رفتن به مطلب

3 سوال درباره رم

Recommended Posts

1 ایا می شود از دو رم با تامینگ متفاوت در کنار هم استفاده کرد؟

2-ایا رم با بای 1066 و800 تفاوت کارایی زیادی دارند؟

3- رم crucial balestix tracer بهتر است یا corsair xms2?

لینک به دیدگاه

با سلام

بله دوست عزیز میشه دوتا رم رو با تایمینگ متفاوت در کنار هم قرار بدید ولی کارایی جفتشون پایین میاد - رم با باس 1066 و 800 به اون صورت تفاوت چندانی ندارند به تایمنگ رمهاتون بستگی داره البته تو این دو مورد و در مورد سوال آخرتون اطلاعی ندارم.

تشکر.

لینک به دیدگاه

درود

در مورد کار کردن دو تا رم با باسهای مختلف اقا رضا گلمون بهتون توضیح دادن ولی در مورد این دو مدل لطفا لینکهای دقیقشون رو بزارید تا راحتتر بشه نظر داد.

لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

سلام چندتا سوال داشتم شاید برای اساتید پیش پا افتاده باشه و مسخره

ولی خواهش میکنم پاسخ بدید  البته یه جوری که من سر در بیارم چون زیاد وارد نیستم :D

1-  مین بورد من ECS G41T-M16  هستش برای مموریش نوشته          

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=1254&DetailName=Feature&MenuID=1&LanID=0

2 x 240-pin DDR3 DIMM socket support up to 8 GB

Support Dual Channel DDR3 up to 1333(OC)/1066/800 DDR3 SDRAM

حالا چون من اصلا اورکلاک کردن (OC) بلد نیستم و ازش سر در نمیارم می خوام بدونم توی حالت معمولی ( دیفالت ) از رم 1333  پشتیبانی می کنه (منظورم اینه که الکی 1333 نندازم بعد عملا 1066 تا بیشتر کار نکنه ) یا باید توی حالت اور باشه؟

2-  سوال دوم اینکه اصلا  Dual Channel در مورد ساپورت رم یعنی چی و این یک قابلیت هست؟ و اگر قابلیته چطور میشه ازش حداکثر استفاده رو کرد؟

3-  سوال سومم دیگه شاید خیلی خنده دار باشه ولی  می خواستم بدونم یک رم 4 گیگ بهتر جواب میده  یا  دوتا  رم 2 گیگ؟  :D  (شاید به همون Dual Channel ریط پیدا کنه )

4-  اگه بخوام دو تا رم بندازم  باید به چه چیزهای اونها توجه کنم که با هم مچ بشن و کاراییشون حداکثر بشه؟ (البته تاکید میکنم در حالت دیفالت نه اور)

ببخشید سوالام زیاد بود  ولی خواهشا بزرگواری کنید و اگر اطلاعاتی دارید دریغ نفرمایید

لینک به دیدگاه

1 - باید اور بشه . در غیر این صورت روی 1066 کار میکنه .

2 - یک قابلیته . اگر شما 2 ماژول یکسان رم رو روی اسلاتهای A یا B قرار بدید ، این 2 ماژول در حالت 2 کاناله کار میکنن . این حالت باعث ایجاد مسیر 2 برابر برای انتقال داده ها میشه و سرعت رو بالا میبره . اگر یک ماژول روی اسلات A و یک ماژول روی اسلات B باشه حالت دوکاناله فعال نمیشه . معمولا کنارشون نوشته کدوم A هست و کدوم B . معمولا هم 2 رنگ متفاوت دارن هر کدوم .

3 - 2 تا 2 گیگ به خاطر همون حالت 2 کاناله بودن بهتره .

4 - سعی کن دقیقا یک مدل و برند باشن . یک کد روی رمها هست که اون کد باید برای هر 2 رم یکی باشه . هر برند هم کد مخصوص خودش رو داره .

لینک به دیدگاه

حامد جان ممنون از پاسخت

ولی جوابت برای سوال یک خیلی داغونم کرد :(  :(  یعنی اگه اور نکنم عملا سی پی یو 1333 هم الکیه دیگه درسته ( آخه پروسسور 1333 هم نوشته ساپورت میکنه )  منظورم اینه که اگه رم 1066 باشه و سی پی یو 1333  بندارم اونوقت سی پی یو هم عملا 1066 کار می کنه دیگه؟ :( :(

دوستان نظر دیگه ای ندارن  ( مخصوصا کسانی که این مدل مین بورد  رو دارند )

خواهشا پاسخ بدید  ممنون میشم

لینک به دیدگاه

تو پلتفرم 775 ، فرکانس کاری رم همیشه 1 پله از پردازنده پایینتره . مثلا اگر پردازنده روی فرکانس 1066 کار کنه و رم سیستم شما هم 1066 باشه ، رم روی فرکانس 800 کار میکنه . حتی اگر مادربورد از رم 1066 در حالت عادی پشتیبانی کنه . مادربورد شما از رم 1066 پشتیبانی میکنه . شما اگر پردازنده 1333 بذاری روی سیستم ، میتونی از رم 1066 استفاده کنی . حالا اگر بخوای از رم 1333 استفاده کنی ، باید رم رو اور کنی . چه رم 1333 بذاری ، چه رم 1066 . فرقی نمیکنه . هر دو رو باید اور کنی . منتها 1333 راحتتر اور میشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...