رفتن به مطلب

کمک در مورد اتصال سیم های کیبورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان من یه کیبورد فوکاس 6800 داشتم که سر اتصال به کامپوترش خراب شده هر چی گشتم مدل سیم خودش رو پیدا نکردم

و یه کابلPS2 براش گرفتم ولی وقتی پشت کیبورد رو باز کردم دیدم 5 تا سیم داره در صورتی که کابل PS2 که من خریدم 4 تا سیم بیشتر نداره

کسی میتونه راهنمایی کنه که من کدوم رنگها رو به هم دیگه وصل کنم ؟؟؟؟

با تشکر اینم عکس مربوطه

18035169217863616350.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان اهل فن یه کمکی کنند

گیرکردیم

لینک به دیدگاه

*dry# *dry#

اِاِاِاِاِ !

خوب برو یک کیبرد بخر. یعنی در اصل صورت مسئله رو پاک کن.

اول از همه ، از ب بسم الله این کار رو با ریسک خودت بکن. ممکن حتی درگاه مادربردت ، چیز بشه :-S

روی سوکت 5 تایی 2 تا G خورده . مشکی رنگه که 100% GND یا گراند هستش ، خاکستری هم احتمال خیلی زیاد گرانده . یعنی 5 تایی دوتا گراند داره .

بهترین و مطمئن ترین راه اینه که ، اون سوکت PS2 قبلی رو برداری ، یک مولتی متر هم بردار ، بگذار روی بازر (همون که اگر اتصال داشته باشه بوق می زنه) ببین روی سوکت قبلی هر رنگ از سیم به کدوم پین PS2 رفته . روی کابل جدید دقیقاً این کار رو بکن و اینجوری می تونی بفهمی کدوم رنگ مربوط به کجا می شه. @};-

این کار رو 100% با ریسک خودت بکن. من هیچ مسئولیتی در قبال عواقب کارت متقبل نمی شم.

----------------------------------------------------------------------------------------

ویرایش : من تازه دیدم ، کیبردت USB هستش.

خوب این کار اشتباه هستش . این کار رو نکن. شما باید یک کابل USB تهیه کنید :

69357030840415216393.jpg

ببین من کیبرد خودم رو باز کردم (USB هستش) ، دوتا سیم مشکی و قهوه ای که عکسش رو گذاشتی برای من GND بود و وقتی گذاشتم روی بازر ، هم بدنه USB و هم اتصال اول پرت USB بوق زد . یعنی دوتا سیم اولی توی عکس خودت از دست راست GND هستند. بقیه سیم ها رو هم توی عکس مشخص کردم.

حتماً حتماً کابل USB تهیه کن . با این کابل نمی شه.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام من الان یه کابلUSB داشتم تو خونه سرش رو بردیم و باز هم کلاً 4 تا سیم داخلش هست و دقیقاً به همون رنگهای سفید قرمز سیاه و سبز الان دقیقاً چیکار کنم

من مولتی متر ندارم

الان منظورتون این هست که هر دو سیم قهوه ایی و مشکی کابل اصلی کیبورد رو به سیم سیاه رنگ کابل USB وصل کنم ؟؟؟

اونوقت بقیه رنگها چی اصلاً به هم نمیخورن؟؟؟

19342468624804036606.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام من الان یه کابلUSB داشتم تو خونه سرش رو بردیم و باز هم کلاً 4 تا سیم داخلش هست و دقیقاً به همون رنگهای سفید قرمز سیاه و سبز الان دقیقاً چیکار کنم

من مولتی متر ندارم

الان منظورتون این هست که هر دو سیم قهوه ایی و مشکی کابل اصلی کیبورد رو به سیم سیاه رنگ کابل USB وصل کنم ؟؟؟

اونوقت بقیه رنگها چی اصلاً به هم نمیخورن؟؟؟

19342468624804036606.jpg

خوب اینجوری که کار خیلی سخت می شه !!! هویه که داری انشاءالله !!! چون نمی شه بدون قلعکاری اون سرش رو وصل کنی.

خیلی کارت سخت شد. یا برو برای اینکه 10 تومن کیبرد نخری ، یکدونه مولتی متر معمولی 20 تومنی بخر و این کیبرد رو تعمیر کن یا بازر صحرایی بساز.

نحوه ساختن بازر صحرایی =)) :

یک باطری قلمی نو بردار. دو سرش 2 تا سیم قلعکاری کن . یک سر سیم رو به یک طرف اتصال وصل کن ، طرف دیگه اتصال رو با اون سر باطری به زبونت وصل کن . اگر زبونت رو گزید یعنی اتصال داره . البته به جای زبون می تونی از لامپ هم استفاده کنی که برای خودش کاردستی می شه =))

عزیزم یا ابزارت رو تکمیل کن یا از خیر تعمیر کردن بگذر.

من این طوری نمی تون بهت بگم چی کار کنی !!! می تونم از کیبرد خودم برات یک عکس بندازم. ریش و قیچی دست خودت.

-------------------------------------------

ویرایش : عکس اضافه شد :

49769146024214788153.jpg

اگر می خوای طبق این الگو سیم ها رو وصل کن !!!

باز هم تکرار می کنم. پای خودت !!!

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا پوریا مولتی متر معمولی 7تومنه بده خدا را نترسون .با اون بازر صحرایی هم خیلی حال کردم.بازم اگر از این وسایل صحرایی داری روش درست کردنش را بگذار :D :lol:

لینک به دیدگاه

آقا شما به توصیه پوریا عمل کنید خیلی بهتره. چون اگر اشتباهی تونصب سیهما رخ بده ، امکان اینکه پرت های usb مادر برد دستگاه به دیار باقی بشتابه خیلی زیاده. اونقت باید یک کارت usb pci بخری که 2 تا 3 برارب یک کیبورد قیمت داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوستان من مادربردم پورت USB3 هم داره

من شنیدم که هیچ وسیله ایی با پورت USB3 نمیسوزه و نه خودشون میسوزن ؟؟؟

اگراین حرف درست باشه خب با پورت های USB3 امتحان میکنم

لینک به دیدگاه

تمام پرت های usb مدار محافظ دارند و اگر اتصال پیش بیاد ، پرت ها off میشوند ولی..........

در بسیاری از موارد باعث میشه که قطعات آسیب ببینند و در استفاده های بعدی ، آمپراژ خروجی پرت کاهش پیدا کنه. حالا هرچی بهش وصل میکنی یا درست کار نمی کنه یا اینکه کامپیوترت هنگ میکنه و کلا هیچ پرت usb کار نکنه تا زمانیکه دوباره پاور رو از برق در بیاری و سیستم را restart بکنی.

هدف دوستانی که شما را راهنمایی میکنند این نیست که خرج رو دست شما بگذارند. شما چون وسیله لازم برای لحیم کاری رو ندارید و از طرف تجربتون هم در کار تعمییرات کم هست، بهتره که در این موارد به یک تعمیرکار مراجعه کنید. توصیه هایی هم که میشه بر این اساس هست که خدای نکرده ، تو این بازار افتضاح ضرر نکنید.

به هر حال حق انتخاب با شماست.

;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان این عکس رو پیدا کردم

o0c13o8dji4cbsxm48l6.jpg

لینک به دیدگاه

منم یه بار مشکل شما رو داشتم با کلی تحقیق و راهنمایی و .... خلاصه مطمین بودم همه چی خوبه وقتی وصل کردم 8-X نزدیک بود یخچال خونمونم بسوزه. (فقط تکنسین ماهر و با وجدان دوست من)

راستی ببخشید میشه از اون لحظه گزیدن زبون توسط نمیدونم چی چی صحرایی عکس واضح تهیه بفرمایید. ( :p )

ویرایش شده توسط Core iMan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نمی دونم چرا شما می خواهید کیبورد usbرا به ps2تبدیل کنید تو بازار چیزی که ریخته کابلusb

اما برای تبدیل این سیمusbکه عکس گذاشتید.شما کیبوردتون به احتمال زیاد سیمش شیلد دار بوده(مثل کابل آنتن) برا همین خروجیش 5 پین شده .اما این کابل usbشما 4سیمه است چون شیلد نداره .شیلد برای این استفاده میشه که نویز را بگیره . حالا شما دوتا سیم سیاه کنار هم روی کیبورد را به هم وصل کنید و در نهایت وصلش کنید به سیم سیاه کابلتون(usb) و رنگ سبز را به خاکستری کیبورد وقرمز به قرمز وسفید به زرد .

اگر هم می خواهید سیم usbشیلد دار بخرید تو بازار فکر کنم بهش سیم پرینتری می گویند

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان من یه کیبورد فوکاس 6800 داشتم که سر اتصال به کامپوترش خراب شده هر چی گشتم مدل سیم خودش رو پیدا نکردم

و یه کابلPS2 براش گرفتم ولی وقتی پشت کیبورد رو باز کردم دیدم 5 تا سیم داره در صورتی که کابل PS2 که من خریدم 4 تا سیم بیشتر نداره

کسی میتونه راهنمایی کنه که من کدوم رنگها رو به هم دیگه وصل کنم ؟؟؟؟

با تشکر اینم عکس مربوطه

18035169217863616350.jpg

دوست عزیز اگر سیم قبلی کیبردتون usb بوده سیم جدید هم باید usb باشه کلا سیم های یو اس بی استاندارد دارای 4 رشته هستند و اون یک رشته اضافی برای شیلد کردن کابل هست که تو سیم های کیبرد زیاد مهم نیست تو این عکسی که من دارم میبینم پایه اول و سوم از راست (G) باید به سیم مشکی وصل بشه پایه دوم (V) تو بردهای استاندارد +5 هستش که باید به سیم قرمز وصل بشه پایه چهارم (D) و پایه پنجم © پایه های دیتا هستند که باید به ترتیب به سبز و سفید وصل شوند

فقط نکته ای که هست اینه که سیم یو اس بی شما باید استاندارد یعنی رنگ بندی اشتباه نباشه که با مولتی متر مشخص میشه

از اینکه اسیبی به مادر بردتون بزنه خیالت راحت باشه اگر اشتباه وصل کنی فقط کیبرد میسوزه .

اگر وصل کردی کیبرد کار نکرد جای سیم سفید و سبز رو با هم عوض کن

البته با مسئولیت خودت این کارو انجام بده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام دوستان ببنید من میخوام از پورت بالایی وصل کنم به پورت PS2 یا USB هیچ فرقی نمیکنه فقط میخوام که کیبورد کار کنه

اینم عکس پورت اصلی کیبورد که اسم پورتش AT هست

مثل عکس زیر

50501568088918767344.png

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان ببنید من میخوام از پورت بالایی وصل کنم به پورت PS2 یا USB هیچ فرقی نمیکنه فقط میخوام که کیبورد کار کنه

مثل عکس زیر

50501568088918767344.png

در این صورت شما حتما یه مولتی متر نیاز دارید تا ببینید کانکتورهای فیشها هم فیش AT و هم فیش PS2 از اون سمت به چه رنگهایی وصل شده

باید دقت کنید که فیش PS2 موس (سبز) با کیبرد(بنفش)فرق داره واینکه سیم USB به احتمال زیاد رو این کیبرد جواب نمیده

دو تا راه هست یکی اینکه بگردید تبدیلشو گیر بیارید دوم اینکه یه فیش کیبرد PS2 بخرید کانکتورهای مورد نظر و رنگ سیمهای مربوط به اوناروبا استفاده از مولتی متر پیدا کنید و سیمو بهش وصل کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثل عکس زیر

50501568088918767344.png

سیمی ps2که شما خریدید سفیدشclkسبزdata سیاه gnd قرمز vcc

حالا روی کانکتور کیبورد به جای سیم زرد سفید را وصل کنید و به جای خاکستری .سبز

دوتا سیم سیاه روی کیبرد را به هم وصل کنید و در نهایت به سیم سیاه کابلتون.

قرمز هم که جای خود قرمز وصل کنید .

اگر هم هویه ندارید با یک سوزن خیاطی محکم و یک کارد میوه خوری (نه کارد صبحانه)محل اتصال سیمها به بدنه پلاستیکی کانکتور را آزاد کنید(حالت یک ضامن داره)و بعد سری کانکتور پرس شده را آرام سیم را ازش جدا کنید و سیم جدید خودتون را داخلش قرار دهید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

خدا خیرت بده کلاً و دقیقاً راهنمایی فرمودید

خیلی ممنون از شما حیف که یه امتیاز بیشتر نمیتونم بدم

با تشکر از nightkiler

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوست عزیز من یه سوال دارم میخوام بدونم که بورد کیبورد من 4 تا سیم میخوره ولی کابلی که من خریدم 5 تا داره یه رنگ بنفش اضافه داره اونو چی کارش کنم

لینک به دیدگاه

راستی کابل من یو اس بی نیست اون پین دارست ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

دقیقاً منظورتون چیه ؟؟؟ من متوجه نشدم، مگر کیبوردتون خودش سیم نداره که شما رفتید سیم جدا گرفتید ؟

لینک به دیدگاه

سیم کیبوردم از قسمت پورتش قعطی داشت رفتم همون پورتشو بخرم که گفت باید همراه کابلش بخریش تکیش وجود نداره به همون خاطر خریدم حالا میخوام کابلمو عوض کنم ولی بورد کیبوردم 4 تا سیم میخوره اما کابلم 5 تا داره یه بنفش اضافس من لحیم کردم همه 4 تا سیم رو و اون بنفشه رو ازاد گذاشتم اما کیبورد کار نمیکنه میخوام بدونم سیم بنفش و باید چی کارش کنم           کابلی که خریدم سفیده فکر کنم از این قدیمی هاست

لینک به دیدگاه

دقیقاً منظورتون چیه ؟؟؟ من متوجه نشدم، مگر کیبوردتون خودش سیم نداره که شما رفتید سیم جدا گرفتید ؟

سیم کیبوردم از قسمت پورتش قعطی داشت رفتم همون پورتشو بخرم که گفت باید همراه کابلش بخریش تکیش وجود نداره به همون خاطر خریدم حالا میخوام کابلمو عوض کنم ولی بورد کیبوردم 4 تا سیم میخوره اما کابلم 5 تا داره یه بنفش اضافس من لحیم کردم همه 4 تا سیم رو و اون بنفشه رو ازاد گذاشتم اما کیبورد کار نمیکنه میخوام بدونم سیم بنفش و باید چی کارش کنم           کابلی که خریدم سفیده فکر کنم از این قدیمی هاست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...