رفتن به مطلب

کند شدن ویندوز بعد از نیم ساعت

agh620
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
ببخشید من حدود نیم ساعت با کامپیوترم کار میکنم (ویندوز 8.1) و بعد نیم ساعت روشن ولش میکنم و میرم بیرون و حدود نیم ساعت بعد تر که برمیگردم و میخوام باهاش کار کنم فوق العاده کند شده و یه جورایی هنگی شده
وقتی task manager رو باز میکنم میبینم که disk usage حدود 95 درصد شده !
توی سایت های خارجی جست و جو کردم راه حل های زیادی رو تست کردم مشکلم حل نشد - مثلا superfetch رو غیرفعال کنم یا windows search و شاید بیش از 20 تا راه حل رو رفتم مشکل حل نشد
البته میگم تا زمانی که با سیستم کار میکنم مشکلی نداره
همین که نیم ساعت باهاش کار نکنم اینجور میشه
بعد از این که کند میشه حدود 2 یا 3 دقیقه که کار کنم باز سیستم برمیگرده به حالت عادی و از کندی در میاد
مشکل از چی میتونه باشه
اگر میشه راهنمایی م کنید

ویرایش شده توسط agh620
لینک به دیدگاه

سلام

هارد و تست سلامت بزن با hd tune یا hd sentinel

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

هارد و تست سلامت بزن با hd tune یا hd sentinel

با hd tune زدم تو حالت quick scan هیچ اروری نداد - تو حالت نرمال نیاز بزنم؟
توی بخش Health هم C7 به رنگ آبی طوسی در اومده و جلوش نوشته attention

لینک به دیدگاه

كابل ساتاتون رو جا به جا كنيد و تعويض كنيد هم بد نيست

از دماى پردازنده هم اطمينان حاصل كنيد اگه خمير خشك شده باشه يا دما بره بالا هم سيستم هنگى ميشه

آبديت هاى ويندوز رو دستى ببنديد كه چيز اضافى ابديت نكنه

برنامه اچ دى سنتريال رو هم نصب كنيد ببينيد سلامتى و بازده هاردتون چقدره (خصوصاً مدل هارد رو بدين ببينيم ريفرى هست يا نه چون اگه تقلبى باشه حتى نرم افزار هم دقيق نميتونه نشون بده مثلا يه هارد 5 سال عمر كرده با دستگاه ميزنن تو نرم افزار هم بهتون نشون ميده كاركرد 3 روز....😛 )

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، eddy گفته است :

كابل ساتاتون رو جا به جا كنيد و تعويض كنيد هم بد نيست

از دماى پردازنده هم اطمينان حاصل كنيد اگه خمير خشك شده باشه يا دما بره بالا هم سيستم هنگى ميشه

آبديت هاى ويندوز رو دستى ببنديد كه چيز اضافى ابديت نكنه

برنامه اچ دى سنتريال رو هم نصب كنيد ببينيد سلامتى و بازده هاردتون چقدره (خصوصاً مدل هارد رو بدين ببينيم ريفرى هست يا نه چون اگه تقلبى باشه حتى نرم افزار هم دقيق نميتونه نشون بده مثلا يه هارد 5 سال عمر كرده با دستگاه ميزنن تو نرم افزار هم بهتون نشون ميده كاركرد 3 روز....1f61b.png )

اپدیت های ویندوز توی services کلا غیر فعال
دمای پردازنده هم اگر بالا باشه فکر نمیکنم بعد نیم ساعت که کامپیوتر رو باهاش کار نمیکنم هنگی بشه - و باید در حین کار باهاش هم هنگی باشه - من در حین کار باهاش مشکلی ندارم - و زمانی هم که لگ دار و کند میشه توی تسک منیجر disk usage بالا میره
کابل ساتا رو هم بعدا جا به جا میکنم
برنامه hd tune توی حالت نرمال اسکن زدم کاملا سالم زده - و الان با اچ دی سنتریال هم یه چکی میکنم میزارم اینجا و ببینید ریفری هست یا نه

لینک به دیدگاه

سلام 

وقتی اینجوری میشه تسک منیجر را باز کنید برید در تب performance اون پایین open resource monitor را باز کنید 

در تب disk ببینید چه برنامه ای به جون هاردتون افتاده 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، nima_hl1 گفته است :

سلام 

وقتی اینجوری میشه تسک منیجر را باز کنید برید در تب performance اون پایین open resource monitor را باز کنید 

در تب disk ببینید چه برنامه ای به جون هاردتون افتاده 

وقتی این کار رو میکنم تا میام ببینم hard usage برگشت میکنم - چون با لگ و خیلی دیر باز میشه اون قسمت
ولی تو اخرین لحظه که میرسم
Host proccess for windows tasks خیلی رفته بالا
شایدم این نباشه
ولی احتمال زیاد همینه که خیلی مصرفش چند دقیقه میره بالا و به محض این که با سیستم کار میکنم برمیگرده سیستم سرعتش

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، agh620 گفته است :

وقتی این کار رو میکنم تا میام ببینم hard usage برگشت میکنم - چون با لگ و خیلی دیر باز میشه اون قسمت
ولی تو اخرین لحظه که میرسم
Host proccess for windows tasks خیلی رفته بالا
شایدم این نباشه
ولی احتمال زیاد همینه که خیلی مصرفش چند دقیقه میره بالا و به محض این که با سیستم کار میکنم برمیگرده سیستم سرعتش

سه تا چیز به ذهنم میرسه 

یا سیستمت در حالت بیکاری میره برای مرتب سازی هارد (defrag)

یا میره برای اسکن سیستم (defender) 

یا شما system protection را خاموش نکردید داره برای خودش بک آپ پوینت میگیره 

یه بار دستی بزن هاردو دفراگ کن بعد دیفندر را باز کن و یه اسکن کامل بگیر و پروتکشن را هم توی کنترل پنل >سیستم>سیستم خاموش کن احتمالا مشکلت حل میشه  

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

سه تا چیز به ذهنم میرسه 

یا سیستمت در حالت بیکاری میره برای مرتب سازی هارد (defrag)

یا میره برای اسکن سیستم (defender) 

یا شما system protection را خاموش نکردید داره برای خودش بک آپ پوینت میگیره 

یه بار دستی بزن هاردو دفراگ کن بعد دیفندر را باز کن و یه اسکن کامل بگیر و پروتکشن را هم توی کنترل پنل >سیستم>سیستم خاموش کن احتمالا مشکلت حل میشه  

هارد 2 یا 3 روز پیش دفراگ زدم
دفندر - اگر منظورتون windows defender اونو تمام services هاش رو بستم و غیر فعال کلا

سیستم پروتکشن برای درایو c م فعال بود که اونو خاموش کردم الان تا ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

اقا اینو پیداش کردم
این اولیه چیه؟
فکر کنم همینه مشکل ایجاد میکنه

photo_2020-04-05_11-39-50.jpg

لینک به دیدگاه

فکر کنم وقتی با سیستم کاری ندارید، ویندوز میاد اطلاعات رم رو میندازه روی هارد چون استفاده ای ازشون نمیشه،

بعد اینکه میای دوباره کار کنی با سیستم، میاد اطلاعات رو بخونه از هارد و یکم طول میکشه این قضیه و متوجه لگ میشین و بعد از اینکه کارش تموم شد 

دیگ لگ نخواهید داشت.

اون عکسی که قرار داید فایل pagefile مربوط به همین قضیه است.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، ARMAN - H گفته است :

فکر کنم وقتی با سیستم کاری ندارید، ویندوز میاد اطلاعات رم رو میندازه روی هارد چون استفاده ای ازشون نمیشه،

بعد اینکه میای دوباره کار کنی با سیستم، میاد اطلاعات رو بخونه از هارد و یکم طول میکشه این قضیه و متوجه لگ میشین و بعد از اینکه کارش تموم شد 

دیگ لگ نخواهید داشت.

اون عکسی که قرار داید فایل pagefile مربوط به همین قضیه است.

غیر فعالش کردم pagefile رو و اوکی شد - واقعا نمیدونم چرا ویندوز هایی که مایکروسافت میزنه اینجور قابلیت ها رو بدون اطلاع از کاربر به صورت پیشفرض فعال میکنه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، agh620 گفته است :

غیر فعالش کردم pagefile رو و اوکی شد - واقعا نمیدونم چرا ویندوز هایی که مایکروسافت میزنه اینجور قابلیت ها رو بدون اطلاع از کاربر به صورت پیشفرض فعال میکنه

غیرفعال کردنش اشتباهه،

وقتی رم سیستم پر میشه از pagefile استفاده میشه تا سیستم کرش نکنه. 

اگر برای درایو C یه ssd داشتین این مشکل پیش نمی اومد. ولی به نظر من یا ssd بگیرین یا هاردتون رو تعویض کنین اگر کنده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...