رفتن به مطلب

اندرولت فوق سنگین کارت RX 580 TOP و تبدیل اون به RX 480 برای بررسی پیشرفت خام درایورهای AMD به همراه کاهش مصرف خیره کننده!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

نرم افزار هیچوقت نمیتونه مصرف واقعی کارتو دربیاره

کارتای nvidia فقط یه سنسور داره ومصرف کلی رو تخمینی میده

کاراتای amd که کلا قضیشون جداست 

من کارت خودم rx570 رو فرکانسو بردم تا ۱۴۷۵ (اینجا نهایت اوری بود که میتونستم انجام بدم با ولتاژ ۱.۱۵ )

پاور لیمیت هم ۵۰درصد ،نهایت مصرفش ۱۲۵w بوده طبق برنامه hwinfo 

اما رفتم خیلی جاها سرچ کردمو فهمیدم که این چیزی که نرم افزار میده اصلن واقعی نیست

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-570-4gb,5028-15.html

و این هم استوک هست نه اوری نه چیزی

دوست عزیز این بررسی مربوط به 3 سال پیش هست و amd این 3 سال خیلی روی بهره وری کارتاش کار کرده معلومه اون ارقام الان قابل استناد نیستن

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 6 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز این بررسی مربوط به 3 سال پیش هست و amd این 3 سال خیلی روی بهره وری کارتاش کار کرده معلومه اون ارقام الان قابل استناد نیستن

کارت که همون کارته،ولتاژم همون ولتاژه،با درایور که نمیشه مصرفو کمتر کرد!

تنها راه برای اندازه گیری مصرف دقیق کارت ،استفاده از وات متره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

بنده دیگه حرفی ندارم😂

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

خیلی دوست داری 180 وات رو بزنی تو استاروارز خیلی راحت فرکانس رو ببر روی 1470 و ولتاژ 1200البته اگر چیپ گرافیکت اور خورش خوب باشه! بهش میرسی1f602.png

داداچ داری اچتباه میزنی. اون کارتی که دست شماس اشتباه نکنم سه فنه باشه. این کارت من با 2 فن همین فرکانسو به زور هندل میکنه چه برسه اور کنم ذوب میشه. 🤣

لینک به دیدگاه

یه سوال الان با درایور هایی که amdمیده واقعا تفاوتی بین rx580وrx480 هست؟

اگر هست تا بایوس گرافیکمو به rx580 عوض کنم😏

ازبس میترسم جرعت نمیکنم دست بزنم نه بخاطر اشتباه عوض کردن بخاطر قطعی برق..الانم که به تابستون نزدیک هستیم که اصلا نمیشه جرعت کرد

تو کشور ما که اصلا قطعی برق خسارت هاش حساب نمیشه اینا فقط تو ژاپن و کره وتایوان و.. معنی داره 😁

(asus rx 480-o8gb-gaming)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچ کس منکر بهبود درایور amd توی دراز مدت نیست اما مشکل اصلی اینجاست که انویدیا همین بهبود رو توی ماههای اولیه عرضه کارت انجام میده ، اما amd چندین ماه طول میکشه تا مشکلاتشو مرتفع کنه بعدش نوبت بهبود میرسه که بعد اینکه انویدیا نسل جدیدشو عرضه میکنه تازه برای amd این بهبودها اتفاق می افته همون مصداق نقد و نسیه هستش ، amd کار شگفت انگیزی با عرضه رایزن کرد البته نسل اول مشکلات زیادی داشت که با سری های بعدی بهتر شد اما توی گرافیک هنوز خیلی کار داره تا به انویدیا برسه حداقل یکی دو نسل عقبه

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

همین بهبود رو توی ماههای اولیه عرضه کارت انجام میده

این حرف شما خنده دار هست حسن جان منظورتون اینه که بهبودی در بلند مدت برای کارتای انویدیا نیست؟ و پرفورمنس همونی که هست می مونه دیگه؟ در مورد کارت RX 580 یک بررسی با GTX 1060 9GBS توی سال 2020 شده سعی می کنم اینجا یک چکیده ازش بگذارم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

یه سوال الان با درایور هایی که amdمیده واقعا تفاوتی بین rx580وrx480 هست؟

اگر هست تا بایوس گرافیکمو به rx580 عوض کنم1f60f.png

ازبس میترسم جرعت نمیکنم دست بزنم نه بخاطر اشتباه عوض کردن بخاطر قطعی برق..الانم که به تابستون نزدیک هستیم که اصلا نمیشه جرعت کرد

تو کشور ما که اصلا قطعی برق خسارت هاش حساب نمیشه اینا فقط تو ژاپن و کره وتایوان و.. معنی داره 1f601.png

(asus rx 480-o8gb-gaming)

دوست عزیز شما با زدن بایوس نمی تونید کیفیت چیپ رو تغییر بدید فرض کنیم کارت شما نهایت اورکلاکی که بشه 1380 مگاهرتز هست اگر بایوس کارت من که 1411 مگاهرتز رو روش بزنید نمی تونید به این فرکانس برسید چون چیپ توان ذاتیش همون 1380 هست

لینک به دیدگاه

خوب این چارت رو دوستان ببینید می بینید که RX 580 در عناوین جدید و مهم حداقل بالای 10 درصد می تونه پرفورمنس بیشتری بده و در ضمن به طور متوسط حتی با احتساب بازی های قدیمی 5 درصد سریع تر هست نکته ای که اینجاست این هست که بازی های مهمی مثل metro یا red dead redemption یا حتی اخیرا doom eternal انویدیا درایوری که بتونه 1060 رو درست ساپورت کنه و قابل رقابت با rx 580 باشه نداده چارت رو که ببینید فقط یک بازی نه چندان مشهور هست که برای انویدیا بهینه شده و بالای 20 درصد سریع تر هست ولی برای rx 580 می بینید که 6 بازی با اختلاف 20 درصد سریع تر هستن

1080p.png

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز شما با زدن بایوس نمی تونید کیفیت چیپ رو تغییر بدید فرض کنیم کارت شما نهایت اورکلاکی که بشه 1380 مگاهرتز هست اگر بایوس کارت من که 1411 مگاهرتز رو روش بزنید نمی تونید به این فرکانس برسید چون چیپ توان ذاتیش همون 1380 هست

خب تا تست هم نشه که نمیشه مشخص واقعا کیفیت چیپ رو مشخص کرد 

همه چیز تو هردو سری rx580وrx480 یکی هست حتی همون چیپ .فقط بحث سر مدار تغذیه هست که باعث شده بخاطر پایداری به فرکانس بالاتر برسه

اگر میشه بیشتر راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، yasin1380 گفته است :

خب تا تست هم نشه که نمیشه مشخص واقعا کیفیت چیپ رو مشخص کرد 

همه چیز تو هردو سری rx580وrx480 یکی هست حتی همون چیپ .فقط بحث سر مدار تغذیه هست که باعث شده بخاطر پایداری به فرکانس بالاتر برسه

اگر میشه بیشتر راهنمایی کنید.

چرا نمی شه تست نشه شما محبت کن اول کارت گرافیکت رو اورکلاک کن اگر تونستی به 1411 برسی که بعید می دونم بعد می تونی فلش کنی کارت شما فک کنم رنج 1380 اینا اورکلاک بشه اگر تازه اسیک کارت بالا باشه در ضمن اگر شما بایوس 580 رو زدین و چیپ توان اون فرکانس رو نداشته باشه به مشکل می خورین این نکته رو هم مدنظر داشته باشید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، matrix.trixx گفته است :

چرا نمی شه تست نشه شما محبت کن اول کارت گرافیکت رو اورکلاک کن اگر تونستی به 1411 برسی که بعید می دونم بعد می تونی فلش کنی کارت شما فک کنم رنج 1380 اینا اورکلاک بشه اگر تازه اسیک کارت بالا باشه در ضمن اگر شما بایوس 580 رو زدین و چیپ توان اون فرکانس رو نداشته باشه به مشکل می خورین این نکته رو هم مدنظر داشته باشید

بله متوجه شدم ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

این حرف شما خنده دار هست حسن جان منظورتون اینه که بهبودی در بلند مدت برای کارتای انویدیا نیست؟ و پرفورمنس همونی که هست می مونه دیگه؟ در مورد کارت RX 580 یک بررسی با GTX 1060 9GBS توی سال 2020 شده سعی می کنم اینجا یک چکیده ازش بگذارم

منظور منو نگرفتی کارتهای انویدیا حدودا 1.5 سال بهبود درایور دریافت میکنن و بعد از عرضه نسل جدید افزایش کارایی برای نسل قبل اتفاق نمی افته تا amd بخواد مشکلات کارتهاشو بر طرف کنه انویدیا یه نسل تازه عرضه کرده واسه همینه که فکر میکنیم انویدیا کاهش کارایی داره ، نسبت به رقیبش بله اما در اصل بهبودی در کار نیست و به خاطر اینه که اینجور به نظر میاد که کاهش کارایی داره چون رقیب تازه از مشکلات کارتهاش خلاص شده و نتونسته پای رقابت بمونه و به موقع نسل جدیدی عرضه کنه تمرکزشو میزاره رو بهبود درایور که باعث افزایش کارایی کارتهاش میشه در صورتی که انویدیا سری قبلو به امان خدا ول کرده و تمرکزشو روی سری جدید که عرضه کرده میزاره

یه ویدئو راجب 1060 و 580 قبلا دیده بودم که توی درایورهای قدیمی و جدید مقایسه کرده بود که 580 5 الی 10 درصد (یکمی اینور انور دقیقش یادم نیست) بهتر شده بود اما 1060  ثابت مونده بود توی فریم دهی و بعضی از بازیها یک فریم هم کاهش کارایی داشت

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

حداقل پاور مورد نیازو براش 550 میزنه.

این مقادیر چرته همیشه مرجع یا رفرنس درست بیان نمیکنه 

شما ممکنه سیپیوت i9 باشه با مصرف های چندصد واتی قطعا این دیگه حکم پشم داره

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

منظور منو نگرفتی کارتهای انویدیا حدودا 1.5 سال بهبود درایور دریافت میکنن و بعد از عرضه نسل جدید افزایش کارایی برای نسل قبل اتفاق نمی افته تا amd بخواد مشکلات کارتهاشو بر طرف کنه انویدیا یه نسل تازه عرضه کرده واسه همینه که فکر میکنیم انویدیا کاهش کارایی داره ، نسبت به رقیبش بله اما در اصل بهبودی در کار نیست و به خاطر اینه که اینجور به نظر میاد که کاهش کارایی داره چون رقیب تازه از مشکلات کارتهاش خلاص شده و نتونسته پای رقابت بمونه و به موقع نسل جدیدی عرضه کنه تمرکزشو میزاره رو بهبود درایور که باعث افزایش کارایی کارتهاش میشه در صورتی که انویدیا سری قبلو به امان خدا ول کرده و تمرکزشو روی سری جدید که عرضه کرده میزاره

یه ویدئو راجب 1060 و 580 قبلا دیده بودم که توی درایورهای قدیمی و جدید مقایسه کرده بود که 580 5 الی 10 درصد (یکمی اینور انور دقیقش یادم نیست) بهتر شده بود اما 1060  ثابت مونده بود توی فریم دهی و بعضی از بازیها یک فریم هم کاهش کارایی داشت

باز هم اینجا شما چیزایی رو گفتی که از نظر من اشتباه هست کارت rx 580 زمان عرضه هم قوی تر از gtx 1060 بود حدود 2 درصد فک کنم بنچمارک همین سایت از سال 2017 رو برات ضمیمه می کنم پس این نیست که بگیم این کارت عقب بود الان جلو افتاده خیر تقریبا برابر بودن الان وضع 1060 در بازی های جدید خیلی بد هست و میشه قشنگ دید از بازی warzone گرفته تا red dead و doom و metro و ... amd هنوز واسه کارتی که سال 2014 عرضه کرده یعنی 6 سال پیش داره بهینه سازی میده با این مورد ساپورت بلند مدت که گفتی موافقم اما اینی که چرا کارتای amd در گذر زمان بهتر میشن دلیلش این هست amd تا قبل از navi سخت افزار بهتری برای کارتاش در مقابل کارتای همرده nvidia در نظر می گرفت و با گذر زمان بازی ها نیاز به سخت افزار بهتری دارن amd هم که با درایور ساپورت می کنه سخت افزارش رو و فاصله کارت همرده با انویدیا سال به سال بیشتر میشه و مورد دیگم این هست که معماری پولاریس هم در xbox x و هم ps4 pro حضور دارن و بهینه سازی براش راحت تر هست توسط توسعه دهنده ها  کارت 1060 هم توان خام کمتری داره هم پهنای باند کمتری داره معلوم هست بعد 3 سال که بازی ها از لحاظ گرافیکی پیشرفت می کنن نمی تونه با کارتی که مشخصات سخت افزاری بهتری داره رقابت کنه وگرنه انویدیا هنوز داره برای سری پاسکال درایور بهینه میده شاهد این قضیم 1080ti هست که هنوز کارت جونداری هست و پا به پای کارتای تورینگ فریم میده یک بررسی هم 980ti شده که نشون میده فقط 5 درصد از 1070 ضعیف تره تقریبا همون چیزی که 4 سال پیش بود پس حتی سری ماکسول هم هنوز درایور بهینه دریافت می کنن

Total1580.thumb.png.c632e9b2b0db635cd097905624b81158.png

980vs1070_1080.thumb.png.a6a902df4abece5b20b65fcbdf42e3d2.png

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

درایور دقیقا چیه میشه شما توضیح بدی؟

فراخوانی های درست توسط درایور  موجب مصرف بهتر میشه که نیاز نباشه الکی با ادرس دهی های اشتباه انرژی مصرف بشه جدا از مباحث دیگه و اضافه شدن api های جدید 

درایور افزایش بهره وری داره که منجر میشه شما با مصرف کمتر بهره وری بیشتری داشته باشی

ولتاژ همونه ولی امپرم هستا! امپر نباشه شما چجوری مصرفو اندازه میگیرید؟ وقتی درست فراخوانی بشه امپر کمتر میشه به نسبت و افزایش بهره وری دارید

ولتاژ فقط با فرکانس در ارتباطه ولی امپر نه 

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

بنده دیگه حرفی ندارم1f602.png

🙂 البته که منم همین حسو دارم 

لینک به دیدگاه

من asus rx 580 dual 8gb رو به خاطر دما که تا 78 میرفت اندرولت کردم از 1150 به 1060. فرکانس 1360 بود تغییر ندادم ولی تا 1260 امتحان کردم که خب افت داره واسه rx 580

الان رو 1360 بنچمارک میگیرم(4k) مشکلی نداره فقط اولش صفحه یه حالت برش ریز داره تو بعضی جاها موقعی که دوربین آهسته حرکت میکنه

Capture.JPG.621cffd67b60a563dd6a1105878edf55.JPG

تو battlefield v یه بار تکسچر ها به هم خورد سیاه و شطرنجی شده بودن درست نمیشدن. نسخه کرکی هست

ولی الان دوباره رفتم همه چی درست بود

تو بازی های دیگه مشکلی ندارم

رو 1090 میلی ولت کمتر کاهش دما دارم ولی رو 1060 دما حداکثر 72 میشه. این فرکانس و ولتاژ چطوره مشکلی که نداره کم و زیادش کنیم😐 یا اصلا بده واسه کارت😐

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

باز هم اینجا شما چیزایی رو گفتی که از نظر من اشتباه هست کارت rx 580 زمان عرضه هم قوی تر از gtx 1060 بود حدود 2 درصد فک کنم بنچمارک همین سایت از سال 2017 رو برات ضمیمه می کنم پس این نیست که بگیم این کارت عقب بود الان جلو افتاده خیر تقریبا برابر بودن الان وضع 1060 در بازی های جدید خیلی بد هست و میشه قشنگ دید از بازی warzone گرفته تا red dead و doom و metro و ... amd هنوز واسه کارتی که سال 2014 عرضه کرده یعنی 6 سال پیش داره بهینه سازی میده با این مورد ساپورت بلند مدت که گفتی موافقم اما اینی که چرا کارتای amd در گذر زمان بهتر میشن دلیلش این هست amd تا قبل از navi سخت افزار بهتری برای کارتاش در مقابل کارتای همرده nvidia در نظر می گرفت و با گذر زمان بازی ها نیاز به سخت افزار بهتری دارن amd هم که با درایور ساپورت می کنه سخت افزارش رو و فاصله کارت همرده با انویدیا سال به سال بیشتر میشه و مورد دیگم این هست که معماری پولاریس هم در xbox x و هم ps4 pro حضور دارن و بهینه سازی براش راحت تر هست توسط توسعه دهنده ها  کارت 1060 هم توان خام کمتری داره هم پهنای باند کمتری داره معلوم هست بعد 3 سال که بازی ها از لحاظ گرافیکی پیشرفت می کنن نمی تونه با کارتی که مشخصات سخت افزاری بهتری داره رقابت کنه وگرنه انویدیا هنوز داره برای سری پاسکال درایور بهینه میده شاهد این قضیم 1080ti هست که هنوز کارت جونداری هست و پا به پای کارتای تورینگ فریم میده یک بررسی هم 980ti شده که نشون میده فقط 5 درصد از 1070 ضعیف تره تقریبا همون چیزی که 4 سال پیش بود پس حتی سری ماکسول هم هنوز درایور بهینه دریافت می کنن

با اون نوشته حرف بنده رو تایید کردید که انویدیا واسه نسل قبل بهینه سازی انجام نمیده 

اما برسیم که به بحث مقایسه 580 و 1060 ، مگه بنده گفتم 580 عقبتر بوده الان جلوتر از 1060؟! فقط بحث درایور مطرحه نه چیز دیگه اصلا اشاره ای به قیاس قدرت این دو کردم که چارت گذاشتید فقط گفتم 580 با مرور زمان قویتر شده اما 1060 ثابت مونده یا یک فریم بدتر شده (بهتره پست بنده رو یکبار دیگه بخونید)

راجب قسمت قرمز هم نوشته خودتون رو دارین نقض میکنید بالاتر میگید 580 2 درصد بهتر بود اما الان شده 17 درصد و amd داره بهینه سازی میکنه که همگی موافقیم اما چرا 1060 عقب مونده هم توان خام کافی نداره که اشاره کردید و هم انویدیا برای اینکه نسل جدیدش رو دستش نمونه باید یه جوری بهینه کنه که کارتهای جدید با درایورهای جدید فریم بهتری بدن و کارتهای قدیمتر در جا بزنن ، به نظرتون منظور از درایور بهینه چیه ؟ قضیه همین 580 که داره اتفاق می افته روز به روز داره بهتر میشه اما 1060 همونی هست که قبلا بود پس برای نسل قدیمی انویدیا فقط به صورت اسمی درایور هست اما بهبودی دریافت نمیکنه تا نسل جدید فروش برن اگه اینجوری بود نسل جدیدش رو دستش باد میکرد فروش الان انویدیا دستم نیست ولی قبلا 70 درصد فروش کلی بازار یا بیشتر دستش بود

اینکه amd نمیتونه در بدو ورود کارتش بهینه کنه که از تمام قدرتش استفاده کنه نشان از ضعفش داره که همین کار رو انویدیا در بدو عرضه کارتهاش انجام میده ، (حدود 1.5 سال) بعد از عرضه نسل جدید یواش یواش نسل قبلتر رو از رده خارج میکنه مثل قضیه 1060 که کاربر مجاب به خریدن جایگزین از نسل جدید بکنه 

بحث رو هم همینجا پایان میدم هر کی یه نظری داره بنده هم با توجه به تجربه خودم و دیگران و مستندات سالیانه به این نتیجه رسیدم و همیشه به دوستان پیشنهاد دادم اگه میخوان بازیهای روز با حداکثر تنظیمات بازی کنن در صورتی که میتونن هر 2 سال کارت عوض کنن انویدیا انتخاب خیلی بهتری هست(مشکلات خیلی کمتری نسبت به رقیب داره اینو از هر کی بپرسی تایید میکنه)  ولی اگه کارتی میخواین چند سال براتون کار کنه اولا باید از نیازتون قویتر بگیرین ثانیا اگه میتونید با مشکلات اولیه کنار بیاید amd انتخاب بهتری هست ولی بازم مصداق نقد و نسیه هست که امروز رو فدای فردا ندیده بکنید که بنده تو قضیه 480 این اشتباه کردم و چوبشم خوردم ضرر amd تو ناتوانی عرضه درست گرافیک امثال بنده دادن توی سری رفرنس 480 گند بدتری زد همون موقع یکی از سایتها فکر سخت افزار یاا سخت افزار مگ یا همچین چیزی بود یه مقاله راجب 480 نوشته بود که پیشنهاد کرده بود کسی نخره که بنده مخالفش بودم و گفتم 480 رفرنس مشکلاتی داشته که توی کاستوم حل شده اما توی کاستوم هم خودم هم چند نفر از دوستان لیونی شاهدش بودیم 3 نفر فقط بدو ورود کاستوم های 480 استریکس خریده بودن و با بنده ارتباط داشتن که همشون مشکلاتی داشتن و خوب خودم تا سرم به سنگ نخورد باورم نشد و گفتم ایسوس گند زده مثل کولر سری 200 (3 فنه) که هم دمای رفرنس بود اما توی برندهای دیگه هم دیدیم و بعد از عنوان کردن مشکل کارت خودم چندین نفر دیگه هم جلو اومدن و گفتن همچین مشکلی دارن و به خاطر دنگ و فنگ گارانتی پا پیش نذاشتن که یکیشون بعد از ماجرای بنده کارتشو به گارانتی فرستاد و طبق معمول براش بایوس زدن نمیدونم مشکلش حل شد یا نه دقیق خاطرم نیست

خلاصه تجربه بدی بود الان که 1660ti گرفتم شکر خدا تا حالا هیچ مشکلی نداشتم فقط چند درجه دمای بیشتر نسبت به بنچمارکه که مشکلی حساب نمیشه که اونم امثال منو و شما گیر میده و مشاهده میکنه حتی 480 اولی که داشتم و هفته اول فرستادم گارانتی و تعویض شد هیچ مشکلی نداشت فقط توی پروفایل oc نرم افزار msi اونم فقط توی دایرکس 12 کرش میکرد که اونم خودم چون وسواس زیادی تو قطعه دارم و سعی میکنم تستهای استاندارد بگیرم و مشکلی داشته باشه توی روزهای نشون بده حداقل بتونیم تعویضش کنیم و گرنه کاربران دیگه فکر نمیکنم متوجهش میشدن چون خود مسئول گارانتی هم متوجهش نشده بود ( و گفتن کارت سالمه) البته براشون فیلم فرستاده بودم که فکر کنم ندیده بودن بعدا با پیگیری آقای شعبانی و آذین و تست کارت توسط ایشان مشکلش مشاهده و تعویض شد .

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

میشه بگید مشکلش چیه؟asus rog strix rx480?

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

اینکه amd نمیتونه در بدو ورود کارتش بهینه کنه که از تمام قدرتش استفاده کنه نشان از ضعفش داره

اره خود مقام داراش هم گفتن از لحاظ بهینه سازی درایور افتضاحیم واقعا هم کار سختیه حالا ما 4تا گزینه میبینیم ولی پشت پرده خیلی اتفاقات رخ میده که اونا مهمن

همه قطعات این مشکلاتو دارن مهم اینه چقدر اذیت کننده بشه و نشه تحمل کرد البته کارت شما واقعا مشکل داشت وگرنه به جز اون ایراد مشکلی نداشت که اینقدر اذیت کننده باشه 

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

با اون نوشته حرف بنده رو تایید کردید که انویدیا واسه نسل قبل بهینه سازی انجام نمیده 

نه دیگه بنده عرض کردم اکثرا انویدیا نسبت به پولی که میدین سخت افزار کمتری میده و به مرور زمان هر چه قدر هم درایور بهینه سازی کنه فایده نداره بالاخره باید سورس سخت افزاری باشه که با درایور بهینه بشه یا نه؟ الان شما خودت 1660ti رو با rx 5600 قیمت هر 2تاش 280 دلار هست سخت افزاری مقایسه کن ببین چه قدر تفاوت دارن بالاخره من نفهمیدم مشکل درایوری که واقعا بزرگ باشه کجا بوده از سال 2017 تا الان اگر بوده که حتما این همه سایت معتبر بهش اشاره می کردن زمان بررسی کارت گرافیک تجربه شما با کارت گرافیکی که به گفته نماینده msi مورد داشت نمی تونه مثال درستی از بررسی یک محصول باشه کما اینکه بنده مادربورد بالارده gaming 5 از msi خریدم و فرکانس پردازنده 4790k بالاتر از 1200 نمی رفت و مادربرد از اساس خراب بود الان نمی تونم بیام بگم برند msi اشغاله فلانه بالاخره خرابی در هر کالایی پیش میاد این شانس شما بوده حسن عزیز چند نفر دیگم کارتشون خراب بوده موردی نیست اونام بدشانس بودن بنده امتیاز فایر استرایک رو مقایسه کردم و 17 درصد بود اونجا اسمی از بازی نبود و به هیچ وجه حرفم نقض نشده کما اینکه اگر می خواستم تک بازی مثال بزنم بازی هایی هستن بالای 20 درصد از 1060 قوی ترن اونم تقریبا به اندازه تمام انگشتای دست من عادت دارم به صورت متوسط چارت بیارم که حرف و حدیثی نباشه کسی که این چارت رو می بینه میگه خوب 2 درصد شده 5 درصد ولی وقتی می خواد بازی های روز رو بازی کنه قضیه همون 10 درصد 20 درصد میشه که در چارت مشهود هست سایت techspot هم به این نکته اشاره کرده

اما اینکه شرکت amd میاد سورس سخت افزاری بیشتری در اختیار کاربر می گذاره در اکثر بازه های قیمتی مشابه نسبت به انویدیا و به مرور زمان ازش استفاده میشه با بهینه سازی درایور یک نقطه قوت هست و هیچ جای دنیا کسی این رو بد نمی دونه اصلا خارجیا براش عبارت fine wine ساختن

اما قسمت قرمز! حرف من این هست که فاصله کارت ها همون که هست حفظ شده منتها شما حرفتون این بود بهینه نمی کنن که اشتباه هست اگر بهینه نمی کردن که میشد کارت gtx 780ti که اصلا نمی تونه بازی های روز رو اجرا کنه با اینکه منابع سخت افزاری قابلی داره انویدیا به کل فراموشش کرده در حدی که کارت 700 دلاری سال 2014 از یک کارت 200 دلاری amd از همون سال 2014! توی بازی جدید doom می خوره

بنده هم همینجا بحث رو تموم می کنم و به نظرتون حالا هرچی که هست احترام میزارم موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان کارت من gt730 sl 2g brk هست. تغذیه جداگانه نداره و از مادربرد تغذیه میکنه. تونستم از 901 مگاهرتز به 1251 اورکلاک کنم. با ولتاژ 1.162 . میخوام بدونم ممکنه به مادربرد آسیب بزنه؟ هیچ راهی هم برای مانیتورینگ مصرفش نداره.

لینک به دیدگاه

هر چند این موضوع ربطی به تاپیک نداره ولی فک کنم بگذارمش برای دوستان جالب باشه که هی فکر می کنن انویدیا درایور نرف می کنه نزدیک ترین کارت به gtx 1060 از لحاظ کانفیگ در سری تورینگ چه کارتیه؟ کارت gtx 1650 super هست با همون 1280 واحد سایه زن و پهنای باند 192 گیگابایتی دقیقا مثل 1060 حالا به نظرتون پرفورمنس این 2تا کارت چه قدر به هم نزدیک هست؟ می بینید که علنا پرفورمنس مو نمیزنه فقط 2 گیگ رم کمتری داره

1650s.thumb.png.5efc31063edb5be2aa923d34b01138e3.png

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

سلام دوستان کارت من gt730 sl 2g brk هست. تغذیه جداگانه نداره و از مادربرد تغذیه میکنه. تونستم از 901 مگاهرتز به 1251 اورکلاک کنم. با ولتاژ 1.162 . میخوام بدونم ممکنه به مادربرد آسیب بزنه؟ هیچ راهی هم برای مانیتورینگ مصرفش نداره.

خیر مشکلی پیش نمیاد tdp کارت در حالت عادی 38 وات هست منظورم همون نهایت مصرف هست و اسلات pci می تونه تا 75 وات رو تامین کنه کارتای قدیمی فان بودنشون به همین قابلیت اورکلاک بالاشونه در سری های جدید شرکتا خودشون شیره کارتو کشیدن😁

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...