مطمعن بشید و بزارید چندساعت تو تست های چند مرحله ای بمونه تا تموم بشه و اگه اروری نداشتید میشه گفت مشکل از رم نیست

مادبرد دچار مشکل میتونه شده باشه ولی قطعی نیست

باید تک تک تست بشه همه چی

فعلا با این موارد شروع کنید اگه مشکل رفع نشد باید ببرید بیرون براتون تست دقیق بگیرن

در 10 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

سی پی یو رو کمی اندرولت کنید

اندرولت بیش از حد همین مشکل رو بوجود میاره 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، M_R گفته است :

دوباره تست کنید 

قبل از این حتما با memtest86 از سلامت رم ها مطمعن بشید و بزارید چندساعت تو تست های چند مرحله ای بمونه تا تموم بشه و اگه اروری نداشتید میشه گفت مشکل از رم نیست

فعلا با این موارد شروع کنید اگه مشکل رفع نشد باید ببرید بیرون براتون تست دقیق بگیرن

اوکی ممنون

لینک به دیدگاه

من همین مشکلو داشتم مادربرد عوض کردم درست شد. چند تا از پین های مادربورد کج شده بود فرستادم گارانتی درست شد دیگه فریز نمیشد. مشکل از رم نمیتونه باشه احتمالش خیلی کمه. اگه میتونید با مادربورد دیگه تست کنید.

ویرایش شده توسط alireza_r15
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، alireza_r15 گفته است :

من همین مشکلو داشتم مادربرد عوض کردم درست شد. چند تا از پین های مادربورد کج شده بود فرستادم گارانتی درست شد دیگه فریز نمیشد. مشکل از رم نمیتونه باشه احتمالش خیلی کمه. اگه میتونید با مادربورد دیگه تست کنید.

سلام

والا مادربرد دیگه در دسترس نیست 

این یدونه از پین ها کج شده بود و کانال 2 رو از کار انداخته بود که صافش کردم درست شد ولی هر چند روز فریز میشه

شما با چه مدت فاصله فریز براتون اتفاق میوفتاد؟؟ 

فلا دارم رم ها رو توی اسلت های دیگه تست میکنم بلکه حل بشه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Jaber.1369 گفته است :

سلام

والا مادربرد دیگه در دسترس نیست 

این یدونه از پین ها کج شده بود و کانال 2 رو از کار انداخته بود که صافش کردم درست شد ولی هر چند روز فریز میشه

شما با چه مدت فاصله فریز براتون اتفاق میوفتاد؟؟ 

فلا دارم رم ها رو توی اسلت های دیگه تست میکنم بلکه حل بشه

هر لحظه ممکن بود فریز بشه مثلا روزی 1 یا 3 یا 4 بار چه تو بازی چه تو هر چیزی. رم ها رو هم تکی زدم و جاشون رو عوض کردم بازم فریز میشد گرافیک هم که انبورد cpu بود. البته سیستم من نیاز به 5 دقیقه نبود تا روشن بشه.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، M_R گفته است :

دوباره تست کنید 

سلام

با برنامه memtest رم هارو تست کردم و اروری نداد حدود 3 ساعت زیر تست بود

ولی امروز باز حین بازی سیستم فریز شد 

تنها چیزی که مشخصه این مشکل بعد از کج شون اون پایه بوجود اومده و قبلش همچین مشکلی نبوده 

IMG_20200404_033341.jpg

IMG_20200404_033314.jpg

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Jaber.1369 گفته است :

تنها چیزی که مشخصه این مشکل بعد از کج شون اون پایه بوجود اومده و قبلش همچین مشکلی نبوده 

مطالعه کردم گزارشتون رو 

بله احتمال میره مشکل از اون میتونه باشه

ولی قبلش

شما اگه مادربردت 4اسلاته هست از 2اسلات دیگه استفاده کن

و گفتم فعلا فرکانس oc رو خط بکش روش با بوست تست کن

xmp هم خاموش کن 

کلا یبار بایوس رو دیفالت کن

هنوز زوده بخوای بگیم مادربرد مشکل داره

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، M_R گفته است :

مطالعه کردم گزارشتون رو 

بله احتمال میره مشکل از اون میتونه باشه

ولی قبلش

شما اگه مادربردت 4اسلاته هست از 2اسلات دیگه استفاده کن

و گفتم فعلا فرکانس oc رو خط بکش روش با بوست تست کن

xmp هم خاموش کن 

کلا یبار بایوس رو دیفالت کن

هنوز زوده بخوای بگیم مادربرد مشکل داره

1 نکته خیلی جالب امروز بعد از کلی تست متوجه شدم اونم اینه که حین بازی کردن فریز نمیشه سیستم فقط در 2 حالت فریز میشه یکی اینکه مثلا بازی رو یه مدت کلا بدونه هیچ کاری رها کنی مثلا حدود 1 ساعت یهو فریز میشه ولی اگر بازی کنی 2 ساعت هم فریز نمیشه 

یا اینکه بعد از یه مدت بازی کردن بیای داخل دکستاپ یهو سیستم فریز میشه

بیشتر هم حین سویچ به دکستاپ پیش میاد

مثلا 2 ساعت بازی کردی یهو بازی رو میبندی میای تو دکستاپ فریز میشه سیستم

نظری ندارید در این مورد

در ضمن کل تنظیمات بایوس رو هم دیفالت کردم و در حال تست هستم

لینک به دیدگاه

1 نکته خیلی جالب امروز بعد از کلی تست متوجه شدم اونم اینه که حین بازی کردن فریز نمیشه سیستم فقط در 2 حالت فریز میشه یکی اینکه مثلا بازی رو یه مدت کلا بدونه هیچ کاری رها کنی 

یا اینکه بعد از یه مدت بازی کردن بیای داخل دکستاپ یهو سیستم فریز میشه

بیشتر هم حین سویچ به دکستاپ پیش میاد

نظری ندارید در این مورد

در ضمن کل تنظیمات بایوس رو هم دیفالت کردم و در حال تست هستم

والا این مدلیشو ندیدم دیگه 

فعلا با همون دیفالت تست کنید اگه مشکل حل نشد باید تک تک قطعات تست بشه  به جز رم البته که تست شد

سلامت هارد هم چک کنید 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، M_R گفته است :

والا این مدلیشو ندیدم دیگه 

فعلا با همون دیفالت تست کنید اگه مشکل حل نشد باید تک تک قطعات تست بشه  به جز رم البته که تست شد

سلامت هارد هم چک کنید 

سلام

روش‌هایی که گفتید رو همرو تست کردم

هیچ کدوم جواب نداد مشکل هنوز پابرجاست تازه الان شدیدتر هم شده و زودتر سیستم فریز میشه

قبلا 1 ساعت طول میکشید

الان 15 دقیقه فریز میشه توی بازی

هارد هم تست کردم مربوط به اون نبود

یک گرافیک دیگه هم از دوستان گرفتم و تست کردم مشکل از گرافیک هم نبود با گرافیک جدید هم سیستم فریز میشه

حالا فقط مونده cpu. رم و مادربرد

که احتمال خود مادربرد از همه بیشتر

اگر نظری دارید ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Jaber.1369 گفته است :

اگر نظری دارید ممنون میشم 

نمیدونم والا 

به نظر همون سوکت مشکل داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...