رفتن به مطلب

بخاری های جدید اینتل بزودی از راه می رسن : جزییات و قیمت نسل 10 Intel

Recommended Posts

من که از 2014 اینتل خریدم هنوزم مثل خ...ر داره کار میکنه و آخ هم نمیگه

من کاملا به کارایی سی پیو های اینتل ایمان دارم با اینکه در ایران گارانتی هم ندارند

و اگر شد شاید سال بعد ارتقاع بدم به نسل جدید اینتل

از طرفی دمت گرم amd ترکوندی این به نفع ما یوزر ها شد رقابت شدید بین دو غول سی پیو 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
همیشه از این گونه تاپیکها خوشم میاد
همه میان میکوبن
از اونطرف همه میرن اینتل میخرن اخرش
یا دارن استفاده میکنند :D:D

من خودم 2600X داشتم اخر سر بین 3600x و 9600K رفتم  سراغ 9600K توی بحث مموری اینتل خیلی جلوتره توی گیم هم 2600x استاتر داشت ولی 9600K اصلا همچین چیزی نداره 

لینک به دیدگاه

چرا amd رقیبی نداره برای i3 i9100f یا توی بازار ایران نیست من میخواستم amd بخرم باز ولی تا 3600 چیز بدردبخوری نبود و مدلهای کمی توی بازار ایران هست پشیمون شدم بودجه ام نمیرسید

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

من خودم 2600X داشتم اخر سر بین 3600x و 9600K رفتم  سراغ 9600K توی بحث مموری اینتل خیلی جلوتره توی گیم هم 2600x استاتر داشت ولی 9600K اصلا همچین چیزی نداره 

عزیز بی زحمت از سی پی یوت یه تست استرس میگیری اسکرین میزان مصرف برقش از برنامه hw info میذاری؟🥰

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

عزیز بی زحمت از سی پی یوت یه تست استرس میگیری اسکرین میزان مصرف برقش از برنامه hw info میذاری؟🥰

با کدوم برنامه تست بگیرم ؟ 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Slasher گفته است :

با کدوم برنامه تست بگیرم ؟ 

هر برنامه ای که سی پی یو فول لود بشه. cpu z هم خوبه.🥰

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

هر برنامه ای که سی پی یو فول لود بشه. cpu z هم خوبه.🥰

cpu-z.thumb.JPG.e51a2c8f9cc07cb33fff770fedb410b2.JPGimage.thumb.png.cd427749c598759d4a23c54f1e5b7830.png

بفرما 🥰

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

cpu-z.thumb.JPG.e51a2c8f9cc07cb33fff770fedb410b2.JPGimage.thumb.png.cd427749c598759d4a23c54f1e5b7830.png

بفرما 🥰

یک دنیا ممنون♥️♥️ هدفم دونستن حداکثر توان مصرفیش بود که واسه این شد 68 وات.

لینک به دیدگاه

واقعا با این وضعیت نمیدونم چرا کسی باید اینتل بخره

amd دو تا چیپ ستش قابلیت اورکلاک دارن (سری X و سری B ) قیمت بورد هاش منطقی تر هست 

پردازنده هاش (تو ایران نه) قیمت هاشون منطقی هست

از همه مهم تر سوکتش زیفی نداره که ادم دستش بلرزه مادربورد به باد بره

اصلا این وسط هر حرکت اینتل بوی استعمار گری میده 😂

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Slasher گفته است :

بفرما 🥰

دوست عزیز بعید بدونم مصرف پردازنده شما در cinebench  این باشه شما باید قسمت cpu power رو برای مصرف شات می گرفتین

cu.PNG

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز بعید بدونم مصرف پردازنده شما در cinebench  این باشه شما باید قسمت cpu power رو برای مصرف شات می گرفتین

cu.PNG

بله درسته فک میکنم Hwmonitor چت زده البته مادربرد 2 تا 8پین واسه CPU داره نیازه جفتش ؟🤔 

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

بله درسته فک میکنم Hwmonitor چت زده البته مادربرد 2 تا 8پین واسه CPU داره نیازه جفتش ؟🤔 

حالا مصرف پردازنده شما چقدره پس؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

حالا مصرف پردازنده شما چقدره پس؟

چیزی که من دیدم در بررسی های خارجی در برنامه cinebench r20 مصرف 9600k حدود 125 وات بوده دقیقش 123 وات هست 

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

خیر 1 دونه 8 پین باید کافی باشه و می تونین 2ومیش رو وصل نکنین کما اینکه من روی مادربرد rampage v extreme یک 8 پین و یک 4 پین هست و 4 پین رو وصل نکردم و بدون مشکل استفاده می کنم

لینک به دیدگاه

در در 14 اردیبهشت 1399 در 07:01، bl4ck گفته است :

من که از 2014 اینتل خریدم هنوزم مثل خ...ر داره کار میکنه و آخ هم نمیگه

چه ربطی داشت؟ این حرف از روی جهالت هست یا تعصب؟ سی پی یو مگه خراب میشه؟ اصلا چه ربطی داره یه شرکت سال ۲۰۱۴ سی پی یوی خوب ساخته الانم باید بسازه؟ 

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

من فقط درخواست آب دارم

من زولبیا بامیه میخام

لینک به دیدگاه

دوستانی که تعصب الکی دارن رو یه برند خاص و بعضا سهام دار اون برند هم به حساب میان، و صد البته جوری صحبت میکنن

که مهندسین خود اینتل هم راجب به اون پردازنده اینقدر اطلاعات تخصصی ندارن، چه قبول کنین چه نکنین ورق برگشته

متاسفانه یا خوشبخانه ای ام دی تو بحث پردازنده ها از اینتل پیشی گرفته، حالا باز بیان بگین من اینتل دارم عین فلان حیوان

داره کار میکنه! واقعا پردازنده های رایزن خوبن واقعا اینقدر خوبن که خیلی ها که حتی فن ای ام دی هم نیستن مثه من

حال کردم باهاشون.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

دوستانی که تعصب الکی دارن رو یه برند خاص و بعضا سهام دار اون برند هم به حساب میان، و صد البته جوری صحبت میکنن

که مهندسین خود اینتل هم راجب به اون پردازنده اینقدر اطلاعات تخصصی ندارن، چه قبول کنین چه نکنین ورق برگشته

متاسفانه یا خوشبخانه ای ام دی تو بحث پردازنده ها از اینتل پیشی گرفته، حالا باز بیان بگین من اینتل دارم عین فلان حیوان

داره کار میکنه! واقعا پردازنده های رایزن خوبن واقعا اینقدر خوبن که خیلی ها که حتی فن ای ام دی هم نیستن مثه من

حال کردم باهاشون.

از نظر Performance/Price خیلی خوبن ولی تو ایران خیر...
اولش که نسل 3 وارد شد 3600X بود 2,800 الان قیمتشو ببین.... 

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان

یک سری نتایج از 10400 لو رفته جهت مقایسه با نسل قبل اینجا قرار میدم:

اول تفاوت رو بگم با پردازنده هایی که مقایسه شده.

پردازنده 9700F یک پردازنده 8 هسته و 8 رشته پردازشی هست.

9400F هم یک پردازنده 6 هسته 6 رشته.

10400 از 6 هسته به لطف HT دارای 12 رشته پردازشی هست

اختلافات در قیمت، سطح کش و فرکانس درجدول مقایسه ای مشخصات زیر میبینید، ضمن اینکه سوکت نسل جدید LGA1200 و با برد های Z490 سازگاری دارند:

screen020.thumb.jpg.6f2c8f9e68b5713f8e09abb8d47ef4f4.jpg

مقایسه فیزیکی در قسمت PCB و قطر برد:

Intel-Core-i5-10400-Comet-Lake-S-6-Core-

در زیر میشه نتایج آزمون و مقایسه این سه پردازنده رو دید:

242655705_2(2).thumb.jpg.6aaabbecaf565b27147a49df5a12f374.jpg

میشه گفت در زمینه IPC برای 10400 خیلی تفاوتی با نسل قبل ایجاد نشده با 200 مگاهرتز بوست بیشتر نسبت به 9400 در پیک متناسب افزایش امتیاز تک هسته داشته.

در زمینه بازی کمی بهبود در FPS دیده میشه حتی نسبت به 10700 که فرکانس بوست بیشتری داره ولی این تفاوت میتونه مربوط به تعداد هسته ها باشه از جهتی که اکثر بازیهای روز با پردازنده 6 هسته ای در فرکانس مشابه فریم ریت بیشتری می گیرند.

در تست winrar و فیزیکس تایم اسپای به لطف هایپر تریدینگ و رشته های پردازشی بیشتر نتایج از 10700 بهتر بوده.

در زمینه مصرف افزایش کمتر از 8 وات نسبت به 9400 با توجه به هایپرتردینگ و تعداد رشته های پردازشی 2 برابر و 200 مگاهرتز بوست بیشتر کاملا قابل قبول به نظر میرسه.

نا امید کننده ترین قسمت تست دما هست و با افزایش 22.5 درجه نسبت به 9400 دمای بالای این سری قطعی به نظر میرسه.

-------------

ای کاش اینتل این نسل رو لحیم میکرد حداقل یکم خریدش نسبت به پردازنده های رقیب توجیه پذیرتر میشد

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، HeX گفته است :

در زیر میشه نتایج آزمون و مقایسه این سه پردازنده رو دید:

242655705_2(2).thumb.jpg.6aaabbecaf565b27147a49df5a12f374.jpg

جدا از این بحث چه اختلاف مصرف برقی بین 9400f&9700f فقط دو هسته اضافه شده ولی مصرف دو برابر شده. shet. یکم فرکانسش بیشتره ولی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

جدا از این بحث چه اختلاف مصرف برقی بین 9400f&9700f فقط دو هسته اضافه شده ولی مصرف دو برابر شده. shet. یکم فرکانسش بیشتره ولی.

من نسل  های متفاوتی از پردازنده های AMD و اینتل داشتم و آزمودم. چیزی که برام محرز هست یک رفتار مشابه در پردازنده در صورت افزایش فرکانس بیش از اندازه وجود داره! اون هم افزایش مصرف و دما و نیاز به ولتاژ بالاتر به صورت تصاعدی است. من فکر می کنم اگر اینتل حتی در همین نسل فرکانس های پایه بالاتر ولی بوست ها رو بسته تر میگرفت به مراتب نتیجه بهتری از نظر بالانس حرارت و دما و کارایی داشت. نگاه کنید وقتی بوست تمام هسته ها در پردازنده 9700F به میزان 500 مگاهرتز از 9400 بیشتر میشه با اینکه فقط 2 هسته بیشتر داره مصرف 2برابر شده. چون با افزایش فرکانس تا این میزان قطعا ولتاژ بیشتر برای هسته ها لازم هست. منطقا در بوست برابر مصرف حدود 100 وات رو میشه برای 9700F متصور بود.(یک سری سایت ها تست هایی در فرکانس مشابه برای پردازنده ها دارند که در زمینه IPC، دما و مصرف مثلا در فرکانس ثابت 4 گیگاهرتز پردازنده ها را مقایسه می کنند)

نکته دیگه استفاده خمیر بجای لحیم در اتصال سطح سیلیکون به IHS هست. یادمه در اتصال مستقیم کف کولر به سطح سلیکون(این تست رو دوستان انجام دادند و خودم انجام ندادم) و با حذف IHS و انتقال بهتر حرارت با کاهش مقاومت گرمایی در سطح سیلیکون پردازنده با ولتاژ کمتر در فرکانس مشابه پایدار بود و یا با ولتاژ مشابه امکان دستیابی به فرکانس های بالاتر رو میداد.

حتی در زمینه کارت گرافیک هم دقیقا همین رفتار با آندر ولت در GPU کارتهای نسل(VEGA64 و 1070ti آزمون شده) جدید دیده میشه. یعنی صرفا افزایش فرکانس و ولتاژ بیشتر نمیتونه منجر به کارایی و بازدهی بیشتر در GPU بشه و اون رو تبدیل به بخاری میکنه.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، HeX گفته است :

نکته دیگه استفاده خمیر بجای لحیم در اتصال سطح سیلیکون به IHS هست.

البته در نسل 9 اینتل از لحیم استفاده شده.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

میشه گفت در زمینه IPC برای 10400 خیلی تفاوتی با نسل قبل ایجاد نشده با 200 مگاهرتز بوست بیشتر نسبت به 9400 در پیک متناسب افزایش امتیاز تک هسته داشته.

در زمینه بازی کمی بهبود در FPS دیده میشه حتی نسبت به 10700 که فرکانس بوست بیشتری داره ولی این تفاوت میتونه مربوط به تعداد هسته ها باشه از جهتی که اکثر بازیهای روز با پردازنده 6 هسته ای در فرکانس مشابه فریم ریت بیشتری می گیرند.

در تست winrar و فیزیکس تایم اسپای به لطف هایپر تریدینگ و رشته های پردازشی بیشتر نتایج از 10700 بهتر بوده.

در زمینه مصرف افزایش کمتر از 8 وات نسبت به 9400 با توجه به هایپرتردینگ و تعداد رشته های پردازشی 2 برابر و 200 مگاهرتز بوست بیشتر کاملا قابل قبول به نظر میرسه.

نا امید کننده ترین قسمت تست دما هست و با افزایش 22.5 درجه نسبت به 9400 دمای بالای این سری قطعی به نظر میرسه.

-------------

ای کاش اینتل این نسل رو لحیم میکرد حداقل یکم خریدش نسبت به پردازنده های رقیب توجیه پذیرتر میشد

عجب افتضاحی . حدود ده دلار گرونتر r5 3600عه ولی هم تو single thread و هم multi thread ضعیف تره ... از اورکلاک/pcie4 هم که پشتیبانی نمیکنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...