رفتن به مطلب

رم ۴ رو بفروشم رم ۸ بگیرم یا دو تا چهارش کنم؟

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

یه سیستم بستم جدیدا که یه رم G.Skill مدل AEGIS چهارگیگ و فرکانس 2400 روش هست 

حالا من میخوام رم ۸ بگیرم میخواستم بدونم یدونه رم مثل همین رو بگیرم و دوالش کنم؟ یا اینو بفروشم یه ۸ گیگ بخرم ؟ یا اینکه یه هشت گیگ بخرم بزارم کنار این بشه 12 ؟؟

اگه یه هشت بخرم بزارم کنار این فرکانس و CL یکی باشه بازده پایین نمیاد؟ 

ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

بهتر اینه که یه دونه چهار بگیرید بذارید کنارش که بتونید دو کاناله استفاده کنید. اگر رم هشت بذارید کنارش و دوال چنل رو فعال کنید انگار که یه چهار گیگ گذاشتید و جمعش میشه هشت گیگ.  اگر در آینده قصد دارید به 16 ارتقا بدید یه هشت بذارید کنارش  دوال چنل رو فعال کنید . اگر نه همون چهار بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

بهتر اینه که یه دونه چهار بگیرید بذارید کنارش که بتونید دو کاناله استفاده کنید. اگر رم هشت بذارید کنارش و دوال چنل رو فعال کنید انگار که یه چهار گیگ گذاشتید و جمعش میشه هشت گیگ.  اگر در آینده قصد دارید به 16 ارتقا بدید یه هشت بذارید کنارش  دوال چنل رو فعال کنید . اگر نه همون چهار بگیرید.

به این نتیجه رسیدم که مستقیما دو تا ۸ گیگ بگیرم و دوال چنل استفاده کنم و این ۴ رو بفروشم

سوال بعدی اینه  که شما چه برندی رو پیشنهاد میکنید ؟ جی اسکیل که خیلی گرون هست Corsair / ADATA / GEIL / یا ....

کدوم برند بهتر هست ؟

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Mojtaba.mtq گفته است :

به این نتیجه رسیدم که مستقیما دو تا ۸ گیگ بگیرم و دوال چنل استفاده کنم و این ۴ رو بفروشم

سوال بعدی اینه  که شما چه برندی رو پیشنهاد میکنید ؟ جی اسکیل که خیلی گرون هست Corsair / ADATA / GEIL / یا ....

کدوم برند بهتر هست ؟

راستش توی این زمینه اطلاعی ندارم. بقیه دوستان راهنمایی کنن.

لینک به دیدگاه

در در 10 اردیبهشت 1399 در 19:51، Mojtaba.mtq گفته است :

کدوم برند بهتر هست ؟

درود

این کاملا بستگی داره به نحوه کاربری و مدل مادربرد و بودجه شما که از چه برندی بخوایین خریداری کنید و نمیشه با قطعیت گفت فلان برند بهتره 

رم هایی از برندهای ناشناخته داریم که میتونن از رده پایین های برند های معروف مثل کورسیر و جی اسکیل به نسبت بودجه بازدهی بهتری داشته باشن

تجربه و نظر من اینه که رم رو از برند هایی مثل کورسیر یا جی اسکیل که کیفیت بالاتری دارن  تهیه کردم هربار و تا انقضای اون نسل همراهم بودن اما رم های معمولی از پیش من زیاد سوخته و دیگه ریسک نمیکنم برم سراغشون

با اینکه اورکلاکر نبودم اما روی همون پروفایل xmpهم رم های کورسیری که داشتم هم استیبل تر بودن هم گرمای کمتری تولید میکردن

لینک به دیدگاه

در در 10 اردیبهشت 1399 در 05:43، miladhaerian گفته است :

اگر رم هشت بذارید کنارش و دوال چنل رو فعال کنید انگار که یه چهار گیگ گذاشتید و جمعش میشه هشت گیگ.

این‌ رو‌میشه توضیح بدید ؟ یعنی چی مجموع رم ۸ گیگ و ۴ گیگ‌ میشه ۸ گیگ!؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

این‌ رو‌میشه توضیح بدید ؟ یعنی چی مجموع رم ۸ گیگ و ۴ گیگ‌ میشه ۸ گیگ!؟

یعنی فقط هشت گیگش به صورت دوال کار میکنه و ما بقی سینگل.

لینک به دیدگاه

در در 10 اردیبهشت 1399 در 05:27، Mojtaba.mtq گفته است :

اگه یه هشت بخرم بزارم کنار این فرکانس و CL یکی باشه بازده پایین نمیاد؟ 

یدونه ۴ و یدونه هشت کنار هم دوال هم میشن

حداقل رو  سیستم من میشه

البته سیستم من ddr3

لینک به دیدگاه

در در 10 اردیبهشت 1399 در 19:51، Mojtaba.mtq گفته است :

کدوم برند بهتر هست ؟

توصیه من، geil evo x rgb، با فرکانس 2400. زیبا و کارامد و بسیار خوش قیمت و همچنین امتحان پس داده.

رم های g-skill، و همچنین رم های با باس بالا، اونقدری که گرون هستن، برتری خاصی ندارن نسبت به فرکانس پایه 2400

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...