رفتن به مطلب

خیلی فوری! خرید سیستم برای یادگیری 3dmax

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من تا فردا شب وقت بیشتر ندارم

سیستمی میخوام (با cpu intel) که باهاش بتونم 3dmax رو یاد بگیرم و در حد آماتور برای طراحی داخلی کار کنم. قطعات زیر رو دارم. لطفا برای انتخاب بقیه قطعات کمک کنید

case: orbit green

odd: plextor

hdd: 500 segate

قیمت اصلا مهم نیست اما فعلا نمی خوام پول الکی بابت قطعه بدم. ترجیح میدم هر وقت حرفه ای شدم سیستم به روز و حرفه ای بخرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه در حد آماتور میخوای کار کنی، خیلی مهم نیست که با چه سیستمی کار کنی.

اما اگه بخوای برای کار نیمه حرفه ای با حرفه ای کار کنی، باید اول از همه CPU خوب بگیری. مثلا corei5 2500K و یا مدلهای نزدیک اون. یا از AMD مثل X6ها که شامل 1055-1075-1090-1100 ,.. میشه. رم هم حداقل 4 گیگ

کارت گرافیک معمولی هم باید داشته باشی. منظورم از معمولی HD5550 یا مثلا 8500GT نیست. حداقل 5670یا GTS450 . بیشتر از این هم بکار شما نمیاد.

SSD هم بسیار موثر هست.

البته تمام این حرفها رو واسه کار آماتور نگفتم، اگه میخوای حرفه ای کار کنی برو دنبال این قطعات وگرنه خرج الکی هست.

لینک به دیدگاه

پردازنده : Ci3 2100 قیمت 245

مادربورد : ECS P67H2 A3 قیمت 180

رم : Corsair 2x4G 1600 XMS3 CL9 قیمت 120

پاور : Green GP530A-EU قیمت 85

گرافیک : Gainward 550 Ti GS قیمت 240

جمع کل : 870

اگر مانیتور، کیبورد و ماوس و اسپیکر هم بخوای حدود 350 براشون بذار .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت اصلا مهم نیست اما فعلا نمی خوام پول الکی بابت قطعه بدم. ترجیح میدم هر وقت حرفه ای شدم سیستم به روز و حرفه ای بخرم.

وقتی پول داری و خرج نکنی بعدا باید دوباره پول بدی برای سیستم بهتر.یکبار هزینه کن ولی درست هزینه کن و اون چیزی که دلت میخواد رو بخر و برات بیشترین مطلوبیت رو داره.رندر 3dmax و برنامه های این چنینی .اول از همه پردازنده مهمه که الان قیمتاش وحشتناک شده از ضعیفترین پردازنده ها گرفته تا قویترینشون.

البته پردازنده رو الان میتونید یه چیز ضعیفتر بردارید و نسل بعدی که میرسه تا 6 ماه دیگه حدودا شما حرفه ای تر شدید و پردازنده ی حرفه ای تر انتخاب کنید.

برای گرافیک هم من :350هزار تومان

MSI 470GTX Twin Frozr II 1Gb GDDR5

رو پیشنهاد میدم که یخورده قدیمی شده ولی الان تو بازار قیمت مناسبی نسبت به سایر برندها داره.تا چند سال هم راحت جواب کارتو میده و نیازی دیگه به تعویضش نیست.گرافیک از اون قطعاتی هست که بیشترین ضرر رو تو تعویضش خواهی کرد والان اگر کارت ضعیف بگیری و بعدا پشیمون بشی کلی ضرر داره تعویضش.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیزم جناب HeX ، برای 3DMax اصلا لازم به کارت گرافیک فوقالعاده ای نیست. فقط باید کارتی با حافظه گرافیکی مناسب داشته باشیم، حتی همین HD3000 که مثلا در core i5 2500K هست، اگر رم به میزان کافی برای سیستم در نظر بگیریم، کاملا مشکل رو حل میکنه و نیاز به کارت گرافیک جدا حس نمیشه.

مهمترین عامل پردازندس و همچنین رفع گلوگاه بوسیله ی SSD ,...

لینک به دیدگاه

توی سایت ها و تاپیک های مختلفی خوندم که برای رندر کردن کارت های گرافیک معمولی کارآیی چندانی ندارن و بهتر هست که کارت های fire pro و quadro استفاده بشه که خیلی هم گرون هستن. ارزون تزین اونها fire pro v4800 هست.

http://www.amd.com/us/products/workstation/graphics/ati-firepro-3d/v4800/pages/v4800.aspx

برام خیلی جالبه که ظاهرا این کارت ها فقط برای رندر کردن کاربرد دارن و نه برای گیم و ...

لطفا دقیقا توضیح بدین که کدوم یک از مشخصه ها (مثلا Memory Size/ Bus Interface/ Maximum Resolution Support Memory Type/ Memory Clock )

/ ) در رندر کردن تاثیر دارن که این کارتها (fire pro و quadro) رو در قدرت رندر کردن، از بقیه متمایز میکنه.

(مثلا برای رندر کردن مهمه که GDDR5 باشه؟!)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در مورد سی پی یو اگه نمی خواهی زیاد هزینه کنی و کارت فقط 3dmax یا کار کردن با برنامه های vector base هست من amd را پیشنهاد می کنم در خصوص کارت گرافیک هم باید بهت بگم که کارت گرافیک های موجود مثل nvidia 500 series & amd 5000, 6000 series اینها ساخته شدن واسه گیم نه رندر نرم افزار بنابراین چه یک میلیون ومان هزینه کنی چه از یک کارت گرافیک آنبورد استفاده کنی شاید 3 درصد تفاوت داشته باشه اونم بخاطر رم کارت گرافیکت نه gpu.

نوع دیگه کارت های گرافیکی هستند که مخصوص چنین نرم افزار هایی ساخته شده اند البته قیمتشون بسیار بالاست که توی ایران ضر به در 2 می شه. :D

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک های موجود ساخته شدن واسه گیم نه رندر نرم افزار .

نوع دیگه کارت های گرافیکی هستند که مخصوص چنین نرم افزار هایی ساخته شده اند البته قیمتشون بسیار بالاست که توی ایران ضر به در 2 می شه. :D

خب منم سوالم همین بود]این کارت ها ی مخصوص رندر کردن چه قابلیت خاصی دارن؟ :unsure:

لینک به دیدگاه

هیچ کدوم از اینها نیست . تو کارتهای مخصوص گیم ، شرکت تولید کننده تصمیم گرفته که یک سری از ارتباطات اصلی داخل پردازنده رو به صورت فیزیکی قطع کنه . به همین دلیل کارایی این کارتها در رندر های گرافیکی پایین اومده . کارتهای ورک استیشن برای گیم ضعیف نیستن . گرونن . مثلا شما اگر یک کارت گیم 400 تومانی داشته باشی ، یک کارت ورک استیشن که هم قدرت اون گیم اجرا کنه میشه 4 میلیون . این هم به دلیل ضعیف بودنش نیست . به دلیل ضعیف بودن کارت گیم تو کارهای رندرینگه . ضمنا درایورهای اونها هم متفاوته . البته نمیشه درایور کارت ورک استیشن رو برای کارت گیم استفاده کرد .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

نظر شما در مورد این کارت چیه؟

http://www.amd.com/u...ages/v4800.aspx

مثلا این بهتره یا asus 6670

لینک به دیدگاه

این دو مدل از نظر رندر گرافیکی قابل مقایسه نیستن . 6670 یک کارت متوسط برای بازیه . 4800 هم یک کارت متوسط برای رندر . ولی برای بازی ضعیفه . 6670 هم اصلا برای رندر خوب نیست . قیمتشون ولی خیلی اختلاف داره با هم .

لینک به دیدگاه

بین این کارتها لطفا دو تا رو پیشنهاد بدین

Gain ward GTX 550 Ti

EVGA GTS 450

EVGA GTX 550ti

Msi 470gtx Twin Frozr II

ASUS EAH6670/G/DIS/1GD5

fire pro v4800

لینک به دیدگاه

اگر فقط برای کار میخوای V4800 . اگر میخوای بازی هم بکنی Gain ward GTX 550 Ti . چون با EVGA GTX 550ti فرقی نداره ولی اختلاف قیمت داره . ASUS EAH6670/G/DIS/1GD5 ضعیفه . EVGA GTS 450 کمی قدیمی شده ولی اگر بخوای کمتر هزینه کنی گزینه خوبیه . Msi 470gtx Twin Frozr II کارت خوبیه . ولی مصرفش بالاست و باید پاور قویتری هم براش بخری . چون حرارت بیشتری تولید میکنه کیس مناسبتر داشته باشی براش بهتره .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

دوست عزیز فقط سعی کن از نسل جدیدتر کارتهای گرافیکی مثل سروی 500 انویدیا یا 6000 AMD انتخاب کنی . سریهای قدیمیتر هم مصرفشون خیلی بیشتر هم چون قدیمی شدن ساپورت درایوری کمتر دارن و امکان برخورد به باگ و اینها درشون خیلی بیشتره. همون طور کهحامد جان گفت برای مثال او کارت 470 اصلا اصلا خوب نیست. این کارت معروف به سشوار هست و مصرف برقشم اندهز دو تا کارت هست به تنهایی . شما بهتره بری سراغ همون 550TI یا 560TI . اگر فقط کارت ورکاستیشن بگیری بعدا یک موقع بخوای بازی کنی لنگ میمونی !

لینک به دیدگاه

دوست عزیز. این سیستم هم هست اگه خواستی در خدمتم:

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11130

لینک به دیدگاه

دوستان من این قطعات رو انتخاب کردم

لطفا نظرتون رو بگید

mb:msi 970A-G45

cpu: AMD FX 6100

vga: ASUS gts 450 یا MSI gts 450

لینک به دیدگاه

از نظر من خرید این قطعات درست نیست . شما 360-370 تومان باید بابت پردازنده ای هزینه کنید که از نظر قدرت از پردازنده 230 تومان اینتل ضعیفتره . کارت گرافیکی که میخوای بگیری باید آخرین انتخاب باشه . چون قدیمی شده و با کمی هزینه بیشتر میشه کارت 550 رو با قدرت بالاتر و تکنولوژی جدیدتر خرید . مادربورد هم برای شما اهمیت زیادی نداره . یک مادربورد که 4 ماژمل رم تا 16 گیگ و پورت های لازم رو داشته باشه کافیه . شما نمیخوای اورکلاک کنی . نمیخوای SLI کنی . پس یک مادربورد در حد متوسط برای شما کافیه . الان این 3 قطعه ای که لیست کردی ، قیمتشون حدود 750-760 تومان در میاد . در حالیکه با همین پول میتونید قطعات بهتری بگیرید . البته این نظر منه . تصمیم با شماست . شاید دوستان دیگه نظرشون فرق کنه . با توجه به همه موارد تصمیم بگیرید . موفق باشید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نگفتی واسه بازی میخوای یا 3Dmax?

ولی من پیشنهاد میکنم حتما در سری سندی بریج بگیری و قابل ارتقا به آیوی بریج هست که واقعا فوق العادس. در ضمن گرون هم نیست به نسبت سندی بریچE!

الان بهتره یه core i5 بگیری. مثلا اگه باشه core i5 2300 یا 2400

مین هم z68

اگه هم میخوای AMD بگیری بولدوزر نگیر. فنوم2 ها بهتر بنظر میرسن.

لینک به دیدگاه

از نظر من خرید این قطعات درست نیست . شما 360-370 تومان باید بابت پردازنده ای هزینه کنید که از نظر قدرت از پردازنده 230 تومان اینتل ضعیفتره . کارت گرافیکی که میخوای بگیری باید آخرین انتخاب باشه . چون قدیمی شده و با کمی هزینه بیشتر میشه کارت 550 رو با قدرت بالاتر و تکنولوژی جدیدتر خرید . مادربورد هم برای شما اهمیت زیادی نداره . یک مادربورد که 4 ماژمل رم تا 16 گیگ و پورت های لازم رو داشته باشه کافیه

از خرید msi پشیمون شدم همون ایسوس میخوام بگیرم اما کارت گرافیکی رو که میگید gtx 550 تقریبا 2 برابر gts 450 هست

اما پردازنده؛ منظورتون از پردازنده 230 تومنی اینتل چه مدلیه؟

fx 6100 شش مگابایت کش داره و 6 هسته ای هم هست. 8 مگابایت هم کش پنهان داره. معادلش تا جایی که من تحقیق کردم اگر بخوام هینتل بگیرم باید بالای 500 هزینه کنم

اصلا مگه اینتل پردازنده 6 هسته ای هم داره؟

لازمه بگم من اصولا از اینتل خوشم میاد و خودم هم الان core i7 950 رو دارم اما خرید اینتل الان از لحاظ ریالی منطقی نیست

چون در آینده باید یک سیستم حرفه ای برای 3dmax جمع کنم.

مادربورد فعلا M5A99X EVO رو پسندیدم قیمت 275

لینک به دیدگاه

نگفتی واسه بازی میخوای یا 3Dmax?

ولی من پیشنهاد میکنم حتما در سری سندی بریج بگیری و قابل ارتقا به آیوی بریج هست که واقعا فوق العادس. در ضمن گرون هم نیست به نسبت سندی بریچE!

الان بهتره یه core i5 بگیری. مثلا اگه باشه core i5 2300 یا 2400

مین هم z68

اگه هم میخوای AMD بگیری بولدوزر نگیر. فنوم2 ها بهتر بنظر میرسن.

این سیستم رو دارم برای کسی می بندم که می خواد 3dmax یاد بگیره و در حد آماتور کار کنه. لطفا توضیح بدین یعنی چی فنوم ها بهتر از بولدزر به نظر میرسن!!!!

فنوم ها هم کش پایین تری دارن (2و 3 مگابایت) هم هسته های کمتر(4 و 3 هسته ای) !!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

mb: m5a99x evo قیمت 275.000

cpu: amd fx 6100 قیمت 320.000

vga:

gts 450 قیمت 150.000

gtx 550ti قیمت 310.000

نظرتون در مورد این قطعات چیه؟

رم رو چه فرکانسی بگیرم؟ 1600 یا 2000 . تقریبا فرکانس 2000 قیمتش 2 برابره 1600 هست. (8گیگ)

ویرایش شده توسط jooya
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به این تصاویر یه نگاهی بنداز. البته قبلا بنچمارک زیاد دیده بودم اما الان پیداشون نمیکنم واست بزارم.

3dsmax-1.png

3dsmax-2.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من دوستان گفتم من هم بهتون گوشزد میکنم.

AMD تو معماری جدیدش که بلدوزر باشه پسرفت کرده که پیشرفت نکرده.برعکس اینتل تو سری سندی بریج فوق العاده پیشرفت کرده و درحال حاظر 8 هسته ای های بلدوزر با پردازنده های میانی اینتل هم نمیتونند رقابت کنند.به تعداد هسته و کش توجه نکنید.از نظر همه بلدوزر یه معماری شکست خورده هست.تو انواع نرم افزار بازی و ... کاملا ضعیف ظاهر شده.اینو بگم من از طرفدارای پروپاقرص AMd هستم ولی واقعیت هارو نمیشه انکار کرد.دیگه اختیار با خودتون هست.تو لینک پایین یه چارتی هست که پردازنده ها رو از لحاظ قدرت(البته تو گیم)در مقابل هم قرار داده.همونطور که میبینید AMD پردازنده ای نداره که بارده های بالای اینتل مقابله کنه.

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-5.html

(پردازنده هایی که تو گیم موفق هستند تو سایر برنامه ها نیز موفقیت نسبی دارند.)

در مورد سایت تامز هارد ور هم بگم که یکی از معتبر ترین سایت های سخت افزار هست و مطالبش کاملا علمی و ثابت شده هست.

پس مطمئن باشید اینتل الان بهتر هست. :-j

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

mb: m5a99x evo قیمت 275.000

cpu: amd fx 6100 قیمت 320.000

vga:

gts 450 قیمت 150.000

gtx 550ti قیمت 310.000

نظرتون در مورد این قطعات چیه؟

رم رو چه فرکانسی بگیرم؟ 1600 یا 2000 . تقریبا فرکانس 2000 قیمتش 2 برابره 1600 هست. (8گیگ)

سی پی یو رو که گفتم.

گرافیک هم الکی هزینه نکن. اگه بازی نمیکنی، 150-300 واسه چی خرج میکنی؟

اگه از سنذی بریج ها نگرفتی ، یه کارت جدید اما با حافظه 1 گیگ به بالا بگیر. بیش از 100 هزینه کردن اشتباه هست. چون واسه این نوع رندر عملا کارت گرافیک بیکاره!

در مورد رم باید بگم: فقط برو دنبال حجم!

باس در مقابل حجم بسیار کم تاثیر هست و اگه بودجه داری 2 ماژول 4 گیگ با باس 1600 بگیر. بیشتر از این فعلا بکار شما نمیاد. تو این کار فاصله بین رم های 8 -12 و 16 تقریبا کم هست. اما 8 ضروری بنظر میاد.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...