رفتن به مطلب

core_contct freezer120 زیر تیغ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

امروز کنجکاو شدم ببینم داخل هیت پایپهای این کولر چه شکلیه و داخلش چه مقداری مایع وجود داره.

یکی از هیت پایپها را از دوطرف با سنگ فرز بریدم .هیچ مایعی داخل لوله نبود!!!!!!!!!!!یا اگر بوده مقدارش اینقدر ناچیزه که هنگام برش تبخیر شده؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

از یک طرف داخل لوله آب ریختم از طرف دیگر مقداری آب سیاه رنگ خارج شد و دیگر هیچ.......آب به راحتی در طی لوله حرکت می کرد.

برای آشنایی دوستان با این کولر :http://www.green-cas...ntct_freezer120

طبق مطالب تاپیکی که آقای maxel134زحمت کشیده بودند تشخیص دادم نوع هیت پایپ ها:Metal Sintered Powder Wick Type Heatpipe است.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=9368&pid=114837&st=0entry114837

چیزی که برام عجیبه چرا داخلش مایعی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وچندتا عکس برای دوستان علاقه مند

post-4158-0-16874900-1330024064_thumb.jpg

post-4158-0-22006200-1330024088_thumb.jpg

post-4158-0-02236800-1330024110_thumb.jpg

post-4158-0-85305900-1330024125_thumb.jpg

post-4158-0-35422200-1330024148_thumb.jpg

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

چه جالب شرکتش حتما گفته کی داخل لوله ها نگاه میکنه.

جالب بود.

مایع داخلش چی هست اسمش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود جالب بود ;)

بدون مایع که نمیشه باشه چون هوا خودش یه عایق خوب محسوب میشه :p حتما نقطه جوشش پاین بوده هنگام برش تبخیر شده ^_^

لینک به دیدگاه

دوست عزیز حالا یه طرف اون لوله ای که برش دادی شیلنگ پمپ آکواریوم وصل کن میشه "واترکولینگ"

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

حالا برای چی بریدیش دوست گرامی ؟؟؟

خراب شده بود ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

جالب بود/ چند وقت دیگه یکی از بچه ها میاد میگه فلان cpu رو شکافتم ترانزیستورهاشو شمردم 2 تا کم داشت :lol: (شوخی)

ویرایش شده توسط Core iMan
لینک به دیدگاه

سلام.

آقا ماشا الله وضعتون خوبه ها. :lol: . اتشا الله خدا بیشترش کنه. :wub:

آزمایش بسیار جالبی انجام دادید. به شما تبریک میگم. تو این بازار خراب کسی برای این چنین تجربیاتی هزینه نمیکنه ولی شما انجام دادید. این کار شما جای تقدیر تشکر دارد :clapping:

اصولا این سیستمها حرارت رو بر اساس حرکت و انتقال مایه از یک نقطه به نقطه دیگر انجام می دهند. پس حتما باید مایع درون لوله وجود داشته باشه. این که مقدار مایع باید چقدر باشه را اطلاعی ندارم ولی همانطور که محمد هم اشاره کرد ، احتمالا (بهتره بگیم حتما) در موقع برشکاری تبخیر شده و از لوله ها خارج شده است.

با توجه به اینکه نوع لوله از نوع sintered هست که از نوع گران و با راندمان بالا هست. پس میشه نتیجه گرفت لوله ها از جنس خوبی هست.

در مورد حجم مایع هم فکر می کنم که میزان مایع باید کم بوده باشه تا اینکه سریعا تبخیر بشه و از قسمت گرم به قسمت سرد منتقل بشه. اگر قرار باشه داخل لوله پر از مایع باشه ، جلوی این حرکت گرفته میشه و عملیات انتقال حرارت انجام نمیشه.

از طرفی ، قیمت این مایع در مقابل لوله های مسی ار نوع sintered ، بسیار پایین هست . پس در نتیجه بعیده که کمپانی سازنده کلی هزینه لوله بکند ولی با کم کردن مایع داخل لوله ، کیفیت محصول تولیدیش را کاهش بده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
چه جالب شرکتش حتما گفته کی داخل لوله ها نگاه میکنه.

جالب بود.

مایع داخلش چی هست اسمش

فکر نکنم این طور باشه چون برای مقداری مایع شرکتی نمیاد بازده کولرش را پایین بیاره .متاسفانه نوع و اسم مایعش را نمی دونم چیه

درود جالب بود ;)

بدون مایع که نمیشه باشه چون هوا خودش یه عایق خوب محسوب میشه :p حتما نقطه جوشش پاین بوده هنگام برش تبخیر شده ^_^

ممنون آقا محمد منم نظرم همینه که مقدار مایع اونقدر کمه که سریع تبخیر میشه

دوست عزیز حالا یه طرف اون لوله ای که برش دادی شیلنگ پمپ آکواریوم وصل کن میشه "واترکولینگ"

من هم یکی از اهدافم دقیقا همین بود اما گفتم هر وقت ساخته شد در موردش حرف بزنم.

با سلام

حالا برای چی بریدیش دوست گرامی ؟؟؟

خراب شده بود ؟؟؟؟

خود هیت سینک تا نشکنه که خراب نمیشه اما فنش خراب بود .

جالب بود/ چند وقت دیگه یکی از بچه ها میاد میگه فلان cpu رو شکافتم ترانزیستورهاشو شمردم 2 تا کم داشت :lol: (شوخی)

انشاالله در تاپیک بعدی یدونه cpuپنتیوم وان دارم میشکافمش اما نمی دونم ترانزیستورهاشو با چی بشمارم اگر کم بود میرم از اینتل شکایت می کنم .میدونید چه غرامتی به خاطر وقت تلف شوده چند میلیون نفر در کره زمین میشه از اینتل گرفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

آقا ماشا الله وضعتون خوبه ها. :lol: . اتشا الله خدا بیشترش کنه. :wub:

آزمایش بسیار جالبی انجام دادید. به شما تبریک میگم. تو این بازار خراب کسی برای این چنین تجربیاتی هزینه نمیکنه ولی شما انجام دادید. این کار شما جای تقدیر تشکر دارد :clapping:

اصولا این سیستمها حرارت رو بر اساس حرکت و انتقال مایه از یک نقطه به نقطه دیگر انجام می دهند. پس حتما باید مایع درون لوله وجود داشته باشه. این که مقدار مایع باید چقدر باشه را اطلاعی ندارم ولی همانطور که محمد هم اشاره کرد ، احتمالا (بهتره بگیم حتما) در موقع برشکاری تبخیر شده و از لوله ها خارج شده است.

با توجه به اینکه نوع لوله از نوع sintered هست که از نوع گران و با راندمان بالا هست. پس میشه نتیجه گرفت لوله ها از جنس خوبی هست.

در مورد حجم مایع هم فکر می کنم که میزان مایع باید کم بوده باشه تا اینکه سریعا تبخیر بشه و از قسمت گرم به قسمت سرد منتقل بشه. اگر قرار باشه داخل لوله پر از مایع باشه ، جلوی این حرکت گرفته میشه و عملیات انتقال حرارت انجام نمیشه.

از طرفی ، قیمت این مایع در مقابل لوله های مسی ار نوع sintered ، بسیار پایین هست . پس در نتیجه بعیده که کمپانی سازنده کلی هزینه لوله بکند ولی با کم کردن مایع داخل لوله ، کیفیت محصول تولیدیش را کاهش بده.

اگه کسی تو این دوره زمونه با 15تومن وضعش خوب میشه من همین الان تقدیم می کنم .این کولر داستان داره .یکی از دوستان رو سیستمش بود بعد چند وقت سیستم را فروخت لپ تاپ خرید اما کولر را از سیستم باز کرده بود چون خریدار می خواست رایگان کولرو برداره :p تو اثاث کشی از طبقه 4 ساختمان پرت شده پایین فن که شکست خود هیت سینک هم کج و کوله شده بود برای همینه تو عکسها اینقدر پرهها داغون به نظر میاد .خودم صافکاریش کردم :blink: :lol: می خواست کولر را بده به ضایعاتی 10تومن من ازش 15 برداشتم .قصه ما به سر رسید خاله کولری به خونش نرسید :D

راستی یکی بیاد این کیف لپ تاپ داخل امضام را بخره جبران خسارت بشه

من هم در مورد مقدار مایع با شما موافق هستم احتمالا مقدارش اینقدر کمه که سریع تبخیر میشه .از طرفی باید دمای تبخیرش کم باشه که مثلا در دمای 50 درجه از مایع به بخار تبدیل بشه و عمل خنک کنندگی انجام بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یدونه pdf پیدا کردم در مورد هیت پایپ ها اطلاعات خلاصه و مفیدی داره گذاشتم دوستان هم استفاده کنند:

http://www.enertron-...a-heat-pipe.pdf

لینک به دیدگاه

مقاله بسیار خوبی. ؟ :wub: همه نکات مهم را جمع بندی کرده. دست درد نکنه :clapping: :party:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مقاله بسیار خوبی. ؟ :wub: همه نکات مهم را جمع بندی کرده. دست درد نکنه :clapping: :party:

ممنون .با اجازتون تو تاپیکی که شما هم زحمت کشیده بودید لینک را قرار دادم که اون تاپیک یک منبع علمی کامل در مورد هیت پایپها باشه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

دوست عزیز قرار بود با این کولر واتر کولر درست کنید. آیا این کار رو انجام دادید؟

منم تو فکرم هست با همچین کاری یه واتر کولر درست کنم ( به عنوان بلاک)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1391/01/06, 00:34:02، central_core گفته است :

دوست عزیز قرار بود با این کولر واتر کولر درست کنید. آیا این کار رو انجام دادید؟

منم تو فکرم هست با همچین کاری یه واتر کولر درست کنم ( به عنوان بلاک)

نه هنوز اقدامی انجام ندادم .وفعلا هم برام امکانش نیست :)

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

بچه ها من تو فکر ساخت واتر کولینگ بودم

لوله و رادیاتور و فن براش خریدم و پمپ هم دارم ولی بلاک نه

اگر میشد تو واتر کولینگو با الکل پر کنیم که لوله های این بلاک اکسید نشه که عالی میشد

هنوز موجوده؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...