رفتن به مطلب

چرا هدف نداریم؟

meherdad44
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 5 اردیبهشت 1399 در 13:36، meherdad44 گفته است :

چرا هدف گذاری نمی کنیم؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

چون توی ایران هیچ کاره ای، شب میخوابی صبح بلند میشی، هزار نفر برات تصمیم گرفتند که تو اصلا اطلاعی از هیچی نداری. وقتی توی 24 ساعت همه ی شرایط زندگیت میتونه عوض بشه، هدفگذاری کیلو چند. حتی 1000 تومن ته حسابت امروز ارزشش با فردا فرق داره. در کشوری که هیچ ثبات اقتصادی وجود نداره، برنامه ریزی، هدفگذاری، فکر برای پیشرفت، آینده، همه چی یعنی کشک.

نویسنده ی مطلب بیاد یه مدت ایران زندگی و کار کنه بعد بشینه شیکر بخوره.

الان از یه بچه هم بپرسی میدونه که وضعیت اقتصادی داغونه. داری هنر می کنی به زمین و زمان گیر میدی؟

مشکل ما اینه که چون در دانشگاه ها بازه، همه باید بریم یه مدرک بگیریم. هیچ کس دنبال یاد گرفتن مهارت نیست. یه سر به سایت هایی مثل جابینجا بزن ببین چقدر نیروی کار لازمه اما کسی نیست که بگیرن. نه این اینکه نباشه اصلا ولی آدم ماهر نداریم. چون خیلی ها حس کار ندارن. میگن وضعیت بده پس طبیعیه که ما هم به جایی نرسیم.

خیلی ها دنبال بهونه میگردن بپیچن به بازی. بهت قول میدم بگردی دلایل بیش تری هم واسه نا امیدی پیدا. بستگی داره نگاهت به شرایط چی باشه. دنبال فرصتی یا بهونه آوردن؟

شاید تلاش کنی به جایی هم نرسی ولی لاقل سهم خودت رو دست انجام بده. 

من کسی نیستم که بخوام کسی رو نصیحت کنم ولی خودم چند سال کارگری کردم. الانم اونقدر به جایی نرسیدم که بخوام تعریفش کنم. ولی واسه بدبخت بودن دنبال بهونه نمی گردم. من تلاشمو می کنم، حداقل پیش خودم شرمنده نیستم. 

لینک به دیدگاه

حوصله نق زدن ندارم 

چرا هدف نداریم؟!!!

چون برای داشتن هدف آرامش مغزی و روانی لازم هست برای رسیدن به هدف و هدف داشتن

یک مسیر هست مثلا فتح کوهی هست ما تا میان راه میایم و پیش بینی میکنیم که وسط راه

چند بار کوه ریزش کنه و چند پیش بینی و هدف گذاری دیگه میکنیم در مرحله اخر که میخواهیم کوه فتح کنیم

زلزله میاد و کل اون کوه با خاک یکسان میکنه اون زلزله در اینجا وضعیت اقتصادی و نبود قانون و مسئولیت در کشور هست

کشور ما بی قانون ترین کشور دنیا هست شما نمی تونید از راه درست رشد کنی مگه اینکه نابقه باشی

دکتر باشی کاریی بلد باشی باهوش باشی خدا بهت قدرت فکر کردن داده باشه فوتبالیست باشی خلاصه یک انسان عادی نباشی / یا دزد باشی ! / یا دلال باشی / یا ...

در ایران هدف به این شکل هست ساخت یک زندگی و خرید خانه و ماشین هست این چیزها در کشورها دیگه جز مواد اولیه زندگی هستن 

و اصلا هدف نام گذاری نمیشن ! 

وقتی میگن کسی در خارج هدف داره یعنی کسی که بر جامعه خود تاثیر بذاره اون یه ادم موفق که بقیه مردم جامعش موفق میکنه 

من میتونم یه مغازدار باشم که جنس به مردم خودم گرون بفروشم و پولدار بشم من ادم موفقی نیستم من ادم زرنگی هستم و هیچ سودی برا مردمم ندارم پس این اسمش هدف نیست زرنگی هست 

در کل تا ثبات اقتصادی نباشه اکثریت مردم نمی تونن هدف داشت باشن بله میشه از اب گل الود ماهی گرفت اما به چه قیمتی؟

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، meherdad44 گفته است :

مشکل ما اینه که چون در دانشگاه ها بازه، همه باید بریم یه مدرک بگیریم. هیچ کس دنبال یاد گرفتن مهارت نیست. یه سر به سایت هایی مثل جابینجا بزن ببین چقدر نیروی کار لازمه اما کسی نیست که بگیرن. نه این اینکه نباشه اصلا ولی آدم ماهر نداریم. چون خیلی ها حس کار ندارن. میگن وضعیت بده پس طبیعیه که ما هم به جایی نرسیم.

این مهارتی که شما میگید کجا باید یادش گرفت ؟

شاگردی و پادویی؟

یا کارگری تو شهرک صنعتی؟

اگه مهارتو اینجور یاد میگیرن،دیگه چه نیازی به درس و دانشگاه هست؟دانشگاه قراره مهندس و تکنیسین بده بیرون ،با شاگردی میشه واقعا مهندس شد؟یا فقط لقبش نصیبت میشه؟

حالا از صنعت بزنیم بیرون بریم تو کار علم های پزشکی و فیزیکو شیمی

اوناهم قراره با کارگری یاد بگیری؟قراره زیر دست اوستا بمب اتم بسازی؟

دانشگاه رفتن یه هدفی داره ،و تعدادی هم(نه همه ،الان اکثرا برا دوست دختر پسر بازی میرن)برای بدست اوردن اون هدف میرن اونجا

آیا کل کشور به کارگر فنی احتیاج داره؟یا متخصص علم های دیگه هم میخاد؟

اون متخصص ها تو ایران که چیزی یاد نمیگیرن ،باید جیب مبارکو خالی کنن برن کشورا دیگه چیزی یاد بگیرن،به دلیل سیستم آموزش شخمی تخیلی کشور

حالا ایراد گرفتن جایزه از نظر حجت الاسلام جناب عالی یا نه؟

در 42 دقیقه قبل، meherdad44 گفته است :

شاید تلاش کنی به جایی هم نرسی ولی لاقل سهم خودت رو دست انجام بده.

اگه آدم تلاش کنه و به جایی نرسه ،دیگه مگه بلانسبت مغز خر خورده خودشو اذیت کنه و اخرشم برگرده پله اول؟

در 43 دقیقه قبل، meherdad44 گفته است :

من کسی نیستم که بخوام کسی رو نصیحت کنم ولی خودم چند سال کارگری کردم. الانم اونقدر به جایی نرسیدم که بخوام تعریفش کنم. ولی واسه بدبخت بودن دنبال بهونه نمی گردم. من تلاشمو می کنم، حداقل پیش خودم شرمنده نیستم. 

و الان دارید نصیحت میکنید

واگرم تلاش کردید به جایی نرسیدید با عرض معذرت از این جور حرفای انگیزشی نزارید

ادم های موفق درس هدف میدند ،نه کسی که هر چی دویده باز به جایی نرسیده

.............

این یارو برایان تریسی و چندتا ادم دیگه عین اینو که اسمشون رو میشنوم یاد اون دوران جاهلیتم میوفتم که چندتا آدم به اصطلاح «زرنگ» به اسم بازاریابی شبکه ای ،اطرافیان خودشونو مثل من با این خزبلات انگیزشی تیغ زدن ،و امثال منم خاستن مجبور کنن که بقیه رو تیغ بزنیم و خلاصه شرفم جلوی چند نفر رفت.

اسمای مثل این چاقال برایان تریسی و امثالشون حالت تهوع بم میدن

لینک به دیدگاه

در در 5 اردیبهشت 1399 در 19:42، Slasher گفته است :

دادا الان شروع کن برسونش به 70 تومن پراید میشه 100 :)))))

دیگه هیچ نایی برام باقی نمونده که بخوام برسونمش به 70 میلیون الان در حال حاضر 50 میلیون هست، 50 میلیون دیگه رایگان بهم بدند حاضر نیستم اونو بدم به پراید😑  40 میلیونش هم کمک پدر گرامی بنده بود که میخوام بهش برش گردوندم چون این پول رو با زحمت در اورده

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

دیگه هیچ نایی برام باقی نمونده که بخوام برسونمش به 70 میلیون الان در حال حاضر 50 میلیون هست، 50 میلیون دیگه رایگان بهم بدند حاضر نیستم اونو بدم به پراید😑  40 میلیونش هم کمک پدر گرامی بنده بود که میخوام بهش برش گردوندم چون این پول رو با زحمت در اورده

پیاده آدم رفت و آمد کنه خیلی بهتره تا 70 میلیون بده به آهن قراضه من خودم ماشین ندارم مشکلی نیست واسم... خدا پدرتو نگه داره واست 😊

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

تنها نصیحتی که میشه به مردم در هر شرایطی کرد اینه که تلاش کنید در هر کاری که می کنید بهترین باشید. همین.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

هدف داشتن و رسیدن بهش خوبه اما به شرطی که تو رسیدن بهش حق دیگران رو پایمال نکنی و  پله های ترقی شما با خوردن و له کردن حق دیگران نباشه

من سالهاست که دیگه دنبال هدفی نیستم جز زنده موندن...چون ثابت شده برام که زندگی بهتر یا هدف خوب یعنی له کردن حق خیلیهای دیگه برای رسیدن به اون هدف

از کاسب جماعت بپرس ببین بدون دزدی میتونه کاسبی کنه !

به موفقیت رسیدی نوش جونت اما توهین به بقیه چرا؟ 

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

دقیقا می خواستم بعد از گرفتن مدرک برم فلان جا کار کنم شرایطش اوکی بود که وقتی رفتم گفتن فقط کارشناسی پیوسته قبول میکنیم🤔ارشد سال 96رتبه عالی اوردم ، رفتم دانشگاه مثلا یکی از دانشگاه های برجسته مملکت بود دو ماه بعد انصراف دادم طرف دیتا ماینینگ رو انگلیسی درس میداد بعد بلد نبود ترجمه کنه🤔در آخرشم مدرک ارشد جز اینکه تو این اوضاع داغون چند میلیون بریزم تو حلق دانشگاه هیچ فایده دیگه ای نداره

الان اکثریت دانشگاه ها تبدیل شدن به یک مکان برای جفت گیری و جفت یابی هیچی هم یادت نمیدن یه چیزی هم طلب کارن باید جلوشون سرم خم کنی

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

دقیقا می خواستم بعد از گرفتن مدرک برام فلان جا کار کنم شرایطش کلا اوکی بود که وقتی رفتم گفن فقط کارشناسی پیوسته قبول میکنیم🤔ارشد سال 96رتبه عالی اوردم  رفتم دانشگاه مثلا یکی از دانشگاه های برجسته مملکت بود دو ماه بعد انصراف دادم طرف دیتا ماینینگ رو انگلیسی درس میداد بعد بلد نبود ترجمه کنه🤔در آخرشم مدرک ارشد  جز اینکه تو این اوضاع داغون چند میلیون بریزم تو حلق دانشگاه هیچ فایده دیگه ای نداره

الان اکثریت دانشگاه ها تبدیل شدن به یک مکان برای جفت گیری و جفت یابی هیچی هم یادت نمیدن یه چیزی هم طلب کارن باید جلوشون سرم خم کنی

دانشگاه ها مثل شرکتهای هرمی میمونن. وقتی میری داخلش هم دختر است هم پسر. خوب یه مدت خوش میگذرونی. تو این مدت که داخلش هستی ، برات از اینده میگن ، میگن تو چقدر مفید هستی ، میگن چقدر میتونی کسب در امد کنی با چیزی که اینجا یاد میگیری میتونی اینده بهتر و برتر از دیگران باشی، حالا هدفت این میشه که سربلند از اونجا بیای بیرون ..... بعد تو این مدت کلی پول میزاری وسط. پولی که اگه شما به اینده بهتر نرسی ، هیچ موقع بهت بر نمیگرده. تو این شرکتهای هرمی یا همون دانشگاه ، هیچ تضیمنی بهت نمیده که اگر این چیزهایی که بهت یاد میدن اگر بدردت نخوره یا اگر کار گیرت نیاد، پولت بهت پس بدن. خوب حالا دانشگاه یا همون شرکت هرمی حالا تمام شده. شما ازش میای بیرون و دنیای واقعی میبینی ، اون موقع هرچی میگردی تا چیزهایی که یادت دادن بکار بگیری یا جایی مشغول بکار بشی ، میبینی که هیچ خبری نیست . فقط تو این چند سال که تو اون شرکت هرمی یا دانشگاه بودی ، داشتن با کمال وقاهت داشتن گولت میزدن. در صورتی که خودشون هم میدونستن از اونجا که بیای بیرون، هرچند هم تو دانشگاه موفق هم باشی، بیرون پشیزی هم ارزش نداری.

دانشگاه (متاسفم که این اسم روشه) یک محل تجارت مافیایی است برای سرقت کردن جیب مردم در کمال ادب و متانت.

این محل تجاری داره جوانان گول مبزنه. درصورتیکه یک جوان میتونه پولی که میخاد وارد این تجارت یکطرفه بکنه.  باهاش یه شغل کوچیک راه بندازه. اینطوری احتمال اینکه بتونه تو زندگی پیشرفت کنه خیلی بیشتره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...