رفتن به مطلب

نقدی بر مشاوره خرید کامپیوتر99 سایت sakhtafzarmag

Failure
 اشتراک گذاری

راهنمای خرید   

32 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به طورکلی راهنمای خرید این سایت مفید بود از دید شما ؟

• بله مفید بود
      16
    • خیر مفید نبود
      16

Recommended Posts

در 8 ساعت قبل، saeed110 گفته است :

ممنون از مطلب خوبی که تهیه کردید.

هیچ مدل سازی در جهان وجود نداره بتونه صد در صد جوانب رو در نظر بگیره. تمام مدلسازی ها درجه ای از عدم قطعیت درشون وجود داره.

ما هرچقدر بخوایم مدل سازی دقیق تر باشه باید جزئیات رو ببریم بالا که همیشه این افزایش جزئیات تا حدی ممکنه و بیشتر از اون از توان ما خارج هست.

مثلا برای مدل سازی تنش تو یه قطعه بخوایم خیلی دقیق باشه باید تا سطح اتم در نظر بگیریم که برای قطعات بزرگ این شبیه سازی میلیون ها سال و شاید بیشتر با کمک قوی ترین ابر ریانه ها طول بکشه. اما مدل سازی ها با کمی خطای بیشتر وجود داره که کار ما رو راه می اندازه. ما حتی مدل سازی های بسیار ساده شده داریم که باش قطعه نمیسازن بلکه باش برآورد قیمت اولیه می کنن تا قبل ساخت بدونن حدودا چقدر باید هزینه کنن. معمولا ده بیست درصد هزینه کمتر یا بیشتر میشه. هر چقدر هم پروژه رو بیشتر می برن جلو برآوردشون از هزینه نهایی بهتر میشه چون به جزئیات بیشتر دسترسی دارن.

منظورم این هست شما نمی تونی ادعا کنی مدل سازی من تمام حقیقت موجود رو بیان می کنه. اما برای اینکه مدل سازی شما ارزشمند باشه باید درجه دقت اون رو بیان کنید.

مثلا برای مقاله شما همین که ادعا کنید این یه دید کلی هست تا یه نگاه کلی و نه دقیق به شما بده و برای بستن سیستم مورد نیاز نباید به همین مقاله اکتفا کرد و قطعا باید مشاوره مجدد بگیرید. به نظرم کافیه و مقاله شما رو ارزشمند می کنه. ینی احتمال داره بعضی مواقع اطلاعات این مقاله صادق نباشه اما تو خیلی از موارد صادق هست.

لازم نیست مدل سازی شما دقیقا همه موارد رو پیش بینی کنه. بلکه صرفا اگه با ادعای شما سازگار باشه کافیه.

انشالله مقالات شما به همینجا ختم نشه و باز هم مقالات دیگه از شما ببینیم.

ممنونم آقا سعید عزیز، کاملا حق با شماست.

حقیقتش در طول سال انشاالله در توان باشه تصمیم دارم هر ماه یک سیستم پیشنهادی اختصاصی معرفی کنم، حالا بر اساس کاربرد های مختلف.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

این مقاله برخلاف برداشت دوستان یه مقاله تخصصی نیست

بلکه در واقع یه مقاله ای هست که یه تازه وارد که هیچ اطلاعات خاصی نداره رو از سردرگمی نجات میده و بهش یه دید حداقلی میده تا بتونه بهتر پیش بره حداقل برداشت خودم این هست

یادم نمیره موقعی که چندین سال قبل خواستم اولین سیستمم رو بخرم و نمیدونستم گرافیک ها رو بر چه اساسی مرتب میکنن و هر عدد تو گرافیک یعنی چی و حتی نمیدونستم سی پی یو دقیقا چه اثری داره

دقیقا یه همچین مقاله ای میتونه یه دید کلی بده به ادم که رفتی چهار تا کالا دیدی کلا گیج نشی

دقیقا علیرضا جان،

ماهی شاید 10 تا 15 تا ایمیل دست من میرسه طرف هیچ سر رشته ای از سیستم نداره، یکی بهم ایمیل زد اصلا نمیدونه یه کامپیوتر چه اجزایی باید داشته باشه، بنده خدا برای بچه اش سیستم می خواست بخره از شهرستان. یا دختر خانمی که معماری میخوند و از استادش شنیده بود باید سیستم ببندید که واسه رندر خوب باشه، اومده بود بپرسه سیستم رندر چی هست، چه ویژگی هایی داره.

دوستانی که توی لیون هستند، عموما از سطح فنی بسیار بالایی برخوردارند، قطعا یک مقاله عمومی نمیتونه جذبشون کنه.

من هر بار که مقاله می نویسم مجبورم سطح مشخصی از مخاطبان رو برای خودم تصور کنم، و برای اونها بنویسم. نمیشه کتاب سطح دانشگاه رو بگذاری جلوی بچه ای که سال سوم دبستانه، و بر عکس، نمیشه کتاب سطح دبستان رو بگذاری جلوی دانشجوی دکترا. اولی هیچی نمی فهمه، و دومی حوصله اش سر میره.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، M_R گفته است :

😐 واقعا ظرفیت نقد پذیری شما اینقد پایینه؟

داداش این همه حرف زدیم اگر ظرفیت پایین بود که همون اول این تاپیک رو میگفتم اصلا پاکش کنند بره، یا اصلا توی بحث شرکت نمی کردم.

شما لطف کردی نظرت رو گفتی و من هم نشستم خوندم.

شما هم مثل همه ی مخاطب ها برای من محترم هستید. برادر اگر نظر شما برام مهم نبود اصلا نمیخوندم مطلب شما رو، یا اصلا وقت برای این تاپیک نمیگذاشتم.

دو سه جا اختلاف نظر داریم اما لزوما مطالبی که فرمودین اشتباه نیست، بحث من این بود، این اشکالاتی که فرمودین به چنین مطلبی وارد نیست چون هدفش اون چیزی نبوده که شما تصور کردین.

در 6 ساعت قبل، M_R گفته است :

حرف شما متین خارج از موضوع اینو میپرسم

دو مورد 1- این سایت بر اساس چه معیاری گلوگاه رو اندازه گرفته؟ باید یه چیز واضح و روشنی باشه تا بشه Reliability براش زد

2-استانداردی که میگید بر حسب چی هست؟ 

نمی دونم، اولین بار که پارسال این سایت رو دیدم 99 درصدش چرت و پرت میگفت. ولی کم کم Fine-tune شده و نمیگم الان صد در صد درست میگه، ولی، میتونم بگم بالای 50 درصد میشه بهش تکیه کرد و ایده خوبی میده که یه وقت قطعات رو با هم بد مچ نکنیم.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

ازشما بعیده ارمین جان ایشون هم منظوری نداشتن فقط میخان کمکی کرده باشن ولی خب اشتباهی زدن کوبیدن. خداوکیلی شما مقالاتت همیشه بدردبخور بوده. حالا نمونش همین آموزش تنظیمات اس اس دی. موفق باشی

شما لطف داری برادر، خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم.

لینک به دیدگاه

به نظر بنده مقاله مورد نظر از جهاتی بالانس نیست . مثلا این مقاله به درد کسی که دانش خوبی از دنیای PC داره نمی خوره . ( سطحش پایینه ) از طرفی کسی هم که کاملا با PC نا آشنا هستش رو میتونه گمراه کنه . مثلا توی راهنمایی از رایزن 3 صحبت شده بعد در کنارش از چپست A320 و X570 نامبرده شده . در حالی که همه A320 ها همه رایزن 3 ها رو ساپورت نمی کنن چیپست X570 هم که کلا نسل اول رو ساپورت نمی کنه . البته قصد مچگیری ندارم اما میخوام بگم همین مقاله برای کسی که دانشش از PC پایینه میتونه گمراه هم کننده باشه .

با همه اینها چندان مقاله بدی نیست هرچند برای من مفید نبود .

لینک به دیدگاه

هر مقاله ای مخاطبان خاص خودش رو پیدا خواهد کرد

شاید یکی باشه خیلی هم بلد باشه ولی قسمتی از این مقاله به دردش بخوره و معلوماتش رو زیاد کنه

یا شاید یک فردی فکر کنه که هیچی بلد نیست و با دیدن این مقاله ببینه نه خیلی هم پرت نبوده از مرحله

شاید هم یکی باشه فکر میکنه خیلی بلده و این مقاله رو بخونه و گمراه هم بشه

نمیشه که یک مقاله از صفر تا صد رو بتونه با یک زبان ساده برای آماتور ها و با یک زبانی که جذاب باشه برای حرفه ای ها بیان کنه مطالب رو

همیشه میشه از مقالات ایراد گرفت حالا هر گروهی از زاویه دید خودش

ولی اینکه شخصی وقت هزینه کنه مقاله بنویسه حتی برای ده نفر قسمتیش هم مفید باشه کار ارزنده ای هست

و اینکه من مخاطب هم وقت بگذارم بخونمش بلکه شاید قسمتیش به معلوماتم اضافه کرد هم کار خوبی هست

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

میشیم از سمت شما هم همچین مقاله هایی ببینیم و از دانشتون استفاده کنیم

مطلبم ناقص موند چون هیچ بازخوردی نداشت

ترجیح دادم پایان بدم بهش

کسیو خورد نکردم چون یه نقده اینطور برداشت میشه

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

نظر از جهاتی بالانس نیست

موافقم کاملا

از هر دیدی نگاه کنی یه جاش مشکل داره شاید سهوی بوده اما بوده

در 58 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

شاید یکی باشه خیلی هم بلد باشه ولی قسمتی از این مقاله به دردش بخوره و معلوماتش رو زیاد کنه

کاملا درسته

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

شما لطف کردی نظرت رو گفتی و من هم نشستم خوندم

ممنون وقت گذاشتید

اما من خودم از همون موقع که از سیستم چیزی نمیدونستم سمت این مقالات نرفتم یعنی مقالاتی که میگفتن بیا این ماهیته ببر مال خودت همیشه سعی کردم ماهی گیریو یاد بگیرم در حدی که بتونم خودمو قانع کنم بفهمم فرق خوب و بد رو نه اینکه یکی بگه این خوبه مال تو ببر

البته که هیچکس این شکلی نیست شایدم اصلا وقت نداره یا هر دلیلی ولی اصل مطلب این بود که کلمه کیلیدیشو کاربر @big VULTURE گفت و اونم بالانس نبودن بود

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

نمی دونم، اولین بار که پارسال این سایت رو دیدم 99 درصدش چرت و پرت میگفت. ولی کم کم Fine-tune شده و نمیگم الان صد در صد درست میگه، ولی، میتونم بگم بالای 50 درصد میشه بهش تکیه کرد و ایده خوبی میده که یه وقت قطعات رو با هم بد مچ نکنیم

متاسفانه من نمیتونم به سایتی که بدون هیچ توضیحی در باره محاسباتی که انجام میده، اعتماد کنم چون من حدقال باید بدونم این سایت چجوری کار میکنه یا با چه رقمو عددی کار میکنه این به معنی درست یا غلط بودن سایت نیست به معنی قابل اعتماد نبودن اونه

هرچند شاید برای کاربری که به قول شما سر در نمیاره مفید باشه ولی قابل اعتبار نیست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، M_R گفته است :

ممنون وقت گذاشتید

اما من خودم از همون موقع که از سیستم چیزی نمیدونستم سمت این مقالات نرفتم

من همیشه سمت همه ی مقالات رفتم، و هنوز هم میرم. تا جای ممکن یاد میگیرم تا بتونم به بقیه کمک کنم. هر کسی شیوه زندگیشو خودش تعیین میکنه، برای شما اونطوری کار می کنه برای من اینطوری.

به هر شکل از شما و از همه ی دوستانی که نظراتشون رو چه مثبت / چه منفی ابراز کردند سپاسگذارم.

لینک به دیدگاه

@ARMIN حقیقتش به حرفت در مورد تنوع فک کردم و خودت می دونی هرجا تنوع باشه سردرگمی برای کاربر معمولی معمولا بیشتر هست نمی دونم چه قدر سایت شما ارتباط با وارد کننده های سخت افزاری داره و اصلا تو این شرایط قطعه ای هم به شما میدن برای بررسی یا نه ولی اگر یه سلسله مقاله بگذاری و به طور مثال چندتا موس رو با شکاف قیمتی زیاد باهم بررسی کنی و بعد امتیاز کلی و ارزش خرید بدی بهشون با توجه به وضعیت امسال که خرید واقعا سخت هست خیلی جالب میشه این روند در یوتوب برای لوازم جانبی مرسوم هست مثلا موس 20 دلاری با 80 دلاری مقایسه میشه البته اگر وارد کننده های موس های گرون قیمت چنین اجازه ای بدن و نگن موس رو میدیم به شرطی که فقط تعریف کنید و امتیاز زیر 9.5 باشه پول موسو باید خودت بدی😂

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

@ARMIN حقیقتش به حرفت در مورد تنوع فک کردم و خودت می دونی هرجا تنوع باشه سردرگمی برای کاربر معمولی معمولا بیشتر هست نمی دونم چه قدر سایت شما ارتباط با وارد کننده های سخت افزاری داره و اصلا تو این شرایط قطعه ای هم به شما میدن برای بررسی یا نه ولی اگر یه سلسله مقاله بگذاری و به طور مثال چندتا موس رو با شکاف قیمتی زیاد باهم بررسی کنی و بعد امتیاز کلی و ارزش خرید بدی بهشون با توجه به وضعیت امسال که خرید واقعا سخت هست خیلی جالب میشه این روند در یوتوب برای لوازم جانبی مرسوم هست مثلا موس 20 دلاری با 80 دلاری مقایسه میشه البته اگر وارد کننده های موس های گرون قیمت چنین اجازه ای بدن و نگن موس رو میدیم به شرطی که فقط تعریف کنید و امتیاز زیر 9.5 باشه پول موسو باید خودت بدی1f602.png

والا برای بررسی گروهی قطعات، 2 تا پیش نیاز لازمه، اول اینکه بتوان اون قطعات رو تهیه کرد، دوم اینکه شرکت ها تحمل شنیدن واقعیت رو داشته باشند. متاسفانه یا اولیش امکان پذیر نیست، یا دومیش. یعنی مورد داشتم شرکتی که خواهان بررسی گروهی بود حاضر بود چند مدل برند های مختلف رو در اختیار ما بگذاره، اما پیش پیش می گفت به شرط اینکه نتیجه بررسی برنده شدن برند خودش باشه. که زیر بار نرفتیم. مورد هم داشتیم طرف حاضر بوده بررسی گروهی بی طرفانه انجام بشه، اما توانایی در اختیار قرار دادن محصولات رقیب رو نداشته، یا براش صرف نمی کرده بره تهیه کنه بده برای بررسی.

برای همین در این زمینه من خودم مشتاق هستم ولی تا به امروز این دو تا پیش شرط همزمان محیا نشدند.

در مورد اینکه فرمودین توی یوتیوب این مرسومه، بله، وضع رسانه های اونور با اینور متفاوته. مثلا اغلب شرکت ها قطعه ای که برای بررسی در اختیار رسانه ها قرار میدن، دیگه پس نمی گیرند. در صورتی که توی ایران اینطوری نیست و باید پس بدی. این باعث میشه رسانه های اونطرف تعداد زیادی قطعه برای مقایسه گروهی در اختیار داشته باشند.

گاهی هم بعضی از رسانه ها خودشون اقدام به تهیه قطعات می کنند، مثلا رسانه میره از جیب خودش چند تا قطعه میخره مقایسه می کنه. این هم در ایران امکان پذیر نیست چون قیمت قطعات در ایران اونقدر بالاست هیچ رسانه ای اینقدر پول نداره بره خودش چند تا قطعه بخره.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

@ARMIN

سلام

چندتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید.

در راهنمایی اخیرتون  -------> https://sakhtafzarmag.com/راهنمای-خرید-سیستم-کامپیوتر-با-بودجه-های-مختلف/#Gaming 

برای این رزولوشن 4k:

سیستم پیشنهادی گیمینگ

از سیپیو  i9 9900k استفاده کردید. دلیلش چیه؟ 

میتونم دلایل شمارو برای این پیشنهاد بدونم؟ معمولا  فکر نمیکنم با افزایش رزولوشن مصرف سیپیو بیشتر بشه چون پردازش های مرتبط به سیپیو با رزولوشن ارتباطی ندارن(برای بازی منظورمه) پس عملا سیپیو در اکثر اوقات به دلیل گلوگاه گرافیک برای این رزولوشن بیکار و تقریبا استفاده ای ازش نمیشه در نتیجه تفاوتی بین 6هسته 12ترد ، 8هسته 8ترد ، 8هسته 16ترد  در این رزولوشن حس نمیشه ( قطعا فرکانس تاثیر خودشو میزاره پس شما در فرکانس برابر و بالای 4ghz در نظر بگیرید ) همین پیشنهاد باعث افزایش قیمت مادربرد و خنک کننده شده و کاملا هزینه اضافی رو دست کاربر میزاره و حتی آینده نگرانه هم نگاه کنید همچنان گرافیک ها هستن که گلوگاه میکنن برای این رزولوشن ( به صورت تک کارت بدون nvlink و چیزهای جدیدتر که بعدا میاد) قطعا اگه همین سیستم رو برای FHD و +120 fps در نظر بگیرید سیپیو شما تا 70 درصد هم استفاده میشه!

البته فقط در گیمینگ منظورمه چون شما بر اساس کارکرد گیمینگ پیشنهاد دادید اگه رندرینگ و پردازش های دیگه هم مد نظر باشه بهتر میبود ذکر بشه هرچند اول راهنما گفتید به معنی فقط gaming نیست

برای 8k هم همینطور ولی چون زدید گیمینگ / رندرینگ  به دلیل وجود کلمه رندرینگ نمیشه خرده ای گرفت به سیستم پیشنهادیتون.

راجب گرافیک ها :

تو تمام سیستم های پیشنهادیتون خبری از گرافیک های AMD  نیست به جز 560 که پیشنهاد دادید قطعا گرافیک هایی مثل 5700 میتونن با 2060 ها راحت رقابت کنن بدون وجود RT و کاملا به صرفه هستن و تو بازار هم به وفور دیده میشن حتی در پایین رده وجود نسل پولاریس میتونه کاملا 1050ti رو حذف کنه 

حتی شما صحبتی از نیاز به RT نکردید اینکه کاربر نیاز بهش داره یا نداره و وجود تکنولوژی های مرتبط مثل dlss و ...

راجب برند هم چرا فقط ASUS؟ برند های دیگه در بازار نیستن؟(مدتیه سر نزدم ولی تا اونجا که یادمه بودن) یا گرونترن که شما از asus استفاده کردید؟( که معمولا asus ها همیشه گرونترن فقط به خاطر اسمش)

اخرین سوال چرا از FPS صحبتی نکردید؟ در fhd میشه 120 فریم به بالا گرفت(با فرض داشتن مانیتور متناسب و بازی های AAA) و سیستمی همانند پیشنهادی شما در 4k بست ، میشه 240 فریم گرفت و سیستمی مثل 8k شما بست ، میشه هم 60 فریم گرفت و به کارتی مثل 1660ti و سیپیو 8400 یا 8100 قناعت کرد 

در نتیجه فرق سیستم های پیشنهادی شما برای سطح هایی که بستید به طور واضح مشخص نیست حداقل بهتر بود بر اساس فریم و رزولوشن سیستم های گیمینگ رو دسته بندی میکردید

در نهایت ممنون از وقتی که میزارید🌹

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

@ARMIN

سلام

چندتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید.

در راهنمایی اخیرتون  -------> https://sakhtafzarmag.com/راهنمای-خرید-سیستم-کامپیوتر-با-بودجه-های-مختلف/#Gaming 

برای این رزولوشن 4k:

از سیپیو  i9 9900k استفاده کردید. دلیلش چیه؟

میتونم دلایل شمارو برای این پیشنهاد بدونم؟ معمولا  فکر نمیکنم با افزایش رزولوشن مصرف سیپیو بیشتر بشه چون پردازش های مرتبط به سیپیو با رزولوشن ارتباطی ندارن(برای بازی منظورمه) پس عملا سیپیو در اکثر اوقات به دلیل گلوگاه گرافیک برای این رزولوشن بیکار و تقریبا استفاده ای ازش نمیشه در نتیجه تفاوتی بین 6هسته 12ترد ، 8هسته 8ترد ، 8هسته 16ترد  در این رزولوشن حس نمیشه ( قطعا فرکانس تاثیر خودشو میزاره پس شما در فرکانس برابر و بالای 4ghz در نظر بگیرید ) همین پیشنهاد باعث افزایش قیمت مادربرد و خنک کننده شده و کاملا هزینه اضافی رو دست کاربر میزاره و حتی آینده نگرانه هم نگاه کنید همچنان گرافیک ها هستن که گلوگاه میکنن برای این رزولوشن ( به صورت تک کارت بدون nvlink و چیزهای جدیدتر که بعدا میاد) قطعا اگه همین سیستم رو برای FHD و +120 fps در نظر بگیرید سیپیو شما تا 70 درصد هم استفاده میشه!

البته فقط در گیمینگ منظورمه چون شما بر اساس کارکرد گیمینگ پیشنهاد دادید اگه رندرینگ و پردازش های دیگه هم مد نظر باشه بهتر میبود ذکر بشه هرچند اول راهنما گفتید به معنی فقط gaming نیست

برای 8k هم همینطور ولی چون زدید گیمینگ / رندرینگ  به دلیل وجود کلمه رندرینگ نمیشه خرده ای گرفت به سیستم پیشنهادیتون.

آینده نگری دوست خوبم. برای کارت گرافیک 2080Ti شما میتونید 9700K هم ببندید و در "حال حاضر" بدون هیچ مشکلی در 4K با حداکثر FPS بازی کنید. اما 9700K آینده نگری نیست و محدودیت داره. این محدودیت ها در آینده که گیم ها توانایی استفاده از رشته های پردازشی بیشتری خواهند داشت خودش رو نشون خواهد داد. از این جهت، 9900K بهتر است. برای گیمینگ در 4K من در فصل بهار اولین سیستم رو با 9700K، دومی رو با 9900K و سومی رو با 9900KS و چهارمی رو با 3900X پیشنهاد دادم. الان به دلیل ناموجود بودن 9900KS دوتا وسطی ها 9900K شدند.

از میون این 4 تا سیستم هم چهارمی از AMD انتخاب کردم که عمدی بود البته به خاطر فن بازی دوستاران AMD وگرنه برای گیمینگ اینتل در اولویته.

راجب گرافیک ها :

تو تمام سیستم های پیشنهادیتون خبری از گرافیک های AMD  نیست به جز 560 که پیشنهاد دادید قطعا گرافیک هایی مثل 5700 میتونن با 2060 ها راحت رقابت کنن بدون وجود RT و کاملا به صرفه هستن و تو بازار هم به وفور دیده میشن حتی در پایین رده وجود نسل پولاریس میتونه کاملا 1050ti رو حذف کنه.

اولیش بحث تنوع هست، گرافیک های انویدیا متنوع تر هستند. دومین دلیل بحث ارزش خریده، در ایران گرافیک های دست دوم انویدیا ارزش فروش بیشتری دارند تا گرافیک های AMD. منطقا شما در هنگام پیشنهاد به مردم اون چیزی رو در اولویت قرار میدهید که ارزش خرید بیشتری داشته باشد و در آینده ضررش کمتر باشد.

حتی شما صحبتی از نیاز به RT نکردید اینکه کاربر نیاز بهش داره یا نداره و وجود تکنولوژی های مرتبط مثل dlss و ...

دیگه اون مال زمانی بود که اینقدر کارت گرافیک گرون نبود. الان که گرون شده دیگه اولویت با بودجه است. اگر بودجه طرف برسه قطعا کارت گرافیک RTX که بهتره، می خره.

راجب برند هم چرا فقط ASUS؟ برند های دیگه در بازار نیستن؟(مدتیه سر نزدم ولی تا اونجا که یادمه بودن) یا گرونترن که شما از asus استفاده کردید؟( که معمولا asus ها همیشه گرونترن فقط به خاطر اسمش)

خیر بقیه برند ها نیستند، یا انگشت شمار. در همین لیون صفحه کارت گرافیک فروشگاه رو باز کنید از 46 تا کارت گرافیک موجود 40 تاش ASUS هستش، بقیه فروشگاه ها هم به همین صورت. برند های دیگه موجود کنند در بازار من پیشنهاد میدم.

اخرین سوال چرا از FPS صحبتی نکردید؟ در fhd میشه 120 فریم به بالا گرفت(با فرض داشتن مانیتور متناسب و بازی های AAA) و سیستمی همانند پیشنهادی شما در 4k بست ، میشه 240 فریم گرفت و سیستمی مثل 8k شما بست ، میشه هم 60 فریم گرفت و به کارتی مثل 1660ti و سیپیو 8400 یا 8100 قناعت کرد

دیگه جاش اینجا نبود. یه مقاله دیگه میخواد و صحبت در این ارتباط. اینجا صرفا سیستم پیشنهادیه. البته در راهنمای خرید عمومی منتشر شده در ابتدای سال، جدولی از کارتهای گرافیک nVidia منتشر کردم که بازه FPS رو برای هر کارت گرافیک در رزلوشن های مختلف بیان می کنه.

در نتیجه فرق سیستم های پیشنهادی شما برای سطح هایی که بستید به طور واضح مشخص نیست حداقل بهتر بود بر اساس فریم و رزولوشن سیستم های گیمینگ رو دسته بندی میکردید

در نهایت ممنون از وقتی که میزارید🌹

سطح ها بر اساس تلفیقی از بودجه و پرفورمنس قرار داده شده و می توان میلیون ها سیستم بست. این ها همه نمونه هستند و کانسپت یک سیستم با کاربری فرضی در یک زمان فرضی، اما با قیمت ها و موجودی واقعی.

بقیه دسته بندی ها رو هم میگذارم بر عهده حرفه ای های مثل شما عزیزان. ما دیگه همین از دستمون بر میومد. شرمنده ایم خلاصه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

آینده نگری دوست خوبم. برای کارت گرافیک 2080Ti شما میتونید 9700K هم ببندید و در "حال حاضر" بدون هیچ مشکلی در 4K با حداکثر FPS بازی کنید. اما 9700K آینده نگری نیست و محدودیت داره. این محدودیت ها در آینده که گیم ها توانایی استفاده از رشته های پردازشی بیشتری خواهند داشت خودش رو نشون خواهد داد

متاسفانه مخالفم باهاتون

صنعت گیم پیشرفتش گره خورده به کنسول هم هست اگر به معماری کنسول های جدید دقت کنید سیپیو اون ها 8 هسته 16 ترد از zen2 هستن پس فکر نمیکنم ازین بابت تا 8سال مشکلی پیش بیاد با توجه به اینکه کمپانی ها میگن کنسول میان نسلی در این نسل نداریم حداقلش 4سال هست 

بعد اصلا فریم در این رزولوشن به حدی نیست که شما نگرانی بابتش داشته باشید هزینه ای که این سیپیو میندازه واقعا خیلی سنگینه که 2برابر خودش برای مادربرد و خنک کنندش باید خرج کنی به خاطر کلمه اینده نگری

در ثانی به دلیل گلوگاه گرافیک در این رزولوشن فاصله عملکردی بین رایزن یا اینتل اصلا دیده نمیشه حالا بحث چند هسته اضافه به کنار که همیشه بیکار میمونن

الانم مگه 10700 نیومده؟ فکر کنم هم قدرت باشن با قیمت کمتر شاید

آینده نگری دوست خوبم. برای کارت گرافیک 2080Ti شما میتونید 9700K هم ببندید و در "حال حاضر" بدون هیچ مشکلی در 4K با حداکثر FPS بازی کنید. اما 9700K آینده نگری نیست و محدودیت داره. این محدودیت ها در آینده که گیم ها توانایی استفاده از رشته های پردازشی بیشتری خواهند داشت خودش رو نشون خواهد داد

اینم نوع نگاهیه بله ازین جهت هم میشه نگاه کرد بهش 

الان که گرون شده دیگه اولویت با بودجه است.

حرف بالاتون رو نقض میکنه چون amd ها ارزش خرید بسیار بیشتری دارن کار به فروش دست دومش ندارم

خیر بقیه برند ها نیستند، یا انگشت شمار. در همین لیون صفحه کارت گرافیک فروشگاه رو باز کنید از 46 تا کارت گرافیک موجود 40 تاش ASUS هستش، بقیه فروشگاه ها هم به همین صورت. برند های دیگه موجود کنند در بازار من پیشنهاد میدم.

لیون که مرجع نیست و من هیچوقت موجودیه بازار رو با لیون چک نمیکنم البته اگه منظورتون از بازار فقط پاساژ ولیعصره خوب حرفی ندارم

من  خنک کننده های ener max و corsair و مادربرد z490 pro art , z490 prime رو در بازار دیدم که حتی لیون اسمشم نیاورده البته الان به دلیل نوسان ارز یذره فروشنده ها محتاط تر شدن ولی این وسایل تو بازار هست نه اینکه نباشه 

https://exo.ir/فروش-قطعات-لوازم-گیمینگ-کامپیوتر/فروش-قطعات-کامپیوتر/فروش-کارت‌-گرافیک-گیمینگ 

در اگزو برند های خوبی مشاهده میشه و قیمتاشم اپدیته و به نسبت ارزون تر از asus هست به نسبت که میتونم بگم خیلی ارزونتر هست

دیگه جاش اینجا نبود. یه مقاله دیگه میخواد و صحبت در این ارتباط

:-))) منتظر بمونم براش یعنی و نقد بشه؟ فکر کنم هیجان انگیز باشه یه بحث خوشگل بکنیم :-)))

البته در راهنمای خرید عمومی منتشر شده در ابتدای سال، جدولی از کارتهای گرافیک nVidia منتشر کردم که بازه FPS رو برای هر کارت گرافیک در رزلوشن های مختلف بیان می کنه

یه ارجاع میکردید بهش بد نبود یه لینکی چیزی ازش میزاشتید اونجا

ما دیگه همین از دستمون بر میومد. شرمنده ایم خلاصه.

شرمنده دشمنته اینجا فقط یه دورهمی طوره من خودمم جالبه برام از چه دیدگاهی مشاوره میدن برا همین میپرسم

شما بیشتر از اینا بر میاد ازت منتهی یذره جهت دار قلمتون میچرخه و این مشخص هست :-))))

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

متاسفانه مخالفم باهاتون

صنعت گیم پیشرفتش گره خورده به کنسول هم هست اگر به معماری کنسول های جدید دقت کنید سیپیو اون ها 8 هسته 8 ترد از zen2 هستن

درود هم کنسول ps5 و هم کنسول xbox جدید هر دو مورد از smt پشتیبانی می کنن دوست عزیز پس به عبارتی 16 ترد صحیح هست موید باشید

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود هم کنسول ps5 و هم کنسول xbox جدید هر دو مورد از smt پشتیبانی می کنن دوست عزیز پس به عبارتی 16 ترد صحیح هست موید باشید

درسته اشتباه شدش

لینک به دیدگاه

متاسفانه مخالفم باهاتون

خوب اختلاف نظر داریم دیگه. ^_^

لینک به دیدگاه

در در 24 فروردین 1399 در 19:44، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

به نام خدا

در این تایپک نقد های خودمو نسبت به مشاوره نچندان علمی سایت sakhtafzarmag بیان میکنم سعی بر اینه نقاط مثبت و منفی که بیان میشه در کمال حقیقت علمی باشه و تعصب شخصی دخیل نباشه برای همین صرف نظر از تمام متن ها فقط متن هایی که بهشون نقد دارم رو قرار میدم مطلب طولانی هست 

از دوستان کسی نظری داشت یا نقدی داشت میتونه اشتراک بزاره 

{

سلام؛

از نظر من این نوشته کاملاً صحیح نوشته شده و برای فردی که تا به حال تجربه ای از نحوه انتخاب قطعات نداشته و میخواد یه سیستم رو بدون دردسر تهیه کنه کاملاً مناسبه؛

من بنا به دلایلی دوستم که سیستم قدیمی ای داشت ترغیب کردم به ارتقا و از اونموقع بارانی از مشکلات باعث شد از کرده‌ام پشیمون بشم!

واقعاً برای یه استفاده کننده سخته به شیوه های ما ارتقا بده و در نهایت رضایت‌مند باشه.

}

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...