رفتن به مطلب

هنگ کردن سیستم و روشن شدن مداوم چراغ هارد

Saman-Civil
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من تقریبا 2 یا 3 ماهی میشه که از ویندوز xp به 7 سیستممو ارتقا دادم ولی از وقتی که این کارو انجام دادم همیشه با یک مشکل بزرگی روبه رو میشم اون هم هنگ کردن مداوم سیستم و روشن شدن یکسره چراغ هارد هست که گاهی وقتها بعد از چند لحظه صبر کردن سیستم از حالت فریز شدن یا هنگ کردن خارج نمیشه و چراغ هارد هم خاموش نمیشه که در این حالت ناچار میشم ریست کنم.

من برای حل این مشکل رم کامپیوتر رو از 512 به 1 گیگ ارتقا دادم ولی همچنان این مشکل هست وقتی ویدجت cpu meter رو فعال میکنم نوسان ram تقریبا عادی هست و معمولا بین %43 تا %60 نوسان میکنه ولی آن چیزی که غیر عادی به نظر میرسه cpu هست نوسانش بین %10 تا %100 هست یک لحظه روی مثلا %2 هست ناگهان میپره میره روی 100% من خودم فکر میکنم مشکل از cpu باشه ممنون میشم منو راهنمایی کنید

در ضمن مشخصات cpu سیستم من هم intel celeron 2.80 Ghz هست

لینک به دیدگاه

درود.

دوست عزیز قطعاتتون لب مرز مینیمم سیستم مورد نیاز برای 7 هستش و کندی سیستم امری طبیعی برای قطعاتتون هستش.

در رابطه با پراسس که فرمودید ، معمولاً و در بیشتر این موارد که سیستم در حالت بی کار ، پراسس پردازنده از 2% به 100% می رسه به دلیل وجود ویروس در سیستم هستش و یا ممکن هستش ، خود پردازنده مشکل داشته باشه.

دمای پردازنده رو توی ویندوز و در حالت بی کار و پر کار دیدید؟ شاید هم هاردتون مشکل داره ، صدای خاصی از طرف هارد شنیده می شه ؟

کلاً سیستمتون برای اینجور ماجراجویی ها کمی پیر شده =))

;) @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

سلام،

بالاى 90 درصد سيستمت ويروس داره (اتوران؟!).

لینک به دیدگاه

درود.

دوست عزیز قطعاتتون لب مرز مینیمم سیستم مورد نیاز برای 7 هستش و کندی سیستم امری طبیعی برای قطعاتتون هستش.

در رابطه با پراسس که فرمودید ، معمولاً و در بیشتر این موارد که سیستم در حالت بی کار ، پراسس پردازنده از 2% به 100% می رسه به دلیل وجود ویروس در سیستم هستش و یا ممکن هستش ، خود پردازنده مشکل داشته باشه.

دمای پردازنده رو توی ویندوز و در حالت بی کار و پر کار دیدید؟ شاید هم هاردتون مشکل داره ، صدای خاصی از طرف هارد شنیده می شه ؟

کلاً سیستمتون برای اینجور ماجراجویی ها کمی پیر شده =))

;) @};-

آقا پوریا از نظر ویروس مطمئن هستم که سیستم ویروسی نیست چون دارم از نسخه رایگان آنتی ویروس avast استفاده میکنم که اون هم داره هر روز آپدیت میشه در ضمن از لحظه ای که من ویندوز 7 ریختم همین مشکل رو دارم یعنی اونطور نیست که به مرور زمان بخوام به این مشکل بر بخورم که بگم شاید ویروسی شده

از هارد هم مطمئن هستم مشکلی نداره چون وقتی xp داشتم چنین مشکلی نبود

در مورد cpu هم باید خدمتتون عرض کنم هم وقتی از xp استفاده میکردم و هم همین حالا که دارم از 7 استفاده میکنم دماش خیلی بالا میره و گاهی وقت ها به بالای 40 درجه هم میرسه و بعد از تقریبا 20 دقیقه کار کردن صدای فنش اعصاب خورد کن میشه

راستش امروز به سرم زد از دوباره xp بریزم ولی گفتم قبلش اینجا با شما مشورت کنم شاید نیازی به این کار نباشه چون از سر و شکل xp خوشم نمیاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من شما برگردی رو همون ویندوز XP Servispack 3 بهترین پرفورمنس رو داری.هم رمت کمه و هم پردازندت ضعیفه برای سون.

لینک به دیدگاه

اون سیستم اصلا برای ویندوز 7 کافی نیست دوست عزیز . شما یک گدجت هم بالا بیاری سیستم لگ میزنه در حد تیم ملی !

لینک به دیدگاه

راستش از دیروز که این موضوع را مطرح کردم به فکرم رسید که درب کیس را باز کنم تا هم درجه دمای پردازنده بیاد پایین که اومد پایین و هم سرعت فن پردازنده کم بشه که کم هم شد باید بگم از اون لحظه به بعد تا همین حالا سیستم هیچ هنگی نکرده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پردازنده شما دائم تحت فشاره و چون تک هسته ای هست و برای اجرای ویندوز 7 ناکافی هست احتمالا دائم بین 60-100 % لود میچرخه که با توجه به این سلرون ها واقعا داغ میکنن و کولرشون هم مالی نیست این پردازنده احتمالا همیشه حوالی 70 یا بیشتر درجه میچرخه که یک خرده فشار اضافی هم بهش بیاد راحت میرسه رو 100 و خاموش میکنه. در ضمن خمیر سیسلکون این پردازنده رو عوض کردید ؟؟ از طرفی میگید در کیس رو باز کردید مشکلی پیش نیومد پس تهویه خود کیس هم اصلا مناسب نیست و تمام شرایط مهیاست تا این پردازنده چپ و راست اورهیت کنه و اتوماتیک شات دان کنه.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

دوست عزیز پردازنده شما دائم تحت فشاره و چون تک هسته ای هست و برای اجرای ویندوز 7 ناکافی هست احتمالا دائم بین 60-100 % لود میچرخه که با توجه به این سلرون ها واقعا داغ میکنن و کولرشون هم مالی نیست این پردازنده احتمالا همیشه حوالی 70 یا بیشتر درجه میچرخه که یک خرده فشار اضافی هم بهش بیاد راحت میرسه رو 100 و خاموش میکنه. در ضمن خمیر سیسلکون این پردازنده رو عوض کردید ؟؟ از طرفی میگید در کیس رو باز کردید مشکلی پیش نیومد پس تهویه خود کیس هم اصلا مناسب نیست و تمام شرایط مهیاست تا این پردازنده چپ و راست اورهیت کنه و اتوماتیک شات دان کنه.

ممنونم از راهنمایی ها و توضیحات خوب شما

راستش تقریبا 5 سالی میشه که این سیستم رو دارم و تا حالا خمیر سیلیکون پردازنده را عوض نکردم تنها کاری که تا حالا برای این سیستم انجام دادم این هست که یک رم 512 دیگه بهش اضافه کردم تا مقدار رم به 1 گیگ برسه

در ضمن یک سوالی داشتم آیا تحت فشار بودن پردازنده باعث میشه که چراغ قرمز هارد بی جهت روشن بشه یا اینکه ارتباطی بهش نداره؟

لینک به دیدگاه

شما خمیر پردازنده رو یک عوض بکنی تاثیر زیاد خواهد داشت.. یک خمیر اروزن قیمت چینی از بازار بگیری کافیه . از خیمر قبلی الان فقط یک مشت رسوب قاطی شده با گرد و خاک مونده که عملا مانع انتقال گرما هم میشه.

چراغ هارد با هر فعالیت ریز روشن میشه.... حتی تو حالت بیکار هم هارد دائم کار میکنه مخصوصا زمانیکه انتی ویروس داشته باشید که دائم فایل ها اسکن هم میشن. در غیر این صورت ممکنه از ویروس هم باشه که دائم در حال کپی کردن خودش رو فایلهای دیگر و بقیه درایوهاست که اینطوری هارد دائم اکتیو هست !

لینک به دیدگاه

دوستان من برای اینکه سرعت سیستم بهتر بشه تصمیم گرفتم از روی task manager بعضی برنامه های غیر ضروری را غیر فعال کنم امّا بعضی هاشون مثل Host Process For windows services برای من نا آشنا هستند تصمیم گرفتم یک اسکرین شات بگیرم و شما منو راهنمایی کنید که کدام یک از برنامه ها را غیر فعال کنم

البته ناگفته نماند یکی از این Host Process For windows services را غیر فعال کردم

Untitled.png.0x675.rld28tkbajcnb3xrq7g0tqm2jn0cnmi.png

لینک به دیدگاه

شما هر دفعه مجبوری دوباره سروس ها رو ییندی . بستن از توی تسک منجر فکر خوبی نیست. اینو یک نگاهی بهش بنداز http://www.diy-computer-repair.com/tweaking-windows-7-services.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...