رفتن به مطلب

اندرولت فوق سنگین کارت RX 580 TOP و تبدیل اون به RX 480 برای بررسی پیشرفت خام درایورهای AMD به همراه کاهش مصرف خیره کننده!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خوب دوستان مدتی بود پست تخصصی چیزی نگذاشته بودم امروز تصمیم گرفتم یک کار باحال بکنم ایدش از خودم هست و ندیدم جایی در یوتوب هم کسی اینکارو بکنه امروز می خوام فرکانس کارتم رو از 1411 به 1266 برسونم و بعدش سعی کنم پایین ترین ولتاژ ممکن رو برای این فرکانس پیدا کنم

با کمی ازمون و خطا تونستم فرکانس 1266 رو با ولتاژی بین 925 میلی ولت تا 931 میلی ولت استیبل کنم که این میشه 200 میلی ولت تا 225 میلی ولت اندرولت و مقدار قابل توجهی هست خوب شاید بگین با این کار مصرف چه قدر پایین اومد مصرف کارت همونجوری که انتظار میرفت به طور متوسط حدود 105 وات شد و خودش رو تقریبا به 1650 سوپر رسوند البته 1650سوپر هنوز 10 واتی بهینه تر هست

1036658576_Screenshot(71).thumb.png.930f2555f9f6133401bbd08bd8afa1a0.png

اما شاید دوستان سوال کنن با این کار قطعا افت فریم می گیری و این حرف درست هست و تقریبا 5 فریم یا معادل 7 تا 8 درصد افت پرفورمنس داشتم ولی افزایش بهره وری چیزی حدود 58 درصد بود!!!!

خوب از بازی استاروارز که بگذریم بریم سراغ بهینه سازی خالص درایور بدون در نظر گرفتن بقیه جوانب 

mine.thumb.PNG.9c86fadb173951e0db39d81c554112ad.PNG

خوب من اینجا با فرکانس 1266 تونستم امتیاز 14265 رو در گرافیک اسکور بگیرم بریم ببینیم rx 480 زمانی که بررسی شد امتیازش چند بود

image1.thumb.png.44ee2d73bc8b3c0559efa32f984799e2.png

rx 480 با امتیاز 12195 دقیقا 17 درصد عقب هست و این نشون میده amd طی این سال ها تونسته 17 درصد کارایی رو در فرکانس ثابت فقط با درایورهای نرم افزاری بهبود بده که به نظرم قابل قبول هست و سالی چند درصد به پرفورمنس کارت ها اضافه شده

در اخر تنظیمات اندرولت خودم رو اینجا قرار میدم چون خیلی از دوستان در پیام های خصوصی لطف داشتن و پیگیر بودن فقط نکته ای که هست همه چیپ ها یکسان نیستن و ممکن هست چیپ شما به ولتاژ بیشتر یا کمتری احتیاج داشته باشه دوستانی که مایل به اندرولت بودن می تونن نتایجشون رو اینجا بگذارن تا بقیه استفاده کنن در اخر برای همه اندرولترهای عزیز ارزوی موفقیت دارم😁

MYUV.PNG

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

بسیار بسیار عالی بود .

لذت بردم .

میشه تست کنید تا چه فرکانسی کاهش فریم قابل چشم پوشی هستش ؟

لینک به دیدگاه

عالی 👏👏👏👏 

rx580 auros من تا حالا زیر فشار ندیدم ۱۳۰ وات بیشتر مصرف کنه! داخل گیم هم حدود ۱۰۰/۱۲۰ وات مصرف میکنه! به تنظیماتشم دست نزدم، حس میکنم مصرف عجیب پایینه! گرافیک همشه روی ۹۹ درصد کار میکنه و کاهش پرفرمانسی هم ندارم، عجیب نیست؟!

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

بسیار بسیار عالی بود .

لذت بردم .

میشه تست کنید تا چه فرکانسی کاهش فریم قابل چشم پوشی هستش ؟

درود فرکانس 1266 به قولی دوستان خارجی sweet spot هست منتها فرکانس 1206 رو هم که فرکانس rx 470 هست رو براتون تستش رو در استاروارز میزارم که ببینید دیگه ارزش انچنانی نداره

1847322583_Screenshot(76).thumb.png.011a3125202dd9ff7f66c3b1fa2eddec.png

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، noname گفته است :

عالی 👏👏👏👏 

rx580 auros من تا حالا زیر فشار ندیدم ۱۳۰ وات بیشتر مصرف کنه! داخل گیم هم حدود ۱۰۰/۱۲۰ وات مصرف میکنه! به تنظیماتشم دست نزدم، حس میکنم مصرف عجیب پایینه! گرافیک همشه روی ۹۹ درصد کار میکنه و کاهش پرفرمانسی هم ندارم، عجیب نیست؟!

دوست عزیز مصرف گرافیک می تونه مولفه های متفاوتی داشته باشه مثلا بازی های مثل استاروارز فشار زیادی به کارت میارن شما این بازی رو تست کن احتمال 90 درصد مصرفت در حالت عادی بالای 150 وات هست 

لینک به دیدگاه

درود. توی msi after burner با کدوم گزینه مصرف برق کارت گرافیک رو مانیتورینگ میکنید؟ من پیدا نکردم. image.png.9d88e45ef4a9dfc8a6abe34811219945.pngimage.png.554a745c3f44ceca9d35f176d7237d37.png

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

درود. توی msi after burner با کدوم گزینه مصرف برق کارت گرافیک رو مانیتورینگ میکنید؟ من پیدا نکردم. image.png.9d88e45ef4a9dfc8a6abe34811219945.pngimage.png.554a745c3f44ceca9d35f176d7237d37.png

احتمالا برنامه msi از ic تغذیه کارتتون پشتیبانی نمی کنه عکس خودم رو ضمیمه می کنم

msi.PNG.c3643240b36018091e3da8c1d9dd55c8.PNG

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز مصرف گرافیک می تونه مولفه های متفاوتی داشته باشه مثلا بازی های مثل استاروارز فشار زیادی به کارت میارن شما این بازی رو تست کن احتمال 90 درصد مصرفت در حالت عادی بالای 150 وات هست 

اهان! تست میکنم.

لینک به دیدگاه

کارتهای 480 ، 580 ، 590 و 5600XT همگی 2304 عدد سایه زن دارن .

اگر فرصتش پیش میومد که یه تست جامع و کامل ( که شامل کاهش ولتاژ هم باشه ) از این 4 کارت انجام بشه عالی میشد .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

واقعا کار ایشون حرف نداره من خیلی مزاحمشون شدم  تمام سوالایی که تو ذهنم بود را جواب داده واقعا دانش بالایی داره من ازشون ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام خوب بود 

شما میتونستید با افزایش مموری کلاک کاهش و افت فریم رو جبران کنید

مثلا به 2200یا 2100 

اندرکلاک و اندرولت بدرد تابستون میخوره ازون طرفم افزایش مموری کلاک بسیار به صرفه تره چون فشار از vrm2 کم میشه میره رو vrm1 وکاملا مناسب تابستون هست

استارتر اگه مایل باشن میتونن با این متود هم تست کنن 

لینک به دیدگاه

من کارتم گیگابایت آئورس 580 هست تست زدم تو استاروارز جدای فالن (بدون اندرولت) حداکثر مصرفش 140 واته ازین بالاتر نمیره. 35 وات کاهش چشمگیره ولی به نظرم وقتی باعث افت فریم میشه لزومی نداره. ولی در کل مطلب جالبی بود ادامه بدین.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

من کارتم گیگابایت آئورس 580 هست تست زدم تو استاروارز جدای فالن (بدون اندرولت) حداکثر مصرفش 140 واته ازین بالاتر نمیره. 35 وات کاهش چشمگیره ولی به نظرم وقتی باعث افت فریم میشه لزومی نداره. ولی در کل مطلب جالبی بود ادامه بدین.

دوست عزیز سری آئورس تا جایی که می دونم حداکثر فرکانس 1380 هست که کلا 20 مگاهرتز نسبت به مدل رفرنس اورکلاک شدن این مقداری که شما به دست اوردین طبیعی هست و چیز عجیبی نیست حتی اگر کسی نخواد پرفورمنسی از دست بده و به قول شما روی 1380 مگاهرتز بمونه می تونه 20 وات رو با اندرولت کاهش بده

753883747_Screenshot(83).thumb.png.a71621dad4b5f273f821be5ce3a4d405.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M_R گفته است :

سلام خوب بود 

شما میتونستید با افزایش مموری کلاک کاهش و افت فریم رو جبران کنید

مثلا به 2200یا 2100 

اندرکلاک و اندرولت بدرد تابستون میخوره ازون طرفم افزایش مموری کلاک بسیار به صرفه تره چون فشار از vrm2 کم میشه میره رو vrm1 وکاملا مناسب تابستون هست

استارتر اگه مایل باشن میتونن با این متود هم تست کنن 

درود قبلا در مورد اورکلاک تاپیک مبسوط زدم اینجا بیشتر بحث در مورد بهترین فرکانس و بهینه ترین مصرف برق بود و همچنین پیشرفت درایورهای amd که 17 درصد به دست اومد

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

همچنین پیشرفت درایورهای amd که 17 درصد به دست اومد

اونکه قطعا

اوایل که پولاریس منتشر شد اصلا درایورا جالب نبود 480 در بهترین شرایط نزدیک 1060 بود

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

خوب دوستان مدتی بود پست تخصصی چیزی نگذاشته بودم امروز تصمیم گرفتم یک کار باحال بکنم ایدش از خودم هست و ندیدم جایی در یوتوب هم کسی اینکارو بکنه امروز می خوام فرکانس کارتم رو از 1411 به 1266 برسونم و بعدش سعی کنم پایین ترین ولتاژ ممکن رو برای این فرکانس پیدا کنم

با کمی ازمون و خطا تونستم فرکانس 1266 رو با ولتاژی بین 925 میلی ولت تا 931 میلی ولت استیبل کنم که این میشه 200 میلی ولت تا 225 میلی ولت اندرولت و مقدار قابل توجهی هست خوب شاید بگین با این کار مصرف چه قدر پایین اومد مصرف کارت همونجوری که انتظار میرفت به طور متوسط حدود 105 وات شد و خودش رو تقریبا به 1650 سوپر رسوند البته 1650سوپر هنوز 10 واتی بهینه تر هست

1036658576_Screenshot(71).thumb.png.930f2555f9f6133401bbd08bd8afa1a0.png

اما شاید دوستان سوال کنن با این کار قطعا افت فریم می گیری و این حرف درست هست و تقریبا 5 فریم یا معادل 7 تا 8 درصد افت پرفورمنس داشتم ولی افزایش بهره وری چیزی حدود 58 درصد بود!!!!

خوب از بازی استاروارز که بگذریم بریم سراغ بهینه سازی خالص درایور بدون در نظر گرفتن بقیه جوانب 

mine.thumb.PNG.9c86fadb173951e0db39d81c554112ad.PNG

خوب من اینجا با فرکانس 1266 تونستم امتیاز 14265 رو در گرافیک اسکور بگیرم بریم ببینیم rx 480 زمانی که بررسی شد امتیازش چند بود

image1.thumb.png.44ee2d73bc8b3c0559efa32f984799e2.png

rx 480 با امتیاز 12195 دقیقا 17 درصد عقب هست و این نشون میده amd طی این سال ها تونسته 17 درصد کارایی رو در فرکانس ثابت فقط با درایورهای نرم افزاری بهبود بده که به نظرم قابل قبول هست و سالی چند درصد به پرفورمنس کارت ها اضافه شده

در اخر تنظیمات اندرولت خودم رو اینجا قرار میدم چون خیلی از دوستان در پیام های خصوصی لطف داشتن و پیگیر بودن فقط نکته ای که هست همه چیپ ها یکسان نیستن و ممکن هست چیپ شما به ولتاژ بیشتر یا کمتری احتیاج داشته باشه دوستانی که مایل به اندرولت بودن می تونن نتایجشون رو اینجا بگذارن تا بقیه استفاده کنن در اخر برای همه اندرولترهای عزیز ارزوی موفقیت دارم1f601.png

MYUV.PNG

استاد چیپ گرافیک شما چیه. بعد با کدوم نرم افزار میشه فهمید مدل چیپ رو. اگه مدل چیپ یکی باشه من هم میتونم از این مقادیر استفاده کنم .

دما را تا چه حد آورده پایین؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز سری آئورس تا جایی که می دونم حداکثر فرکانس 1380 هست که کلا 20 مگاهرتز نسبت به مدل رفرنس اورکلاک شدن این مقداری که شما به دست اوردین طبیعی هست و چیز عجیبی نیست حتی اگر کسی نخواد پرفورمنسی از دست بده و به قول شما روی 1380 مگاهرتز بمونه می تونه 20 وات رو با اندرولت کاهش بده

قصدم این نبود که بگم کارت من عجیبه فقط تستی که کردمو اطلاع رسانی کردم. برا خودمم جالبه وقتی یه کارت 140 وات بیشتر مصرف نداره چرا شرکت سازنده حداقل پاور مورد نیازو براش 550 میزنه.در کل میانه ی خوبی با اندرولت ندارم ولی تا دلت بخواد از اورکلاک استقبال میکنم ولی تو این اوضاع منطقی نیس همون اندرولت منطقی تره 🤣

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، mankan_rs گفته است :

استاد چیپ گرافیک شما چیه. بعد با کدوم نرم افزار میشه فهمید مدل چیپ رو. اگه مدل چیپ یکی باشه من هم میتونم از این مقادیر استفاده کنم .

دما را تا چه حد آورده پایین؟

دوست عزیز قبلا در خصوصی که صحبت کردیم شما کارتت با کارت من مدلش یکی هست می تونید این مقادیر رو اعمال کنید اونی که بفهمیم چه چیپی اصطلاحا لو ولتاژ هست و چه چیپی به ولتاژ بیشتری نیاز داره برنامه خاصی  نداره و شانس هر کسی هست که چه جورگرافیکی گیرش میاد یک مورد asic quality هست در برنامه gpu z که اونم من تا جایی که دیدم خیلی دقیق نیست و تقریبی هست برای سری پولاریس

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

قصدم این نبود که بگم کارت من عجیبه فقط تستی که کردمو اطلاع رسانی کردم. برا خودمم جالبه وقتی یه کارت 140 وات بیشتر مصرف نداره چرا شرکت سازنده حداقل پاور مورد نیازو براش 550 میزنه.در کل میانه ی خوبی با اندرولت ندارم ولی تا دلت بخواد از اورکلاک استقبال میکنم ولی تو این اوضاع منطقی نیس همون اندرولت منطقی تره 🤣

خیلی دوست داری 180 وات رو بزنی تو استاروارز خیلی راحت فرکانس رو ببر روی 1470 و ولتاژ 1200البته اگر چیپ گرافیکت اور خورش خوب باشه! بهش میرسی😂

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز قبلا در خصوصی که صحبت کردیم شما کارتت با کارت من مدلش یکی هست می تونید این مقادیر رو اعمال کنید اونی که بفهمیم چه چیپی اصطلاحا لو ولتاژ هست و چه چیپی به ولتاژ بیشتری نیاز داره برنامه خاصی  نداره و شانس هر کسی هست که چه جورگرافیکی گیرش میاد یک مورد asic quality هست در برنامه gpu z که اونم من تا جایی که دیدم خیلی دقیق نیست و تقریبی هست برای سری پولاریس

استاد رویه دما تاثیر داره ؟ آخه تابستون بیاد تو اتاق کامپیوتر کولر ندارم همش به خاطر همینه که سوال میپرسم که دما برای من خیلی مهمه 

لینک به دیدگاه

البته دوستان در نظر داشته باشن این مقداری که hwinfo یا afterburner میده برای مصرف کارت،فقط مقداریه که چیپ مصرف میکنه

برا همینه که توی نقد های مثلا tomshardware میگه مصرف کارت در حالت معمولی زیر فشار به ۲۰۰وات بیشتر میرسه ولی شما با hw ببینید مثلا نهایت ۱۵۰تا بره

مصرف قسمت های دیگه کارت نامعلومه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mankan_rs گفته است :

استاد رویه دما تاثیر داره ؟ آخه تابستون بیاد تو اتاق کامپیوتر کولر ندارم همش به خاطر همینه که سوال میپرسم که دما برای من خیلی مهمه 

حقیقتش ایسوز بایوس رو جوری طراحی کرده که دما رنج 60 درجه بمونه پس چند درجه ای خنک تر میشه جا داشت خنک تر بشه ایسوز با طراحی بایوس تارگت رو 65 درجه گذاشته و با توجه به اون دور فن کم و زیاد میشه اما مزیت این کار کجاست دور فن تقریبا نصف میشه و از شر نویز ازار دهنده کارت راحت میشین

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

البته دوستان در نظر داشته باشن این مقداری که hwinfo یا afterburner میده برای مصرف کارت،فقط مقداریه که چیپ مصرف میکنه

برا همینه که توی نقد های مثلا tomshardware میگه مصرف کارت در حالت معمولی زیر فشار به ۲۰۰وات بیشتر میرسه ولی شما با hw ببینید مثلا نهایت ۱۵۰تا بره

مصرف قسمت های دیگه کارت نامعلومه

این مورد اشتباه هست دوست عزیز مصرف vrm هم در برنامه hwinfo و msi محاسبه میشه و شما از هرجا این مطلب رو خوندین اشتباه هست

vrm.PNG

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

این مورد اشتباه هست دوست عزیز مصرف vrm هم در برنامه hwinfo و msi محاسبه میشه و شما از هرجا این مطلب رو خوندین اشتباه هست

نرم افزار هیچوقت نمیتونه مصرف واقعی کارتو دربیاره

کارتای nvidia فقط یه سنسور داره ومصرف کلی رو تخمینی میده

کاراتای amd که کلا قضیشون جداست 

من کارت خودم rx570 رو فرکانسو بردم تا ۱۴۷۵ (اینجا نهایت اوری بود که میتونستم انجام بدم با ولتاژ ۱.۱۵ )

پاور لیمیت هم ۵۰درصد ،نهایت مصرفش ۱۲۵w بوده طبق برنامه hwinfo 

اما رفتم خیلی جاها سرچ کردمو فهمیدم که این چیزی که نرم افزار میده اصلن واقعی نیست

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-570-4gb,5028-15.html

و این هم استوک هست نه اوری نه چیزی

لینک به دیدگاه

17 درصد با یه آپدیت درایور خیلی خوبه، خودش اندازه اختلاف یک کارت گرافیک هست. این قضیه فاین واین ای ام دی دقیقا همینه، هر چی بیشتر بگذره بهتر میشه.

این کارت 580 رو میشه با 390 یا 390x مقایسه کرد؟ اگر آره میشه تاثیر درایورهای ای ام دی حتی از چند سال قبل تر هم دید، مثلا از 390 به 480 به 580 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...