رفتن به مطلب

جدايي نادر از سيمين برنده اسكار شد

FARIBORZ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

جدايي نادر از سیمين برنده جايزه اسکارشد/ تنديس طلائي اسکار براي اولين بار به ايران رسيد

تنديس طلائي اسکار براي اولين بار به يک فيلم ايراني (جدايي نادر از سيمين) به کارگرداني اصغر فرهادي رسيد. اين موفقيت برهمه ايرانيها درهر کجاي دنيا و با هر انديشه اي مبارک باد.

این فیلم در رقابت با 4 نامزد اصلی دیگربرنده جایزه بهترین فیلم خارجی شد.

*اصغر فرهادی بعد از دریافت جایزه ابتدا به زبان فارسی به مردم ایران سلام کرد و سپس صحبتهایش را اینگونه ادامه داد: ایرانی های زیادی در سراسر جهان در حال تماشاى این لحظه‌اند و تصور می کنم که خوشحالند. نه فقط به خاطر یک جایزه مهم، یک فیلم یا یک فیلمساز. آن‌ها خوشحال‌اند چون در روزهایى که میان سیاستمداران حرف از جنگ، تهدید، و خشونت تبادل می شود، نام کشورشان ایران از دریچه باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید. فرهنگى غنى و کهن که زیر غبار سیاست پنهان مانده است. من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم مى‌کنم. مردمى که به همه فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام مى‌گذارند و از دشمنى و کینه بیزارند. اين موفقيت برهمه ايرانيها درهر کجاي دنيا و با هر انديشه اي مبارک باد.

اين فيلم در حالي به اين موفقيت رسيد که پيش ازاين 44 جايزه در جشنواره هاي معتبر برده بود و بيست نامزدي ديگر در کارنامه داشت. اين فيلم در حال حاضر در جدول بهترين فيلمهاي تاريخ سايت معتبر imdb به عنوان بهترين فليم سال 2011 دررتبه 64 مي باشد. ليست تمامي 33 همايش، انجمن معتبر بین المللی و همچنین داخلی که اين فيلم در آنها به موفقيت رسيده است، به شرح ذيل مي باشد:

1- جشواره فيلم فجر- در 5 بخش برنده ودر دو بخش ديپلم افتخار ودر 6 بخش نامزدي

2- جشن خانه سينماي ايران –در 4 بخش برنده و در دو بخش ديپلم افتخار

3- جشنواره بين‌المللي فيلم برلين- در سه بخش برنده

4- جشنواره بين‌المللي فيلم دوربان- در دو بخش برنده شامل بهترين فيلم

5- جشنواره فيلم پولا- برنده در بخش بهترين فيلم

6- جشنواره فيلم سيدني- برنده در بخش بهترين فيلم

7- جشنواره بين‌المللي فيلم ايروان- برنده در بخش بهترين فيلم

8- جشنواره جهاني فيلم آمستردام- برنده در بخش بهترين فيلم از نگاه مردم

9- جشنواره فيلم سن پترزبورگ- نامزد بهترين فيلم

10- جشنواره فيلم ملبورن- يک نامزدي

11- جشنواره فيلم سن‌سباستين- يک نامزدي

12- جشنواره بين‌المللي فيلم فوکوئوکا- برنده دو جايزه شامل بهترين فيلم

13- جشنواره بين‌المللي فيلم ريگا- نامزد يک جايزه

14- جشنواره فيلم ونکوور-جايزه بهترين فيلم از نگاه مردم

15- جشنواره فيلم مستقل بريتانيايي- جايزه بهترين فيلم غير انگليسي

16- جشنواره جهاني فيلم چهار بي‌بي‌سي- بهترين فيلم

17- جشنواره فيلم آسيا پاسيفيک- جايزه بهترين فيلم و سه نامزدي در بخشهاي ديگر

18- حلقه منتقدان نيويورک – بهترين فيلم غير انگليسي

19- هيئت ملي بررسي فيلم‌هاي سينمايي آمريکا- بهترين فيلم غير انگليسي

20- جشنواره فيلم بين‌المللي هند- برنده بخش بهترين کارگرداني

21- جايزه ساتلايت- نامزدي بهترين فيلم غير انگليسي

22- جشنواره فيلم تورنتو- دومين فيلم از نگاه تماشاگران

23- جشنواره فيلم ابوظبي- برنده بخش بهترين کارگرداني

24- جشنواره منتقدان فيلم ونکوور- جايزه بهترين فيلم غير انگليسي

25- گلدن گلوب- جايزه بهترين فيلم خارجي‌زبان

26- انجمن منتقدان فيلم دوبلين- جايزه بهترين فيلم غير انگليسي زبان

27- انجمن ملي منتقدان فيلم- برنده در دوبخش و يک نامزدي

28- جشنواره فيلم آسيا پاسيفيک- برنده بهترين بخش بهترين فيلم نامه

29- انجمن منتقدان فيلم شمال تگزاس- بهترين فيلم غير انگليسي زبان

30- جامعه منتقدان فيلم کانزاس سيتي- جايزه بهترين فيلم خارجي

31- جايزه بوديل- نامزد بهترين فيلم غيرآمريکايي

32- اتحاديه زنان روزنامه‌نگار فيلم- جايزه بهترين فيلم غيرآمريکايي

33- جامعه منتقدان فيلم آنلاين- جايزه بهترين فيلم غير انگليسي زبان و نامزدي در يک بخش

34- انجمن نويسندگان سينماي ترکيه- جايزه بهترين فيلم خارجي

35- جايزه سزار-جايزه بهترين فيلم خارجي

36- بفتا – نامزدي براي بهترين فيلم خارجي

37- شتر طلايي جشنواره جيپور- برنده دو جايزه از جمله بهترين کارگرداني

38- جايزه اسپيريت- جايزه بهترين فيلم بين‌المللي

sl8ibq5sydbu1e674d.jpg

pc01kdo7tb77nrwfuqgz.jpg

قسمت هایی از سخنرانی فرهادی:

اصغر فرهادی گفت: "سرزمین من فرهنگ کهن و غنی دارد که زیر غبار سنگین سیاست مخفی شده است. جایزه ام را به مردمم تقدیم می کنم. مردمی که مخالف خشونت هستند و با تمدن ها و فرهنگ های دیگر سر سازگاری دارند."

از صمیم قلب، افتخار کسب شده را به تمامی پارسی زبانان جهان تبریک می گویم.

لینک به دیدگاه

باعث افتخاره . فقط نمی دونم چرا اونهایی که به این فیلم در جشنواره فجر پارسال برنده رای مثبت دادن ، حالا فقط به کوبیدن و سیاسی خواندن اون می پردازند !!!

لینک به دیدگاه

جدايي نادر از سیمين برنده جايزه اسکارشد/ تنديس طلائي اسکار براي اولين بار به ايران رسيد

تنديس طلائي اسکار براي اولين بار به يک فيلم ايراني (جدايي نادر از سيمين) به کارگرداني اصغر فرهادي رسيد. اين موفقيت برهمه ايرانيها درهر کجاي دنيا و با هر انديشه اي مبارک باد.

از صمیم قلب، افتخار کسب شده را به تمامی پارسی زبانان جهان تبریک می گویم.

دوست عزیز

ایرانی هارو تنها پارسی زبان ها تشکیل نمیدن!

من این دستاورد بزرگ رو به همه هم وطنان گلم تبریک میگم.

در ضمن بهتر بود اشاره میکردین در کدوم شاخه ،این فیلم برنده اسکار شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز

ایرانی هارو تنها پارسی زبان ها تشکیل نمیدن!

من این دستاورد بزرگ رو به همه هم وطنان گلم تبریک میگم.

در ضمن بهتر بود اشاره میکردین در کدوم شاخه ،این فیلم برنده اسکار شده.

اسکار که ژانر نداره هر سال یه فیلم اسکار میشده از 1930-40 اون زمانا بود.

لینک به دیدگاه

اسکار که ژانر نداره هر سال یه فیلم اسکار میشده از 1930-40 اون زمانا بود.

چون این فیلم تو دو رشته فیلنامه غیر اقتباسی و فیلم خارجی کاندید شده بود ، این دوستمون گفتن بهتر بود که رشته رو مشخص میکردن . منظورشون ژانر نبود .

جدایی نادر از سیمین اسکار بهترین فیلم خارجی رو گرفت . تو بخش بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی از فیلمنامه نیمه شب در پاریس نوشته وودی آلن شکست خورد .

لینک به دیدگاه

واقعا جای تبریک داره نه تنها به گروه فیلم بلکه به تمام ایرانی ها و همچنین به آقایون ده نمکی و سلحشور (حامیان بزرگ این فیلم).

لینک به دیدگاه

چون این فیلم تو دو رشته فیلنامه غیر اقتباسی و فیلم خارجی کاندید شده بود ، این دوستمون گفتن بهتر بود که رشته رو مشخص میکردن . منظورشون ژانر نبود .

جدایی نادر از سیمین اسکار بهترین فیلم خارجی رو گرفت . تو بخش بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی از فیلمنامه نیمه شب در پاریس نوشته وودی آلن شکست خورد .

بله دقیقا منظورم همین بود.

ممنون

:wub:

لینک به دیدگاه

بهتر نیست به بحث های حاشیه ای پرداخته نشه ( مثل همین سلحشور ) این مردک یه حرف احمقانه زده و این قدر معروف شده !

تبریک به همه دوستاران سینما

لینک به دیدگاه

درود

بهترین خبری که میتونستم توی این چند روز بشنوم

خدا رو شکر و به دست اندرکاران این فیلم و به تمام مردم خوبمون که ارزش چنین جائزه ای رو میدونن تبریک میگم

لینک به دیدگاه

با سلام به همه ی ایرانی های عزیز

اینم فیلم موقعی که اصغر فرهادی جایزه رو میگیره

http://parsaspace.com/files/7933964884/Oscar.A.Sepration_bikalak.com.zip.html

و

http://www.mediafire.com/?cw58la344wl5d49
پسورد فایل : www.pc4ir.com

اصغر فرهادی پس از گرفتن جایزه اسکار چه گفت؟

اصغر فرهادی پس از دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان برای «جدایی نادر از سیمین» سخنانی کوتاه درباره مردم ایران گفت:

دوست دارم از آکادمی، سونی پیکچر کلاسیک و دوستان عزیزم مایکل بارگر و تام برنارد تشکر کنم.

سلام به مردم خوب سرزمینم (به زبان فارسی)

در این لحظه بسیاری از مردمان کشورم ما را تماشا می کنند و همگی خوشحال هستند؛ نه به خاطراهمیت دادن به ما یا به خاطر فیلم یا سازنده آن، بلکه در این دورانی که ما از جنگ صحبت می‌کنیم و ترس و رعب بین کشورهایمان رد و بدل می‌شود، نام کشورم ایران در این جا با فرهنگ و تمدن بی‌نظیرش برده می شود.

فرهنگ غنی و باستانی کشورم زیر گرد و غبار سنگین سیاست پنهان شده است. من با افتخار این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می کنم؛ مردمی که به تمام تمدن ها و فرهنگ ها احترام می‌گذارند و هر گونه خصومت و خشمی را خوار می‌شمارند.

“At this time, many Iranians all over the world are watching us and I imagine them to be very happy,” director Farhadi said while accepting the Oscar.

“At a time of tug of war, intimidation and aggressions exchanged between politicians, the name of their county, Iran, is spoken here through her glorious culture, a rich and ancient culture that has been hidden under the heavy dust of politics.”

“I proudly offer this award to the people of my country, the people who respect all cultures and civilizations and despise hostility and resentment,”

ویرایش شده توسط rezaeipes
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...