رفتن به مطلب

انتخاب بین RX 5700 و RTX 2060

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز؛ وقتتون بخیر.😄

پیشاپیش از اینکه این تاپیک رو میخونید و جواب میدید صمیمانه ممنونم ❤️

من قصد خرید کارت گرافیک دارم و بعد از تحقیق و بررسی ، بین دو مدل  ASUS ROG STRIX RX 5700 O8G GAMING و ASUS ROG STRIX RTX 2060 A6G GAMING گیر کردم.

قیمت این دو کارت در حال حاضر در فروشگاه لیون کامپیوتر به ترتیب 8 میلیون و 800 و 8 میلیون و 400 هستش.

قبل از اینکه سوالاتم رو مطرح کنم ، لازمه چند تا مورد رو بگم :

1- هدف من از تهیه ی کارت، اجرای بازی روی رزولوشن 1080p و فریم ریت ثابت 60fps (یعنی vsync فعال) هستش.

2- بین این دو مدل، RX 5700 مقداری قوی تره که شکی توش نیست. فقط تنها مساله ای که باعث شده هنوز اقدام به خرید نکنم ، نگرانی من از دمای این کارته. ( حس میکنم 2060 به مراتب خنک تره ! )

3- مشخصات سیستم من ::: (  CPU : Intel Core i7 6700 ) ؛ ( MB : ASUS B150 Pro Gaming ) ؛ ( POWER : Corsair RM 850i ) ؛ ( RAM : GSkill 16GB DDR4 )

4- تفاوت قیمت این دو کارت برای من اهمیتی نداره . ولی دیگه گرون تر از این نمیتونم بخرم !

5- ترجیح میدم با این قیمت ، کارت نو بخرم تا دست دوم .

خب سوالات من :

1- بین این دو مدل ، شما کدوم رو پیشنهاد میدید و چرا ؟

2- دمای کارت ASUS ROG STRIX RX 5700 O8G GAMING ، در رزولوشن 1080p و فریم ریت ثابت 60fps تا چه حد بالا میره؟ دمای کارت ASUS ROG STRIX RTX 2060 A6G GAMING  چطور ؟

3- با این بودجه مورد بهتری سراغ دارید ؟

ویرایش شده توسط Paxton
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من باشم ۵۷۰۰ رو بر میدارم

هم قویتره و هم حافظه بیشتری داره

برای مورد دوم تو سایتهای سخت افزاری و یوتیوب میتونی دمای  کارتها رو بررسی کنید

در مورد سوال ۳ من بودم ۱۰۸۰ti برمیداشتم دست دو در حد اک با این بودجه شما به راحتی گیر میاد همین مدل استریکس

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

من باشم ۵۷۰۰ رو بر میدارم

هم قویتره و هم حافظه بیشتری داره

برای مورد دوم تو سایتهای سخت افزاری و یوتیوب میتونی دمای  کارتها رو بررسی کنید

در مورد سوال ۳ من بودم ۱۰۸۰ti برمیداشتم دست دو در حد اک با این بودجه شما به راحتی گیر میاد همین مدل استریکس

خیلی ممنونم بابت پاسختون

مورد دوم که گفتید ، توی ویدیو های تست و بنچمارک کارت ، vsync رو غیرفعال میکنن تا کارت گرافیک در حالت 100% کار کنه. درصورتی که من بخاطر مانیتورم همیشه با vsync بازی میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای این مورد نمیشه دمای حتمی گفت

بعضی از بازیا ممکنه به شما زیر ۶۰ فریم بدن یکی حدود ۷۰ با ۸۰ یکی هم بالای ۹۰

ولی در کل شما دمای زیر ۶۰ رو بیشتر مواقع تجربه میکنید

من چند روز پیش بازی ترمیناتور رو داشتم بازی میکردم با کارت ۱۰۷۰ وقتی وی سینک رو فعال کردم دما زیر ۶۰ بود بعد فن یک لحظه روشن و خاموش میشد بخاطر اینکه این مورد پیش نیاد فن رو روی ۲۵ درصد تنظیم دستی کردم دما در کل بازی روی ۴۵ درجه بود

از اونور بازی بوردلند رو بازی میکردم کلا فریم زیاد بالای ۶۰ نمیرفت و دما هم روی ۶۸ درجه بود

کلا این مورد دما بازی تا بازی فرق میکنه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Paxton گفته است :

خیلی ممنونم بابت پاسختون

مورد دوم که گفتید ، توی ویدیو های تست و بنچمارک کارت ، vsync رو غیرفعال میکنن تا کارت گرافیک در حالت 100% کار کنه. درصورتی که من بخاطر مانیتورم همیشه با vsync بازی میکنم.

حاجی شما کلا v sync رو بیخیال شو اون با تاخیر 60 میده بهتون  تو بازی آنلاین یکم شاید اذیت بشین با تنظیمات خود بازی یا amd فریم رو دستی رو 60 قفل کن.

دوم اینکه به نظر من هم  1080ti انتخاب بهتریه گیمینگ ایکس ام اس آی باشه یا استریکس جفتشون عالین 

لینک به دیدگاه

لیون جدیدا قیمت هاش خیلی بالاست 

با همین هزینه با کمی بالاتر بازم زیر ۹ تومن میشه 5700xt خرید حالا هر برندی مخصوصا sapphire که هم قیمت خوبی داره همه خب چون ققط amd میزنه کیفیت عالی داره 

بنده خودم 5700xt sapphire دارم تو بازی call of mw رو ۱۴۴هرتز فقل کردم بدون fps دراپ دما ۷۰ درجه است تازه راحت تا ۲۰۰فریم هم میده نهایت دماش به ۷۷ نمیرسه 

2060 اصلا جالب نیست و کم ارزش ترین کارت هست هم اینکه 6gb هست و گیم های جدید و آینده کم میاد هم اینکه قیمتش اصلا منطقی نیست

شما بگر زیر ۹تومن 5700xt پیدا میکنی به برندشم نگاه نکن که جتما ایسوس باشه 

لینک به دیدگاه

Rtx 2060 پیشنهادم چون خودم دارم از 1080 قویتره در بازی و اینکه تا 2kهم می تونی با بهترین کیفیت و فریم ریت بازی کنی

در کارت گرافیک انویدیا بی رقیبه

لینک به دیدگاه

بنظر من کمی بودجه رو افزایش بدید و 2060s رو خریداری کنید ، از برندهای ارزون تر مثل zotac هم میتونید انتخاب کنید ، من خودم auros 2060s دارم و واقعا راضیم ، قبل این هم 1070ti داشتم ، ارزش خرید 2060s نسب به 2060 خیلی بالاتره

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، علی خسروی گفته است :

در کارت گرافیک انویدیا بی رقیبه

index.php?ct=articles&action=file&id=59624

index.php?ct=articles&action=file&id=55727

کجا بی رقیبه؟

لینک به دیدگاه

انویدیا یک سری فناوری های انحصاری داره که AMD نداره، داخل بازی هایی مثل Arkham Knight این تفاوت های Gameworks تو افکت های بازی به چشم میاد، ازونطرف کارت های AMD به مرور زمان پشتیبانی نرم افزاری طولانی مدت تری دارن و غالبا به مرور افزایش کارایی و نرخ فریم هم دارن. دمای کارت بستگی به مدلی داره که استفاده می کنید، دوست بنده ایسوس rx 5700 xt سه فنه داشت و دمای کارتش تو فول لود رزولوشن بالا اگه اشتباه نکنم بین 50 تا 55 بود! که خودش هم تعجب کرده بود. بازی هم که عکس دما رو از داخلش برای من فرستاده بود Gears 5 بود.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، M_R گفته است :

کجا بی رقیبه

خدایی راضیم ازت😄😄

لینک به دیدگاه

سلام

کارت 2060 عملا آشغالترین کارت انویدیا در سری جدیدش هست .

دلیلش هم به چند نکته بر می گرده .

1. یه کارت 6 گیگی هستش ( با توجه به قیمت و وجود رقیب هایی که یا ارزونتر هستند مثل 1660Ti یا مموری بیشتر دارن مثل 5700 )

2. قدرت این کارت در ساپورت فناوری RT بسیار کمه و تقریبا به هیچ دردی نمی خوره مخصوصا که با عرضه سری 3000 قدرت RT کارتهای انویدیا به شدت افزایش پیدا می کنه و همین مسئله دست تولید کنندگان بازی ها رو برای استفاده بیشتر و سنگینتر از RT باز میزاره مخصوصا که کنسولهای جدید هم از RT پشتیبانی می کنند . به عبارت دیگه شما این کارت رو GTX 2060 در نظر بگیر نه RTX 2060 .

3. وجود نسخه سوپر کارتهای سری 2000 ارزش خرید نسخه معمولی رو کاهش داده . این کاهش ارزش در 2060 چشمگیرتره چون مموری نسخه سوپر کارت 2060 به 8 گیگ ارتقاء پیدا کرده .

........................................................

اما در مورد مقایسه :

بر اساس بنچمارکهای techpowerup.com که به جانبداری از انویدیا معروفه کارت 5700 بالاتر از 2060 و پایینتر از 2060 سوپر هستش :

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-5700.c3437

با این وجود میشه از این تفاوت پرفورمنس فعلا چشم پوشی کرد اما فراموش نکنیم طبق بنچمارکهای همین سایت 780Ti بالاتر از 290X قرار میگیره :

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-780-ti.c2512

که با کمی تحقیق متوجه میشیم که 780Ti الان حرفی برای گفتن در مقابل 290X نداره :

پس اگر کارتتون رو برای طولانی مدت میخواهید 5700 انتخاب بهتریه . هم به خاطر ساپورت بهتر ای ام دی هم به خاطر مموری بیشتر و سریعتر .

لینک به دیدگاه

سلام.

خب قدرت RX 5700 بیشتره و این بحث پشتیبانی طولانی تر amd هم هست ولی این مدل خاص که شما انتخاب کردی، شایعه هایی راجب عدم هماهنگی کولر گرافیک ایسوس با RX 5700xt این نوع کارت هست برای همین ریسک داره.

بستگی به بوجه شما داره، اگه همون طور که دوستان گفتن بتونی بوجه رو افزایش بدی و 2060s بخری عالی می شه وگرنه همون معمولی هم بدک نیست. پیشنهاد من اینه که ریسک RX 5700 رو با این مدل نکن، مگه از برند دیگه غیر از asus rog strix بگیری که احتمال اون اشکال رو نداشته باشه.

لینک به دیدگاه

در مورد دما :

دما تا حدود زیادی به خود کاربر هم مربوطه .

دمای اتاق . مکان و وِیژگی ها کیس ، مقدار فریم و .....

برای مثال اینجا رو ببینید :

پس هیچکس به طور کاملا دقیق نمی تونه به شما بگه که کارتتون در چه دمای کار می کنه یا میتونه کار کنه . ضمن این که توان هر قطعه در تحمل دما متفاوته . همون 290X که در پست قبلیم مثال زدم در نسخه رفرنس دماش به 95 درجه می رسه ( در غیر رفرنس تا زیر 70 درجه هم کاهش دما داشتیم ) در حالی که برای 1080 دمای 86 درجه به بالا محدوده خطر هستش . پس دمای 90 درجه برای 290X خیلی خطرناک نیست اما 1080 رو ناکار می کنه ! صد البته هرچی دما پایینتر باشه بهتره و طول عمر قطعه بیشتر میشه .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

ارت 2060 عملا آشغالترین کارت انویدیا در سری جدیدش هست

کاملا درسته حتی 2070 هم اشغاله

کلا این نسل برای رهگیری پرتو نور جز 2080 پایین رده ها ارزش خرید ندارن

لینک به دیدگاه

اگه کارت دومنظوره میخوای 5700 بخر هم میتونی پلی بدی و هم میتونی اتاقت رو گرم کنی

لینک به دیدگاه

5700 از 2060 و 2060s به مراتب بهتره اما چیزی که معلومه دمای این کارت 

دمای متوسط این کارت 70 درجست و با توجه به مصرف زیادش قطعا در هوای گرم به 80 درجه میرسه 

اما در کل 5700xt با قیمت یک ماه پیشش یعنی 7.5 میلیون ارزش خرید داشت اما نه الان با 10 میلیون 

دیگه الان 9 میلیون دادن واسه این دو کارت واقعا کار درستی نیست

لینک به دیدگاه

بنظرم از آقای ابیشی بپرسین بهتره چون ایشون باتجربه تر هستن

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دیگه الان 9 میلیون دادن واسه این دو کارت واقعا کار درستی نیست

کاملا موافقم.حالا به نظرتون اگه استارتر دوتا 580 هشت گیگ رو کراس فایر کنن به شرط پاور خوب بهتر نیست؟ ظاهرا بعضی جاها پرفورمنس از 1080ti بیشتر هم هست.با قیمت خیلی بهتری نسبت 9-10 میلیون میشه این کار رو کرد.. چون به نظرم پاور ایشون مناسب اومد برای این کار با توجه به این که درایور های جدید ای ام دی مصرف 580 رو خیلی بهینه تر از قبل کردن

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

سلام بنده این کارت را 3 ماهه دارم دماش تو فور کی از 64 نهایتش یعنی اخرین دماش که دیدم 64 درجه بود بهترین کارت با قدرت بالا

Screenshot_(12).png

Screenshot (11).png

لینک به دیدگاه

شما که هدفت 60 فریم در رزلوشن 1080 هست نیازی به خرید این کارتا ندارین یک 1660super کار شما رو راه میندازه بی خود هزینه نکنید در ضمن دمای این 2 کارت که شما پرسیدین هر 2 یکسان هست چون کولر استریکس کلا توانمند هست و کارتای با مصرف زیر 200 وات همیشه زیر 70 درجه هستن حالا از هر برندی رنج دمایی هر 2 کارت باید 66 درجه باشه و فقط rx 5700 حدود 10 درصد قوی تر هست و 2 گیگ رم بیشتری داره انتخاب rx 5700 منطقی تر هست

کارت زیر 8 گیگ خریدش اگر قصد دارید گرافیک رو برای مدت طولانی نگه دارید توصیه نمیشه به هیچ وجه کنسول های نسل اینده در راهن و تا چند ماه اینده عرضه میشن و برای مثال xbox جدید چیپ گرافیک 10 گیگ حافظه اختصاصی داره پس اینم مد نظر داشته باشین

untitled-1 (4).png

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

عواقب استفاده از کارت‌های AMD:

HOYnHQxM5wizOBnPzzsSW0FkpLRMZpNkr82n86ae

😂کارتی که دستشه gtx 480 هست 😂

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...