رفتن به مطلب

برنامه "شاد" تروجان داره ؟

Mehrdad.93
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

همونطور که خودتون میدونید آموزش پرورش داره معلم ها و دانش آموزان رو مجبور میکنه برنامه ای به اسم "شاد" رو روی موبایل هاشون نصب کنن. مامان من هم معلمه و خواستم این برنامه رو براش نصب کنم که با یک مورد مشکوک مواجه شدم. این یعنی چی ؟

لینک برنامه: http://shaddl.medu.ir

image.png

ویرایش شده توسط micpet
لینک به دیدگاه

اول نصبش میکنی اگه دیدی نیاز به دسترسی به قسمتای داشت که اصلن با حیطه کاریش نمیخوره،یعنی اینه که نرم افزار جاسوسیه

البته این چیزا که عادیه...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

اول نصبش میکنی اگه دیدی نیاز به دسترسی به قسمتای داشت که اصلن با حیطه کاریش نمیخوره،یعنی اینه که نرم افزار جاسوسیه

البته این چیزا که عادیه...

توی این سایت دسترسی هاشو نوشته:

https://www.virustotal.com/gui/file/cd66edb25405931dadb4697c093f3259f76b3df94b045abd50e88b9e1f980b5d/details

لینک به دیدگاه

عزیزانی که این دسترسی هارو میتونن بفهمن یه اطلاع رسانی میکنن بیزحمت.ما حالیمون نمیشه 

لینک به دیدگاه

نمی‌دانم چرا هر برنامه ای اینها معرفی میکنند اصلا نمیشه اعتماد کرد بهش

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، micpet گفته است :
  • android.permission.ACCESS_COARSE_LOCATION
  •  
     android.permission.ACCESS_FINE_LOCATION
  •  
     android.permission.BLUETOOTH
  •  
     android.permission.CAMERA
  •  
     android.permission.INTERNET
  •  
     android.permission.READ_CONTACTS
  •  
     android.permission.RECORD_AUDIO
  •  
     android.permission.WRITE_CONTACTS
  •  
     android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
  •  
     android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE

حالا به فارسی :

دسترسی به:

۱ مکان

۲ بلوتوث

۳ دوربین

۴ اینترنت 

۵ خواندن مخاطبین

۶ ضبط صدا

۷ رونوشت مخاطبین

۸ حافظه

۹ وضعیت نت

خلاصه یه چیزی تو مایه های دوربین مخفی-شنود-ردیاب 

خخخخ

لینک به دیدگاه

به نظرم دسترسی های عادیی داره برای یه برنامه پیام رسان. برای دوستانی که نمیدونن تقریبا همه پیام رسان ها مثل تلگرام یا واتساپ این دسترسی ها رو دارن. ( توی گوگل پلی میتونین دسترسی ها رو ببینین)

اینجوری نیست که اندروید درجا اجازه استفاده رو صادر کنه، هر وقت برنامه برای اولین بار مثلا بخواد به دوربین دسترسی داشته باشه از کاربر میپرسه که دسترسی مجازه یا نه. ( فکر کنم روی اندروید بالای 6 اینجوریه پایین تر رو نمیدونم)

نمیگم فرضا برنامه مطمعنیه یا نیست. حالا اینکه فرضا این دیتایی که جمع میشه رو جایی میفرسته یا نه اون مهمه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMAN - H گفته است :

به نظرم دسترسی های عادیی داره برای یه برنامه پیام رسان. برای دوستانی که نمیدونن تقریبا همه پیام رسان ها مثل تلگرام یا واتساپ این دسترسی ها رو دارن. ( توی گوگل پلی میتونین دسترسی ها رو ببینین)

اینجوری نیست که اندروید درجا اجازه استفاده رو صادر کنه، هر وقت برنامه برای اولین بار مثلا بخواد به دوربین دسترسی داشته باشه از کاربر میپرسه که دسترسی مجازه یا نه. ( فکر کنم روی اندروید بالای 6 اینجوریه پایین تر رو نمیدونم)

نمیگم فرضا برنامه مطمعنیه یا نیست. حالا اینکه فرضا این دیتایی که جمع میشه رو جایی میفرسته یا نه اون مهمه.

آره دسترسی هاش عادیه، اون تروجان رفته رو مخه من.

لینک به دیدگاه

عزیز، فوقش روی یه دیوایسی نصبش کنید که دست ازش شستید و هیچ دیتایی روش ندارید، که هم خدا راضی باشه هم بنده خدا

لینک به دیدگاه

من حدسم اینه که چون کدهای برنامش با کدهای تلگرام شباهت داره اینجوری شده

و البته خب تمام برنامه های ایرانی که دسترسی به هر چیزی میخواند میتونن یه برنامه جاسوسی باشند 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، siampour گفته است :

و البته خب تمام برنامه های ایرانی که دسترسی به هر چیزی میخواند میتونن یه برنامه جاسوسی باشند 

همه برنامه های ایرانی؟ دیگه در این حدم نیستش. فکر میکنم تقریبا توی تمام کشور ها مردم به برنامه ای که دولتشون ساخته باشه اطمینان ندارن، البته درصد اطمینان داشتن افراد توی کشور ها فرق داره صددرصد.

------

دوستمون هم نظر خوبی دادن اگر اطمینان ندارین یه شبیه ساز روی کامپیوتر بریزین، شاد رو هم توی اون نصب کنین. یا توی یه گوشی که دیتایی نیست و استفاده نمیکنین

لینک به دیدگاه

دسترسی های برنامش که اصلا چیز عجیب غریبی نیست

بنظرم دارین زیادی حساسیت به خرج میدین

البته اون تروجانه یه ذره عجیبه ولی بنظرم در کل اینقدر حساس نباشین نصب کنین بره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، siampour گفته است :

اره

لینک به دیدگاه

سلام دوست گل.

اکثر برنامه های داخلی که برای ارتباط جمعی و فضای مجازی ارتباطی هست (پیام رسان های داخلی) چیز زیادی از خودشون ندارند و در اصل مهندسی معکوس شده یک پلتفرم دیگه هستند. این برنامه از پلتفرم تلگرام بازنویسی شده و اندروید اون رو بدلیل نداشتن امضاء دیجیتالی معتبر، تروجان میشناسه.

البته که احتمال تروجان هم هست....

اگر شما حساس هستی روی یه تبلت چینی ارزون یا گوشی که توش کار خاصی نمیکنید و اطلاعات خاصی نداری و یا روی شبیه ساز کامپیوتر بریز و استفاده کن. به هر حال که وقتی گفته باشن یعنی اجباریه...

ویرایش شده توسط Hamid . SHahan
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Srx190d گفته است :

نمی‌دانم چرا هر برنامه ای اینها معرفی میکنند اصلا نمیشه اعتماد کرد بهش

Sent from my iPhone using Tapatalk

واسه اینکه توسط ادم های غیر قابل اعتماد داره تحمیل میشه

من با گوشیم فقط تماس میگیرم و sms میدم با اینحال حتی نرم افزار رمز یکبارمصرف که ازقضا اون هم اجباریه نصب نمیکنم این که دیگه جای خود داره .

لینک به دیدگاه

خودمم تو فکر نصب روی bluestack بودم. حتی اگر تشخیص تروجان اشتباه باشه من مطمئنم یک چیزی باید تو این برنامه باشه، یک کد یک چیزی ...

enemy is very smart, they never ignore this opportunity

(جمله رو حال کردی 🤨)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...