رفتن به مطلب

اندرولت فوق سنگین کارت RX 580 TOP و تبدیل اون به RX 480 برای بررسی پیشرفت خام درایورهای AMD به همراه کاهش مصرف خیره کننده!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 28 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

خیر مشکلی پیش نمیاد tdp کارت در حالت عادی 38 وات هست منظورم همون نهایت مصرف هست و اسلات pci می تونه تا 75 وات رو تامین کنه کارتای قدیمی فان بودنشون به همین قابلیت اورکلاک بالاشونه در سری های جدید شرکتا خودشون شیره کارتو کشیدن1f601.png

تشکر. آره واسه خودمم جالب بود انقدر اورکلاک.😆

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، M_R گفته است :

اره خود مقام داراش هم گفتن از لحاظ بهینه سازی درایور افتضاحیم واقعا هم کار سختیه حالا ما 4تا گزینه میبینیم ولی پشت پرده خیلی اتفاقات رخ میده که اونا مهمن

همه قطعات این مشکلاتو دارن مهم اینه چقدر اذیت کننده بشه و نشه تحمل کرد البته کارت شما واقعا مشکل داشت وگرنه به جز اون ایراد مشکلی نداشت که اینقدر اذیت کننده باشه 

همه اینا قبول ، همین 580 که الان بهتر شده نتیجه 480 رفرنس خرابه که amd به خریدارانش انداخت و باعث سوختگی برد و مشکلات دیگه ای شد

بعدش 480 کاستوم اومدن به جای 6 پین 8 پین گذاشتن که مشکل مصرف بیش از حد درگاه pci حل کنن که نشد

دوستمون به نظرشون از شانس امثال منه که کارتمون خراب بود شانس یک در 1000 میشه نه 10 نفری که باهاشون در ارتباط بودم چندین نفر ایسوس استریکس گرفته بودن قبل بنده که با یکیشون کلی تلفنی صحبت کردیم و آخر ایشون کارتشونو فروختن بنده هم که اونجوری ، چند نفر هم تو تاپیک مشکل کارتم گفتن که مشکل مشابهی داشتن اینم کلاه دوم amd بر سر خریدارنش ، حالا 580 نداشتم ببینم چجوریه

لپ حرفم اینه که در زمان زندگی کردن و آینده رو فردای امروز نکردن بهتره ، خودم به همین نتیجه رسیدم اگه زمانی بیاد که amd بتونه با انویدیا پای پای رقابت کنه اون موقع احتمالا گرافیکم amd بگیرم ولی الان نه ، ثبات مهمتر از یکی دو تا فریم بیشتره اونم میدونیم بعضی بازیها یه کارتی بهتر فریم میده یکی دیگه کمتر

حتی اولین کامپیوتر خونه ما بر پایه amd بسته شده پردازنده amd گرافیک ati 9200 که سال 83 برادرم خرید هنوزم که هنوزه کار میکنه (توی انباریه) ولی باور میکنی رفیقم سیسم اینتل داشت با پردازنده سلرون که هم ارزونتر بود و هم ضعیفتر با فرکانس پایینتر اما توی بازی جنگهای صلیبی بهتر عمل میکرد

هنوز که هنوزه amd توی ثبات کار داره از لحاظی قدرت توش شکلی نیست ولی نمیتونه قدرت خام اولیه محصولاتشو کامل  بکشه و با مرور زمان بهتر میکنه که رقبا توی عرضه اولیه از عهده این کار برمیان

خودم قبلا از amd خوشم میومد و سر همین قضیه از طرفداران انویدیا و اینتل منفی میخوردم اما الان فقط طرفدار جیب و اعصابم هستم هر کدوم ثبات و کیفیت بهتری ارائه کنه از اون میگیرم توی گرافیک فعلا انویدیا 2-3 سال جلوتره

تو بحث پردازنده باید رایزن دستم بیاد تا ببینیم تو عمل چیکارست ، مثل دمای کارت الانم که تو چارتها 65 اما توی عمل بالای 70 هست ، کیس قبلیم از لحاظ تهویه مشکلی نداشت اما با کیس جدید هم تست میکنم خبر میدم ببینیم چجوری شده فعلا هاردم پر پره جا برای نصب بازی نیست

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، M_R گفته است :

درایور دقیقا چیه میشه شما توضیح بدی؟

فراخوانی های درست توسط درایور  موجب مصرف بهتر میشه که نیاز نباشه الکی با ادرس دهی های اشتباه انرژی مصرف بشه جدا از مباحث دیگه و اضافه شدن api های جدید 

درایور افزایش بهره وری داره که منجر میشه شما با مصرف کمتر بهره وری بیشتری داشته باشی

ولتاژ همونه ولی امپرم هستا! امپر نباشه شما چجوری مصرفو اندازه میگیرید؟ وقتی درست فراخوانی بشه امپر کمتر میشه به نسبت و افزایش بهره وری دارید

ولتاژ فقط با فرکانس در ارتباطه ولی امپر نه 

پس یعنی میخای بگی که طی ۳سال amd مصرف کارتشو ۷۵ واتتتت کاهش داده؟

Rx 570?

اونم با درایور؟

3 سال که هیچ ،صد سالم بش بدن نمیتونه همچین کاری با چنین کارتی بکنه،فقط بادرایور 

بعدشم من بحثم چیز دیگه ای بود ،اگه قرار بود با نرم افزار بشه مصرف دقیقو گرفت،که همه ی نقد کننده ها اسکرین شات  از hw info میگرفتن

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

Rx 570?

اونم با درایور؟

3 سال که هیچ ،صد سالم بش بدن نمیتونه همچین کاری با چنین کارتی بکنه،فقط بادرایور 

بعدشم من بحثم چیز دیگه ای بود ،اگه قرار بود با نرم افزار بشه مصرف دقیقو گرفت،که همه ی نقد کننده ها اسکرین شات  از hw info میگرفتن

دوست عزیز tdp کارت بنده 180 وات هست و هم برنامه overlay خود amd و هم برنامه msi در حالت عادی مصرف 180 وات رو نشون میدن ولی چون شما استادی این اعداد غیر واقعی و دروغین هستن و کارت بنده مصرفش 280 وات هست با یک 8 پین امیدوارم الان جوابتون رو گرفته باشین

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

هنوز که هنوزه amd توی ثبات کار داره از لحاظی قدرت توش شکلی نیست ولی نمیتونه قدرت خام اولیه محصولاتشو کامل  بکشه و با مرور زمان بهتر میکنه که رقبا توی عرضه اولیه از عهده این کار برمیان

خودم قبلا از amd خوشم میومد و سر همین قضیه از طرفداران انویدیا و اینتل منفی میخوردم اما الان فقط طرفدار جیب و اعصابم هستم هر کدوم ثبات و کیفیت بهتری ارائه کنه از اون میگیرم توی گرافیک فعلا انویدیا 2-3 سال جلوتره

تو بحث پردازنده باید رایزن دستم بیاد تا ببینیم تو عمل چیکارست ، مثل دمای کارت الانم که تو چارتها 65 اما توی عمل بالای 70 هست ، کیس قبلیم از لحاظ تهویه مشکلی نداشت اما با کیس جدید هم تست میکنم خبر میدم ببینیم چجوری شده فعلا هاردم پر پره جا برای نصب بازی نیست

سلام حسن جان . خوبی ؟

ببین یه نکته مهم این وسط هست که شما بهش توجه نکردی .

بهینه سازی بستگی به شرایط داره . حالا این یعنی چی برات توضیح میدم .

یه موقع شما یه پردازنده گرافیکی داری با 100 تا سایه زن یه وقت هم با 1000 تا سایه زن . برای من و شما این موضع اهمیتی نداره ما به پرفورمنس و خروجی کار داریم اما برای برنامه نویس و ... این دوتا خیلی خیلی متفاوتن . بهینه سازی تعداد زیادی سایه زن درد سر بیشتری داره ضمن این که اینجا فقط ای ام دی نقش نداره باید بازی هم بتونه از این ویژگی بهره ببره . یه جاهایی هم فقط بهینه سازی نیست . بازیی که محیط ساده ای داره نمی تونه تعداد زیادی سایه زن رو درگیر کنه . حالا بازی هایی عرضه شدن که محیط شلوغ با کلی جزئیات دارن این محیط میتونه تعداد بسیار بیشتری سایه  زن رو درگیر خودش کنه . اینجاس که تعداد بیشتر سایه زن پردازنده های ای ام دی بکار میان ( پهنای باند رو هم فراموش نکنیم )

الان صحبتهای زیادی شده که بهینه سازی بازی برای PS5 خیلی راحتتره تا ایکس باکس جدید . چون در PS5 ما تعداد کم سایه زن و در عوض فرکانس بالا رو داریم .

یا مثلا مموری HBM به خاطر پهنای باندش در بعضی از شرایط خیلی بهتر از GDDR5 هستش و در بعضی از شرایط تفاوت اندکه .

اگر یه نگاه کلی به گرافیک های ای ام دی و انویدیا بندازی متوجه میشی تقریبا همیشه پردازنده های انویدیا تعداد کمتری سایه زن داشتن و به همین دلیل خیلی راحتتر بهینه شدن . در عوض کارتهای ای ام دی در بازی های بروز شرایط بهتری داشتن .

این که کارتهای قبلی انویدیا بهینه میشن یا نه در سر جای خود جای بحث دار اما فراموش نکنیم بهینه نشدن رو میشه در 780Ti در دید که با خاک یکسان شده در مورد کارتهای مثل 1060 بیشتر از اون که انویدیا بهینشون می کنه یا نه بحث اساس و پایه سخت افزار هستش .

کارت 1060 فقط 1280 تا سایه زن داره در حای که 980 دارای 2048 سایه زن هستش و 780Ti هم 2880 سایه زن داره . کارتی مثل 780Ti به خاطر بی توجهی انویدیا کاملا از رده خارجه اما 1060 گرچه عقب افتاده اما با توجه به پرفورمنس خامش چندان هم اوضاعش بد نیست ! کارت 580 بیش از 6 ترافلاپ پرفورمنس خام داره . سایه زن بیشتر و مموری با باس و سرعت بالاتر داره به عبارت دیگه جا برای بهینه سازی داره . البته من نمی دونم که این عقب موندن 1060 از 580 صرفا به خاطر سخت افزار ضعیفتره یا انویدیا دوست داره فریم نده اما با توجه به قدرت سخت افزاریش نباید خیلی ازش انتظار داشت .

من چندتا کارت رو به برای مثال برای شما لیست می کنم :

780Ti :

Shading Units : 2880      ،      FP32 (float) performance : 5.345 TFLOPS     ،      Memory Bus : 384 bit     ،      Base Clock : 875 MHz

980 :

Shading Units : 2048      ،      FP32 (float) performance : 4.981 TFLOPS     ،      Memory Bus : 256 bit     ،      Base Clock : 1127 MHz

1060 :

Shading Units : 1280      ،      FP32 (float) performance : 4.375 TFLOPS     ،      Memory Bus : 192 bit    ،      Base Clock : 1506 MHz

390X :

Shading Units : 2816      ،      FP32 (float) performance : 5.914 TFLOPS      ،      Memory Bus : 512 bit     ،      Base Clock : 1050 MHz

480 :

Shading Units : 2304      ،      FP32 (float) performance : 5.834 TFLOPS    ،      Memory Bus : 256 bit    ،      Base Clock : 1120 MHz

همون طور که می بینیم توی این مدت با وجود کاهش پرفورمنس خالص فریم افت نکرده و کارتهای جدیدتر بهتر تونستن از پرفورمنس خالصشون برای فریم دهی استفاده کنند . صد البته مقدار مموری متفاوت بوده و تاثیر داشته . مسایل دیگه ای هم دخیله اما کالیت صحبت بنده روشنه .

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

البته دوست عزیز شرکت سونی شکر خوردن که گفتن ps5 بهتر از xbox هست به دلیل فرکانس بالاتر و راحت تر میشه بهینش کرد این موضوع به طور کلی غلط هست مگر اینکه معماری navi 2 نتونه درست استفاده کنه از هسته های بیشتر گرافیک که شخصا بعید می دونم 

بحث معماری کپلر که اولین کارت تایتان رو هم روش زدن هنوز در خارج از کشور داغ هست و طرفداران amd به این دلیل انویدیا رو مسخره می کنن اینم بگم که مدل titan دارای 6 گیگ رم هست و مشکل رم هم وجود نداره کلا انویدیا این نسل رو فراموش کرده حالا به هر دلیلی که هست ولی سری ماکسول وضعیت مناسبی دارن هنوز

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

البته دوست عزیز شرکت سونی شکر خوردن که گفتن ps5 بهتر از xbox هست به دلیل فرکانس بالاتر و راحت تر میشه بهینش کرد این موضوع به طور کلی غلط هست مگر اینکه معماری navi 2 نتونه درست استفاده کنه از هسته های بیشتر گرافیک که شخصا بعید می دونم 

بحث معماری کپلر که اولین کارت تایتان رو هم روش زدن هنوز در خارج از کشور داغ هست و طرفداران amd به این دلیل انویدیا رو مسخره می کنن اینم بگم که مدل titan دارای 6 گیگ رم هست و مشکل رم هم وجود نداره کلا انویدیا این نسل رو فراموش کرده حالا به هر دلیلی که هست ولی سری ماکسول وضعیت مناسبی دارن هنوز

بنده هم فکر نمی کنم حداقل در قدرت PS5 حرف چندانی برای گفتن داشته باشه . بحث کنسولها رو برای این مطرح کردم که صحبت در مورد بهینه سازی حتی در کنسولها هم مطرحه و این که تعداد سایه زن در بهینه سازی نقش داره یه بحث کلیه و قبلا هم بهش پرداخته شده .

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

دوستمون به نظرشون از شانس امثال منه که کارتمون خراب بود

نه اصلا

این کارت واقعا ایراد چیپی داره

در 18 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

من بحثم چیز دیگه ای بود ،اگه قرار بود با نرم افزار بشه مصرف دقیقو گرفت

نه دقیق نیست ولی زیاد پرتم نیست که نشه اعتماد کرد

در 18 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :
در 23 ساعت قبل، M_R گفته است :

ببینید همیشه زیر لود رفتن به مصرف برابر کارت مرتبط نمیشه کارت واحد های مستقلی داره 

هر کدوم از واحدا فعالیت کنن یه مصرفی دارن پس اگه اون پرمصرفه فعالیت کنه قطعا مصرف کلیش میزنه بالا

اینکه کدومشون چقد مصرف دارن برا کسی واضح نیست و جز شرکت شاید کسی ندونه

ولی معمولا ما وقتی سایز تصویرمون میره بالا یا افکت های بعد از پردازش یا رندر لحاظ میکنیم مصرف کارت بشدت میره بالا

حداقل amd بهره وری رو بهتر کرده این برا خودم مشهوده 

یادتون باشه اوایل از اسلات pci مصرف بیش از حد داشت با درایور حل شد 

خوب قطعا درایور تاثیر گذاره

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، M_R گفته است :

نه اصلا

این کارت واقعا ایراد چیپی داره

دوست عزیز من خودم 3 ماه کارت rx 480 دستم بود البته از برند xfx و هیچ مشکلی نداشتم اینکه ایشون مشکل داشتن رو من منکرش نمیشم ولی همه گیر بودن این مشکل از نظر من مردود هست اگر واقعا چیپ خراب بود باید برای من هم خراب می بود دیگه

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز من خودم 3 ماه کارت rx 480 دستم بود البته از برند xfx و هیچ مشکلی نداشتم اینکه ایشون مشکل داشتن رو من منکرش نمیشم ولی همه گیر بودن این مشکل از نظر من مردود هست اگر واقعا چیپ خراب بود باید برای من هم خراب می بود دیگه

🤔ولی بازخورد از مشکلات 480 زیاده 

نمیدونم راستش 

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، M_R گفته است :

🤔ولی بازخورد از مشکلات 480 زیاده 

نمیدونم راستش 

اگر یادتون باشه به لطف ماینینگ ای ام دی هرچی کارت داشت رد کرد رفت . تعداد فروش به میلیون عدد میرسه . اگر همشون مشکل داشتن ای ام دی بیچاره میشد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 40 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

همشون نه ولی خیلیها مشکل داشتن ، 480 رفرنس که هیچ نابود کرد خریداران رو ، 480 کاستوم هم حداقل 7 نفر به علاوه خودم کارتمون خراب شد از برندهای msi و ایسوس باقی برندها در جریان نبودم البته همین 7 نفر که 3 تاشون اوایل ورود 480 به مشکل برخوردن چون خودم اون زمان میخواستم 480 بخرم در جریان بودم بقیه هم زمان تاپیک 480 عنوان کردن که مشکلات مشابهی داشتن ، حالا از شانس شما بوده که سالم بوده یا مدت کوتاهی استفاده کردید چون بنده حدود یکسال بدون مشکل بازی کردم کارت خودم از نظر دما خیلی خوب بود همیشه زیر 68 دماشو نگه میداشتم معمولا روی 65 بود دور فن هم بالای 45 به خودش ندید ولی خوب چیپ کارت از بیخ مشکل داشت و معلوم نبود کی کرش یا فریز کنه به هر حال تموم شد رفت تجربه ای شد .

عرضه سریع 580 به همین دلیل بود هم مشکلات 480 رفع کنه و هم بازخوردها رو عوض کنه و بگه کارت جدیدی عرضه کرده که باعث شد کل سری 400 ریبرند بزنه تا 580 تو چشم نیاد خلاصه همون زمان احساس میکردم دارم ریسک میکنم روی amd و قماره که باعث باختمون شد کارت قبل 480 انویدیا بود خیلی راحت و بی دردسر مثل پردازنده اینتل که الان دارم تنها مشکلش الان گلوگاه تو بازیهای جدیده که خوب اونم طبیعیه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اگر یادتون باشه به لطف ماینینگ ای ام دی هرچی کارت داشت رد کرد رفت . تعداد فروش به میلیون عدد میرسه . اگر همشون مشکل داشتن ای ام دی بیچاره میشد .

مشکل بنده یکسال طول کشید تا خودشو نشون بده ، 480 هم زیاد تولید نشد و سریع جاشو به 580 داد که توی ماینینگ خرابی به چشم نمیاد چون همیشه تحت فشاره و خریدار لابد میگه از فشار ماینه که خراب شده و این مطلبو باید گارانتی بگن که نمیگن ولی اون زمان یادمه خیلی از کاربران عنوان میکردن که با گارانتی مشکلاتی دارن چون فکر میکنن کارتشون ماین شده و گارانتی زیربارش نمیره یکیش فکر کنم جناب بهمنیان بودن

لینک به دیدگاه

حرف باید با سند و مدرک باشه یعنی شما مقیاس خرابی رو بدونی چند نفر مقیاس خوبی نیست نه برای amd و نه برای nvidia وگرنه منم میگم همه rtx 2080ti ها نه ولی خیلیاشون مشکل aritifact داشتن میگی نه برو گوگل سرچ کن!!! بارها عرض کردم مشکل شما روی قضاوتتون اثر گذاشته و بهتر هست احساسی نظر ندید منتها شما به خاطر کم کاری شرکت گرین و اهمال در گارانتی دارید راه رو اشتباهی میرید

rtx 2080ti.PNG

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

همشون نه ولی خیلیها مشکل داشتن ، 480 رفرنس که هیچ نابود کرد خریداران رو ، 480 کاستوم هم حداقل 7 نفر به علاوه خودم کارتمون خراب شد از برندهای msi و ایسوس باقی برندها در جریان نبودم البته همین 7 نفر که 3 تاشون اوایل ورود 480 به مشکل برخوردن چون خودم اون زمان میخواستم 480 بخرم در جریان بودم بقیه هم زمان تاپیک 480 عنوان کردن که مشکلات مشابهی داشتن ، حالا از شانس شما بوده که سالم بوده یا مدت کوتاهی استفاده کردید چون بنده حدود یکسال بدون مشکل بازی کردم کارت خودم از نظر دما خیلی خوب بود همیشه زیر 68 دماشو نگه میداشتم معمولا روی 65 بود دور فن هم بالای 45 به خودش ندید ولی خوب چیپ کارت از بیخ مشکل داشت و معلوم نبود کی کرش یا فریز کنه به هر حال تموم شد رفت تجربه ای شد .

عرضه سریع 580 به همین دلیل بود هم مشکلات 480 رفع کنه و هم بازخوردها رو عوض کنه و بگه کارت جدیدی عرضه کرده که باعث شد کل سری 400 ریبرند بزنه تا 580 تو چشم نیاد خلاصه همون زمان احساس میکردم دارم ریسک میکنم روی amd و قماره که باعث باختمون شد کارت قبل 480 انویدیا بود خیلی راحت و بی دردسر مثل پردازنده اینتل که الان دارم تنها مشکلش الان گلوگاه تو بازیهای جدیده که خوب اونم طبیعیه

مشکل بنده یکسال طول کشید تا خودشو نشون بده ، 480 هم زیاد تولید نشد و سریع جاشو به 580 داد که توی ماینینگ خرابی به چشم نمیاد چون همیشه تحت فشاره و خریدار لابد میگه از فشار ماینه که خراب شده و این مطلبو باید گارانتی بگن که نمیگن ولی اون زمان یادمه خیلی از کاربران عنوان میکردن که با گارانتی مشکلاتی دارن چون فکر میکنن کارتشون ماین شده و گارانتی زیربارش نمیره یکیش فکر کنم جناب بهمنیان بودن

با حرفتون موافقم 

یادمه اخرای گارانتی بود کارتم کویل وان برداشت(البته با بلور زدن توش صداش تا چند وقت میخوابه ) دقیقا 2 روز مونده به اتمام 

فرستادم شرکت (الماس ایران) که اونها هم  زیر بار نرفتن واصلا گفتن کارت سالمه هیچ صدایی نمیده و اگر برای شما میده از پاورتون هست (حالا پاور سرجمع 2 سال کارنکرده)(550w grean gold)

البته اینرو بعد از اینکه اومد دستم فهمیدم که کارت خیلی تمیز شده و (فکر البته میکنم) با بلور تمیز شده بود و وقتی هم تستش کردم صداش کم شده بود

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

با حرفتون موافقم 

یادمه اخرای گارانتی بود کارتم کویل وان برداشت(البته با بلور زدن توش صداش تا چند وقت میخوابه ) دقیقا 2 روز مونده به اتمام 

فرستادم شرکت (الماس ایران) که اونها هم  زیر بار نرفتن واصلا گفتن کارت سالمه هیچ صدایی نمیده و اگر برای شما میده از پاورتون هست (حالا پاور سرجمع 2 سال کارنکرده)(550w grean gold)

البته اینرو بعد از اینکه اومد دستم فهمیدم که کارت خیلی تمیز شده و (فکر البته میکنم) با بلور تمیز شده بود و وقتی هم تستش کردم صداش کم شده بود

کویل واین اصلا ایراد محسوب نمیشه دوست عزیز  کارت های بالا رده هم این مشکل رو دارن حتی rtx 2080ti این مورد شانسی هست کارت rx 580 ای که الان دارم کمی کویل واین داره و این مشکل کویل واین از روز اول خودش رو نشون میده شما متوجه نشدین اینجوری نیست بعد 2 سال یکدفعه کارت کویل واین پیدا کنه برای همه کارت ها از همه برندها این مورد صادق هست و در کارت های همه شرکت ها کم و بیش مشاهده میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

وگرنه منم میگم همه rtx 2080ti ها نه ولی خیلیاشون مشکل aritifact داشتن

اره برای مموریش بود دقیقا درسته دوره اول که عرضه شد مشکل داشت حالا کی نشون میداد خودشو خدا میدونست

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

حسن جان اگر کل چیپستها ایراد می داشت ای ام دی مجبور به پرداخت غرامت می شد ( مثل انویدیا که سر 970 محکوم به پرداخت غرامت شد . ) پردازنده های 8 هسته سری FX فقط سر این که میتونه 8 تا پروسه رو همزمان انجام بده یا نه برای ای ام دی کلی دردسر داشت آخرش برای این که پرونده بسته بشه ای ام دی قبول کرد میلیونها دلار به خریداران این پردازنده ها غرامت بده . فکر کردی اگر همه 480 ها ایراد داشتن دادگاه های آمریکا ولش می کردن ؟ هرچی انویدیا رو سر 970 ول کردن ای ام دی رو هم بی خیال می شدن . این که یه تعداد از کارتها ایراد پیدا کنه عادیه . اساسا گارانتی برای همینه اما مشکل در اصل چیپست دیگه عادی نیست و مشکلات حقوقی برای شرکت به وجود میاره .

شرکت AMD چند میلیون کارت سری 400 فروخته . حتی 1000 تا نمونه هم برای زیر سوال بردن کل فناوری کافی نیست .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز tdp کارت بنده 180 وات هست و هم برنامه overlay خود amd و هم برنامه msi در حالت عادی مصرف 180 وات رو نشون میدن ولی چون شما استادی این اعداد غیر واقعی و دروغین هستن و کارت بنده مصرفش 280 وات هست با یک 8 پین امیدوارم الان جوابتون رو گرفته باشین

Tdp یعنی thermal design power 

زیاد زدی داداچ

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

Tdp یعنی thermal design power 

زیاد زدی داداچ

شما زیاد زدی که نمی دونی در گزافیک tdp با مصرف برابر هست و قضیش با پردازنده فرق می کنه منتها شما سوادت در همین حد هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

حرف باید با سند و مدرک باشه یعنی شما مقیاس خرابی رو بدونی چند نفر مقیاس خوبی نیست نه برای amd و نه برای nvidia وگرنه منم میگم همه rtx 2080ti ها نه ولی خیلیاشون مشکل aritifact داشتن میگی نه برو گوگل سرچ کن!!! بارها عرض کردم مشکل شما روی قضاوتتون اثر گذاشته و بهتر هست احساسی نظر ندید منتها شما به خاطر کم کاری شرکت گرین و اهمال در گارانتی دارید راه رو اشتباهی میرید

کاملا مخالفم ،  بنده بر احساس تجربیات خودم و دیگران میگم وقتی چندین از همین کاربران فروم میگن کارتشون مشکل داشته عده ای از همون اوایل و عده ای مثل بنده بعد مدتی ، اونم بگم بیشتر کاربران برای اینکه جنسشون رو دستشون باد نکنه یا تو سرش نخوره ایرادشو علنی نمیکنن اینایی که من میگم میدونم کارتشون خراب بوده بیشترشون توی خصوصی صحبت میکردیم و علنی نشد و چند تایی که علنی شد گارانتیشون تموم شده بود یا فروخته بودن این از دلایل اصلی اینه که بیشتر کاربران سعی در مخفی کردن ایراد کارت دارن حتی خود بنده یکسالی با گارانتی درگیر بودم و دیگه چاره ای برام نبود و گفتم از دیگران کمک بگیرم شاید بنده اشتباه میکنم که 4 نفر کارت بنده رو تست کردن روی سیستم دیگه تست شد و تمامی قطعات سیستم خودم تعویض شد بازم کارت مشکل داشت واسه همین مطمئن شدیم کارت ایراد داره .

جریان 2080ti هم شنیده بودم البته از نزدیک برای دوستان نمیدونم اتفاق افتاد یا نه چون هر کسی نمیتونه این کارتو بخره و کارت 480 خیلیها میتونن بخرن ، کارتهای evga هم سری 1000 مشکل آتش سوزی داشتن واسه همون بعد اون قضیه از این برند دیگه کارتی وارد کشور نشد

حالا عقل میگه از تجربیات گذشته خودت و دیگران عبرت بگیر و دیگه اشتباه گذشته تکرار نکن که انویدیا گرفتم و طرف گارانتی گرین توی گرافیک نرفتم گفتم بحثو ادامه ندم از درایور اومدیم رو بحث دیگه ، ولش کن دادا آخرش سوء تفاهم پیش میاد دوستیمون به هم میخوره 

موفق و سلامت باشید 

در 4 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

حسن جان اگر کل چیپستها ایراد می داشت ای ام دی مجبور به پرداخت غرامت می شد ( مثل انویدیا که سر 970 محکوم به پرداخت غرامت شد . ) پردازنده های 8 هسته سری FX فقط سر این که میتونه 8 تا پروسه رو همزمان انجام بده یا نه برای ای ام دی کلی دردسر داشت آخرش برای این که پرونده بسته بشه ای ام دی قبول کرد میلیونها دلار به خریداران این پردازنده ها غرامت بده . فکر کردی اگر همه 480 ها ایراد داشتن دادگاه های آمریکا ولش می کردن ؟ هرچی انویدیا رو سر 970 ول کردن ای ام دی رو هم بی خیال می شدن . این که یه تعداد از کارتها ایراد پیدا کنه عادیه . اساسا گارانتی برای همینه اما مشکل در اصل چیپست دیگه عادی نیست و مشکلات حقوقی برای شرکت به وجود میاره .

شرکت AMD چند میلیون کارت سری 400 فروخته . حتی 1000 تا نمونه هم برای زیر سوال بردن کل فناوری کافی نیست .

480 فکر نمیکنم انقدری تولید داشته باشه که به فروش میلیونی برسه ، که پروندش سریع بسته شدبعد از افتضاح رفرنس و مدلهای کاستوم ، این تجربه خودم هست 480 خودم توی gpuz مصرف تا 250 هم ثبت کرده بود نمیدونم اسکرینشو نگه داشتم یانه باید بگردم اینم یه افتضاح دیگه -

به فرض بگیم سری 480 مشکل چیپ نداشت ولی انقدر مشکل داشت که خیلیها از خریدنش پشیمون شدن اینو اونایی درک میکنن که به خاطر مصرف بیش از حد درگاه pci بردشون ناکار شد آیا amd بهشون غرامتی پرداخت کرد ؟! من که در جریان نیستم شاید دوستان در جریان باشن

یا مثل بنده گارانتی از زیرش شونه خالی میکرد و خیلیهای دیگه که مثال زدم حداقل 7 نفرشون توی خصوصی باهاشون در ارتباط بودم که بیخیال کارتشون شدن و ارزون فروخت ناز سرشون باز بشه چون اعصاب فولادی میخواد ایراد قطعه ای پیدا کنی بعد ثابتش کنی به گارانتی اونم آخر بایوس آپدیت کنن بگن بردار ببر !!!

به هر حال ولش تموم شد رفت امیدوارم amd توی گرافیک مثل پردازنده بتونه به رقیب برسه ولی هنوز جا داره ، این وسط هم سودی به بنده نمیرسه فقط میگم دوستان آگاهانه انتخاب کنن و متضرر نشن که با قیمتهای الان باید قطعه ای بخری چندین سال استفاده کنی (تجربه مفت)

این بحثو هم اینجا تموم میکنم امیدوارم هیچ کدوم از قطعات دوستان به مشکل برنخوره و براشون سالهای سال کارکنه

موفق و سلامت باشید

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شما زیاد زدی که نمی دونی در گزافیک tdp با مصرف برابر هست و قضیش با پردازنده فرق می کنه منتها شما سوادت در همین حد هست

اینقد آندرولت کردی داری ارتیفکت میدی 

خخخخخخخ

یکی اینو شیر فهم کنه معنی tdp چیه...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Silvermanhhh گفته است :

اینقد آندرولت کردی داری ارتیفکت میدی 

خخخخخخخ

یکی اینو شیر فهم کنه معنی tdp چیه...

شما اول یاد بگیر tdp کارت خودت چند وات هست نیازی نیست به ما چیزی یاد بدی دیگران این رفتار شمارو می بینن و بهت می خندن اگر می دونستم سواد داری قطعا باهات بحث می کردم منتها همین گرافیکیم که خریدی من بهت مشاورش رو دادم یادت نرفته که؟ اگر باز دیدم داری اسپم میدی گزارشت می کنم تا مدیریت به حسابت رسیدگی کنه اینجا فروم کامپیوتریه نه جای جفنگیات بازی

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

املا مخالفم ،  بنده بر احساس تجربیات خودم و دیگران میگم وقتی چندین از همین کاربران فروم میگن کارتشون مشکل داشته عده ای از همون اوایل و عده ای مثل بنده بعد مدتی ، اونم بگم بیشتر کاربران برای اینکه جنسشون رو دستشون باد نکنه یا تو سرش نخوره ایرادشو علنی نمیکنن اینایی که من میگم میدونم کارتشون خراب بوده بیشترشون توی خصوصی صحبت میکردیم و علنی نشد و چند تایی که علنی شد گارانتیشون تموم شده بود یا فروخته بودن این از دلایل اصلی اینه که بیشتر کاربران سعی در مخفی کردن ایراد کارت دارن حتی خود بنده یکسالی با گارانتی درگیر بودم و دیگه چاره ای برام نبود و گفتم از دیگران کمک بگیرم شاید بنده اشتباه میکنم که 4 نفر کارت بنده رو تست کردن روی سیستم دیگه تست شد و تمامی قطعات سیستم خودم تعویض شد بازم کارت مشکل داشت واسه همین مطمئن شدیم کارت ایراد داره .

جریان 2080ti هم شنیده بودم البته از نزدیک برای دوستان نمیدونم اتفاق افتاد یا نه چون هر کسی نمیتونه این کارتو بخره و کارت 480 خیلیها میتونن بخرن ، کارتهای evga هم سری 1000 مشکل آتش سوزی داشتن واسه همون بعد اون قضیه از این برند دیگه کارتی وارد کشور نشد

حالا عقل میگه از تجربیات گذشته خودت و دیگران عبرت بگیر و دیگه اشتباه گذشته تکرار نکن که انویدیا گرفتم و طرف گارانتی گرین توی گرافیک نرفتم گفتم بحثو ادامه ندم از درایور اومدیم رو بحث دیگه ، ولش کن دادا آخرش سوء تفاهم پیش میاد دوستیمون به هم میخوره 

موفق و سلامت باشید 

اینکه شما روی نظرت هستی دلیل بر درستی اون نیست چرا دوستی ما به هم بخوره سر یک بحث ساده اگر قرار هست سر چنین چیزی به هم بخوره ما اصلا با هم دوست نبودیم در درجه اول اینکه شما ریسک نکردی و کارت از انویدیا خریدی مبارکت باشه و هر کسی حق داره هر جوری دوست داره پولشو خرج کنه فک کنم به اون نقطه ای که خواستم توی بحث رسیدم و شما خودت تلویحا تایید کردی 2 مورد مشکل سخت افزاری رو در 2 نسل شرکت انویدیا پس هیچ کدوم از این برندا پرفکت و بی نقص نیست همینجا بحث رو تموم می کنم موفق باشی

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شما اول یاد بگیر tdp کارت خودت چند وات هست نیازی نیست به ما چیزی یاد بدی دیگران این رفتار شمارو می بینن و بهت می خندن اگر می دونستم سواد داری قطعا باهات بحث می کردم منتها همین گرافیکیم که خریدی من بهت مشاورش رو دادم یادت نرفته که؟ اگر باز دیدم داری اسپم میدی گزارشت می کنم تا مدیریت به حسابت رسیدگی کنه اینجا فروم کامپیوتریه نه جای جفنگیات بازی

اینجا فقط شمایی  که ادعای کارشناسی و استادی داری

وقتی از سواد و تحقیق و یاد گرفتن میزنی برا همه مشخصه چقد ادعات میاد

جفنگیات هم از شما میتونم ۲۰تا تو همین فروم پیدا کنم بزارم جلوت 

گرافیک هم که حرفشو نزن،من همونموقه میخاستم معامله کنم فقط خاستم نظر گوهر بار شما رو بدونم

گزارشتم فکر کنم برای محکم کاری قبلا دادی،که یکی زیر پوستی اومد پست آخری رو خذف کردو رفت 

یکمم از سواد برات بگم

Tdp یا thermal design power مقدار حرارتیه که قطعه تولید میکنه و کولر یا خنک کننده مشخص شده  قادر به کنترلش باشه 

حالا اینو با مقدار مصرف انرژی همون قطعه مقایسه کن 

اگه یکم سواد داشته باشی که مطمعنم خیلی هم داری !اینارو یکی نمیدونی 

دیگه همین 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

اینجا فقط شمایی  که ادعای کارشناسی و استادی داری

وقتی از سواد و تحقیق و یاد گرفتن میزنی برا همه مشخصه چقد ادعات میاد

جفنگیات هم از شما میتونم ۲۰تا تو همین فروم پیدا کنم بزارم جلوت 

گرافیک هم که حرفشو نزن،من همونموقه میخاستم معامله کنم فقط خاستم نظر گوهر بار شما رو بدونم

گزارشتم فکر کنم برای محکم کاری قبلا دادی،که یکی زیر پوستی اومد پست آخری رو خذف کردو رفت 

یکمم از سواد برات بگم

Tdp یا thermal design power مقدار حرارتیه که قطعه تولید میکنه و کولر یا خنک کننده مشخص شده  قادر به کنترلش باشه 

حالا اینو با مقدار مصرف انرژی همون قطعه مقایسه کن 

اگه یکم سواد داشته باشی که مطمعنم خیلی هم داری !اینارو یکی نمیدونی 

دیگه همین 

این یک چیز قراردادی هست مرد مومن چرا خودتو زدی به جاده علی چپ بله شما نمی خواد بگی که مدار تغذیه اتلاف انرژی داره پس چرا حساب نکردی؟ اگر بخواد اینجوری حساب بشه برای کارتای انویدیا هم چنین چیزی صادق هست برای گرافیک قراردادی شرکتا tdp رو با وات مصرفی یکی می دونن ایا این مقدار دقیق هست؟ خیر ولی اتلاف انرژی در هر 2 شرکت هست و این موضوعو عوض نمی کنه حالا که می بینم پیگیری و ول کن نیستی سایت المانی تخمین زده این مقدار رو و بهش میگه TGP خودم از این موضوع اطلاع داشتم قبلا مقاله رو خونده بودم جدیدم هست تقریبا اینم چارتش ببین شاید یک چیزی اخرش از این کل کلت یاد گرفتی

20190612-graphics-card-tdp-and-tgp.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...