رفتن به مطلب

تصویر ندادن سیستم موقع وصل به تلویزیون

ARMAN - H
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

سیستم من وقتی که به تلویزیون وصلش میکنم تصویر نمیده. کل نتو زیرو رو کردم جوابی پیدا نکردم.

کابل HDMI رو عوض کردم از یه پورت HDMI دیگه روی تلویزیون استفاده کردم. اول سیستم رو روشن کردم بعد تلوزیون رو و برعکس این قضیه.

وارد محیط SafeMode شدم برای تست بازم جواب نداد.

واقعا دیگه در حال حاظر نمیدونم مشکل چیه!

لازم به ذکره که من قبل از اینکه سیستم رو ارتقا بدم ( intel به ryzen ) سیستم بدون مشکل تصویر میداد. ( کارت گرافیکم فرقی نکرد توی ارتقا )

کارت گرافم 1050 هستش و یک پورت hdmi، یک dvi و یک Dp داره. که متاسفانه نه مانیتورم و نه تلویزیون از Dvi یا DP پشتیبانی نمیکنن. بخاطر همین نمیتونم هر دو رو همزمان وصل کنم

و تغییرات انچام بدم.

واقعا منتظره کمکم!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Battlefield3 گفته است :

مشخصات سیستم و نوع TV رو بفرمایید.

گرافیک : nvidia gtx 1050

سی پی یو: ryzen 1600

رم 8

تلویزیون هم LED سامسونگ هستش و هوشمند نیست.

لینک به دیدگاه

مشکلی نباید باشه. مانیتور رو ببرید کنار tv. یکبار ویندوز رو با مانیتور به safe mode ببرید و بعد همونطوری وصل کنید به tv اگر دیدید تصویر میاد مشکل از درایور هست. اگر نشد با یک کارت دیگه امتحان کنید.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Battlefield3 گفته است :

مشکلی نباید باشه. مانیتور رو ببرید کنار tv. یکبار ویندوز رو با مانیتور به safe mode ببرید و بعد همونطوری وصل کنید به tv اگر دیدید تصویر میاد مشکل از درایور هست. اگر نشد با یک کارت دیگه امتحان کنید.

تست کردم این قضیه رو توی safe mode هم تصویر نمیداد. احتمالا بعدا میرم یه تبدیل dvi به hdmi میخرم تست کنم ببینم اون موقع تصویر میده یا نه

لینک به دیدگاه

بعضی وقتا این مشکل از تنظیم نبودن رزولوشن تصویره

وقتی سیستم به مانیتور وصله یکم رزولوشن رو بالا پایین کن تو درایور و نشد تعداد فریمم تغییر بده بعد بزن به تی وی

من یبار چنین مشکلی رو با چند بار عوض کردن رزولوشن درست کردم

البته سیستم قدیمی بود ولی شما امتحان کن ضرر نداره

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Goorani گفته است :

بعضی وقتا این مشکل از تنظیم نبودن رزولوشن تصویره

وقتی سیستم به مانیتور وصله یکم رزولوشن رو بالا پایین کن تو درایور و نشد تعداد فریمم تغییر بده بعد بزن به تی وی

من یبار چنین مشکلی رو با چند بار عوض کردن رزولوشن درست کردم

البته سیستم قدیمی بود ولی شما امتحان کن ضرر نداره

رزولوشن تی وی و مانیتور هر دو فول اچدی هستش.

ولی این قضیه رو تست میکنم

لینک به دیدگاه

تبدیل hdmi به dvi امتحان کن. البته من سیستمم با مانیتورم مشکل پیدا کرده تصویر نمیده فقط با تبدیل تصویر میگیرم

لینک به دیدگاه

کابل hdmi مطمئنی سالمه؟ کابلو عوض کن تست کن گاهی مشکل از خود کابل میتونه باشه. ممکنه کار کرده باشه قبلا و الان کار نکنه برای من اتفاق افتاده

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، alireza_r15 گفته است :

تبدیل hdmi به dvi امتحان کن. البته من سیستمم با مانیتورم مشکل پیدا کرده تصویر نمیده فقط با تبدیل تصویر میگیرم

این مدل رو دیدم، ارزون هم هست فکر میکردم dvi به hdmi تبدیل گرون تری داشته باشه

https://www.digikala.com/product/dkp-566101/مبدل-dvi-به-hdmi-مدل-m24#/tab-params

در 9 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

کابل hdmi مطمئنی سالمه؟ کابلو عوض کن تست کن گاهی مشکل از خود کابل میتونه باشه. ممکنه کار کرده باشه قبلا و الان کار نکنه برای من اتفاق افتاده

دو تا کابل hdmi تست کردم، هر دو سالم بودن. اگه تبدیل هم تصویر نده، دیگه نمیدونم چی کار کنم واقعا

لینک به دیدگاه

در در 30 فروردین 1399 در 19:54، ARMAN - H گفته است :

سلام

سیستم من وقتی که به تلویزیون وصلش میکنم تصویر نمیده. کل نتو زیرو رو کردم جوابی پیدا نکردم.

کابل HDMI رو عوض کردم از یه پورت HDMI دیگه روی تلویزیون استفاده کردم. اول سیستم رو روشن کردم بعد تلوزیون رو و برعکس این قضیه.

وارد محیط SafeMode شدم برای تست بازم جواب نداد.

واقعا دیگه در حال حاظر نمیدونم مشکل چیه!

لازم به ذکره که من قبل از اینکه سیستم رو ارتقا بدم ( intel به ryzen ) سیستم بدون مشکل تصویر میداد. ( کارت گرافیکم فرقی نکرد توی ارتقا )

کارت گرافم 1050 هستش و یک پورت hdmi، یک dvi و یک Dp داره. که متاسفانه نه مانیتورم و نه تلویزیون از Dvi یا DP پشتیبانی نمیکنن. بخاطر همین نمیتونم هر دو رو همزمان وصل کنم

و تغییرات انچام بدم.

واقعا منتظره کمکم!

سیستم از اول تصویر نمیداد یا سالم بوده و بعدا اینطوری شده!؟

وقتی سیستم رو روشن میکنید تا وارد ویندوز بشه هم تصویر نمیده؟

موارد ساده رو هم کنترل کنید:

اتصالات پاور رو چک کنید؟(مخصوصا پاور پردازنده و گرافیک)

*البته فکر کنم 1050 پاور جدا نمیخواد!

وقتی به TV وصل کردید، خروجی های مختلف TV رو چک کنید! شاید تنظیم شده مثلا HDMI2 رو داره نشون میده و شما به HDMI3 زدید کابل رو.

با مانیتور دیگه ای چک کردید که خروجی گرافیک تصویر میده یا نه!؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMAN - H گفته است :

این مدل رو دیدم، ارزون هم هست فکر میکردم dvi به hdmi تبدیل گرون تری داشته باشه

https://www.digikala.com/product/dkp-566101/مبدل-dvi-به-hdmi-مدل-m24#/tab-params

دو تا کابل hdmi تست کردم، هر دو سالم بودن. اگه تبدیل هم تصویر نده، دیگه نمیدونم چی کار کنم واقعا

داداش میگه که:

May be the resolution in HDMI got changed. Try connecting a 2nd monitor using VGA or DVI port, open NVIDIA control panel and check if you can see the HDMI monitor. If you can see it, change to lower resolution. 
I had the same issue, my HDMI port was set to 4K something.L

اگه متوجه نشدی ترجمه کنم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

سیستم از اول تصویر نمیداد یا سالم بوده و بعدا اینطوری شده!؟

وقتی سیستم رو روشن میکنید تا وارد ویندوز بشه هم تصویر نمیده؟

موارد ساده رو هم کنترل کنید:

اتصالات پاور رو چک کنید؟(مخصوصا پاور پردازنده و گرافیک)

*البته فکر کنم 1050 پاور جدا نمیخواد!

وقتی به TV وصل کردید، خروجی های مختلف TV رو چک کنید! شاید تنظیم شده مثلا HDMI2 رو داره نشون میده و شما به HDMI3 زدید کابل رو.

با مانیتور دیگه ای چک کردید که خروجی گرافیک تصویر میده یا نه!؟

سیستم روی مانیتور بدون مشکل تصویر میده،

اما روی تی وی کلا تصویر بده نیست که نیست. بله اتصالات هم چک کردم مشکلی نداشته ( این مدل گرافی که من دارم پاور جدا میخواد :D )

خروجی های مختلف تی وی رو هم چک کردم کلا تصویر نمیده روی تی وی.

در 7 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

داداش میگه که:

May be the resolution in HDMI got changed. Try connecting a 2nd monitor using VGA or DVI port, open NVIDIA control panel and check if you can see the HDMI monitor. If you can see it, change to lower resolution. 
I had the same issue, my HDMI port was set to 4K something.L

اگه متوجه نشدی ترجمه کنم

متاسفانه گراف من فقط یک عدد خروجی hdmi داره بقیه خروجی هاش dp  و dvi هستن. به خاطر همین نمیتونم همزمان هم مانیتور رو وصل کنم هم تی وی این قضیه رو چک کنم.

رزولوشن مانیتور و تی وی هر دو فول اچدی هستن فکر نمیکنم از مشکلی از اون لحاظ باشه.

یه تبدیل dvi به hdmi سفارش دادم برسه به دستم چک مانیتور و تی وی رو همزمان وصل میکنم به سیستم ببینم اصلا تی وی رو میشناسه یا نه.

لینک به دیدگاه

تبدیل dvi به hdmi هم دستم رسید مانیتور و تی وی رو با هم وصل کردم به سیستم، اصلا تی وی رو نمیشناسه توی قسمت دیسپلی اصلا نمیارتش. ( تبدیل سالمه مانیتور رو بهش وصل میکنم تصویر میده )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...