رفتن به مطلب

خیلی فوری! خرید سیستم برای یادگیری 3dmax

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

mb: m5a99x evo قیمت 275.000

cpu: amd fx 6100 قیمت 320.000

vga:

gts 450 قیمت 150.000

gtx 550ti قیمت 310.000

نظرتون در مورد این قطعات چیه؟

رم رو چه فرکانسی بگیرم؟ 1600 یا 2000 . تقریبا فرکانس 2000 قیمتش 2 برابره 1600 هست. (8گیگ)

ببینید بستن مادربوردی با این قیمت برای یه شخص مبتدی کاملا اشتباه هست.

الان فقط اینتل گول کش و هسته رو نخور.دوست من الان برای خودم بخوام سیستم ببیندم ترجیح میدم یه پردازنده 2300 بگیرم با تعداد هسته کمتر و کش کمتر تا 6100.معماری ساخت اینتل الان خیلی پیشرفته تر هست و بخاطر همینه که خیلی موفق تر عمل میکنه.AMd فناوریش درجا زده.

هزینه کمتری برای مادربورد بکنید و هزینتوه رو روی پردازنده و گرافیک متمرکز کنید.

رم هارو با فرکانس 1333 بردار و حجمش رو 8 گیگ بکن(2*4) که آینده نگرانه تر هست.رم با فرکانس 2000 برای یه کاربر حرفه ای مناسب هست و 1333 برای کاربر مبتدی مناسبتره.

لینک به دیدگاه

از راهنمایی هاتون واقعا سپاس گذارم

لطفا نظرتون رو در مورد این دو مادربورد هم لطف کنید

p8p67

p8z68-v pro

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اولی گرافیک آنبرد نیست ولی دومی خروجی تصویر داره.

ASRock P67 pro3

ASRock Z68 Pro3

اگه حتما کارت گرافیک برمیداری بهتره P67 رو بگیری وگرنه Z68 مناسبه.

اون 2 مادربرد هم گرونن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر پیدا کردید تو بازار مدل اولی رو چون الان اکثرا قطعه نمیفروشن.راستی من مدل Z68 Pro3 رو بهتون پیشنهاد میدم با قیمت 230هزار تومان.

درمورد گرافیک هم بهتون بم باتوجه به این که میگید سیستم رو برای کسی می بندید یه تجربه ای رو میخوام در اختیارتون قرار بدن.اکثر کاربرهایی که برای اولین بار سیستم میگیرن و یا مبتدی هستند در ابتدا میگن برای بازی نمیخوان و برای اجرای مثلا برنامه های مهندسی میخوان.بعداز یه مدت اگر یه بازی نصب کنند و اون پرفورمنس دلخاهشون رو نگیرند اگر شکایت نکنند حداقل تو ذوقشون میخوره.(من حداقل 10 مورد همچین مشکلی رو داشتم)شما وقتی داری اینهمه برای مین بورد و پردازنده هزینه میکنی یه گرافیک متناسب با اون هم تهیه کنید.حداقل گرافیک برای این سیستم 550TI در نظر بگیرید.و نظر من روی برند آلمانی گینوارد هست که الان مدل GS تو بازار داره که قدرتش کمی بیشتر از 550TI معمولی هست.یعنی میشه :Gainward 550ti GS

از قیمت و گارانتی خوبی هم نسبت به سایر برندها برخوردار هست.حدود قیمت :230 هزار تومان

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما به جای اینکه مدلهای مختلف رو جا به جا کنید ، بودجه نهاییتون رو بگید تا بشه قطعات درستی پیشنهاد داد . شما اول گفتید که تا 1300 سیستم میخواهید . من هم یک سیستم مناسب کار شما تا اون قیمت پیشنهاد دادم . بعد قطعاتی رو اسم بردید که استفاده از اونها قیمت سیستم رو تا 2 میلیون هم میتونه ببره . چون فقط تعویض کارت گرافیک و پردازنده نیست . همه چیز به هم بستگی داره . پاور مناسب، کیس مناسب ، مانیتور مناسب . الان شما دقیقا بگو که چقدر میخوای هزینه کنی . تو این بازار که قیمتها هر دقیقه عوض میشه ، پیشنهاد دادن قطعات سیستم کار آسونی نیست . حداقل با مشخص کردن بودجه میشه کمی راحت ترش کرد . موفق باشید .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من تا فردا شب وقت بیشتر ندارم

سیستمی میخوام (با cpu intel) که باهاش بتونم 3dmax رو یاد بگیرم و در حد آماتور برای طراحی داخلی کار کنم. قطعات زیر رو دارم. لطفا برای انتخاب بقیه قطعات کمک کنید

case: orbit green

odd: plextor

hdd: 500 segate

قیمت اصلا مهم نیست اما فعلا نمی خوام پول الکی بابت قطعه بدم. ترجیح میدم هر وقت حرفه ای شدم سیستم به روز و حرفه ای بخرم.

قبلا هم گفته بودم مساله هزینه نیست اما نمی خوام ....

لینک به دیدگاه

شرمنده :p :redface: من حواسم نبود . با یک تاپیک دیگه اشتباه گرفتم . ببخشید . معذرت میخوام .

بذار اینطوری برات بگم . مادربورد یک سیستم مهمترین قطعه اونه . اگر مادربوردی داشته باشی که بتونه مدتها کار کنه و پردازنده های نسل های بعدی رو هم تا حدودی پشتیبانی کنه ، موقع ارتقاء لازم نیست برای مادربورد هزینه کنی. پس اگر قصد ارتقاء داری مادربورد خوبی بگیر .

پاور یک سیستم هم خیلی مهمه . اگر قصد ارتقاء داری باید پائری بخری که در آینده با قطعات قویتر مشکلی نداشته باشه .

کارت گرافیک یکی از قطعاتیه که در صورت تعویض و ارتقاء خیلی ضرر وارد میکنه . پس یا باید یک کارت ارزون بگیری که موقع تعویضش کمتر ضرر کنی و یاید کارتی بگیری که وقتی سیستم رو ارتقاء دادی همون رو نگه داری .

رم جزو قطعاتیه که همیشه میتونی تغییرش بدی و زیادش کنی . ضررش هم زیاد نیست . البته به شرطی که رم خاص و ویژه نباشه . پس لازم نیست خیلی روش فکر کنی . فقط مدلی باشه که گارانتی خوبی داشته باشه .

پردازنده رو میتونی یک مدل متوسط بگیری . با خرید مادربورد مناسب ، هر وقت بخوای میتونی پردازنده رو با توجه به سوکت مادربورد عوض کنی . ضررش هم زیاد نیست . مثلا اگر الان پردازنده Ci3 2100 بگیری ، میتونی سال دیگه با یک پردازنده از نسل بعدی اینتل عوضش کنی .

لینک به دیدگاه

از همه دوستان عذر خواهی میکنم من مجبورم انجمن رو ترک کنم و آف بشم.

بی نهایت به راهنمایی هاتون احتیاج دارم

تا فردا صبح

شب همگی خوش @};- @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

دشمنتون شرمنده @};-

خب. دقیقا پیشنهادتون چیه برای قطعات؟

من نظرم اینه که مادربورد رو از یک مدل و برند خوب برداری . برند رو ایسوس پیشنهاد میکنم . مدل هم میتونه یکی از مدلهای P8Z68-V و یا Maximus IV Extreme باشه . هر دوی اینها مادربوردهای خوبی هستن . برای اورکلاک هم مناسبن . اما تفاوتهایی دارن . اولی از چیپ Z68 استفاده میکنه که به شما امکان استفاده از گرافیک مجتمع پردازنده رو میده . این مورد برای زمانی مناسبه که شما کارت گرافیک نداری و یا برای صرفه جویی نمیخوای از کارت گرافیک استفاده کنی . البته چند مورد دیگه هم هست که فکر نمی کنم زیاد به کارت بیاد . قیمت این مدل حدود 350 باید باشه . البته سخت گیر میاد . دومی این قابلیت رو نداره . ولی از سری مادربوردهای ویژه ایسوسه که با کیفیت خیلی بالا ساخته شده و امکانات جانبی خوبی داره . فیمت این مادربورد آخرین بار چند روز پیش 370 تومان بود . هر دوی این ها دارای Sata3 و USB3 هستن . هر دوی اینها از نسل بعدی پردازنده های اینتل که اسمشون Ivy Bridge هست پشتیبانی میکنن .

پردازنده رو به نظر من Intel Ci3 2100 بگیر . برای شروع خوبه . بعدا میتونی نسل جدید بگیری . قیمتش دیروز 230 بود تقریبا .

رم رو به نظر من فعلا 2 تا 4 گیگ رم با فرکانس 1600 بگیر . میتونی از رمهای corsair 2x4g 1600 xms3 cl9 بگیری . قیمتش در حدود 120 باید باشه .

کارت گرافیک اهمیت داره . ولی اگر بخوای حرفه ای کار کنی. فعلا برای شروع مبتونی با یک کارت متوسط کار رو انجام بدی . کارتهای انویدیا به دلیل داشتن هسته های کودا تو رندرهای 3D بهتر عمل میکنن . الان کارت GTS450 بین 160 تا 190 تومانه . 160 تومانی از رم DDR3 استفاده میکنه که به درد نمیخوره . در نتیجه باید مدل گرونتر رو برداری . اما در این حالت انتخاب بهتری هست . Gainward GTX 550 TI GS هست که قیمتش حدود 230 تومانه .

پاور جزو قطعات مهم سیستمه . برای سیستمی که لیست کردم ، یک پاور 480 وات کافیه . ولی برای اینکه در آینده دستت بسته نباشه و نیازی به تغییر پاور نداشته باشی ، پیشنهاد میکنم که Green GP600A-EU با قیمت حدود 100 تومان رو برداری .

این قطعاتی که گفتم برای شروع کار و یادگیری 3D MAX خوب هستن . امکان ارتقاء سیستم در آینده هم وجود داره . به نظر من این مناسبترین سیستم آینده نگرانه هست . البته شاید من چیزی رو فراموش کرده باشم و یا جایی اشتباه کرده باشم . دوستان دیگه هم نظراتشون رو میدن و شما با توجه به همه نظرات تصمیم بگیر . موفق باشی .

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان

یه سری اطلاعات راجع به سیستمای قوی برا 3dsmax میخوام. ممنون میشم کمک کنید.

و اینکه رم 8 جواب کار حرفه ای رو میده؟ :unsure:

راستش چیز زیادی از سیستمم نمیدونم فقط میدونم رمش 8گیگه :wacko:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه سری اطلاعات راجع به سیستمای قوی برا 3dsmax میخوام. ممنون میشم کمک کنید.

و اینکه رم 8 جواب کار حرفه ای رو میده؟ :unsure:

راستش چیز زیادی از سیستمم نمیدونم فقط میدونم رمش 8گیگه :wacko:

برای سیستمی که جهت کار رندر 3 بعدی و کار با نرم افزار هایی مثل 3D MAX بسته میشه ، پردازنده ، رم و کارت گرافیک خیلی مهمه . بقیه قطعات هم به این 3 قطعه بستگی دارن . شما باید پردازنده سریع ، مفدار ریادی رم و کارت گرافیک حرفه ای داشته باشی تا بتونی به طور کاملا حرفه ای کار کنی. کارت گرافیک رو از سری کارتهای ورک استیشن بگیری بهتره . منظورم کارتهای کوادرو شرکت انویدیا و یا فایر پرو شرکت ATI هست . رم اگر 16 گیگ باشه خیلی خوبه . 8 گیگ هم جواب میده . ولی هرچی بیشتر باشه بهتره . پردازنده هم باید خیلی خوب باشه . مثلا پردازنده ای مثل intel ci7 3960x . البته همچین سیستمی خیلی گرون در میاد . ولی کاملا حرفه ایه . شما اگر نیاز به سیستم داری مقدار هزینه ای رو که میخوای بکنی بگو . اگر هم نداری و میخوای بدونی سیستمی که داری جواب میده ، باید مشخصات کامل رو بگی .

لینک به دیدگاه

خب من فقط میدونم 2تا رم 4 گیگ دارم که فکرمیکنم DDR3 باشه ! و اینکه cpu i5 هست :-S

مادربوردم گمونم asus بود! :Idea:

فقط همینارو میدونم!!! :rolleyes:

میخوام بدونم جواب کارمو میده یا باید ارتقا بدم؟؟ @-)

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک سیستم چیه ؟ اگر ویندوزت 7 هست تو قسمت استارت ویندوز ، همون گوشه پایین سمت چپ ، جایی که نوشته search program and files تایپ کن System information . گزینه ای رو که بالا میاد بزن و مشخصات کامل سیستم رو میتونی ببینی .

رم و پردازنده برای کا 3D خوب هستن . خیلی عالی نیست . ولی برای انجام کار مشکلی ایجاد نمیکنه . الان با سیستم های پایینتر هم کار 3D میکنن .منتها هرچی سیستم قویتر باشه سرعت کار بیشتر میشه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...