رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 21 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

بله عزیز چه 2070 چه 5700xt تقریبا راندمان مشابهی دارن و انتخاب با خودتون.خود من محصول amd رو ترجیح میدم

من خودم امروز یه 5700 xt  سفارش دادم که چن روز دیگه اگه مشکل پیش نیاد برسه دستم . تو این وضع کشور حضوریو بیخی شدم حاضر شدم بیشتر هزینه کنم ولی نرم تو این وضعیت بیرون

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز این سیستم حداقل پاوری که میخواد 750 وات هستش

خوب کافیه یه نگاه به قیمت پاور ها بندازید

پس عقلانیه اون اختلاف کم صرف خرید یه پاور خوب بشه نه یه 750 وات  متوسط اونم از گرین و یا برونز سری کولر مستر

کارت های 2070s و 5700xt حداقل نیازشون 700 الی 750 وات هستش

از دوست عزیز هم که تاپیک زدن پوزش میخوام دوستان وارد ترن حتما به حرفشون گوش کنید و انشالا سیستم خوبی بخرید

من پست هامو هم ادیت میکنم خواهشا شما هم منو ریپلی نزنید 

مرسی که رعایت میکنید

از نظر من حرفتون کاملا اشتباهه که حداقل 700 واته!! این بستگی به تمام قطعات داره . شما یه سی پیو لاک شده رو بندازی رو سیستم تهش 90 وات برق بگیره غیر اینه؟ رم ها هم که تهش 30 وات کلا بگیریم از اینورم فنا و بقیه چیزا سر جمع بزور بشه 200 وات کلی . خوب یه کارت گرافیک بیشتر از 400 وات مصرفشه که بخواد بالای 600 بگیره؟ اگه بخواد ارتقا بده اره صحیح پاور بالاتر بهتره ولی با این وضع کشور کسی که الان چیزی خریده دیگه نمیتونه ارتقا بده دیگه . سیستمایی پاور بالا ورمیدارن دوروبره 1000 که سی پیو هاشون قدرت بالا و اورکلاک میشن و از 90 وات میرن دوروبره 200 . واسه یه کارت مثل 2070 یا 5700xt یه گرین 650 پلاتینیوم کافیه تازه زیادیشم هست

لینک به دیدگاه

دقیقا من سیستم قراضه خودم 30 تومان تمام شده با همه چی راضی هستم البته من توی یک سال سه تا کارت گرافیک و دوتا هارد و دوتا ssd و پاور و کولینگ و سه تا کیس عوض کردم😂😂

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، علی خسروی گفته است :

دقیقا من سیستم قراضه خودم 30 تومان تمام شده با همه چی راضی هستم البته من توی یک سال سه تا کارت گرافیک و دوتا هارد و دوتا ssd و پاور و کولینگ و سه تا کیس عوض کردم😂😂

من از مهر سال پیش جم کردم قطعاتو الان کیس تموم شده کلا 21 تومن . ولی الان همینا میره بالای 30 تومن بخواد یکی بخره :|

لینک به دیدگاه

آف تاپیکه

ولی جدیدا یه بازی ای کاربرای اینجا یاد گرفتن که توپ رو میندازن زمین شما،طوری که باید جواب بدید!

بعد کنایه های تکراری و کلیشه ای مثل:شما دانایی و عاقلی و من فلان و بهمان

بعدشم میگن دیگه ریپلی نکن

.....

این بازیا با کلمات دیگه زیاد لوث شده...

لینک به دیدگاه

منم اول ۱۸ میلیون شد نه ماه قبل ولی خیلی قطعه گرون شد و من بدون ضرر ارتقا دادم الان شده این

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

آف تاپیکه

ولی جدیدا یه بازی ای کاربرای اینجا یاد گرفتن که توپ رو میندازن زمین شما،طوری که باید جواب بدید!

بعد کنایه های تکراری و کلیشه ای مثل:شما دانایی و عاقلی و من فلان و بهمان

بعدشم میگن دیگه ریپلی نکن

.....

این بازیا با کلمات دیگه زیاد لوث شده...

😄😄😄

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، fatide گفته است :

من خودم امروز یه 5700 xt  سفارش دادم که چن روز دیگه اگه مشکل پیش نیاد برسه دستم . تو این وضع کشور حضوریو بیخی شدم حاضر شدم بیشتر هزینه کنم ولی نرم تو این وضعیت بیرون

مبارکت باشه عزیز کارتت بیسته .فرض کن 1080ti نو خریدی.به خوشی استفاده کنی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، علی خسروی گفته است :

رم بیشتر از ۲ میلیون هم پول اضافه هستش

32 گیگ رم برای شخص گیمر و استریمر الزامیه با این بودجه البته

در 1 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

من میگم ۶۰۰واتم زیادشه

برای اینده نگری البته بد نیست 850 باشه اونم از برند خوب و ماژولار که خواستن oc کنن یا تغیر سیپیو بدن مشکلی نباشه

مصرف این 5700 با سیپیو 8700 دو باهم نزدیک 400 وات درمیاد

power

در 51 دقیقه قبل، hosin گفته است :

پس عقلانیه اون اختلاف کم صرف خرید یه پاور خوب بشه نه یه 750 وات  متوسط اونم از گرین و یا برونز سری کولر مستر

چه ربطی به برنز و گلد داره؟ همه ی پاور های معتبر که 750 باشن نهایت همون 750 رو تحویل میدن یکی ماژولاره یکی 3تا چیز امنیتی شاید بیشتر داشته باشه و کابل متنوع تری ارائه بده یا نهایت یکی ریپل بهتری داره

اون گواهی توانی که رو پاور نوشته شده نسبت به مصرف برق پاور  در حالت های مختلف لودینگ رو نمایش میده

PLUS) is a voluntary certification program intended to promote efficient energy use in computer power supply units (PSUs)

Such PSUs waste 20% or less electric energy as heat at the specified load levels, reducing electricity use and bills compared to less efficient PSUs

بعنوان مثال اگر کامپیوتری با توان مصرفی 400 وات و یک منبع تغذیه با راندمان 75 درصد در اختیار داشته باشید ، بدان معناست که شما از برق شهر به میزان 533 وات توان مصرف می کنید و هزینه آن را می پردازید . حال اگر در همان کامپیوتر از منبع تغذیه ای با راندمان 85 درصد استفاده کنید ، دستگاه شما به میزان 471 وات توان از برق شهر مصرف می کند و در واقع 62 وات (معادل مصرف یک لامپ 60 وات) در مصرف برق صرفه جویی کرده اید! بنابراین منبع تغذیه با راندمان بالاتر به شما اجازه می دهد هزینه خود را در قبض برق کاهش دهید .

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، fatide گفته است :

این بستگی به تمام قطعات داره .

با طلای چند عیار اینو سرد این تایپک بکوبم 

واقعا حرف درست همینه

کارتتونم مبارکه تست بزارید یادتون نره

در 40 دقیقه قبل، fatide گفته است :

اینورم فنا و بقیه چیزا

نه بابا فن و هارد و اینا مصرفی ندارن که، رم امروزی با فرکانس زیر 3200 هم مصرفی نداره سرجمع همشون باهم در حافظه 2کاناله و چند فن و هارد و اس اس دی کیبورد و موس باهم 50 وات در لودینگ شاید بشن اصلا به 100 نمیرسن (از rgb فاکتور بگیریم البته اونم مصرفی نداره ولی خوب)

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

تقریبا راندمان مشابهی دارن

2070 ضعیف تر نشون داده شده تو بازی های 2019 کلا این کارت فقط نسخه سوپرش خوبه 

index.php?ct=articles&action=file&id=59624

2019-11-06-image.png

index.php?ct=articles&action=file&id=55727

index.php?ct=articles&action=file&id=54366

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، M_R گفته است :

با طلای چند عیار اینو سرد این تایپک بکوبم 

واقعا حرف درست همینه

کارتتونم مبارکه تست بزارید یادتون نره

نه بابا فن و هارد و اینا مصرفی ندارن که، رم امروزی با فرکانس زیر 3200 هم مصرفی نداره سرجمع همشون باهم در حافظه 2کاناله و چند فن و هارد و اس اس دی کیبورد و موس باهم 50 وات در لودینگ شاید بشن اصلا به 100 نمیرسن (از rgb فاکتور بگیریم البته اونم مصرفی نداره ولی خوب)

من خودم پاور 650 گرین گرفتم چون سی پیوم انلاک نیست i7-8700 از اینور رم 3600 تیم گروپه . بازم هرچقد فشار بیارم به این سیستم باز نمیرسه 600 وات . من تو سایت psu همه چیو رو مکس کلاک تست زدم تهش میرسه 500 وات اونم رو 24/7 گیمینگ . 
تست هم حتما هم تست هم عکس میزارم وقتی کارت گرافیک رسید از کل سیستم 😘

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، M_R گفته است :

2070 ضعیف تر نشون داده شده تو بازی های 2019 کلا این کارت فقط نسخه سوپرش خوبه 

index.php?ct=articles&action=file&id=59624

2019-11-06-image.png

index.php?ct=articles&action=file&id=55727

index.php?ct=articles&action=file&id=54366

آره مشتی برای همین گفتم تقریبا 5700 xt فکر میکنم مابین 2070 و نسخه سوپر باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه سیستم رو بیشتر برای گیم میخواید من پیشنهادم برای سی پی یو اینتل هست :

Motherboard : MSI B360 Gaming Plus : 2.700.000

Processor : Intel Core i7 9700 : 7.400.000

Memory : 16GB Geil EVO X Amd Edition 2400 MHz RGB CL17 : 1.500.000

HDD : Western Digital 2TB Blue : 1.200.000

SSD : Samsung 860 Evo 250GB : 1.050.000

Case : Master Tech G300 : 800.000

Power : Antec High Current Gamer Extreme 850W Gold : 1.750.000

VGA Card : MSI RX 5700XT Gaming X : 9.700.000

دوست عزیز این سیستم میشه 26 میلیون سر جمع 

فکر نکنم بتونی بهتر از این پیدا کنی داداش

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Game World گفته است :

فکر نکنم بتونی بهتر از این پیدا کنی داداش

یکم رو مادر برد بیشتر مانور بدن خوبه

لینک به دیدگاه

I7 9700k که پردازنده داغ و پرمصرفیه روی مادربورد با چیپست b360 با مدار تغذیه ۶ فازی نمیندازن میپوکه می تونید i5 9600k بردارید و بقیه اشو خرج مادربورد z390 ارزان قیمت کنید که هم پردازنده بالانس باشه و هم مادربورد

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، علی خسروی گفته است :

I7 9700k که پردازنده داغ و پرمصرفیه روی مادربورد با چیپست b360 با مدار تغذیه ۶ فازی نمیندازن میپوکه می تونید i5 9600k بردارید و بقیه اشو خرج مادربورد z390 ارزان قیمت کنید که هم پردازنده بالانس باشه و هم مادربورد

منم سعی داشتم همینو بهشون بگم.لایک

لینک به دیدگاه

برای گیم بهترین پردازنده i5 9600k  هم با خرید کولینگ متوسط راه میوفته روی چیپست b360  هم می تونید نصب کنید ولی اورکلاک نمیشه 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، علی خسروی گفته است :

عزیز من سی پی یو انتخابی بنده 9700 هستش 

در ضمن وقتی یه چیزی میگید برای حرفتون مدرک بیارید همینطوری نگید 

همین برد رو توی سایت خود ام اس آی زده تا i9 رو ساپورت میکنه پس مشکلی وجود نداره عزیز من

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Game World گفته است :

عزیز من سی پی یو انتخابی بنده 9700 هستش 

در ضمن وقتی یه چیزی میگید برای حرفتون مدرک بیارید همینطوری نگید 

همین برد رو توی سایت خود ام اس آی زده تا i9 رو ساپورت میکنه پس مشکلی وجود نداره عزیز من

داداش بحث ساپورت کردن نیست.درسته ساپورت میکنه اما قطعا این سی پی یو چه مدل f و چه مدل k اصلا مناسب مادر برد B360 نیستن بخاطر همون مدار تغذیه.به صرف سوکت و ساپورت که نمیشه مین بورد انتخاب کرد داداش گلم

در هم اکنون، lordinvo1380 گفته است :

داداش بحث ساپورت کردن نیست.درسته ساپورت میکنه اما قطعا این سی پی یو چه مدل f و چه مدل k اصلا مناسب مادر برد B360 نیستن بخاطر همون مدار تغذیه.به صرف سوکت و ساپورت که نمیشه مین بورد انتخاب کرد داداش گلم

این مادر بردی که شما میگی میشه باهاش i5 9400f رو با خیال راحت کار گرفت ازش نهایتا

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

این مادر بردی که شما میگی میشه باهاش i5 9400f رو با خیال راحت کار گرفت ازش نهایتا

الان چه مشکلی پیش میاد برای ایشون اگه این برد رو با این سی پی یو بردارن ؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Game World گفته است :

الان چه مشکلی پیش میاد برای ایشون اگه این برد رو با این سی پی یو بردارن ؟

طولانی مدت به مادر برد و خازن ها در استفاده سنگین آسیب وارد میشه.ایشون هم گیمر هستن پس استفادشون سنگینه

مادربرد پیشنهادی برای 9700 به نظرم ASUS PRIME Z390-A LGA 1151 هست

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

طولانی مدت به مادر برد و خازن ها در استفاده سنگین آسیب وارد میشه.ایشون هم گیمر هستن پس استفادشون سنگینه

مادربرد پیشنهادی برای 9700 به نظرم ASUS PRIME Z390-A LGA 1151 هست

و اینکه کلا سری z برای نسل 8 و 9 اینتل بسیار بهینه شدن

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، علی خسروی گفته است :

I7 9700k که پردازنده داغ و پرمصرفیه روی مادربورد با چیپست b360 با مدار تغذیه ۶ فازی نمیندازن میپوکه می تونید i5 9600k بردارید و بقیه اشو خرج مادربورد z390 ارزان قیمت کنید که هم پردازنده بالانس باشه و هم 

9900k نسبت به ۹۷۰۰k چجوریه؟ مصرفش بالاس ؟ با یه کولینگ ۲۴۰ حل میشه؟

من خودم ۹۷۰۰k داشتم لود ۱۰۰٪ میرفت

این کانفیگ چقدر پاور میخواد

9900k

Z390

2080 super

Coling 240

ویرایش شده توسط HamiDrm
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...