رفتن به مطلب

سوال در مورد استریم آپارات

T_L_O_T_D
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام چند سوال در مورد استریم دارم ممنون می شم راهنمایی کنید

1.دوستان برای استریم روی آپارات اینترنت 4g ایرانسل جواب میده؟ 

2.چه تنظیماتی رو برای برنامه osb بذارم مناسبه؟

3.آیا راهی وجود داره که از ایرانسل فقط برای آپلود استفاده کنم؟ فرض کنید فقط یک کیس دارم ولی دانگل وای فای دارم و با lan به adsl وصل هستم. روی adsl پینگ بهتری دارم ولی می خوام فقط آپلودم از طریق ایرانسل بشه. ممکن هست؟

4. یک بازی نیم ساعته مثل dota 2 چه قدر ترافیک برای استریم مصرف می کنه؟

لینک به دیدگاه

سلام

1- تست سرعت بگیرین باهاش اگر سرعت آپلود خوب بود مناسب هستش.

2 - بستگی به کیفیت استریم و سیستم شما داره

3 - بله توی اینترنت سرچ کنین میاره

4 - بستگی به کیفیت استریم داره

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ARMAN - H گفته است :

سلام

1- تست سرعت بگیرین باهاش اگر سرعت آپلود خوب بود مناسب هستش.

2 - بستگی به کیفیت استریم و سیستم شما داره

3 - بله توی اینترنت سرچ کنین میاره

4 - بستگی به کیفیت استریم داره

مرسی که اینقدر مبهم جواب دادین :))

خب یک مثال می زدی مسلمون. می گفتی فرضا معمولا اینقدره. این قدر میشه! آپلودم تقریبا 3 مگ در ثانیه است

با توجه به این بفرمایید

سوال 3 رو هم اگر به جواب رسیده بودم که اینجا نمی پرسیدم

لینک به دیدگاه

برای تنظیم کیفیت اول تست سرعت بگیرین بعد هر مقداری که آپلود داد شما ازش 500 تا کم کنین بزنین توی بیت ریت مثلا اگه سرعت 3 مگه شما بیت ریت و 2500 بزنین اینجوری بهترین کیفیت و بدون لگ میده

اگه بخواین از دو تا اینترنت استفاده کنید باید دو تا سیستم به علاوه کپچر کارت داشته باشین شاید راه های نرم افزاری هم باشه ولی من پیدا نکردم در هر صورت اکثر استریمرها از همین روشی که گفتم استفاده میکنند

برای اینکه دقیق بفهمین استریم چقدر اینترنت مصرف میکنه میتونین گزینه کپچر کردن ویدئو هنگام استریم و فعال کنین و  کیفیت رو روی گزینه همانند استریم بذارین بعد حجم فایل ضبط شده رو مشاهده کنین

خوده بازی هم مصرف چندانی نداره اکثر بازی ها مصرفشون توی یک ساعت یه چیزی بین 100 تا 300 مگه

ویرایش شده توسط M-yousef
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

برای تنظیم کیفیت اول تست سرعت بگیرین بعد هر مقداری که آپلود داد شما ازش 500 تا کم کنین بزنین توی بیت ریت مثلا اگه سرعت 3 مگه شما بیت ریت و 2500 بزنین اینجوری بهترین کیفیت و بدون لگ میده

اگه بخواین از دو تا اینترنت استفاده کنید باید دو تا سیستم به علاوه کپچر کارت داشته باشین شاید راه های نرم افزاری هم باشه ولی من پیدا نکردم در هر صورت اکثر استریمرها از همین روشی که گفتم استفاده میکنند

برای اینکه دقیق بفهمین استریم چقدر اینترنت مصرف میکنه میتونین گزینه کپچر کردن ویدئو هنگام استریم و فعال کنین و  کیفیت رو روی گزینه همانند استریم بذارین بعد حجم فایل ضبط شده رو مشاهده کنین

خوده بازی هم مصرف چندانی نداره اکثر بازی ها مصرفشون توی یک ساعت یه چیزی بین 100 تا 300 مگه

البته یه نکته که هس اینه که حجم روی آپارات نصف حساب میشه

ویرایش شده توسط M-yousef
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، T_L_O_T_D گفته است :

سلام چند سوال در مورد استریم دارم ممنون می شم راهنمایی کنید

1.دوستان برای استریم روی آپارات اینترنت 4g ایرانسل جواب میده؟ 

2.چه تنظیماتی رو برای برنامه osb بذارم مناسبه؟

3.آیا راهی وجود داره که از ایرانسل فقط برای آپلود استفاده کنم؟ فرض کنید فقط یک کیس دارم ولی دانگل وای فای دارم و با lan به adsl وصل هستم. روی adsl پینگ بهتری دارم ولی می خوام فقط آپلودم از طریق ایرانسل بشه. ممکن هست؟

4. یک بازی نیم ساعته مثل dota 2 چه قدر ترافیک برای استریم مصرف می کنه؟

1- جواب میده اما بستگی به منظقه داره این یادت باشه فقط آپلود نتت بالا باشه

2- اینو باید ببینی چه سخت افزار هایی داری که بهت بگم مثلا اگه کارت گرافیک بالای gtx 780 داشته باشی میتونی از گزینه  Nvidia NVENC H.264

از این گزینه میتونی استفاده کنی که فقط گرافیک یه چیپست داره که برای این کار استفاده میشه و روی اف پی اس شما تاثیر نداره  اگرم دید uSage گرافیک 100% شد نترس اگه ببینی نشون میده که از چه چیپستایی استفاده میشه

3-اگه usb وایرلس داشته باشی میشه چون لن اولویت داره و توی obs میتونی انتخاب کنی فقط از چه نتی استفاده بشه

4- اینم بستگی داره چه قدر بیت ریت بزاری مثلا اگه توی آپارات 1200 یا 1000 بزاری میشه ساعتی 1گیگ با کیفیت 720P

لینک به دیدگاه

سلام

موارد دیگه رو دوستان اشاره کردن ولی در رابطه با سوال 3 می تونید از این تاپیک استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

درود. اگر آپلود نتتون 3 مگ هست میونید با بیت ریت 2000 استریم کنید که کیفیتش هم خوبه. ولی  سه مگ باید ثابت باشه و کمتر نشه.

سؤال دو: او بی اس خیلی گستردست. منظورتون کدوم تنظیماته کلی تنظیمات داره.

سؤال سه: اگر منظورتون از آپلود هم نت برای استریمه آره میشه. image.thumb.png.cb2282ff755a1356b7a4478201bc680c.png

توی این صفحه کل کانکشن هاتون میاد adsl  رو انتخاب کنید کلیک راست بعد propertis  این باز میشه. image.png.ffd62c96639a115fd91cf5ed98721d0c.png بعدش روی intrnet protocol version 4 دبل کلیک کنید.

توی  پنجره ای که باز شد روی advanced کلیک کنید. image.png.f28bf562b8f487b26c972581f0dbcb90.png این پنجره باز میشه. image.thumb.png.dad5e958071c0b2dc12c26baa999775e.png

حالا اون پایین اگر automatic metric تیک داشت تیکش رو بردارید و توی مستطیل زیرش عدد یک رو قرار بدید. با این کار اینترنت ای دی اس ال در اولویت قرار میگیره.

حالا تمام این کارها رو برای اینترنت وایرلستون انجام بدید فقط اون آخر به جای یک یه عدد بزرگتر از یک قرار بدید فرق نمیکنه چی باشه..

حالا باید برید توی او بی اس و اینترنت وایرلس رو به عنوان نت استریم معرفی کنید. image.thumb.png.ca51adaddd41c5ee20bbae0f17802cc3.png

وارد قسمت advanced  او بی اس بشید اون پایین نوشته bind to ip. اونجا باید نت وایرلس رو معرفی کنید. برای اینکه بدونید کدومه از این صفحه image.thumb.png.98c28292f615a180c7aaf0953dad4c55.png

روی اینترنت وایرلس دبل کلیک کنید و بعدش detalis.

این پنجره باز میشه. image.png.edef31cffa1c0c032cd6a7c2f8bbce97.png اون ipv4 که برای من 192.168.1.51 هستش رو باید توی  او بی اس انتخاب کنید. به این شکل.image.thumb.png.897159c3c546b4ababf2ea43f52ac7e0.png

در رابطه با سؤال چهار اگر منظورتون نت مصرفی بازی هست که فکر نمیکنم زیاد باشه خودتو یه جوری اندازه گیری کنید اما اگر منظورتن نت استریم هست، اگر با بیت ریت 2000 استریم کنید میشه ساعتی 900 مگ و چون آپارات سایت داخلیه هست ازتون 450 مگ کم میشه. در ضمن بیت ریت کمتر از 2000 پیشنهاد نمیشه کیفیت بد میشه.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، T_L_O_T_D گفته است :

مرسی که اینقدر مبهم جواب دادین :))

خب یک مثال می زدی مسلمون. می گفتی فرضا معمولا اینقدره. این قدر میشه! آپلودم تقریبا 3 مگ در ثانیه است

با توجه به این بفرمایید

سوال 3 رو هم اگر به جواب رسیده بودم که اینجا نمی پرسیدم

خواهش میکنم انجام وظیفه بود! 😂

یکم دقیق تر:

برای تنظیمات بیتریت https://stream.twitch.tv/encoding/

یه سری توضیحات داده در مورد رزولوشن و بیتریت مورد نیازش.

Capture.PNG.cb63839dbc5db1213c9697e7d6089eff.PNG

وقتی داری استریم میکنی اونجایی که مشخص کردم یه مربع سبز رنگ میاد، اگه سرعت آپلودت نکشه مربع قرمز میشه. میشه تقریبا با آزمون خطا بیتریت رو بالا ببری ببینی تا کجا سبز هستش بعد که بیتریت مورد نظرتو پیدا کردی یه 100 یا 200 تا ازش کم کن.

-----

برای تنظیماتش:

بازم میگم بستگی به سیستم داره. سیستم بگی بهتر میشه راهنمایی کرد

مثلا cpu رایزن اگر داری احتمال بسیار زیاد اینکود رو بندازی روی سی پی یو بهتره. ولی اگر نداری، و گرافیک انویدیا داری میتونی اینکود رو بندازی روی گرافیک. روی گراف 1050 من تست کردم حدود 2-3 فریم کم شد موقع اینکود با گرافیک.

در کل موقع بازی کردن ببین سی پی یوت چقدر استفاده میشه اگه مثلا میبینی در حد 50 تا 60 درصد هستش همیشه میتونی بزاری روی سی پی یو اگه نه که ترجیجا روی گراف.

اینکودر انویدیا یکم کیفیتش در مقابل اینکود با سی پی یو بدتره ولی توی ریکورد کردن بیشتر مشخصه فکر نکنم توی استریم مشخص بشه.

در ضمن موقع استریم کیفیت صدا رو هم از توی ستینگ obs یکم بیار پایین بنظر من.

--------------------

3 رو هم که دوستان گفتن

---------------------------

1.thumb.PNG.d296d57f3fdeeff66a9b74d292a7c4e0.PNG

اینم در رابطه با حجم مورد نیاز پیدا کردم ولی آپارات نصف حجم حساب میشه ( احتمال زیاد! )

در ضمن به بازی ربط نداره میزان ترافیک مصرفی به بیتریت و کیفیت استریم مربوطه.

یه سری نکته:

اگر بازی های شوتر مثل csgo یا رینبو یا call of duty میخواین بازی کنین بیتریت باید بالاتر باشه برای کیفیت درست حسابی، اما برای بازی هایی مثل دوتا بیتریت کمتری نیازه. اگر بیتریت کم باشه موقع تکون داده موس، توی استریم ویدیو کلا به صورت چندتا مربع سانسور شده در میاد! که احتمالا دیدید.

قبل از استریم با همون تنظیمات یه ریکورد بکنین ببینین لگی چیزی توی ویدیو ریکورد شده مشاهده میکنین یا نه اگر مشکلی نبود احتمال زیاد توی استریم هم مشکلی پیش نمیاد.

موقع استریم هم اگر قراره کیبوردت رو نشون بدین حواست باشه یه جا داری رمز عبور میزنی لو نره!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...