رفتن به مطلب

خرید سیستم کامل برای آهنگسازی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

من مغازه دار هستم و یه بنده خدایی میخواد با بودجه 8 تا 9 تومن (یا یه مقداری بالاتر ولی ترجیحا همون 9)، یه سیستم برای کار آهنگسازی جمع کنه
با نرم افزارهای fl studio و cubase هم میخواد کار کنه بیشتر

این لیست پیشنهادی من بود:

CPU: Intel Core i5 8400
Main: GIGABYTE Z270P-D3
Ram: Kingmax 2*8GB DDR4 2400
Power: Green GP480A-ESD
VGA: GT 730 2GB
HDD: WD 2TB Blue
SSD: WD Green 120GB
Case: Green Pars EVO

نظرتون در مورد این سیستم چیه؟
و اینکه اگر سیستم پیشنهادی دیگه ای دارید که کارایی بالایی داشته باشه با همین قیمت، ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام. 

دقیق نیازهای لازم برای کار موسیقی رو نمی دونم و برای همین باید بقیه دوستان باتجربه نظر بدن البته این سیستم باید کافی باشه اما تنها نکته اینه که این مادربرد با این پردازنده کار نمی کنه.

شما باید یه مادربرد سری b365/b360 یا h310/h370 یا z390/z370 بردارید.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

برای آهنگ سازی بدک نیست ولی کارت گرافیک حتماً سری gddr5 باشه چون ddr3 ها بدرد نمیخورن. در رابطه با مادربرد هم همونطور که دوست عزیزمون گفت سی پی یو نسل هششت هست و شما نیاز به مادربرد چیپست سری 300 دارید. در ضمن این سیستم فکر میکنم بیشتر از 8، 9 تومن بشه با قیمت های الآن.

لینک به دیدگاه

ایشون اصلا به کارت گرافیک احتیاج ندارن البته اگه بخوان چند خروجی تصویر داشته باشند با چند مانیتور به دردشون میخوره اما خوب به نظرم 1030 بخرند بهتر باشه دست دوم هم گیر میاد

مین b360 - i5 8400

یک عدد SSD M.2 حتما سامسونگ چیزی که من میدونم نرم افزار هایی مثل کیوبیس و اف ال کلا وقتی بخوای روشون سمپلی چیزی اجرا کنی به شدت کند هستند برای همین حتما باید یه اس اس دی با سرعت بالا داشته باشند

اگر حرفه ای انجام میدن حداقل 4 ترا هارد لازم دارن

رم هم 16 گیگ کفایت میکنه اما مهم فقط و فقط سی پی یو هستش

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosin گفته است :

ایشون اصلا به کارت گرافیک احتیاج ندارن البته اگه بخوان چند خروجی تصویر داشته باشند با چند مانیتور به دردشون میخوره اما خوب به نظرم 1030 بخرند بهتر باشه دست دوم هم گیر میاد

مین b360 - i5 8400

یک عدد SSD M.2 حتما سامسونگ چیزی که من میدونم نرم افزار هایی مثل کیوبیس و اف ال کلا وقتی بخوای روشون سمپلی چیزی اجرا کنی به شدت کند هستند برای همین حتما باید یه اس اس دی با سرعت بالا داشته باشند

اگر حرفه ای انجام میدن حداقل 4 ترا هارد لازم دارن

رم هم 16 گیگ کفایت میکنه اما مهم فقط و فقط سی پی یو هستش

1030 رو پیشنهاد نمیکنم چون انکودر و دکودر h264 نداره و ممکنه لازم بشه هرچند با این سر کار ندارن ولی بد نیستش داشته باشن.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

1030 رو پیشنهاد نمیکنم چون انکودر و دکودر h264 نداره و ممکنه لازم بشه هرچند با این سر کار ندارن ولی بد نیستش داشته باشن.

داداش مگه میخوان دوربین مدار بسته استفاده کنن :D

لینک به دیدگاه

دوستان من قبلا من فکر می کردم آهنگسازی یعنی اینکه صدای ساز های مختلفی رو که توسط نوازنده اجرا میشه ضبط می کنن و میکس می کنن

پس تفاوت این با آهنگسازی که توسط نرم افزار انجام میشه چیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

داداش مگه میخوان دوربین مدار بسته استفاده کنن :D

😂 نه آخه یه جوری شده هر کسی دوست داره واسه یه بار هم که شده استریم کردن رو امتحان کنه گفتم شاید نیاز بشه😂 ولی ممکنه با نرم افزار های ویدیویی هم سرکار داشته باشن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

برای آهنگ سازی بدک نیست ولی کارت گرافیک حتماً سری gddr5 باشه چون ddr3 ها بدرد نمیخورن. در رابطه با مادربرد هم همونطور که دوست عزیزمون گفت سی پی یو نسل هششت هست و شما نیاز به مادربرد چیپست سری 300 دارید. در ضمن این سیستم فکر میکنم بیشتر از 8، 9 تومن بشه با قیمت های الآن.

به گرافیک پیشنهادی نیاز نیست اهنگ سازی تمام با سیپیوعه 

در 3 ساعت قبل، mhmghasemi گفته است :

نظرتون در مورد این سیستم چیه؟

کاملا داغون

مادربرد اشتباهه باید b360 باشه مثلا

هارد الکی زیاده و بهتره 1ترا از رنگ مناسب استفاده کنید تا سرعت خوبی در ارشیو کردن داشته باشید

ssd داغون نا سلامتی شما اهنگ سازی و با چندین پلاگین مختلف کار میکنید حداقل ssd مناسب شما باید 250 گیگ باشه با رابط nvme و برند معتبر مثل سامسونگ چون سرعت خوبی در کنار کیفیت ارائه میده میتونید به sx8200 pro از adata و evo plus 970 فکر کنید

رم هم مناسبه ولی برند معتبر مثل کروشیال هم هست 

پاور هم بد نیست 

کیس هم داغون  z1 ario رو بردارید البته فک کنم گرون شده 

لینک به دیدگاه

این سیستم پیشنهادی رو در نظر بگیر.

پردازنده i5 9400F  

رم 16 گیگابایت 2400Mhz

کارت گرافیک GT 730 

مین b360/b365

هارد دو ترا وسترن بلو یا سیگیت (ترجیحا سری بلک)

اس اس دی Samsung 970 Evo 250GB Nvme

کیس Z1 Ario

پاور انتخابی اوکیه

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...