رفتن به مطلب

فاجعه ای به نام دیوار در این روزهای کرونایی

Recommended Posts

تمام این متن فقط نظر شخصی بندست و قصد تخریب و توهین به شخص یا اشخاصی رو ندارم که به صورت شرافتمندانه معاملات خرید و فروش در سایت دیوار انجام میدن فقط مواردی رو که تجربه کردم و حالم گرفته شده رو عنوان کردم که با دوستان به اشتراک بگذارم .

سلام میرم سراغ اصل مطلب تا جایی که میتونید دوستان خرید وسایل کارکرده و دست دوم رو از سایت دیوار کم کنید .

من به شخصه از سایت دیوار بجز ضرر در 90 درصد معاملاتم هیچ سودی ندیدم به دلایل زیر :

1 - خرید اجناس و قطعاتی که عمر مفیدشون تموم شده و نفسی برای احیاشدن درشون نمونده

2- تعداد بسیار زیادی کلاه بردار ، سودجو ، دروغگویی در مورد جنس بعد از تحویل به صورت غیر حضوری حتی حضوری

3- خوش سخنی و تعریف و تمجید فروشنده از وسیله یا قطعه فروشی قبل از بازدید و بعد از بازدید با فحش دادن به خودمون که چرا این همه راه رو اومدیم بابت این وسیله بدردنخور

4 - خرید غیر حضوری به صورت پرداخت در محل که بعد از پرداخت و تست در منزل متوجه مشکلات نادیده و ناگفته وسیله میشویم .

5- کاملا از لحاظ غیر بهداشتی و ویروسی بودن این اجناس هیچ تردیدی نیست چون وسایل فلزی حتی پلاستیکی تا چند روز میتونن ویروس ها مخصوصا کرونا رو در خودشون جابدن

6- اولین کلام فروشنده : (اگه میخواین چند نفر زنگ ردن هزینه رو پرداخت کنید یا بیعانه بالایی واریز کنید تا براتون نگه دارم ) و بعد از اون خاموشی مطلق و جواب ندادن فروشنده

.........................

من به شخصه الان با اطمینان میتونم بگم که 75 درصد موارد فروشی در سایت دیوار از رده خارج شده ، بدردنخورن ، شکسته ، سوخته و غیر قابل تعمیرشدنن ، و پایان عمر مفیدشون تموم شده

ما انسان ها در این کشور نمیدونم تا کجا میخوایم پیش بریم طرف تو سایت دیوار برای مثال دریل 15سال پیش که کاملا عمرمفیدش تموم شده زنگ زده سیم پیچ داخلیش فرسوده شده و رنگ و رویی براش نمونده رو زده کاملا در حد اک و 400 هزار تومان !! یا قطعاتی و وسایلی که قبلا پرت میکردیم تو سطل آشغال الان تو سایت دیوار با قیمت های دلخواه و بالایی برای فروش گذاشته شده که واقعا رقت انگیزه این موارد 

مطمن باشید کسی که تو این اوضاع گرانی وسیله ای  رو تو سایت دیوار با قیمت پایین میزنه عوامل بسیار زیادی داره که با کمی تفکر میتونیم بدونیم که یا کلاه برداره یا جنسش معیوبه و واقعیت رو نگفته یا اینکه قابل تعمیر نیست و یا اینکه دزدیه و بیشتر موارد هم قصد گرفتن وجه از خریدار به صورت اول واریز رو داره که بعدش ناپدید میشه .

هستن افراد راستگو و بامرام هم اما متاسفانه تعداشون یک به هزاره که قابل تشخیص نیستن و ارزش ریسک کردن نداره و میتونیم هون وسیله نوشو از مغازه دار با قیمت بیشتر اما سالم و معتبر بخریم .

ویرایش شده توسط Logan2020
لینک به دیدگاه

حرف شما درسته

اما به صخشه تعداد زیادی کالا پیدا و خرید کردم که بسیار خوب بوده برام یا کالایی رو به فروش رسوندم که هم خودم و هم طرف مقابل راضی بوده

اما در کل به نظرم دیوار اصلا محل مناسبی برای خرید سخت افزار نیست

لینک به دیدگاه

اول اینکه سرویسی اگر در ایران مفتی باشه کلا تهش رو در میارن

وقتی پولی بشه آگهی ها به طور خودکار نصف این آگهی ها وجود نخواهد داشت

مورد بعدی اینکه خب خریدار باید خودش عاقل باشه

به شخصه دیوار در فروش سریع گوشی خیلی کمکم کرده

فکر کنم بیشتر از 30 تا گوشی با دیوار فروختم سال گذشته تازه هیچ عکسی هم نگذاشتم و روز اول و دوم فروش رفتن به جز یک گوشی شیائومی که یکهفته طول کشید و هوآوی که پنج روز طول کشید 

البته گوشی هایی که من فروختم همه در حد تست بودن

و اکثریت در حد 2 روز یا یک و دو هفته بودند

ولی طرف کوبیده اومده (قشنگ بالا کوه هم هستم) گوشی رو دیده شیک یا همونجا کارت به کارت کرده یا مبلغ بالا بوده رفتیم خود پرداز با چند تا کارت ریخته گاهی اوغات از بقیه هم قرض گرفته

در کل همچنان شما به عنوان خریدار و فروشنده باید حواست جمع باشه کلاه سرت نره و بدونی چی داری میخری یا میفروشی

لینک به دیدگاه

دیوار به جای ش خوب است

لکن خریدار باید دقت لازم را داشته باشد

لینک به دیدگاه

بنده از زمان تاسیس سایت دیوار انقدر خرید و فروش داشتم (البته بیشتر خرید) که حسابش از دستم در رفته، خدا رو شکر تا به امروز کوچکترین ضرری از این سایت به بنده وارد نشده که اتفاقا کلی اجناس خوب و خوش قیمت هم نصیبم شده‌.

نمیشه چون شما نحوه درست معامله و شناخت کافی از جنسی که میخواید خرید کنید رو ندارید و همیشه تو معامله متضرر میشید بیاید بگید این سایت همش کلاهبرداری و ضرره..

زمانی که شناخت کافی از جنسی که دنبالش تو دیوار هستید داشته باشه و راه درست معامله تو امثال این سایت هم بدونید سرتون کلاه که نمیره هیچ خرید خیلی خوبی هم میتونید داشته باشید.

مشکل اینجاست که امثال سایت دیوار که تو همه جای دنیا هم هستن و فرقی هم با دیوار ندارن, تو ایران راه اندازی شدن اما فرهنگ استفاده درست ازشون اموزش داده نشده، اکثرا سایت دیوار رو با سایت دیجیکالا اشتباه میگیرن و فکر میکنن همون پشتیبانی و همون اطمینان خاطر رو میتونن از دیوار هم داشته باشن (که البته خود دیجیکالاش هم اینطور نیست!)

لینک به دیدگاه

دیوار عین بازار جمعه هست 

دیگه چیزی که میخای بخری رو باید قبلش خوب اشنایی بش داشته باشی،که سو استفاده نکنن

و همچنین باید آدم شناس خوبی باشید،کلاه بردار ها شاید پشت اینترنت روی واقعیشون رو پنهان کنن

اما رو در رو همشون گاف میدن

لینک به دیدگاه

از دیوار متنفرم هیچ وقت سمتش نرفتم فقط اطرافیانم رو میبینم که چطوری گول میخورن. قیمتاشم خیلی پرت هست.

ویرایش شده توسط zilo
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

وقتی پولی بشه آگهی ها به طور خودکار نصف این آگهی ها وجود نخواهد داشت

ایسام و شبیه اینا هست به نظرم خیلی بهتره 🙂

لینک به دیدگاه

دیوار برای معامله ی ملک و ماشین خیلی مناسبه، همینطور تجهیزات صنعتی و اوراقی و آهن آلات

یه زمین کشاورزی بود، میخواستیم یه حیاط محصوری توش دربیاریم برای اقامت. هم کانکس، هم دروازه ی ورودیش، هم تانکرش رو بنده از دیوار پیدا کردم و خیلی هم معاملات خوبی بودن و به قیمت مصرف کننده انجام شدن

خانوادگی کلی معامله ی ملک از دیوار انجام دادیم (خرید و فروش، اجاره ...) و همچنین ماشین

کلی هم جنس فروختیم توی دیوار، از سیسمونی نوزاد تا مازاد لوازم منزل ...

به جای خودش قابل اعتماده، اگه سر و ته جنسی که میخواید بخرید معلوم باشه و امکان کلاهبرداری کمتر باشه، مثلا خیلی راحت میشه تجهیزات دیجیتال رو انداخت به خلق الله، مخصوصا در معاملات غیر حضوری، برای دوستان شهرستانی چون تنوع دیوار تهران واقعا بالاست

ولی وقتی که مثلا میخواید یه کانکس بخرید، اولا که تا نبینیدش نمیتونید بخرید، ثانیا باید خودتون حتما حضور داشته باشید برای حمل و انتقالش ... یا مثلا یه دروازه ی آهنی، کلا فلزه، چه کلاهبرداری میشه انجام داد اخه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...